Emerson: Mam trzyletni kontrakt z Barceloną i chcę go wypełnić

Dariusz Maruszczak

29 maja 2021, 10:15

Marca, MD

43 komentarze

Fot. Getty Images

Emerson podczas konferencji prasowej zorganizowanej na zgrupowaniu reprezentacji Brazylii potwierdził, że latem przeniesie się do Barcelony. Prawy obrońca wyznał, że chciałby wypełnić trzyletni kontrakt z Dumą Katalonii.

– Jak przekazywano w prasie, Barcelona rozmawiała z Betisem, gdzie grałem na wypożyczeniu, aby przekazać klubowi, że chce mnie odzyskać. Wszyscy wiedzą, że 1 lipca kończy się mój kontrakt z Betisem, a od tego czasu mam trzyletnią umowę z Blaugraną. Życzę sobie wypełnienia tego kontraktu. Jestem bardzo szczęśliwy, marzyłem o grze w tym klubie od początku kariery. Takie uznanie jest dla mnie fundamentalne, każdy chce być zakontraktowany przez Barcelonę. Jeśli pojawiła się taka możliwość, było to głównie konsekwencją mojej pracy, zaangażowania i rozwoju przez ten czas, w którym grałem w Betisie. Chcę kontynuować pracę w reprezentacji Brazylii, a potem jak najszybciej przybyć do Dumy Katalonii i spróbować zademonstrować moją pracę oraz umocnić się w klubie. Jeśli Bóg pozwoli, będę w Barcelonie w następnym sezonie – powiedział Emerson.

Prawy obrońca ma oczywisty wzór do naśladowania. – Dani Alves ma dla mnie duże znaczenie. Odczuwam wobec niego szczególną sympatię i od zawsze go obserwuję. Jest inspiracją i mam nadzieję, że poznam go osobiście na reprezentacji czy poza nią. Myślę, że mogę się od niego wiele nauczyć.

Paradoksalnie jednak po kontuzji Alvesa Emerson zyskał szansę na udział w Copa América, ale prawdopodobnie będzie też uczestniczył w igrzyskach olimpijskich. – Wszyscy wiemy, że bycie w reprezentacji Brazylii jest wielkim pragnieniem wszystkich piłkarzy. Mówi się też, że zdobycie medalu olimpijskiego to marzenie każdego, i chcę zaznać tego uczucia. Jestem szczęśliwy i pragnę zostać w reprezentacji, ale chciałby też uczestniczyć w obu turniejach.

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Czyli do rozwikłania w tym momencie jest już tylko jedna zagadka – czy przechodzi za 9 mln, czy jeszcze jakoś inaczej. Niech mu się wiedzie.

@Herbert
Wczoraj była o tym rozmową.
Najpierw zapłacono 12 do podziału na Barce i Betis po 6 i teraz dopłacamy 9 dla Betisu.
Łączny koszt dla nas za niego to 15 mln + kontrakt dla gracza od lipca na 3 lata.

@totalcrack Rozumiem, tylko nadal nie mam jasności, czy 9 mln trzeba zapłacić tylko w przypadku, gdy Barça chce mieć pełnię praw do Emersona, czy niezależnie od tego.

@Herbert
Trzeba dopłacić 9 aby tutaj zagrał, wogole.
Umowa z Betisem była taka że tam jest 2 lata na wypożyczeniu i potem Barca go bierze na 3 lata ale za to dopłaca 9 mln.
Jeśli Barca by zrezygnowała z niego wogole to Betis mógłby go odkupić za chyba 6 mln i miałby pełnię praw do sprzedaży i do gry dla nich.
Betis chciałby go zatrzymać i zapłacić ale Barca woli dopłacić 9 i mieć gracza do gry, albo potrzyma chwilę żeby nie nie płacić Betisowi części kasy z ewentualnego transferu. Czyli 50% czyli jeśli by go teraz sprzedała albo 20% przy sprzedaży za rok.
Kontrakt jest ważny na 3 lata. Wiec jakby go podtrzymali z 2 lata i nie grał dobrze to wtedy na sprzedaż i cała kasa dla nas.
Jeśli by grał dobrze to raczej by go przedłużyli i wtedy też nic dla Betisu nie płacimy.
Tak to mniej więcej wygląda.

@totalcrack Wiesz, w mediach krąży też wersja, że 20% należy się Betisowi za sprzedaż nawet na rok przed końcem kontraktu. Ogólnie coś tu nie do końca mi gra od początku.

@Herbert
Przecież napisałem, jak sprzedamy go teraz to odpalamy 50%, jak w 2022 lub kolejnym oknie to 20% Betisowi. Nic gdy będzie grał u nas.

@totalcrack Pisałeś wcześniej tylko o 2021 i 2022. ;)

@Herbert
Być może w innym wątku wczoraj lub wcześniej bo temat już kilka razy się przewijał :-)

@totalcrack W sumie możliwe. ;)
Ta sprawa wyjątkowo mi „brzydko pachnie”, nie mam od początku zaufania do klubu, bo po prostu jest zero oficjalnych informacji od ponad dwóch lat. I jestem zdumiony, że media na długi czas olały tak nietypowy układ.

@Herbert
Pokaż mi przejrzysty i uczciwy kontrakt podpisany przez Bartomeu :-)
I jeszcze z korzyścią dla klubu.

@totalcrack Co prawda, to prawda. Ale pamiętam ogólny tutaj zachwyt nad tym układem z Emersonem zimą 2019 i do tej pory się temu zachwytowi dziwię. ;)
« Powrót do wszystkich komentarzy