Tebas: Barça, Real i Juventus próbowały przeprowadzić zamach stanu przeciwko europejskiej piłce

Łukasz Lewtak

27 maja 2021, 13:00

Marca, Sport

15 komentarzy

Fot. Getty Images

Javier Tebas i Aleksander Čeferin po raz kolejny zaatakowali dziś Barcelonę, Real Madryt i Juventus, które jako jedyne kluby nie zrezygnowały jeszcze z udziału w Superlidze. Prezes LaLigi i prezes UEFA udzielili ostrych wypowiedzi podczas Club Advisory Platform w Madrycie.

Javier Tebas

- Nie wolno nam się ukrywać. Nie bójmy się poprawności politycznej, ponieważ musimy bronić zasad, które są poważnie zagrożone, takich jak merytokracja.

- Koncepcja Superligi nie umarła. Stabilność ekonomiczna europejskiej piłki nożnej jest kwestionowana.

- Najbardziej denerwuje mnie to, że uważają nas za głupich, naiwnych. Grają z naszą naiwnością, z naszym milczeniem, z naszą polityczną poprawnością. Nie bądźmy naiwni w tej bitwie. Nasza postawa musi być zdecydowana.

- To, czego próbowano dokonać, jest bardzo poważne, to zamach stanu przeciwko europejskiej piłce nożnej, przeciwko europejskim rozgrywkom. Prezes LaLigi uszanuje każdą decyzję, która zostanie podjęta, niezależnie od tego, czy hiszpańskie kluby są w to zaangażowane, czy nie. Fakty nie dotyczą narodowości, ale postępowania.

- Oświadczenie wydało trzech rozbitków tego projektu, którzy próbują utrzymać coś, czego nie da się utrzymać, i robią to, choć statek już w połowie zatonął. Wciąż chcą udzielać lekcji na temat tego, czy piłka nożna zmierza do ruiny, czy nie.

- To, że zdobyli więcej tytułów, nie oznacza, że są mądrzejsi. Ta uwaga świadczy o ignorancji. Nie zmierzamy do ruiny panie Pérez, nie zmierzamy do ruiny panie Laporta, nie zmierzamy do ruiny panie Agnelli. Oni myślą, że są zbawcami futbolu, a reszta jest naiwna. Czuję się upokorzony.

- Zagrożeniem nie są tylko te trzy kluby. Jest nim również prezes FIFA.

Aleksander Čeferin

- O ostatnich kilku miesiącach możemy powiedzieć przynajmniej tyle, że były burzliwe, ale mimo przeciwności utrzymaliśmy nasze przywództwo.

- Superliga to próba secesji niektórych klubów w celu oddzielenia nas od społeczności piłkarskiej.

- W UEFA bardziej doceniamy znaczenie jedności w europejskiej piłce nożnej. Byłem podbudowany ogromną reakcją kibiców, klubów, polityków, dziennikarzy, wszystkich, którym zależy na piłce nożnej, występujących przeciwko Superlidze.

- Mogę zapewnić, że my w UEFA jesteśmy bardziej niż kiedykolwiek zaangażowani we wspieranie piłki nożnej. Chcemy maksymalizować pasję, a nie interesy finansowe.

- Wszystkie ligi i wszystkie kluby są równie ważne, aby utrzymać tę piramidę. Wielkie kluby nie stały się wielkie same z siebie, potrzebowały swojej krajowej ligi, aby grać z innymi drużynami.

- Dążyli do zdobycia wyższych szczytów i wierzyli, że mogą zniszczyć podium, na którym stali. Wynika z tego jasno, że nie rozumieli oni europejskiej piłki nożnej. Większość klubów przyznała, że popełniła błąd. Europejska piłka nożna jest teraz silniejsza niż kiedykolwiek wcześniej.

- Pokażemy światu, na co nas stać w obliczu przeciwności losu. Nie czas na podziały i destrukcję. Razem jesteśmy silniejsi. Historia zapamięta nas za to, co zostało zbudowane, a nie za to, co zostało zniszczone.

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Oraz infantino

Historia zapamięta was za to, że jesteście skorumpowani, bufoniaści, śmiecie narzucać innym siłą swoją rację i zamykacie się na dialog. Nie, europejska piłka nie trzyma się dobrze, reforma ligi mistrzów doprowadza mnie do porzygu.
Kluby swego tały się na tyle wielkie w swoich krajach, że same wymyśliły rozgrywki międzynarodowe. I miały nadzieję na rozwój piłki nożnej. Obecnie mamy zastój, a wszelkie alternatywy są bezwzględnie tępione.
Za to zapamięta was historia.

Tebas sprzedajny gnojek :/

Szkoda że nikt nie chce zrobić zamachu na Tebsa:)

„Chcemy maksymalizować pasję, a nie interesy finansowe.”
gdyby nie interesy to w ogóle ich by tu nie było. Ciekawe czy byliby takimi pasjonatami futbolu po ujawnieniu ile zagarnia dla siebie UEFA. Kibiców to mają w czterech literach. Taka pasja.

Jedna z najbardziej odrzucających mord w świecie piłki, a na domiar złego plecie trzy po trzy.
konto usunięte

Pijani albo niespełna rozumu

Ale bym się śmiał jak byśmy wygrali tę wojnę !

Ciekaw jestem czy on chociaż czyta ten tekst, który podeślą mu turbaniarze przed wywiadem.

W kolejnym wywiadzie powie, że jest przystojny.

Ci ludzie żyją chyba w innym świecie i nie wiedzą o czym mówią xd

xD

Zamachem przeciwko piłce jest próba organizacji meczów La Liga w USA czy przenoszenie Superpucharu HISZPANII do krajów Arabskich.

Zamach? Hahahaha dobre dobre, zmień leki tebas

nie zesraj sie tebas

Komentarz usunięty przez użytkownika