Sport: Ronald Koeman jest rozczarowany postawą Barcelony

Julia Cicha

28 maja 2021, 09:20

Sport

98 komentarzy

Fot. Getty Images

Dziś o 11:30 Joan Laporta weźmie udział w konferencji prasowej i być może odniesie się do tematu pozostania na stanowisku Ronalda Koemana. Na razie zdania mediów są podzielone. Sport podaje natomiast, że trener jest rozczarowany i dotknięty obecną postawą klubu, ale chce zostać, ponieważ stawia Barçę ponad wszystko inne.

Holender chce dla Barcelony tego, co najlepsze, ale po dwóch spotkaniach z Laportą jest nieco zdezorientowany. Nie rozumie, skąd pojawiła się taka zmiana w prezydencie, który w trakcie kampanii wyborczej chwalił go mówiąc, że wykonuje dobrą pracę. Koeman jest też dotknięty i zaskoczony, bo jego zdaniem nie zasługuje na takie traktowanie. Jest profesjonalistą, a sam też sporo zaryzykował, akceptując ofertę Barçy. Zostawił bowiem reprezentację Holandii i przejął zespół w ogromnym kryzysie po porażce 2:8 z Bayernem. Wprowadził nowe zasady i uważa, że jest niedoceniany. Warto dodać, że Koeman nie prosił o żadne duże wzmocnienia, a i sam proponował odroczenie wypłaty części pensji, wiedząc o trudnej sytuacji finansowej klubu.

Sport dodaje także, że Koeman jest wspierany przez Alemanyego i Planesa, ale rozczarował się zachowaniem Laporty. Prezydent nie wsparł go publicznie nawet po odrobieniu dużej straty do Atlético i po wygraniu Pucharu Króla. Nie można też zapominać, że sprowadzenie latem Depaya i Wijnalduma może być bezpośrednio związane z pozostaniem trenera na stanowisku. Holender ma ważny kontrakt, więc denerwuje go lista jego potencjalnych następców pojawiająca się w mediach. Mimo to pragnie zostać na stanowisku i uważa, że jest w stanie to zrobić. Wie, czego potrzebuje drużyna.

Tymczasem coraz głośniej mówi się o próbach przekonania Pepa Guardioli do powrotu na Camp Nou. Ma to być marzeniem Laporty, choć trudno będzie je zrealizować. Trener City weźmie dziś udział w konferencji prasowej przed finałem Ligi Mistrzów i zapewne zostanie zapytany o Barcelonę, ale trudno spodziewać się jasnej odpowiedzi przed sobotą. Szanse na jego powrót są jednak niewielkie, ponieważ dobrze czuje się w Manchesterze i ma tam optymalne warunki do pracy.

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Jestem po stronie Laporty i ufam mu bezgranicznie. Jeżeli uważa że posunięcie Kumana coś da to ADIOS

Gazeciaze chyba wiedza lepiej od Koemana. Trener przeczyta gazete i zapyta. 'Oh, to tak mysle?'
Jedna z kwestii problematycznych w Hiszpanii sa gazeciarze. Uciekaja sie do wielu mentalnych klamstw i znakow zapytan w inteligentny sposob.

Antonio Conte do Barcy

Oby tylko sprzedali griezmanna. To podstawa

Ja jestem rozczarowany Koemana postawą i umiejętnościami trenerskimi. Za każdym razem jak nam nie idzie widać przerażenie w jego oczach "co mam robić?". Inna kwestia, że ustawianie tak wysoko lini obrony z tak wolnymi defensorami jest zbrodnią. Każdy nas kontruje jak dziecko. Wybaczcie za porównanie ale taki Varane i Militao w porównaniu do naszych obrońców to demony szybkości.

A ja jestem rozczarowany ze mielismy gorszy bilans z każdym z bezpośrednich rywali do tytułu mistrza kraju. Jestem rozczarowany blamazem 2meczu z psg w lidze mistrzów.

