Emerson: Mam trzyletni kontrakt z Barceloną i chcę go wypełnić

Dariusz Maruszczak

29 maja 2021, 10:15

Marca, MD

43 komentarze

Fot. Getty Images

Emerson podczas konferencji prasowej zorganizowanej na zgrupowaniu reprezentacji Brazylii potwierdził, że latem przeniesie się do Barcelony. Prawy obrońca wyznał, że chciałby wypełnić trzyletni kontrakt z Dumą Katalonii.

– Jak przekazywano w prasie, Barcelona rozmawiała z Betisem, gdzie grałem na wypożyczeniu, aby przekazać klubowi, że chce mnie odzyskać. Wszyscy wiedzą, że 1 lipca kończy się mój kontrakt z Betisem, a od tego czasu mam trzyletnią umowę z Blaugraną. Życzę sobie wypełnienia tego kontraktu. Jestem bardzo szczęśliwy, marzyłem o grze w tym klubie od początku kariery. Takie uznanie jest dla mnie fundamentalne, każdy chce być zakontraktowany przez Barcelonę. Jeśli pojawiła się taka możliwość, było to głównie konsekwencją mojej pracy, zaangażowania i rozwoju przez ten czas, w którym grałem w Betisie. Chcę kontynuować pracę w reprezentacji Brazylii, a potem jak najszybciej przybyć do Dumy Katalonii i spróbować zademonstrować moją pracę oraz umocnić się w klubie. Jeśli Bóg pozwoli, będę w Barcelonie w następnym sezonie – powiedział Emerson.

Prawy obrońca ma oczywisty wzór do naśladowania. – Dani Alves ma dla mnie duże znaczenie. Odczuwam wobec niego szczególną sympatię i od zawsze go obserwuję. Jest inspiracją i mam nadzieję, że poznam go osobiście na reprezentacji czy poza nią. Myślę, że mogę się od niego wiele nauczyć.

Paradoksalnie jednak po kontuzji Alvesa Emerson zyskał szansę na udział w Copa América, ale prawdopodobnie będzie też uczestniczył w igrzyskach olimpijskich. – Wszyscy wiemy, że bycie w reprezentacji Brazylii jest wielkim pragnieniem wszystkich piłkarzy. Mówi się też, że zdobycie medalu olimpijskiego to marzenie każdego, i chcę zaznać tego uczucia. Jestem szczęśliwy i pragnę zostać w reprezentacji, ale chciałby też uczestniczyć w obu turniejach.

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Powinni przedłużyć kontrakt z nim

@MarcelNJ11 przedłużyć coś co dopiero się zaczyna? Po co?

@tbas na 3 lata ma

@MarcelNJ11 Oho, mamy tu reprezentanta polityki kontraktowej Bartomeu xD
« Powrót do wszystkich komentarzy