O sobie

  • Zainteresowania Brak informacji
  • Ulubiony zawodnik Brak informacji
  • Ulubione zespoły Brak informacji
  • Barcelonie kibicuję od Brak informacji

Statystyki

  • Dni w serwisie 68
  • Liczba komentarzy 353
  • Polecenia 403

Komentarze

0

@A_Gomesinho_21 Are you fucking kidding me? It's fantastic, motherfucker!
Edit: https://www.youtube.com/watch?v=f07PqJxTzp4

1

@Hiacynk Licentia poetica. Jest Pan usprawiedliwiony, proszę podawać :)

0

@Hiacynk Opowiadaj!

0

No dobra, myślałem, że nie da rady :)
https://www.youtube.com/watch?v=p3l7fgvrEKM

4

Coś dla młodszych fanów boksu. Kiedyś o Polakach piosenki pisano... i to Kazik!

Niepokonany w dwudziestu ośmiu walkach
A pokonany w dwóch ostatnich walkach
Niepokonany w dwudziestu ośmiu walkach
Oszukany w dwóch ostatnich walkach
Niepokonany w dwudziestu ośmiu walkach
A pokonany w dwóch ostatnich walkach
Niepokonany w dwudziestu ośmiu walkach
Uwolniony z miasta Włocławka

Zobacz wszystkie

62

Zaciekawiło mnie jak niektórzy z was oglądają i rozumieją piłkę. Podam przykład. @pax wypisał kilka akcji mających świadczyć źle o grze Semedo we wczorajszym meczu.
Udało mi się znaleźć ten mecz w sieci i postanowiłem moim eksperckim okiem spojrzeć na podane sytuacje raz jeszcze, a właściwie po raz pierwszy, bowiem mecz oglądałem od 35 minuty, a wszystkie wypunktowane akcje miały miejsce wcześniej. A więc:

9' - Według paxa jest tam strata Semedo w polu karnym, o której warto wspomnieć. Według mnie nie ma w tej akcji nic specjalnie zdrożnego. Piłka po rykoszecie trafia do znajdującego się w polu karnym Semedo. Ten próbuje ją opanować, ale szybko otacza go 5 graczy Ibizy i mu ją odbierają.
Co mógł w tej sytuacji zrobić Portugalczyk. Gdyby był Suarezem, mógłby strzelić niesamowitego gola. Realne było odgranie do jakiegoś kolegi z tyłu, ale się nie połapał i w sekundę dojechali obrońcy. Zdarza się, szczególnie przy opanowywaniu rykoszetu w polu karnym.

Co mówi komentator:
"Teraz zabrakło tylko opanowania tej piłki i oddania strzału przez Semedo" :)
To prawda z tą różnicą, że nie tylko, lecz aż. Coś takiego to strzela Ronaldo albo Suarez.

9' - W tej samej minucie, ten sam Semedo jest według paxa winny utraty bramki. Bramka pada, bo Sergi Roberto nie jest w stanie zablokować dogrania, a Puig daje się wyprzedzić. Semedo jest w tej akcji wcześniej i bez większego znaczenia dla utraty gola. Mógł wygrać główkę po wrzutce w środku pola, ale takich pojedynków jest na pęczki i od tego, do utraty gola jest zazwyczaj daleka droga. Obciążanie Semedo za bramkę na zasadzie "efektu motyla".

12' - według paxa dobre podanie do Semedo od Sergiego Roberto. Według mnie dobry zamysł, ale podanie delikatnie "za plecy". Semedo dobrze wybiegał za linię obrońców, ale musiałby piłkę "zawinąć" ze sobą, żeby kontynuować bieg w wyjściowym tempie. W efekcie - szkoda akcji, ale niedokładności i obecność obrońców zaważyły.

15' - kolejne zagranie, o którym według paxa warto wspomnieć. Ja natomiast nigdy czegoś takiego nie postrzegam jako błąd, czy stratę. Jeśli piłkarz jest w stanie strzelić z tego gola, to mamy van Bastena (on miał łatwiej), jeśli uda się dograć, to ukłony, w innym wypadku nic się nie stało.

