Mundo Deportivo: Barcelona wciąż nie skontaktowała się z Jordim Albą, Sergio Busquetsem i Sergim Roberto

Dariusz Maruszczak

28 maja 2021, 16:30

Mundo Deportivo

24 komentarze

Fot. Getty Images

Media donosiły w ostatnim czasie, że władze Barcelony planują spotkać się ze znaczącymi piłkarzami z szatni drużyny, aby przedyskutować ich sytuację. Jak podaje jednak Mundo Deportivo, klub wciąż nie skontaktował się z Sergio Busquetsem, Jordim Albą i Sergim Roberto.

Rozczarowanie końcówką sezonu rzuciło cień także na najlepiej zarabiających piłkarzy, zwłaszcza w obecnej sytuacji finansowej Barcelony. Mówiło się, że w przypadku, gdyby gracze nie zgodzili się na redukcję pensji, mogliby nawet odejść z klubu. Agenci zawodników mieli w weekend stawić się na Camp Nou w celu przeanalizowania ich położenia, ale jak na razie nie doszło do żadnych kontaktów. Mundo Deportivo informuje, że bliscy Jordiego Alby mieli być wręcz zaskoczeni doniesieniami medialnymi, ponieważ relacje lewego obrońcy z nowym zarządem są bardzo dobre, a nawet najlepsze od czasu jego dołączenia do Blaugrany. Agentom Hiszpana przekazano dziesięć dni przed końcem sezonu, że klub jest zachwycony postawą gracza. Jordi Alba uważa, że gdyby to stanowisko się zmieniło, otrzymałby telefon z Barcelony. Zawodnik nie wyobraża sobie odejścia, zwłaszcza że jego kontrakt obowiązuje do 2024 roku.

W podobnej sytuacji jest Sergio Busquets, który nie otrzymał żadnej wiadomości z klubu na temat ewentualnych zmian. Pomocnik jest związany umową z Barceloną do 2023 roku, a obecnie wraz z Jordim Albą i ich wspólnym przyjacielem Markiem Bartrą spędzają wakacje w Marbelli. W weekend miało też dojść do spotkania klubu z Sergim Roberto, ale agent zawodnika Josep Maria Orobitg z nikim nie rozmawiał o zorganizowaniu rozmów, na których omówiono by temat przyszłości wychowanka.

Zdaniem Mundo Deportivo zamiarem Roberto, podobnie jak jego dwóch kolegów z drużyny, jest pozostanie w Barcelonie i wypełnienie kontraktu obowiązującego do 2022 rok. Wcześniejsze doniesienia wskazywały, że Barça spróbuje sprzedać 29-latka, ale nie będzie to łatwe. Gdyby Roberto wyraził zgodę na odejście, mógłby oczekiwać takiego samego traktowania jak w przypadku Luisa Suáreza, Rafinhi czy Ivana Rakiticia, którym ułatwiono transfer do preferowanego klubu, oddając ich niemal za bezcen. Mundo Deportivo nie podało za to żadnych informacji ws. Gerarda Piqué.

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Busqet i roberto out :)

@kubamichalonek a alba ? Busqets jest dla mnie więcej wart

@Adi123456789 W przewracaniu się jest lepszy napewno i oglądaniu numerów koszulek zawodników rywali.

@Gacu95 no alba jest najlepszy w dogrywaniu piłek w pole karne i w przewidywalność. Wes się zastanow

@kubamichalonek Prostacki tekst , niestety!
« Powrót do wszystkich komentarzy