Media: Ronald Koeman spotkał się z Joanem Laportą [Aktualizacja 23:01]

Dariusz Maruszczak

25 maja 2021, 20:04

176 komentarzy

Fot. Getty Images

Ronald Koeman spotkał się dziś z Joanem Laportą, ale wszystko wskazuje na to, że nie zapadła jeszcze decyzja w sprawie przyszłości Holendra. Według doniesień mediów trener analizował jedynie ostatni sezon wraz z władzam klubu.

Koeman mógł w trakcie rozmowy usłyszeć, jaką Barça podjęła decyzję w sprawie jego przyszłości. Sam szkoleniowiec podczas konferencji prasowych nie był pewien utrzymania stanowiska i twierdził, że dowie się tego na zaplanowanym spotkaniu po zakończeniu sezonu. Wydawało się, że dojdzie do niego w okolicach południa, ale wtedy odbyły się rozmowy z przedstawicielami Georginio Wijnalduma. Doniesienia o bliskim sprowadzeniu kolejnego po Memphisie Depayu faworycie Koemana mogły wskazywać, że trener jest bliski pozostania w klubie.

Nie było jednak co do tego pewności, ponieważ władze Barcelony poza zapowiedzią odnowienia zespołu i zmiany cyklu nie przedstawiły szczegółów nowego projektu. W tym czasie media spekulowały, czy czystka dosięgnie bardziej sztabu szkoleniowego, czy piłkarzy. Tacy dziennikarze jak Ferran Correas czy Marcal Lorente uważają, że obszar sportowy z Mateu Alemanym i Ramonem Planesem na czele opowiada się za pozostaniem Koemana na stanowisku. Sport podawał, że Joan Laporta wyznaczył sobie nawet termin siedmiu dni na określenie, kto poprowadzi Barcelonę w następnym sezonie. Przed 18:00 w siedzibie klubu zjawili się już Laporta, Rafa Yuste i Alemany, a około dwie godziny później przybył Ronald Koeman w towarzystwie swojego agenta Roba Jansena.

Aktualizacja:

20:28 Alex Pintanel podaje, że w zarządzie jest podział - jedni stawiają na Koemana, a inni nie. Ostateczna decyzja będzie należała do Joana Laporty.

20:31 Zakończyło się już spotkanie, a Koeman opuścił Camp Nou. Rozmowy trwały około 30-40 minut.

20:35 Josep Soldado Gómez z telewizji La Sexta informuje, że Koeman uśmiechał się, wychodząc z klubowych biur. W opinii dziennikarza wszystko wskazuje na to, że Holender pozostanie na stanowisku.

20:37 Również według Alfredo Martíneza z Onda Cero wygląda na to, że Koeman dalej będzie trenerem Barcelony.

20:44 Jak donoszą Martínez i Pintanel, dziś przeanalizowano jedynie ostatni sezon. Laporta i Koeman mieli też umówić się na kolejne spotkanie, a w tej chwili żaden scenariusz nie jest wykluczony. Pozostałe media potwierdzają te doniesienia, więc wszystko wskazuje na to, że na ostateczną decyzję władz klubu ws. szkoleniowca trzeba będzie jeszcze poczekać. Zastanawiać może jedynie obecność agenta Koemana na rozmowie dotyczącej "analizy sezonu".

21:04 Ramon Salmurri z Catalunya Radio informuje, że w otoczeniu Koemana panuje optymizm.

23:01 Agent Koemana Rob Jansen w rozmowie z dziennikarzem De Telegraaf: Wrażenia są pozytywne. Są tak dobre, że Ronald może nawet zostać dłużej, ale nie jesteśmy jeszcze tak daleko, będzie więcej rozmów. 

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Moim zdaniem powinien pozostać , bo mając taki skład i z taka mentalnością , bardzo ładny wyciągnął wynik , zakończyliśmy sezon przynajmniej z 1 trofeum. Patrząc na inne drużyny z wielkimi nazwami które nic w tym roku nie ugrały , a nie były w tak czarnej dupie jak Barca!! Finansowo i mentalnie i organizacyjnie!! Powinien pozostać i sprowadzić mu tych zawodników co potrzebuje , i wtedy będziemy go rozliczać bo to będzie jego projekt. VEB
« Powrót do wszystkich komentarzy