22' - to jest w końcu bezsprzecznie strata Semedo :) Poważnie, takie straty są irytujące i ja też je zauważam. Strata przed polem karnym przeciwnika w ataku pozycyjnym, bez wielkiej presji.

25' - według paxa: "fatalne zagranie Semedo do Griezmana - strata". Według komentatora: "Semedo, do środka, kompletnie nieudane zagranie w stronę Griezmana". Według mnie, to nie był Semedo tylko Perez :)

29' - ostatni wymieniony błąd Semedo to nieudana próba dryblingu. Rzeczywiście nieudana, Portugalczyk wywiózł się na aut, próbując pociągnąć do przodu. Zdarza się.

Podsumowując, ja oglądając mecz miałbym do Semedo pretensje za stratę z 22 minuty. Pozostałe sytuacje są naturalne dla gry w piłkę. Jeśli Neymar idzie na przebój i zatrzyma się na trzecim obrońcy, to naprawdę zazwyczaj nie jest błąd. Wręcz przeciwnie. Jeśli zawodnik nie strzeli z przewrotki w okienko, to naprawdę nie jest błąd, chwała mu za podjęcie próby. Jeśli Messi strzelił 500 bramek, to naprawdę obrońcy nie są wszystkiemu winni. On jest po prostu od nich lepszy. I tak dalej.

Ogólnie rzecz ujmując, ja pewnie około 80% zagrań piłkarzy "nie zauważam", bo są naturalne dla gry w piłkę i nie ma w nich żadnej filozofii. Nie ganię Semedo za stratę z 9 minuty, ani nie chwalę obrońców Ibizy za odebranie mu piłki, bo to właśnie taka typowa akcja, ot kolejna, która nie wyszła. Dla mnie ważne, żeby takie sytuacje kreować, próbować.

W tym meczu miałem kilkakrotnie prawdziwe pretensje do piłkarzy, którzy mogąc się na 16 metrze odwrócić i w końcu spróbować zrobić coś ofensywnego, wycofywali piłkę do tyłu.
0 prób do 70 minuty? Przynajmniej się nie mylili i nikt im brzydko w statystykach nie napisał :)

53

Szkoda, że mu to nie siadło. Piękna brama by była.

20

15

Niezła maskara na języku polskim :)

"piłkarz bezskutecznie przerastający przeciętność" - trochę bełkot. Czy miało chodzić o nieskuteczne próby wybicia się ponad przeciętność? Czy może piłkarz wybił się skutecznie, lecz, mimo wszystko, nie na miarę oczekiwań?

"Bartra postanowił nie zostać nowym Puyolem. Ani Piqué, przynajmniej." - trochę supeł. To miało chyba brzmieć jakoś tak: "Bartra nie stał się nowym Puyolem. Ani Pique, bynajmniej.". Ciągle tak sobie, ale przynajmniej z sensem.

"smutna jak widok zlikwidowanego sklepu." - metafora bardzo refleksyjna. Chyba nie dałbyś rady jako urzędnik obsługujący przedsiębiorców :)

Poniższy fragment to już było dla mnie za dużo i odpadłem. Aż ciarki przeszły :)

"Williams nie jest żadną „ofiarą” tego incydentu, ofiarami losu i puli genów są jego prześladowcy. Mama Iñakiego pokonała z nim w brzuchu płot dzielący Maroko z Melillą w poszukiwaniu wolności, nie rasizmu."

Polonistka musiała mieć z tobą niezłe przeboje.

14

Mógłby ktoś podać te liczne przypadki, kiedy Messi tak strasznie zignorował Grizmanna?

Główną i w zasadzie jedyną rzeczą, którą można Leo zarzucić była nieskuteczność. Gdyby strzelił połowę sytuacji, które sam sobie stworzył, to nikomu do głowy by nie przyszło wspominać o rzekomo skrzywdzonym Griezmannie.

Media

Liga typerów

1 barcatv 107 pkt
2 marius64 101 pkt
3 piotrtrzebinia 98 pkt
4 Tomini 96 pkt
5 TrogluS 96 pkt
Zobacz tabelę

Sonda

Kogo Barcelona powinna sprowadzić w zastępstwie Ousmane'a Dembele?