Sport: Sergiño Dest odrzucił oferty z innych klubów

Maciej Łoś

30 maja 2021, 15:30

Sport

23 komentarze

Fot. Getty Images

Sport informuje, że Bayern, Arsenal i Juventus chciałyby sprowadzić do siebie Sergiño Desta, ale Amerykanin odrzucił oferty, ponieważ jest skupiony tylko i wyłącznie na Barcelonie.

Sergiño Dest trafił do Barcelony w zeszłym oknie transferowym z Ajaxu. Nikt nie liczył na to, że Amerykanin z miejsca stanie się podstawowym prawym obrońcą w klubie, tylko wykorzysta pierwszy rok głównie na naukę. Jednak m.in. z powodu problemów zdrowotnych Sergiego Roberto młody zawodnik zagrał w sumie w 44 meczach i zaliczył prawie 3000 minut spędzonych na boisku.

Czasem w ważnych momentach wychodził brak doświadczenia Desta, ale trzeba postrzegać jego debiutancki sezon pozytywnie. Udowodnił, że jest piłkarzem bardzo szybkim, potrafiącym zaoferować wiele w akcjach ofensywnych. Najważniejsze jest, by forma zawodnika była równa i stopniowo pracował nad poprawą swoich umiejętności.

Młody prawy obrońca Barçy wzbudza również zainteresowanie innych klubów. Nikt nie ma wątpliwości, że jest on jednym z najbardziej utalentowanych piłkarzy na tej pozycji na świecie. Według Sportu chętnymi na Amerykanina są Bayern, Juventus i Arsenal. Dest nie zamierza jednak odchodzić z Barcelony, dlatego nie wysłuchał żadnej z ofert. Wie, że jego przygoda na Camp Nou dopiero się zaczęła i to właśnie z tym zespołem chce święcić triumfy.

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

No nie sprzedać "młodzika", przecież mamy naszego czwartego kapitana

Moim zdaniem Joao Cancelo byłby idealny na tej pozycji.

Jeszcze będzie z niego pociecha jest młody trzeba dać mu szansę

Ja byłby za rozwiązaniem postawienia na stałe na skald Alba, Dest, Emerson. Pamietajmy że Serginio równie dobrze radzi sobie na lewej stronie jak na prawej. Mając tych 3 zawodników i stosując rotacje oba boki obrony (czy tez wahadła w 3-5-2) mamy obstawione. Oby również dali ten czas Emersonowi nie podejmowali decyzji zbyt szybko. Ten jednak dwa sezony ma już spędzone na wypożyczeniu. Zdążył „liznąć” europejskiego stylu, nauczyć się języka .. No zobaczymy

Dajmy mu czas i niech nabierze doświadczenia, sprzedawanie go byloby głupota

Solidny sezon jak na tak młodego zawodnika ściąganego na szybcika i bez okresu przygotowawczego.

W ostatnich latach konkurencja nie zawyżał poziomu na jego pozycji. A szczególnie Semedo znacznie obniżył poprzeczkę. Może Dest zaliczył trochę wpadek ale też ani razu nie zastanawiałem się dlaczego prawy obrońca zachowuje się w drużynie jak ciało obce. A to że ogarnął pomysł na grę to już mały sukces.

Człowiek dopiero po czasie zaczyna rozumieć jaką pakę mieliśmy 10-5 lat temu. Jacy wybitni piłkarze u nas grali

Sprzedac puki co jest coś warty i brać Arnolda