Mundo Deportivo: Barcelona wciąż nie skontaktowała się z Jordim Albą, Sergio Busquetsem i Sergim Roberto

Dariusz Maruszczak

28 maja 2021, 16:30

Mundo Deportivo

24 komentarze

Fot. Getty Images

Media donosiły w ostatnim czasie, że władze Barcelony planują spotkać się ze znaczącymi piłkarzami z szatni drużyny, aby przedyskutować ich sytuację. Jak podaje jednak Mundo Deportivo, klub wciąż nie skontaktował się z Sergio Busquetsem, Jordim Albą i Sergim Roberto.

Rozczarowanie końcówką sezonu rzuciło cień także na najlepiej zarabiających piłkarzy, zwłaszcza w obecnej sytuacji finansowej Barcelony. Mówiło się, że w przypadku, gdyby gracze nie zgodzili się na redukcję pensji, mogliby nawet odejść z klubu. Agenci zawodników mieli w weekend stawić się na Camp Nou w celu przeanalizowania ich położenia, ale jak na razie nie doszło do żadnych kontaktów. Mundo Deportivo informuje, że bliscy Jordiego Alby mieli być wręcz zaskoczeni doniesieniami medialnymi, ponieważ relacje lewego obrońcy z nowym zarządem są bardzo dobre, a nawet najlepsze od czasu jego dołączenia do Blaugrany. Agentom Hiszpana przekazano dziesięć dni przed końcem sezonu, że klub jest zachwycony postawą gracza. Jordi Alba uważa, że gdyby to stanowisko się zmieniło, otrzymałby telefon z Barcelony. Zawodnik nie wyobraża sobie odejścia, zwłaszcza że jego kontrakt obowiązuje do 2024 roku.

W podobnej sytuacji jest Sergio Busquets, który nie otrzymał żadnej wiadomości z klubu na temat ewentualnych zmian. Pomocnik jest związany umową z Barceloną do 2023 roku, a obecnie wraz z Jordim Albą i ich wspólnym przyjacielem Markiem Bartrą spędzają wakacje w Marbelli. W weekend miało też dojść do spotkania klubu z Sergim Roberto, ale agent zawodnika Josep Maria Orobitg z nikim nie rozmawiał o zorganizowaniu rozmów, na których omówiono by temat przyszłości wychowanka.

Zdaniem Mundo Deportivo zamiarem Roberto, podobnie jak jego dwóch kolegów z drużyny, jest pozostanie w Barcelonie i wypełnienie kontraktu obowiązującego do 2022 rok. Wcześniejsze doniesienia wskazywały, że Barça spróbuje sprzedać 29-latka, ale nie będzie to łatwe. Gdyby Roberto wyraził zgodę na odejście, mógłby oczekiwać takiego samego traktowania jak w przypadku Luisa Suáreza, Rafinhi czy Ivana Rakiticia, którym ułatwiono transfer do preferowanego klubu, oddając ich niemal za bezcen. Mundo Deportivo nie podało za to żadnych informacji ws. Gerarda Piqué.

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

chociaż tego Roberto się pozbyć. Alby bym nie ruszał. Busi? No nie wiem. Znów jest zachwyt nad jego grą, ale jestem pewien, że z nim w składzie znów będzie problem w meczach z czołówką. Jest zbyt flegmatyczny i już nie nadąża. Wiadomo, to nie jest typ takiego piłkarza jak Kante, ale do mnie nie przemawia jego gra.

Powinni tym panom podziękować .

Busqet i roberto out :)

Kolejne doniesienie w tym temacie i kolejny raz co innego dziennikarze wymyślili. Najlepsze jest to że na konferencji Laporty również niczego się nie dowiedzieliśmy. Zaraz okaże się że Roberto będzie z nowym kontraktem 3-letnim bo nikt nie wie co polityk Laporta wymyśli...

Oprzeć środek na de Jongu i dać mu dobrego partnera w środku pola typu Kante a Busiemu podziękować mimo wielu świetnych meczy w tym sezonie, dla mnie to chwilowy przebłysk bo od wielu lat gra piach

@MarcelNJ11 na pewno z sergim Roberto

@dafik85 Waj gracz za free niestety nie taki poziom jak Kante. Ale o Kante zawsze śnic mozna ;)

@dafik85 Kante:D chyba za wszy go kupisz

@Adi123456789 W przewracaniu się jest lepszy napewno i oglądaniu numerów koszulek zawodników rywali.

@Croocers Zdarzająca się dobra forma Busiego w ostatnich sezonach to ta jaskółka z przysłowia "Jedna jaskółka wiosny nie czyni".

Czm wszyscy w kom mówią że alba jest najlepszy z tej trójki? WTF chłop może ma staty niezłe ale gra w ten sam sposób czyli ktoś do niego podaje a on odgrywa na ślepo w 11-stke.
Brak gry kombinacyjnej i ruchu bez piłki.
Można tak wymieniać bez końca...
Proszę Panie Laporta przyprowadź jakiegoś LO

busquets i alba muszą zostać, roberto jest niewiadomą, cały sezon kontuzje, wpuszczany na mecze z kontuzjami, nie możemy go oceniać, i leczony przez debili ze sztabu medycznego

Tak na logikę: przyjdzie nowy trener - dziś już chyba tylko ultrasi kumanizmu uważają że nie - to zdecyduje czy ich potrzebuje czy nie.

Ich czas juz dobiegl konca w Barcy.

Spokojnie, spokojnie z tymi podwyżkami może prezes poczekać.

@Przemas8411 Winjaldum za wszy kupiony

@kubamichalonek Prostacki tekst , niestety!

@Croocers Masz rację, potwierdza też jego powołanie na Euro przez Enrique który zdecydowanie wie co robi.

@Gacu95 no alba jest najlepszy w dogrywaniu piłek w pole karne i w przewidywalność. Wes się zastanow

@Przemas8411 no właśnie o tym pisałem a oni się jaraja alba

@Adi123456789 Alba jest za wolny jak na bocznego obrońcę. Może kiedyś dawał radę ale nie teraz. Trochę biega jak by ktoś mu coś gdzieś wsadził ;)

Laporta powiedział że będzie działał powoli, i pewnie któreś rzeczy się przesunęły.Klub ms finansowe długi a oni mają odejść za bez cen.To nie laporta podpisywał umowy z Suareza z Atletico.A końcówka została zawalona a oni chcą premii.

@kubamichalonek a alba ? Busqets jest dla mnie więcej wart

Nie no, skandal międzynarodowy po prostu. Przez pięć dni od zakończenia sezonu klub się do nich nie odezwał. Laporta już powinien szykować się na wywiezienie taczką za taką zbrodnię...