FC Barcelona, Juventus i Real Madryt odpowiadają UEFA, oskarżając ją o łamanie prawa

Julia Cicha

26 maja 2021, 18:57

FCBarcelona.es

40 komentarzy

Fot. Getty Images

Barcelona, Juventus i Real opublikowały wspólny komunikat w odpowiedzi na wszczęcie wobec nich postępowania dyscyplinarnego przez UEFA. Zapraszamy do zapoznania się z jego treścią.

FC Barcelona, Juventus Turyn i Real Madryt chcą podkreślić, że całkowicie odrzucają ciągłe naciski UEFA na trzy największe instytucje w historii piłki nożnej. Takie działanie jest alarmujące, ponieważ jest jawnym pogwałceniem decyzji sądu, który orzekł, że UEFA powinna powstrzymać się od jakichkolwiek akcji wobec klubów założycieli Superligi, podczas trwania procesu sądowego.

Z tego powodu wszczęcie postępowania dyscyplinarnego jest niezrozumiałe i łamie prawo w państwie prawa, które demokratycznie zbudowali obywatele Unii Europejskiej. Oprócz tego jest to brak szacunku dla sądów.

Od samego początku Superliga została zaproponowana w celu poprawienia sytuacji europejskiej piłki, w dialogu z UEFA i w celu zwiększania zainteresowania tym sportem oraz zaoferowania kibicom jak najlepszego spektaklu. Wszystko to w duchu samowystarczalności i solidarności, szczególnie w bardzo ryzykownej sytuacji finansowej, w jakiej znajduje się większość europejskich klubów.

Zamiast przeanalizować sposoby modernizacji w ramach otwartego dialogu UEFA chce, byśmy wycofali pozwy które, co oczywiste, podważają jej monopol w europejskiej piłce. Barca, Juve i Real mają ponad sto lat i nie ugną się pod naciskiem ani pod presją, wciąż okazując chęć debaty w ramach dialogu i szacunku w celu znalezienia rozwiązań potrzebnych w świecie futbolu.

Albo zmodernizujemy piłkę nożną, albo zobaczymy jej nieuniknioną ruinę.

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Prezesi tych trzech klubów myślą że są pępkiem świata. Zamiast z twarzą wycofać się z SL, to nadal idą w zaparte. Chcemy więcej hajsu bo upadniemy.
UEFA wcale nie musi nakładać kar finansowych, odbierze klubom licencję i będzie pozamiatane

Nie lubię UEFA, ale nie chcę też superligi w tym formacie, co zaprezentowali.
Jeszcze te ich slogany jak typowi polscy(i pewnie nie tylko) politycy. Futbol nie upadnie przez brak Realu, Barcy itd. Tylko zmieni się, ktoś je zastąpi. To tylko walka o własne dobro, nie o żadne tam "poprawienie sytuacji futbolu europejskiego" czy jak oni tam to nazywają.

Zastanawianie dlaczego w tak kontrowersyjnej sprawie nie pytano socios o zdanie i akceptację dla takich rozgrywek?
Przecież to klub kibiców więc chyba powinni się wypowiedzieć skoro są pytani w dużo mniej kluczowych sprawach, np. Espai Barca czy prawa do nazwy stadionu a kiedyś w sprawie reklam na koszulkach.
A tu tego nie ma.

Barcelona płacząca bo ledwo zipie oraz Real, który wydał całą kasę na nowy stadion i on też ma ciężko - płacz tych obu klubów bawi mnie najbardziej. Nie dość że Barcelona jest zle zarządzana to jeszcze sportowo nie ma argumentów, by mówić o niej jako jednym z faworytów (ewentualnej) Superligi. Śmiech na sali

Nigdy nie sądziłem że dożyje czasów gdy Barcelona z Realem będą szły ramie w ramię

Dobre podejście. UEFA zachowuje się jak MAFIA i ktoś powinien się tym zająć, bo to już jest przesada z tym monopolem. Podobnie jest z FIFA. Kolejna federacja przypominająca mafię. Wszystko kluby powinny cisnąć uefa by sobie odpuścili albo sami powinni zrezygnować z LM i LE. Może to by czegoś nauczyło

I teraz UEFA się wk...i i jeszcze bardziej doj...e tym trzem klubom. Szkoda, że ostatecznie zdesperowana UEFA, która posunęła się do ostatecznych środków w postaci gróźb dopięła swego i reszta klubów zesrała się w gacie i na kolana padła przed nimi. Też nie podoba mi się monopol instytucji pod nazwą UEFA. Są plusy i minusy powstania Superligi, ale warto by było zobaczyć jak taki twór funkcjonuje.

Ogólnie śmieszna jest ta Uefa. Chce wyciągnąć konsekwencje za coś co ostatecznie nie powstało, nie wydarzyło się nic....

Brawo! Inni powinni brać przykład!

Brawo, tak trzymać. Zaorać tą całą mafię z UEFA!

Ale jaką „nieuniknioną ruinę”, co to jest za żenująca demagogia?

Trzeba zlikwidować UEFA, niech zostanie tylko fifa. Zawsze jednego złodzieja mniej

dzięki Superlidze Barca będzie dostawać wp*erdol co tydzien