Media: Emerson trafi do Barcelony, a Juan Miranda zostanie w Betisie [Aktualizacja 18:00]

Dariusz Maruszczak

27 maja 2021, 14:00

Marca, Sport, Mundo Deportivo

24 komentarze

Fot. Getty Images

  • Jak donoszą hiszpańskie media, Barcelona i Betis wkrótce sfinalizują operacje związane z bocznymi obrońcami Juanem Mirandą i Emersonem
  • Hiszpan ma dołączyć do Verdiblancos, a Brazylijczyk trafić na Camp Nou w oddzielnych transakcjach
  • Emerson odbędzie presezon z pierwszym zespołem, a potem zapadnie decyzja ws. jego przyszłości

Zdaniem Sportu najpierw ma zostać przeprowadzony transfer hiszpańskiego lewego obrońcy, który ostatni sezon spędził na wypożyczeniu w zespole Verdiblancos. Tym razem Miranda ma przenieść się na stałe do drużyny z Sevilli. Jak podaje Marca, 21-latek nie znajduje się w planach Barcelony na sezon 2021/2022 i ma już wstępną umowę z Betisem. Nie wiadomo jednak, czy Barça cokolwiek zarobi na swoim zawodniku czy też zagwarantuje sobie jakieś prawa w przyszłości względem niego. Mogłoby do tego dojść, gdyby Barcelona przedłużyła jednostronnie kontrakt Mirandy na dwa lata, co może zrobić do 31 maja.

Mundo Deportivo uważa, że tak właśnie się stanie, a Katalończycy będą dążyli do wypożyczenia lewego obrońcy. Zdaniem dziennika w celu zachowania kontroli nad Mirandą Blaugrana zgodziłaby się nawet opłacać część jego pensji, która wzrośnie po przedłużeniu umowy. Według dziennika w przypadku braku wykorzystania klauzuli Barça musiałaby zapłacić zawodnikowi odszkodowanie, które może przekroczyć pół miliona euro. Podobne zapisy w swoich kontraktach mają mieć Jandro Orellana i Oriol Busquets, dlatego klub prawdopodobnie przedłuży z nimi współpracę.

Do Barcelony ma za to latem trafić Emerson. Marca donosi, że Barça również do 31 maja może wykorzystać opcję odkupienia Brazylijczyka za 9 milionów euro. W takim wypadku Betis otrzyma 20% z przyszłego transferu prawego obrońcy, chyba że operacja zostałaby przeprowadzona już najbliższego lata – wtedy Verdiblancos dostaną 50% kwoty. Jeżeli z jakiegoś powodu Barcelona nie skorzysta ze wspomnianej klauzuli, klub z Sewilli będzie mógł nabyć pełnię praw do Emersona na tych samych warunkach. Jak donosi Mundo Deportivo, Betis ma już nawet prowadzić negocjacje ws. sprowadzenia Hectora Bellerína.

Zgodnie z planem Emerson ma odbyć presezon z Barceloną, a trener drużyny (ktokolwiek nim będzie) wraz z dyrekcją sportową zadecydują o przyszłości zawodnika. 22-latek ma wziąć udział w najbliższych meczach Brazylii w eliminacjach mistrzostw świata, a jeśli pojedzie też na Copa América, jego wartość i zainteresowanie innych klubów może się zwiększyć.

Aktualizacja

18:00 Adria Albets z Cadena SER informuje, że Barcelona przekazała Betisowi wiadomość o wykupieniu Emersona i zawarto ustne porozumienie w tej sprawie. Brazylijczyk ma już dom w stolicy Katalonii i odbędzie presezon z pierwszą drużyną.

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Mam szczerze nadzieje ze u nas zostanie na sezon i bedzie sie wymienial z Destem. Ale Koeman bedzie decydowal. Beda to raczej wymiany.

No trudna rywalizacja Dest vs Emerson.

Oby Emerson odpalił u nas. Bardzo bym sobie i wszystkim kibicom Barcy tego życzył. Musimy wzmocnić obronę bo nie jest ona monolitem i każde wzmocnienie w tej formacji jest na wagę złota.

Bardzo dobrze .

Nadal nie rozumiem samych podstaw tego układu z Emersonem, a do tego mataczenie w tej sprawie ze strony byłego zarządu jeszcze bardziej komplikuje sprawę.

Co wtedy, gdy wypożyczenie Emersona do Betisu się skończy, ale Barcelona nie będzie chciała zapłacić tych 9 mln? Zawiśnie w próżni? A może to w praktyce nie jest wypożyczenie?

I w jakim wariancie Betis w ogóle mógłby być stratny na całym tym układzie? Barcelona może być stratna (ale nie musi), a Betis wychodzi na plus w każdym przypadku. Co to za wynalazek?

Liczę że pokaże się na tyle z dobrej strony że zostanie w klubie a my pożegnamy się definitywnie z Roberto.

Powinni się dogadać bezgotówkowo: Emerson do nas, Miranda na stałe do Betisu.