TV3: Leo Messi otrzymał już od Barcelony propozycję nowego kontraktu [Aktualizacja 17:06]

Dariusz Maruszczak

27 maja 2021, 15:50

TV3, ESPN, Mundo Deportivo, Sport

23 komentarze

Fot. Getty Images

Wiele wskazuje na to, że Leo Messi jeszcze przed wylotem do Argentyny na mecze reprezentacji otrzymał od Barcelony ofertę nowego kontraktu. Takie informacje podaje katalońska telewizja TV3.

Barça początkowo miała poczekać z propozycją na wyniki audytu, aby dostosować ją do sytuacji finansowej klubu. Weryfikacja budżetu jednak się przeciąga, a według TV3 raport może być gotowy dopiero za 2-3 tygodnie. Tymczasem kontrakt Messiego dobiega końca za nieco ponad miesiąc, dlatego Barcelona nie chciała już dłużej czekać. Oferta ma być zgodna z wcześniejszymi doniesieniami mediów i polegać na długim zobowiązaniu. Na jego podstawie Messi przez dwa lata występowałby w Blaugranie jako piłkarz, a później przeniósłby się do MLS, gdzie odgrywałby przy okazji rolę ambasadora klubu w Stanach Zjednoczonych. Ostatni etap umowy to pięć lat w obszarze piłkarskim Barcelony, choć nie sprecyzowano, na jakim stanowisku.

Messi na razie nie udzielił odpowiedzi, ponieważ chce poznać więcej szczegółów dotyczących projektu sportowego, który powinien krystalizować się w następnych dniach. Ponadto już jutro ma odbyć się konferencja prasowa z udziałem Joana Laporty, na której prezydent wyjaśni różne tematy związane z sytuacją klubu. Media spekulują, że mogą one dotyczyć działań podjętych w obszarze trenerskim, wątków związanych z Superligą i groźbami UEFA, a także właśnie oferty dla Messiego. Jak donosi TV3, Barcelona zachowuje optymizm, ponieważ Argentyńczyk przyjął ze zrozumieniem informację o braku kupna wielkiej gwiazdy pokroju np. Hålanda. Moises Llorens z ESPN podaje, że wczoraj odbyło się spotkanie Jorge Messiego z Laportą, a obie strony wyszły z niego zadowolone i z dobrymi odczuciami.

Inne informacje przedstawiły Mundo Deportivo i Sport. Kataloński dziennik przekazuje, że bliscy Messiego zaprzeczają doniesieniom o otrzymaniu jakiejkolwiek oficjalnej oferty z klubu. Ta wiadomość miała wywołać pewne zaskoczenie w otoczeniu Argentyńczyka, choć potwierdza się, że doszło do kontaktów z władzami Barcelony.

Aktualizacja

17:06 Propozycja Barcelony to rezultat rozmów między Joanem Laportą i Leo Messim, a także Rafą Yuste i Jorge Messim, które miały miejsce w ostatnich tygodniach. Barcelona nie złożyła jeszcze oferty na piśmie, ale piłkarz już wie, jak będzie wyglądała.

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Po liczbie komentarzy widać jak wszyscy jesteśmy już tym zmęczeni

Mi te 2 lata wydaje się trochę mało... Sądzę że mógłby pograć trochę więcej na najwyższym poziomie, patrząc nawet po CR7...

Oby nie został. Niech ratuje swoją karierę.

Sorry ale co to za brednie w stylu:
Będzie ambasadorem klubu w USA, po przeniesieniu się do MLS.
To rozumiem, że klub z MLS kupi go i wyda kasę na kontrakt, aby koleś promował inny klub? Ja rozumiem, że amerykanie mają opinię ćwierćinteligentów, ale nie tyczy się to się sfery biznesu, promocji i zarabiania kasy. Takie konstruowanie umowy pachnie wałkiem na ćwierć mili chyba, że już na ten moment podpiszą kontrakt z kimś z MLS. Bo inaczej nie widzę jakiejkolwiek szansy że Messi pójdzie do MLS. Bo co? Idę do was ale promuję FC Barcę? Nie gram w waszej koszulce tylko Barcelońskiej? To się mija z jakąkolwiek racjonalnością.

A na marginesie po tych sensacjach z wysokością kontraktu Messiego uważam że teraz wszystko powinni zrobić jawnie. Choć i tak wiem że dadzą mu tyle ile zarabiał tylko rozłożone na 10 lat. Bo przecież tylko debil może zaproponować coś takiego "Ostatni etap umowy to pięć lat w obszarze piłkarskim Barcelony, choć nie sprecyzowano, na jakim stanowisku".
Bo to oznacza nie mniej ni wiecej niż: nie wiemy kto będzie za 5 lat u sterów Barcy. Nie wiemy czy będzie ktoś cię widział na jakimkolwiek stanowisku. Ale wypłatę ci damy tylko jeszcze nie wiadomo za co. Najwyżej posiedzisz w domu.
DRAMAT.

Messi jak zobaczył propozycje, to nie ma ochoty z argentyny wracac

Ale pomyślcie przecierz jak Barca zostanie wycofana z lm to Messi chyba się nie zgodzi zostac

Za dużo smrodu z super liga i być może czekać co UEFA wymyśli.

Podpisze, bo gdzie pójdzie na stare lata? Na pewno mu po drodze z przeprowadzką razem z żoną, dziećmi, całą rodziną. Jeszcze by się okazałości, że taki introwertyk, potrzebowałaby więcej czasu na zaaklimatyzowanie, a zegar biologiczny tyka. Po co psuć sobie karierę? Tutaj, choćby nie teafiał karnych z PSG, realem, AtM, to i tak jest legendą. Co by było, gdyby gdzieś za granicą nie układało się kolorowo?

I tak już narobił smrodu wokół siebie, więc póki co mu wystarczy. Ugrał dymisję zarządu i to mu wystarczy, a swoje jeszcze, jako "kapitan" pogra, dorzuci z 50 bramek, jakaś ligę, puchar i dzięki cześć.

MESSI to jest marka! Nie bez przyczyny sprowadzają mu Aguero żeby teraz nie podpisał kontraktu. Chcą pokazać ze maja plan sportowy na klub.

Myślę, że 3 lata spokojnie nasz geniusz by pograł. W tym ze ostatni rok na takiej zasadzie jak z Xavim

na pewno podpisze

odczucia, oteczenie - ten sam bełkot od miesięcy, przetrzyma klub do sierpnia

Oby podpisał :)

Nie wydaje mi się żeby Messi nadawał się na ambasadora, bo to przecież kamery i wywiady. Ale samo jego nazwisko zrobi robotę dla Barcelony, no i 2 lata jeszcze u nas by pograł, oby się udało.
Do dzieła Messi, powodzenia w reprezentacji.