Éric García podąża śladami Gerarda Piqué

Maciej Łoś

30 maja 2021, 17:00

Marca

15 komentarzy

Fot. Getty Images

Powrót Érica Garcíi do Barcelony wydaje się nieuchronny. Jego dotychczasowa kariera przypomina trochę losy Gerarda Piqué, który również w przeszłości opuścił La Masię w młodym wieku, a następnie wrócił do pierwszej drużyny Barçy i stał się jej filarem.

Gerard Piqué odszedł z La Masii jako 17-latek w 2004 roku i przeniósł się do Manchesteru United. Zadebiutował już w październiku w meczu Pucharu Ligi Angielskiej przeciwko Crewe Alexandra. Rok później zagrał po raz pierwszy w Premier League w spotkaniu z West Hamem. W sezonie 2006/2007 został wypożyczony do Realu Saragossy, a następnie wrócił na rok do Manchesteru. Barcelona zdecydowała się wykorzystać klauzulę wykupu zawodnika w 2008 roku i sprowadziła go ponownie za 5 milionów euro.

Éric García opuścił Barcelonę mając 16 lat w 2017 roku i dołączył do młodzieżowego zespołu Manchesteru City. W lecie 2018 roku pojechał z pierwszym zespołem na tournée przedsezonowe, a następnie w grudniu zadebiutował w meczu Pucharu Ligi Angielskiej z Leicester. Barça chciała go ściągnąć już w zeszłym roku, ale problemem były kłopoty finansowe. Zawodnik od dawna jest zdecydowany na powrót, a teraz będzie to możliwe, ponieważ jego umowa z The Citizens wygasa za miesiąc.

García wróci do klubu w podobnym momencie kariery co Gerard Piqué. Starszy z zawodników w swoim pierwszym sezonie w seniorskiej ekipie Barçy rozegrał 45 meczów, w których tylko raz wchodził z ławki rezerwowych. Od tego czasu stał się podporą defensywy Blaugrany. Éric García, zanim rozpocznie swoją grę w Barcelonie, ma przed sobą jeszcze jedno wielkie wyzwanie - Luis Enrique powołał go na zbliżające się mistrzostwa Europy.

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Niech podąża swoimi
« Powrót do wszystkich komentarzy