Robert Fernández: Kiedy Umtiti przybył do Barcelony, sprawiał wrażenie, że będzie najlepszym stoperem na świecie

Dariusz Maruszczak

27 maja 2021, 20:45

Radio Marca

20 komentarzy

Fot. Getty Images

Były dyrektor sportowy Barcelony Robert Fernández na antenie Radio Marca wypowiedział się na temat ostatniego sezonu drużyny Ronalda Koemana, pozostania w klubie Leo Messiego, a także wrażenia, jakie sprawiał Samuel Umtiti po przybyciu na Camp Nou.

Mimo krytyki mediów Fernández pozytywnie ocenił sezon Barcelony. – Praca Koemana była nadzwyczajna, bardzo dobra, niemal do samego końca walczył o mistrzostwo. Drużyna pokazała próbkę tego, jaka potrafi być świetna. W Barcelonie nie ma czegoś takiego jak sezony przejściowe.

Fernández opowiedział też, jak trudno było wzmocnić Barcelonę, gdy pracował w klubie. – Jako dyrektor sportowy zawsze musisz wypracować konsensus. Problemem Barcelony jest to, że bardzo trudno jest poprawić kadrę, ponieważ ona zawsze jest świetna.

Hiszpan był odpowiedzialny m.in. za sprowadzenie Samuela Umtitiego, który do momentu kontuzji robił pozytywne wrażenie. – Kiedy przybył, wrażenie było takie, że będzie najlepszym lewonożnym stoperem nie tylko w Europie, ale i na świecie. Z powodu mundialu i swojego problemu z kolanem przeszedł przez mękę i trudno mu było pójść naprzód. Stracił miejsce w wyjściowym składzie reprezentacji i Barcelony. Życzę mu tylko, żeby się wyleczył, ponieważ był nadzwyczajnym zawodnikiem.

Fernández był też pozytywnie nastawiony do tematu przyszłości Messiego. – Zostanie, to dla mnie oczywiste. Znając go, zostanie. Nie mam takiej informacji, ale takie jest moje wrażenie.

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Zarząd dał ciała w momencie zakupu, bo wpisali tylko 60m klauzuli. Po rozegraniu dwóch świetnych sezonów Umtiti miał świetna pozycje do negocjacji nowego kontraktu, jedocześnie zwiększającego klauzule. Co było dalej niestety należy przemilczeć...

@Recber Te jego dwa "świetne" sezony skończyły się 0-3 z Juventusem, oraz 0-3 z Romą w LM.

@dezerter rozumiem, że sam grał na boisku i wszystko to jego wina ;))

@Fake69 W żadnym elemencie nie był lepszy od pozostałych obrońców. Przeciwnie był najsłabszy z nich. Razem z Pique popełniali tak dziecinne błędy, że już w 2017 roku powinni zostać sprzedani. Niestety w Barcelonie to już tradycja, że kupują szrot za dziesiątki milionów, a potem wmawiają wszystkim i sobie, jaką to korzystną zrobili transakcję. A cała Europa ma od sześciu lat ubaw.

@dezerter co Ty pier****sz człowieku? xD Kiedy był zdrowy przez pierwsze 2 sezony prezentował się fantastycznie. Pique, Ramos czy Van Dijk w tym czasie nie popełniali indywidualnych błędów?
« Powrót do wszystkich komentarzy