Frenkie de Jong: Chciałbym, żeby Ronald Koeman pozostał trenerem Barcelony

Maciej Łoś

30 maja 2021, 20:00

AS, Algemeen Dagblad

5 komentarzy

Fot. Getty Images

Frenkie de Jong dotarł dziś na zgrupowanie reprezentacji Holandii. Następnie udzielił wywiadu dla Algemeen Dagblad, w którym wypowiedział się pozytywnie o pracy z Ronaldem Koemanem w Barcelonie.

- Osobiście mam nadzieję, że Koeman zostanie na Camp Nou. Ma z nami bardzo dobre relacje. Ale to nie ma w tej chwili znaczenia. Musimy poczekać i wtedy zobaczymy, co się wydarzy.

- Barcelona to jeden z największych klubów na świecie. Zawsze wymaga się tutaj zdobywania trofeów. Chcą tego kibice, prasa, ale także my, piłkarze. Jeśli się to nie udaje, wtedy drużyna traci w oczach ludzi.

- Jeśli miałbym wystawić sobie ocenę za ten sezon, byłaby ona tylko o pół punktu większa niż za poprzednie rozgrywki. Uważam, że choć jako drużyna poprawiliśmy się, to nie wykonaliśmy naszej pracy wystarczająco dobrze. Chcieliśmy zdobyć mistrzostwo. Zdobyliśmy puchar, to było piękne, ale to za mało. To też jest moja wina.

- Nie mogę doczekać się mistrzostw Europy. Czuję się dobrze, nie jestem zmęczony. Nie wiem, jak sobie poradzimy. Dla mnie największym faworytem jest Francja. Jest także grupa innych zespołów, które mają szanse. Uwzględniam tam również Holandię.

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Żeby całej reszcie się tak chciało całe mecze biegać jak Frenkiemu...

Ja tobie Frankie nawet całą ocenę wyżej bym wystawił, oby kolejny sezon był jeszcze lepszy, powodzenia.