Aleksander Čeferin: Jeśli Barça, Real i Juventus chcą Superligi, to niech grają w niej we trójkę

Łukasz Lewtak

29 maja 2021, 19:00

L'Equipe, Record, Mundo Deportivo

30 komentarzy

Fot. Getty Images

Prezes UEFA Aleksander Čeferin wykorzystuje każdą możliwą okazję, aby zaatakować Barcelonę, Real Madryt i Juventus za brak rezygnacji z występów w Superlidze. Tym razem Słoweniec ostro wypowiedział się na temat tych trzech klubów w wywiadach dla L'Equipe i Record, w których stwierdził również, że jest zwolennikiem rozgrywania Final Four w Lidze Mistrzów.

- Te trzy kluby nie mogą sparaliżować piłki nożnej, a jedynie samych siebie. Dziwnie jest czytać ich komunikaty prasowe na tle setek innych klubów. Właściwym podejściem jest dialog, powiedzenie, czy chcą wrócić, czy nie. Chcą grać w Superlidze? Niech to robią, niech grają we trójkę.

- Nie odezwałem się do żadnego z prezydentów tych trzech klubów. Dostałem wiadomość na WhatsAppie od jednego z nich, ale nie odpowiedziałem.

- Nasza komisja dyscyplinarna jest niezależna. Nie mogę niczego komentować. Zaskakuje mnie fakt, że te trzy kluby wciąż są w Superlidze, a potem wysyłają do mnie list, w którym mówią, że chcą grać w Lidze Mistrzów. Trudno zrozumieć, co chcą zrobić. Nie ma żadnego dialogu, ponieważ oni po prostu wysyłają listy do UEFA, a także do dziewięciu klubów, które opuściły Superligę.

- Kiedy dziewięć klubów przyznało, że popełniło błąd, zacząłem traktować je jak wszystkich innych w europejskiej rodzinie piłkarskiej. Zawsze w końcu się uspokajaliśmy, ale to był szok dla nas wszystkich.

- Jestem zwolennikiem Final Four w Lidze Mistrzów. To może być świetne i efektywne rozwiązanie pod względem przychodów, jeśli zostanie dobrze przeprowadzone, jednak każdy musi przedstawić swój punkt widzenia. Rozmawiamy o tym, ale nie ma decyzji. Podobał nam się zeszłoroczny Final Eight w Portugalii, ale Final Eight trwa dwa tygodnie, a to za długo. Final Four od 2024 roku ma swoje plusy i minusy. Z jednej strony może to być fantastyczne wydarzenie, tydzień piłki nożnej uzupełniony innymi wydarzeniami, takimi jak koncerty. Jednak z drugiej strony tracimy mecze, kluby przede wszystkim rozegrałyby mniej spotkań na własnym stadionie.

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

A Ty zgarniaj kasę zamiast klubów którym się ona należy

I mecze tych 3 klubów będą miały większą oglądalność niż LM bez nich ...

A dla mnie dziwne jest to że te trzy kluby cały czas stoją przy tym poronionym pomyśle zamiast się wycofać jak wszyscy . Abstrachując od UEFA bo wiadomo że oni tez nie są czyści dalej tkwimy w pomyśle Pereza kto by pomyślał że będziemy po jednej stronie stać obok Realu . Niestety ale to UEfA ma władzę i mimo że niechętnie to jednak trzeba się im podporządkować w przeciwnym razie czekają nas kary zakładam że nie wycofają nas z ligi mistrzów ale tkwienie w tym pomyśle podczas gdy większość się wycofała jest po prostu debilne co my niby chcemy tym zyskać ? O wiele więcej możemy stracić ...

Panie Caferin a może by Pan berło łyknął ???

Żeby się nie zdziwił że te 3 kluby więcej osób będzie oglądało niż całą LM.. Xd..

No to z prawnego punktu o ile dobrze kojarzę, nie moze ich wyrzucić z LM. Z drugiej strony ciekaw jestem ile mniej ojro wleciało by do uefy z powodu mniejszej oglądalności itd bo mówimy tu o trzech z większych marek w Europie. UEFA to jedna wielka mafia i tyle

Skąd on się urwał pajac .Marionetka betonu uefa.

Przecież ten typ to typowy random, który ma tylko mówić to co mu w roli napisano

Ale on jest mierny…

Jedno słowo czy tam skrótowiec: LMAOOOO

Ten facet udaje głupka czy serio taki jest?
"Właściwym podejściem jest dialog, powiedzenie, czy chcą wrócić, czy nie."
A czy kiedykolwiek któryś z członków Superligi (cała 15tka) wystąpił oficjalnie ze struktur UEFA????
Nie. Ten facet odleciał totalnie. On chyba nic nie kuma i jedzie tylko na jakieś swojej chorej urażonej dumie.
Nie pojmuje jak ktoś taki rzadzi piłkarska Europą...

Chyba gościowi trzeba jedynki na spacer wyprowadzić

Zaczyna mnie ten gość mocno irytować

"..Właściwym podejściem jest dialog.."
"..Nie odezwałem się do żadnego z prezydentów tych trzech klubów. Dostałem wiadomość na WhatsAppie od jednego z nich, ale nie odpowiedziałem.."

Tyle warty jest dialog tych pazernych dziadów z UEFY i FIFY, kwestia czasu jest powstanie nowej organizacji, mafia straci pieniążki i już nie będzie taka zadowolona.

A poza tym UEFA i FIFA powinny zostać zutylizowane, dziękuje.