Kuman rozczarowany postawa Barcelony, a Barcelona zachwycona postawą kumana i zespołu

Oceniać trenera po 1 sezonie i to jeszcze w najdziwniejszym jaki mógł być z powodu pandemii, w którym zrobił więcej niż każdy oczekiwał to mogą tylko patologiczni "kibice" na tej stronie, którzy żyją jeszcze sekstetem Guardioli i myślą (o ile można używać tego słowa w ich przypadku), że tak będzie zawsze. Sam wiele poświęcił żeby tu być i wycisnął z tej drużyny ile mógł i jaraliście się jak dzieci gdy Barca miała majstra w swoich rękach i jaki to Koeman nie jest boski a teraz już zwalnianie. Nigdy wcześniej tego nie robiłem, ale chyba zacznę blokować niektórych użytkowników, bo czytanie ich wypocin jest męczące. Chłop nie dostał żadnej 9, odpadł mu Coutinho i Fati, Pique pół sezonu też kontuzjowany, wprowadził mnóstwo młodych zawodników i powinien mieć prawo do tego aby co najmniej jeszcze 1 sezon to pociągnąć i zobaczyć efekty pracy. #TeamKoeman

Przypominam, że Koeman nie jest tutaj charytatywnie i przychodząc do klubu z miejsca dostał najlepszą pensje w karierze trenerskiej, długi kontrakt oraz najlepszy skład jakim kiedykolwiek mógł zarządzać. Niestety po styczniowej iskierce teraz wszystko zgasło, tak jak większość osób pisała, na koniec zajechał swoich ulubieńców a rezerwowych przyspawał do ławki przez co w ogóle się nie rozwinęli. Dodatkowo winę widzi wszędzie tylko nie w sobie a jak to mówił Rocky Balboa -> tak robią tylko tchórze.

Kolejna ofiara Bartomeu.Byly prezydent szastał pieniądze na lewo i prawo, podpisując gwiazdorskie kontrakty nawet takkim Brajtłajtom a za trenerów brał zwykłych wuefistów jakby Barca nie mogła mieć trenera z topu światowego.

Dla mnie Koemana zrobił na prawdę dobrą robotę. Sam fakt, że przyszedł z takim momencie zasługuje na szacunek. Do tego tyle czasu bez prezydenta itd. Moim zdaniem to był praktycznie max co można było osiągnąć i cieszę się, że nie wygraliśmy ligi bo mogłoby się wtedy nie skończyć czystkami w zespole, a jest potrzebna spora zmiana.
Czy to jest trener na wygranie LM, nie wiem, ale na pewno nie skreślałbym go.
Czy możemy zmarnować kolejny rok Leo bez wygrania LM, bardzo możliwe, ale to nie wina trenera tylko naszego wspaniałego zarządu przez ostatnie lata.
Mam nadzieję, że decyzja zapadnie już dzisiaj. Podejrzewam, że Depay nie przyjdzie jeśli Koemana wywalą. Dla mnie te 4 darmowe wzmocnienia Aguero, Depay, Wijnaldum, Garcia i do tego Emerson to będzie wielki sukces w takim kryzysie praktycznie najlepsi możliwe opcje do ściągnięcia wykorzystane, resztę uzupełnić młodymi zawodnikami.
Teraz tylko takich zawodników jak Pjanic, Firpo, Neto, Coutinho, Roberto, Braithwaite, Lenglet, Matheus, Umtiti (osobiście wolę go niż Lenglet, ale nie wiem czy on będzie w stanie jeszcze kiedyś grać na takim poziomie jak przed kontuzją). I można myśleć, ale obawiam się, że będą problemy ze sprzedażą oraz będzie wydłużał się czas transferów przez ME.

Jeśli ma być zmiana trenera to spoko tylko niech to zrobią już a nie za miesiąc.

Guardiola jak wygra LM z MC to będzie spełnionym trenerem i kto wie, czy nie będzie chciał odejść z City. Ale na pewno nie przyjdzie do Barcelony na stanowisko trenera. Chciałabym żeby kiedyś do Barcy wrócił, ale nie wierzę w to. Pep to inteligentny facet i nie wejdzie drugi raz do tej samej rzeki ...

