Emerson: Mam trzyletni kontrakt z Barceloną i chcę go wypełnić

Dariusz Maruszczak

29 maja 2021, 10:15

Marca, MD

43 komentarze

Fot. Getty Images

Emerson podczas konferencji prasowej zorganizowanej na zgrupowaniu reprezentacji Brazylii potwierdził, że latem przeniesie się do Barcelony. Prawy obrońca wyznał, że chciałby wypełnić trzyletni kontrakt z Dumą Katalonii.

– Jak przekazywano w prasie, Barcelona rozmawiała z Betisem, gdzie grałem na wypożyczeniu, aby przekazać klubowi, że chce mnie odzyskać. Wszyscy wiedzą, że 1 lipca kończy się mój kontrakt z Betisem, a od tego czasu mam trzyletnią umowę z Blaugraną. Życzę sobie wypełnienia tego kontraktu. Jestem bardzo szczęśliwy, marzyłem o grze w tym klubie od początku kariery. Takie uznanie jest dla mnie fundamentalne, każdy chce być zakontraktowany przez Barcelonę. Jeśli pojawiła się taka możliwość, było to głównie konsekwencją mojej pracy, zaangażowania i rozwoju przez ten czas, w którym grałem w Betisie. Chcę kontynuować pracę w reprezentacji Brazylii, a potem jak najszybciej przybyć do Dumy Katalonii i spróbować zademonstrować moją pracę oraz umocnić się w klubie. Jeśli Bóg pozwoli, będę w Barcelonie w następnym sezonie – powiedział Emerson.

Prawy obrońca ma oczywisty wzór do naśladowania. – Dani Alves ma dla mnie duże znaczenie. Odczuwam wobec niego szczególną sympatię i od zawsze go obserwuję. Jest inspiracją i mam nadzieję, że poznam go osobiście na reprezentacji czy poza nią. Myślę, że mogę się od niego wiele nauczyć.

Paradoksalnie jednak po kontuzji Alvesa Emerson zyskał szansę na udział w Copa América, ale prawdopodobnie będzie też uczestniczył w igrzyskach olimpijskich. – Wszyscy wiemy, że bycie w reprezentacji Brazylii jest wielkim pragnieniem wszystkich piłkarzy. Mówi się też, że zdobycie medalu olimpijskiego to marzenie każdego, i chcę zaznać tego uczucia. Jestem szczęśliwy i pragnę zostać w reprezentacji, ale chciałby też uczestniczyć w obu turniejach.

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Zdecydowanie nalezy dać mu szansę do rywalizacji z Destem. Roberto już nie ma sensu męczyć szczególnie na PO

Też bym chciał abyś wypełnił kontrakt, ba ja bym chciał abyś nawet został w Barcelonie na dłużej - wykorzystaj presezon na maxa a potem mów że chcesz zostać.

@MarcelNJ11 Oho, mamy tu reprezentanta polityki kontraktowej Bartomeu xD

@MarcelNJ11 przedłużyć coś co dopiero się zaczyna? Po co?

@robimen12345
Nie jest wychowankiem

@JohnnyBarca nie jest to aż tak logiczne bo biorąc pod uwagę statystyki piłkarskie i nie mówię tylko o golach czy asystach to nastąpił u niego regres w stosunku do poprzedniego sezonu. Ale trzymam kciuki.

Jego rywalizacja z Destem może Barcelonie wyjść tylko na dobre. Któryś z nich może odpali i będziemy mieć w końcu prawego obrońcę z prawdziwego zdarzenia. Nie chcę już oglądać S. Roberto na boku obrony.

@Filipfcb2000 emerson jest lepszy w ataku i obronie

@JarekS gosc będzie podstawowym prawym obrońcom to logiczne, że chce zostać

@robimen12345 idąc twoim tokiem myślenia to ty jesteś rocznik 12345?

Czyli do rozwikłania w tym momencie jest już tylko jedna zagadka – czy przechodzi za 9 mln, czy jeszcze jakoś inaczej. Niech mu się wiedzie.

No nieźle. Cały sezon w Betisie, Copa America i jeszcze igrzyska. I na start sezonu dostaniemy wypompowany balon, który pół przyszłego sezonu będziemy starali się przywrócić do optymalnej formy.

@robimen12345 To nie jest wychowanek. Ja nie zauważyłem, żeby ktoś się nim zachwycał ale raczej fajnie jest mieć w swojej kadrze młodego prawego obrońce, który rozegrał już 2 pełne sezony w LaLidze

@robimen12345
Właśnie tym wpisem potwierdziłeś jak bardzo interesujesz się Klubem
Fajne jest to, że Dest może grać również wyżej lub na lewej obronie, co daje nam dodatkowe opcje.

@Herbert
Wczoraj była o tym rozmową.
Najpierw zapłacono 12 do podziału na Barce i Betis po 6 i teraz dopłacamy 9 dla Betisu.
Łączny koszt dla nas za niego to 15 mln + kontrakt dla gracza od lipca na 3 lata.

