Media: Zaczynają pojawiać się wątpliwości ws. transferu Memphisa Depaya

Dariusz Maruszczak

27 maja 2021, 15:15

Mundo Deportivo, Sky Sports, Sport

53 komentarze

Fot. Getty Images

• Barcelona powoli dochodzi do porozumienia z piłkarzami, których kontrakty wygasają w czerwcu, ale w przypadku Memphisa Depaya pojawiły się pewne wątpliwości
  • Dotyczą one głównie zaprezentowanej oferty i przyszłości Ronalda Koemana, od której napastnik może uzależnić swoją decyzję
  • Dyrektor sportowy Lyonu skrytykował nastawienie boiskowe 27-latka

Wydaje się obecnie, że negocjacje z Depayem ciągną się najbardziej z grona wszystkich zawodników, których Barça chce sprowadzić po zakończeniu ich kontraktów. Oferta dla napastnika zmieniła się kilka tygodni temu z uwagi na sytuację finansową klubu. Podstawowe wynagrodzenie Depaya zostało obniżone, choć ma być rekompensowane przez zmienne uzależnione od osiągnięcia określonych celów: rozegranych meczów czy zdobytych tytułów. Gdyby tak się stało, zdaniem Mundo Deportivo zarobki 27-latka byłyby na poziomie czołowego gracza.

Mimo to Depay ma też dobrą ofertę z Juventusu, więc chce rozważyć wszystkie możliwości. Jak podaje Mundo DeportivoBianconeri szukają napastnika, ale kandydatami do zostania partnerem Álvaro Moraty są również Arkadiusz Milik czy Moise Kean. Według Sportu oferta Barcelony dla Depaya jest niższa niż z innych klubów, a na Camp Nou uważa się, że Holender zwlekaniem chce wywrzeć presję w celu poprawienia propozycji przez Blaugranę. Można też odnieść wrażenie, że doniesienia o odejściu Koemana ostudziły chęć Depaya do przybycia na Camp Nou, a według niektórych informacji piłkarz wręcz uzależnia swoją decyzję od pozostania w Dumie Katalonii jego byłego trenera z reprezentacji Holandii.

Wątpliwości nie tyle co do decyzji Depaya, a jego zdolności adaptacji w Barcelonie, wzbudziła wypowiedź legendarnego piłkarza Lyonu Juninho, który obecnie pełni funkcję dyrektora sportowego tego klubu. – Memphis miał swój czas. Prezes zrobił wszystko, co możliwe, aby go zatrzymać. Memphis chciał drużyny dla siebie. To nie jest krytyka, miałem z nim dobre relacje. Jednakże cały zespół musiał kręcić się wokół niego, a to jest bardzo trudne, ponieważ wszyscy muszą mieć poczucie, że pracują tak samo. Myślę, że musiał więcej pracować bez piłki, ponieważ w takiej sytuacji pozostali też zaczynają pracować mniej.

– Na świecie jest tylko czterech piłkarzy, dla których trzeba zrobić wszystko: Messi, Cristiano Ronaldo, Neymar i Mbappe. Jeśli masz jednego z nich, wszystko musi kręcić się wokół niego. Przykro mi, uważam, że Memphis jest świetny, ale nie na poziomie tych graczy – dodał.

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Juninho zostanie znienawidzony przez kumanistów

@neeed Każdy ma prawo do własnej opinii a jak Ci się coś nie podoba to może Cię zdziwię, ale Twój komentarz też jest swego rodzaju opinią i zalatuje hipokryzją.

@swiergol2 twój komentarz też jest swego rodzaju opinia i zalatuje hipokryzją

@konraden Ty jesteś taki głupi czy udajesz? W którym momencie ja napisałem, że mój nie jest? Co więcej napisałem, że KAŻDY ma prawo do swojej opinii i trzeba ją szanować a jego wypowiedź była typową zaczepką i próbą prowokacji z jego strony do osób, które popierają Koeman'a.

Dalej się rozwodzić nie będę, bo to raczej za dużo jak na ciebie na raz i przytłoczy cię ta garstka informacji żeby je zrozumieć.

@swiergol2 komentarz zgłoszony do moderacji

@swiergol2 a ty szanujesz moja wypowiedź czy obrażasz ?

@konraden Nie szanuję prowokatorów. A w żadnym miejscu Cię nie obraziłem, tylko zadałem Ci pytanie, które jest powszechnie znane w sytuacjach, gdy ktoś pisze coś takiego jak Ty. Zgłaszać sobie możesz. Ja nie należę do osób, które są tak przewrażliwione żeby takie rzeczy mnie ruszały i miały mieć wpływ na moje życie.
Komentarz usunięty

@swiergol2 w którym miejscu cię sprowokowałem?

@konraden Prowokował inny użytkownik a ty się wtrącasz społeczniku. Do podstawówki to ty chyba nadal chodzisz więc naucz się co to interpunkcja albo niech ci ktoś wytłumaczy, że jak już jakiś znak w końcu wstawisz, to nie daje się spacji przed nimi. Wystarczy poczytać twoje komentarze i wszędzie wtykasz swój kinol. I mnie ani trochę nie obraziło to, co napisałeś. Pomijam fakt, że dałeś tak słabe porównanie, jak twoja interpunkcja i umiejętność budowania zdań. Idź posiedź w oknie i obserwuj. Może będzie możliwość się gdzieś wtrącić i poczujesz się spełniony. Do widzenia. Nie pozdrawiam.

@swiergol2 zero odwołania do tego co napisałem tylko jakieś wypociny które mają na celu mnie obrazić . Porównanie było głupie bo nawiązywało do twojej wypowiedzi. .
Komentarz usunięty

@swiergol2 mogę pisać co mi się podoba dopóki w przeciwieństwie do ciebie nie łamię regulaminu. To ty nie rozumiesz najprostszego porównania i sam lecisz do moderacji z moimi komentarzami...
« Powrót do wszystkich komentarzy