Co do Koemana to chciałabym żeby został na jeszcze jeden rok. Przejął drużynę w trudnej sytuacji, a wygrał z nią Copa del Rey i praktycznie do końca miał szansę na Mistrza. Powinien dostać szansę poprowadzenia Barcy i pokazania swojej wizji na drugi sezon.

Tak - przegraliśmy Ligę i LM. Ale nie zgodzę się, że przegraliśmy ją wyłącznie w ostatnich meczach. Problemem była słaba postawa w meczach z Realem i Atletico, a do tego mnóstwo punktów pogubionych na początku. Musiał upłynąć sporo czasu zanim zawodnicy zaufali trenerowi i zaczęli realizować to co im narzucił. Wprowadził kilku młodych zawodników, odstawił od składu choćby Roberto. Dać mu transfery, dać mu środkowego napastnika, żeby miał kto wykańczać akcje i wtedy zobaczmy co potrafi. Z Holandią zaczął grać. U nas też zbudował de Jonga, Araujo, Mingueze, Pedri'ego. Nie jego wina, że musiał w ataku liczyć na Martina. Nie jego wina, że z wiekiem coraz bardziej uwidacznia się, że Messi pierwszy opuszcza głowę i przechodzi obok meczu jak jest trudno. Myślę, że taki de Jong karnego na 2-1 z PSG by strzelił, a niestety Messi obsrał zbroję. Nieistotne, Koeman może ma swoje słabości ale zrobił wiele fajnego, Puchar Króla wygrał, wiele dla tego klubu poświęcił (nie jako zawodnik, ale rezygnując z reprezentacji) i myślę, że należy mu się kolejny sezon spędzony w lepszych warunkach. On młodym zawodnikom może zaszczepić chęć poświęcania dla tego klubu a wtedy wiadomo, że determinacja inna. Dziś część z nich tylko kasę tam odlicza, a muszą wiedzieć, że to zaszczyt grać w tym klubie. I to Koeman może dać. Poza tym sorry ale z dostępnych na rynku nazwisk jest Allegri (chyba jeszcze), Conte, Villas-Boas, potencjalnie jeszcze Gallardo i Pimenta. Z tego wszystkiego nie uważam, żeby któryś gwarantował natychmiastową poprawę wartą wyrzucenia Koemana

nie dziwie się Koemanowi. Laporta (cieszę się, że wrócił) postępuje z trenerem nie fair. albo wóz albo przewóz. albo idziemy razem, albo do widzenia. te gierki na czas, te niedomówienia są trochę niegodne prezydenta klubu względem tak zasłużonej postaci jaką niewątpliwie jest Holender. Laport tworzy atmosferę niepewności, zamiast szybko i jasno dać do zrozumienia co dalej z Koemanem. Moja żona przy wyborze sukienki na imprezę szybciej podejmuje decyzję. Dlatego Panie Laporta. Decyzja.

Myślałem że Laporta ma trochę więcej klasy. Koeman przyszedł do klubu zostawiając reprezentację Holandii raczej nie dla kasy skoro zgodził się na obniżkę pensji. Kasy na wzmocnienia nie było, pełno afer i teraz tak mu się dziękuję? Facet ma prawo być rozczarowany, w mediach go już prawie zwolnili, władze Barcelony milczą. Ciekawe też czy to prawda że powiedzieli mu ze szukają kogoś a gdy nie znajdą to zostanie. Jeśli tak to totalny brak szacunku. Jak będą taką szopke odwalać to nie przyciągną takim zachowaniem żadnego poważnego trenera i Koeman też może stracić cierpliwość.

My też jesteśmy rozczarowani postawą Barcelony...
...za jego kadencji.

Pieniądze chce a nie tego co najlepsze dla Barcelony

Oho, kolejne doniesienia z czeluści mózgu Koemana. Czego to pismacy nie wymyślą...

O co ten krzyk...
Przecież od samego startu w wyborach Laporta mówił że nie stawia na rudego, może go jedynie wynik końcowy obronić,a ten raczej przez końcówkę sezonu go nie broni.
W starciu z mocniejszym zespołem za każdym razem była wtopa, może nie ten rozmiar kapelusza dla rudego.....

Była gadka wszędzie jak to szejkowie i Real zmieniają i traktują trenerów a teraz Barca robi to samo. Osobiście mi się to nie podoba.

