AS: Koeman przekazał piłkarzom, że ma nadzieję zobaczyć się z nimi w lipcu

Julia Cicha

23 maja 2021, 17:30

FCBarcelona.es, Marca, AS

50 komentarzy

Fot. Getty Images

Piłkarze FC Barcelony oficjalnie zakończyli dziś sezon klubowy. Kadra spotkała się w Ciutat Esportiva, gdzie zamiast ostatniego treningu doszło do rozmowy z Ronaldem Koemanem, który pożegnał się z zawodnikami oraz wyraził nadzieję, że spotkają się ponownie w lipcu.

Gracze zabrali dziś swoje rzeczy osobiste z szafek, a następnie udali się na wakacje bądź na EURO 2020 lub Copa América. Następnie odbędą się jeszcze igrzyska olimpijskie, tak że niektórzy mogą wrócić do treningów w klubie dopiero w sierpniu. Na dzisiejszym spotkaniu z Koemanem zabrakło kontuzjowanych Fatiego i Coutinho oraz Pedriego, który udał się na wakacje kilka dni przed kolegami. Trener miał zdaniem mediów przekazać piłkarzom, że „ma nadzieję zobaczyć ich tu w lipcu”. Jak widać, Holender podtrzymuje swoje zdanie z konferencji prasowej, na której powiedział, że nie sądzi, by mecz z Eibarem był jego ostatnim w katalońskim klubie.

Z drugiej strony zdaniem ASa niektórzy odebrali dzisiejszą przemowę Koemana niemal jak pożegnanie. Trener podsumował sezon oraz wiele trudności, z którymi musiała mierzyć się drużyna. Pogratulował też sztabowi i piłkarzom wykonanej pracy oraz życzył powodzenia podczas zbliżających się turniejów. Zawodnicy, którzy nie będą mieli zobowiązań reprezentacyjnych, wrócą do treningów w tygodniu od 12 do 18 lipca. Nie wiadomo natomiast, czy szkoleniowiec utrzyma posadę, szczególnie że Joan Laporta zapowiadał koniec cyklu i liczne zmiany. Sam Koeman przyznał, że nie czuł się dostatecznie wspierany w ostatnich tygodniach.

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

A ja mam nadzieję w nowym sezonie zobaczyć Koemana i Messiego i co nie mniej wazne-kibiców na stadionach !

@mejsinio Chcesz patrzeć jak Messi jest trenowany przez takiego amatora... wow!

@Alan_fcbfan amatora xd

@Alan_fcbfan komentarz poniżej poziomu amatora.

@Sewren122 @mejsinio A, bo on taki dobry - dobra wybaczcie :DDDD

@Alan_fcbfan może być Xavi, Klopp i co z tego jak piłkarzom się nie chce bo to nie jest tylko kwestia taktyki. A Koeman bardzo dużo zrobił w tym trudnym okresie. Wyrzucanie go z klubu nie byłoby porządku. Chłop ten tonący okręt trochę załatał. Nie zdziwcie sie jak Xavi czy nawet inny wybitny trener będzie przegrywał kluczowe spotkania.

@Sewren122 No ale właśnie o to chodzi. Skoro Laporta zapowiedział rewolucję jako taką, bo wiadomo jak z finansami to i trener musi być inny - lepszy, lub taki co chociaż klub lepiej zna. No bo co z tego, że Koeman dostanie transfery i odświeżoną ze świętych krów kadrę, jak on sam w sobie jest kiepskim trenerem.

@Alan_fcbfan nawet świetny trener nie poradzi sobie ze świętymi krowami oraz tymi którym się nie chce. trzeba zaangażowania. Mówię Ci inni tez będą przegrywać z wielkimi drużynami.

@Sewren122 Przecież napisałem, że rozwiązanie kwestii świętych krów leży po stronie Laporty, a nie wątpię, że Sobie poradzi. Zresztą takim trenerom jak Guardiola czy Klopp by nie podskoczyli, to są wielkie persony trenerskie w świecie piłkarskim i przed takimi czuje się zapewne respect. Zresztą nie ma co gdybać, bo żaden z nich nie zasiądzie u nas na ławce, jednakże nawet taki Flick byłby lepszy niż Ludwiczek który jedyne co ma w zanadrzu to groźną minę.
« Powrót do wszystkich komentarzy