Sport: Porównanie statystyk Memphisa Depaya i Neymara

Maciej Łoś

30 maja 2021, 18:30

Sport

39 komentarzy

Fot. Getty Images

Sport przeprowadził analizę statystyczną Memphisa Depaya i Neymara. Holender ma za sobą znacznie lepszy sezon, choć rozegrał o wiele więcej meczów niż Brazylijczyk.

Przez ostatnie sezony wiele mówiło się o ewentualnym powrocie Neymara do Barcelony. Było to niemożliwe ze względów finansowych. Ostatecznie gwiazdor podpisał niedawno nową umowę z PSG, która ma obowiązywać do 2025 roku. To zamknęło drogę do ponownego pojawienia się Brazylijczyka na Camp Nou. Z kolei bliski związania się z Barçą jest Memphis Depay, który za miesiąc będzie wolnym zawodnikiem po odejściu z Lyonu.

Depay rozegrał w zeszłym sezonie 37 meczów ligowych, w których strzelił 20 goli (jedno trafienie co 146 minut) i zaliczył 12 asyst. Dla porównania Neymar zagrał jedynie w 18 meczach, w których strzelił  dziewięć goli (jedno trafienie co 157 minut) i pięć asyst. Te różnce w czasie spędzonym na boisku są spowodowane kontuzjami Brazylijczyka i zawieszeniami za kartki.

Holender w Ligue 1 stworzył 106 okazji do strzelenia gola, z kolei Neymar miał ich 64. Depay wygrywa też w statystyce kluczowych podań - wykonał ich 94, a gwiazdor PSG 59. 56% strzałów napastnika Lyonu leciało w bramkę, a Brazylijczyk osiągnął 39% skuteczności. Obydwaj zawodnicy zmarnowali także po dziewięć kluczowych sytuacji bramkowych.

26-letni Holender najprawdopodobniej trafi do Barcelony. Jest wyceniany na 45 milionów euro, ponad dwa razy mniej od Neymara. Być może okaże się jednak, że Depay okaże się naprawdę ważnym wzmocnieniem ataku Barçy. Wiele będzie zależeć od tego, czy na stanowisku trenera pozostanie Ronald Koeman.

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

To porównanie ma sens jak widły w dupie.
« Powrót do wszystkich komentarzy