Wcale mu się nie dziwię. Traktują go niepoważnie. Jak ktoś musi się czuć w sytuacji, jak wszędzie trąbią, ze szukają zastępcę dla ciebie, a jak nie znajdą to od biedy możesz zostać. Myślałem, ze takie traktowanie minęło z odejściem poprzedniego prezesa. Brak szacunku i tyle w temacie.
konto usunięte

Oby został!

Barcelona jest rozczarowana postawą Koemana

Niech się cieszy, że w końcówce sezonu nie musiał grać z Bayernem z ubiegłego sezonu. Zdziwienie to ja mam jak patrzę na tą chaotyczną taktykę, a chyba jej brak... Dziwi mnie też brak regularności naszych zawodników. Dziwi mnie też, że nadal nie pożegnano go. Pewnie nie chcą stresować zawodników na turniejach.

Tacy ludzie jak komean mnie rozwalaja...
Nie byl to wybor laporty sama gra barcelony slaba, decyzje personalne fatalne. Za dobry mecz lawka za slabe staly sklad. Do tego sami zawodnicy nie rozumieja jego zmian, taktyka to wiedza tajemna dla niego.
No i on sie czuje rozczarowany!?

Jeżeli Laporta chce podjąć decyzję, to niech ja podejmuje. Na pewno brakiem szacunku jest "może Cię zwolnimy, może nie. Zobaczymy, czy znajdziemy kogoś lepszego. Nie znaleźliśmy? Liczymy na Ciebie. Wygraj nam wszystko w nowym sezonie". Albo się chce trenera i mu się ufa, albo nie I się go zmienia.

Dobrych trenerów nikt nie kwestionuje

Ja po meczu z Granadą też byłem rozczarowany i to bardzo

Jak dla mnie Laporta powiedział jasno
Interesują go 2 puchary nie ma okresów przejściowych.Przy drugim nie było odpowiedniej walki.Jest wymagający.O tym koeman wiedział.Druga sprawa przychodzi nowy prezydent i ma prawo zatrudnić swoich pracowników zwłaszcza że klub jest w ciężkiej sytuacji.Kolejna rzecz że też laporta stara się o kogoś z kim odniósł sukces.Też powiedział mu to w twarz a niczego nie ukrywa.To uczciwe postępowanie.Choć nie mówię że to jest miłe.Lepsze niż robienie po cichu.To co niepokoi to presja w Barcelonie Guardiola nie chcę pracy w Barcelonie właśnie przez presję.W MC ma świętu spokój.Tutaj ostatnie rozstania byly trudne jak z valverde i tylko z powodu na klasę trenera nie poszło do awantury.Z Setienem jest sprawa sądowa a koeman był w szpitalu trochę to niepokoi.co do oceny koemanazrobił świetną robotę ale nie przypilnował końcówki albo nie był wstanie co jest gorsze chyba i wizerunkowo wyszło žle i wtedy ocena mogła się zmienić zwłaszcza że na tle kobiet wyszli w końcówce słabo.A akurat był jak LM zdobywały.Dla Guardioli zdecydowałbym się na zmianę jeśli nie zostawiłbym koemana.Xavi powinien prowadzić drugą drużynę wraz z trenerem Barcy b

Taka prawda. Cały sezon robił świetną robotę. Teraz jest krytykowany jakby te ostatnie porażki to była w całości jego wina. Przypomina mi to sezon 18/19 z Valverde. Tak to jest jak się oczekuje wyników ponad stan.

"Holender ma ważny kontrakt, więc denerwuje go lista jego potencjalnych następców pojawiająca się w mediach." No nad tym co piszą dziennikarze raczej nie da się zapanować ;)

'Dobrze się czuje w Manchesterze i ma tam optymalne warunki do pracy'

Czego nie można powiedzieć o Barcelonie..

Jeżeli Koeman faktycznie nie wie skąd się wzięły wahania to niech odpali kilka ostatnich spotkań z tego sezonu...

Kolejne wróżenie z fusów.

I oczywiście Koeman o swoich żalach poinformował dziennikarzy w drodze do szpitala?