Emerson: Mam trzyletni kontrakt z Barceloną i chcę go wypełnić

Dariusz Maruszczak

29 maja 2021, 10:15

Marca, MD

43 komentarze

Fot. Getty Images

Emerson podczas konferencji prasowej zorganizowanej na zgrupowaniu reprezentacji Brazylii potwierdził, że latem przeniesie się do Barcelony. Prawy obrońca wyznał, że chciałby wypełnić trzyletni kontrakt z Dumą Katalonii.

– Jak przekazywano w prasie, Barcelona rozmawiała z Betisem, gdzie grałem na wypożyczeniu, aby przekazać klubowi, że chce mnie odzyskać. Wszyscy wiedzą, że 1 lipca kończy się mój kontrakt z Betisem, a od tego czasu mam trzyletnią umowę z Blaugraną. Życzę sobie wypełnienia tego kontraktu. Jestem bardzo szczęśliwy, marzyłem o grze w tym klubie od początku kariery. Takie uznanie jest dla mnie fundamentalne, każdy chce być zakontraktowany przez Barcelonę. Jeśli pojawiła się taka możliwość, było to głównie konsekwencją mojej pracy, zaangażowania i rozwoju przez ten czas, w którym grałem w Betisie. Chcę kontynuować pracę w reprezentacji Brazylii, a potem jak najszybciej przybyć do Dumy Katalonii i spróbować zademonstrować moją pracę oraz umocnić się w klubie. Jeśli Bóg pozwoli, będę w Barcelonie w następnym sezonie – powiedział Emerson.

Prawy obrońca ma oczywisty wzór do naśladowania. – Dani Alves ma dla mnie duże znaczenie. Odczuwam wobec niego szczególną sympatię i od zawsze go obserwuję. Jest inspiracją i mam nadzieję, że poznam go osobiście na reprezentacji czy poza nią. Myślę, że mogę się od niego wiele nauczyć.

Paradoksalnie jednak po kontuzji Alvesa Emerson zyskał szansę na udział w Copa América, ale prawdopodobnie będzie też uczestniczył w igrzyskach olimpijskich. – Wszyscy wiemy, że bycie w reprezentacji Brazylii jest wielkim pragnieniem wszystkich piłkarzy. Mówi się też, że zdobycie medalu olimpijskiego to marzenie każdego, i chcę zaznać tego uczucia. Jestem szczęśliwy i pragnę zostać w reprezentacji, ale chciałby też uczestniczyć w obu turniejach.

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Gorszy od Firpo na pewno nie bedzie bo kto moze byc gorszy.... Tak wiem to nie ta sama pozycja

Zdecydowanie nalezy dać mu szansę do rywalizacji z Destem. Roberto już nie ma sensu męczyć szczególnie na PO
Fajne jest to, że Dest może grać również wyżej lub na lewej obronie, co daje nam dodatkowe opcje.

Czyli jest zdecydowany zostać, oby to wynikało z ambicji sportowych. Jednak w jego wypowiedzi widać wątpliwości co do postawy Barcelony wobec niego, wygląda na to że nadal jest na tapecie jego sprzedaż.

Jego rywalizacja z Destem może Barcelonie wyjść tylko na dobre. Któryś z nich może odpali i będziemy mieć w końcu prawego obrońcę z prawdziwego zdarzenia. Nie chcę już oglądać S. Roberto na boku obrony.

Też bym chciał abyś wypełnił kontrakt, ba ja bym chciał abyś nawet został w Barcelonie na dłużej - wykorzystaj presezon na maxa a potem mów że chcesz zostać.

Powinni przedłużyć kontrakt z nim

Czyli do rozwikłania w tym momencie jest już tylko jedna zagadka – czy przechodzi za 9 mln, czy jeszcze jakoś inaczej. Niech mu się wiedzie.

No nieźle. Cały sezon w Betisie, Copa America i jeszcze igrzyska. I na start sezonu dostaniemy wypompowany balon, który pół przyszłego sezonu będziemy starali się przywrócić do optymalnej formy.

Myślę że razem z Detsem mogą się fajnie uzupełniać. Emerson wydaje się być lepszy w obronie, a Dest w ataku. Mam nadzieję że jeden będzie drugiego napędzać.

to jest wychowanek ? i czemu wszyscy sie nim zachwycają