Poranny przegląd prasy FCBarca.com

Julia Cicha

31 maja 2021, 07:41

16 komentarzy

Zapraszamy do krótkiego przeglądu dzisiejszych wydań hiszpańskiej prasy. O czym piszą Mundo Deportivo, Sport, L'Esportiu, Marca i AS? Przekonacie się poniżej.

"Historyczny tryplet" - Barça zdobyła Puchar Królowej i notuje perfekcyjny sezon z mistrzostwem Hiszpanii i Ligą Mistrzyń. Dublet Alexii, którą wybrano MVP, trzy asysty Lieke, by pokonać godnego rywala. Barça nie zdążyła i pozwoliła uciec tytułowi w Eurolidze w końcówce wobec dynamiki Micicia i Larkina. Egan Bernal przypieczętował triumf w Giro. Tydzień transferów - Éric García i Kun - już w Barcelonie, Wijnaldum i Emerson w kolejce. Barça wygrała LaLigę Promises po pokonaniu Sevilli w finale. Espanyol mistrzem Segunda, w playoffach zagrają Girona z Almeríą i Rayo z Leganés. Spadek Sabadell i Logrones.

"Historyczne" - Barça Femeni zdobyła pierwszy tryplet, pokonując Levante w finale Pucharu Królowej. Co za rozczarowanie! - koszykarze przegrali w finale Euroligi. Kun Agüero i Éric García są już w Barcelonie. Żałoba po śmierci Jasona Dupasquiera.

"Galaktyczny tryplet" - piłkarki Barcelony rozegrały świetną pierwszą połowę, zdobyły puchar i zakończyły perfekcyjny sezon z ligą i Ligą Mistrzyń. Sabadell spada, Espanyol mistrzem, a Girona powalczy o awans z Alemrią. Palau dotyka europejskiego nieba - finał z Voltregą miał tylko jeden kolor. Barcelona przegrała w finale Euroligi, bo nie umiała zatrzymać Larkina i Micicia. Brakowało jej więcej pewnie punktujących graczy niż tylko Higgins. Alex Palou drugi w wyścigu Indianapolis 500. Quartararo wygrał w dniu żałoby po Dupasquierze.

"Trenowałem już z Mbappe i jest fenomenem" - Benzema akceptuje potencjalny transfer rodaka. Razem tworzą modną parę w reprezentacji. "Jest jeszcze młody, ale jest bardzo, bardzo dobry" - mówi Karim. Panowanie Barcelony nie ma końca - historyczny tryplet piłkarek. Levante nie poddało się i stawiło czoła mistrzyniom. Alexia strzeliła dwa gole i została MVP finału. To ósmy Puchar Królowej podopiecznych Lluisa Cortesa. Barça nie zdobyła Euroligi - Efes mistrzem, Micić i Larkin zakończyli sen Blaugrany, w której najlepszy był Higgins. Egan Bernal zdobywa pierwsze Giro. Rayo powalczy z Logrones o awans do Primera, a Sabadell spada. Rozpoczyna się marzenie La Rojy i zgrupowanie. Mistrz powalczy w ćwierćfinale EURO U-21 z Chorwacją. Hołd dla zmarłego w wypadku Jasona Dupasquiera.

"Odchodzę, ponieważ klub nie daje mi zaufania, które potrzebuję" - list otwarty Zidane'a do madridismo. "Nie uciekam z tonącego okrętu i nie jestem zmęczony trenowaniem. Chciałbym, by w ostatnich miesiącach moje relacje z klubem i prezesem były nieco inne. Spędziłem w Realu 20 lat i było to najpiękniejsze, co przytrafiło mi się w życiu. Zawdzięczam to Florentino Pérezowi". Larkin i Micić zniszczyli Barçę w świetnej drugiej połowie i sprawili, że Efes wygrał Euroligę. Chorwacja przeszkodą Hiszpanii U-21 w ćwierćfinale. La Rojita liczy na Brahima. Drugi ważny wyścig dla Bernala, Caruso i Yates kompletują podium. Zmarł Szwajcar Dupasquier po wypadku w sobotę. Putellas poprowadziła Barçę do trypletu. Gole kapitanki, Guijarro i Torrejón pogrążyły Levante.

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Nie wiem czy ktoś oglądał choć skrót piłkarek, ale one naprawdę są świetne technicznie i taktycznie. Zdarza się, że piłka odskoczy i jest chaos, ale generalnie dogrania chyba lepiej niż Alba procentowo, a przecież odległości te same. Wykończenie po nich, pewnie trudniejsze piłki niż nasze chłopaki trafiały, a celnie. Przede wszystkim, co uderza w porównaniu nawet do naszej męskiej ekstraklasy, to takie myślenie na boisku, analiza, rozglądanie się. Nie ma głowa w dół i dzida. W każdym kontakcie one podnoszą głowę. Wiadomo że wszystko wolniej, ale widać jak się piłkarki w Hiszpanii szkoli - inna kultura. Bardzo mi się podobają takie mecze.

Znakomity sezon naszych piłkarek! Wielkie gratulacje dla sztabu a w szczególności trenera oraz przede wszystkim dla zawodniczek!! Visca el Barca!!!

Gratulacje dla Pań, zrobiły coś niesamowitego! Doceniam chociaż nie interesuje mnie damska piłka bo czasu brak na interesowano się wszystkim.
Zidane postawił Real pod ścianą i to jest coś pięknego.

Razem tworzą modną parę ........Dobrze że w Polsce nie na takiej mody :-)

Gdzie można oglądać mecze kobiet? Gdzieś w polskiej tv jest? Ktoś może wie?

Gratulacje dla Pan wielki sukces, tylko jak to mowi Ibra. Kogo wlasciwie to iteresuje?

Tryplet Pań nie jest tak samo atrakcyjny jak tryplet Panów, ale w obecnej sytuacji klubu takie coś mega cieszy.

Brawo dla naszych pań. Nazbierały pucharów jak nasi gwiazdorzy za Pepa.

Czas zacząć oglądać damską sekcję!
Gratulacje dziewczyny :D:D:D

Rayo powalczy z Leganes, a nie Logrones. Logrones polecieli do 3 ligi