@robimen12345 Na chwilę obecną nie wydajesz się wiedzieć więcej od niego, przynajmniej nie w kwestii poprawnej polszczyzny, ale może to taka zasłona dymna xD

@tbas na 3 lata ma
konto usunięte

@*Ronaldinho_88* Straszne rzeczy ....

Myślę że razem z Detsem mogą się fajnie uzupełniać. Emerson wydaje się być lepszy w obronie, a Dest w ataku. Mam nadzieję że jeden będzie drugiego napędzać.

@robimen12345
1) nie
2) bo dobrze gra, na pewno lepiej niż Roberto czy Dest

@Litman Firpo w Betisie akurat byl jedna z rewelacji

@totalcrack Co prawda, to prawda. Ale pamiętam ogólny tutaj zachwyt nad tym układem z Emersonem zimą 2019 i do tej pory się temu zachwytowi dziwię. ;)

@Herbert
Pokaż mi przejrzysty i uczciwy kontrakt podpisany przez Bartomeu :-)
I jeszcze z korzyścią dla klubu.

@totalcrack W sumie możliwe. ;)
Ta sprawa wyjątkowo mi „brzydko pachnie”, nie mam od początku zaufania do klubu, bo po prostu jest zero oficjalnych informacji od ponad dwóch lat. I jestem zdumiony, że media na długi czas olały tak nietypowy układ.

@barteq Z Roberto to trzeba sie pozegnac po co nam zapchaj dziura.

@Herbert
Być może w innym wątku wczoraj lub wcześniej bo temat już kilka razy się przewijał :-)

Gorszy od Firpo na pewno nie bedzie bo kto moze byc gorszy.... Tak wiem to nie ta sama pozycja

@totalcrack Pisałeś wcześniej tylko o 2021 i 2022. ;)

@damiano16398 nie wiem nie widziałem gry emersona, Roberto cały sezon kontuzje wiec nie mozna go oceniać przez pryzmat tego sezonu

@Herbert
Przecież napisałem, jak sprzedamy go teraz to odpalamy 50%, jak w 2022 lub kolejnym oknie to 20% Betisowi. Nic gdy będzie grał u nas.

@totalcrack Wiesz, w mediach krąży też wersja, że 20% należy się Betisowi za sprzedaż nawet na rok przed końcem kontraktu. Ogólnie coś tu nie do końca mi gra od początku.

@barteq popieram pomysł

@robimen12345 a wolisz Roberto xd?

@Herbert
Trzeba dopłacić 9 aby tutaj zagrał, wogole.
Umowa z Betisem była taka że tam jest 2 lata na wypożyczeniu i potem Barca go bierze na 3 lata ale za to dopłaca 9 mln.
Jeśli Barca by zrezygnowała z niego wogole to Betis mógłby go odkupić za chyba 6 mln i miałby pełnię praw do sprzedaży i do gry dla nich.
Betis chciałby go zatrzymać i zapłacić ale Barca woli dopłacić 9 i mieć gracza do gry, albo potrzyma chwilę żeby nie nie płacić Betisowi części kasy z ewentualnego transferu. Czyli 50% czyli jeśli by go teraz sprzedała albo 20% przy sprzedaży za rok.
Kontrakt jest ważny na 3 lata. Wiec jakby go podtrzymali z 2 lata i nie grał dobrze to wtedy na sprzedaż i cała kasa dla nas.
Jeśli by grał dobrze to raczej by go przedłużyli i wtedy też nic dla Betisu nie płacimy.
Tak to mniej więcej wygląda.

@totalcrack Rozumiem, tylko nadal nie mam jasności, czy 9 mln trzeba zapłacić tylko w przypadku, gdy Barça chce mieć pełnię praw do Emersona, czy niezależnie od tego.

Czyli jest zdecydowany zostać, oby to wynikało z ambicji sportowych. Jednak w jego wypowiedzi widać wątpliwości co do postawy Barcelony wobec niego, wygląda na to że nadal jest na tapecie jego sprzedaż.
Komentarz usunięty

Powinni przedłużyć kontrakt z nim

@socha edytowałem juz, sam doszłem do wniosku ze głupote napisałęm XD

@maatiixx jak najbardziej, im wieksza konkurencja tym lepiej, szczególnie ze prawa obrona w tym sezonie to marnota straszna, dest wybitny piłkarz ale za kilka lat, roberto cały sezon kontuzje...

@*Ronaldinho_88* znając zycie pewnie wiem wiecej od ciebie, ale nic nie zakładam z góry

@*Ronaldinho_88* XDDD tylko tyle moge napisać, jezeli po takim czymś stwierdzasz kto na ile interesuje sie klubem, masakra z tymi "kibicami"

to jest wychowanek ? i czemu wszyscy sie nim zachwycają