O sobie

  • Zainteresowania Ekonomiczny aspekt futbolu, istota ludzkiej natury, dzieje FC Barcelony XXI wieku, Historia (,,ludzkiej głupoty'')
  • Ulubiony zawodnik Iker Casillas, Carles Puyol, Xavi, Messi, Frank Lampard
  • Ulubione zespoły FC Barcelona, Chelsea, Bayern Monachium,
  • Barcelonie kibicuję od 10 roku życia

Statystyki

  • Dni w serwisie 1266
  • Liczba komentarzy 3697
  • Polecenia 6703

Komentarze

0

@normasubiektywna szkoda, że miałem dobre przypuszczenia...

0

Z Ferranem nie będzie problemu. Barca musi dogadać się z Obywatelami, bo na chwilę obecną to właśnie z klubem trudniej jest posunąć negocjacje do przodu. Gdyby te 2-3 lata wcześniej był inny prezydent. Ktoś bardziej ogarnięty mógłby spokojnie wyciągnąć Ferrana, Gila, Rodri'ego, Fornalsa, może poznałby się na Cucurelli i to nie teraz, lecz w momencie kiedy jednostkowa cena za pierwszą trójkę oscylowała wokół 30 mln. Wystarczyło nie kupować Griezmanna, Coutinho i można było zabezpieczyć linię pomocy, położyć podstawy pod przyszły atak, jeszcze zostałyby środki na obronę. Przespano tyle dobrych okazji, a teraz za te błędy (również Olmo) być może trzeba będzie słono zapłacić... Tylko skąd środki?

0

@masik86 Wtedy na pewno. W sumie teraz również. To były takie idiotyczne kaprysy władz, które nie miały plan na zespół i brały zawodników, którzy dobrze brzmią w mediach, są w formie i ktoś im tam gdzieś powiedział, że super by się wpasowali. On, podobnie jak Griezmann i Dembele (ale i Andre Gomes, trochę Paco, bo gość nie był aż tak zbliżony stylem do Suareza), to nieprzemyślane transfery, które bardziej sprzedawały się w mediach niż na boisku pod kątem potrzeb Barcy. Byli dostępni, to ich wzięto. Tylko po co, skoro nie byli potrzebni?

0

Jestem trochę zawiedziony. Mimo wszystko wygrał hype powstały przy wygraniu Copa America przez Argentynę, gdzie wcześniej zwycięstwa Chile, Brazylii, albo zwycięstwo w ME nie dawały pole position do Złotej Piłki. Wygrała medialność Leo, mimo że to jego najsłabszy rok od przeszło dekady. 2021 był bardziej wyrównany niż 2020. Szkoda, że Lewy nawet honorowej piłki nie otrzyma, może po jakiejś ogólnoświatowej kampanii w mediach społecznościowych. Cóż... Nie byłem za Leo, kiedy wygrał z VVD (moim zdaniem zasłużył bardziej), nie byłem również w tym roku, bo w mojej ocenie statystycznie, czysto sportowo byli od niego lepsi. Niestety formuła plebiscytu znacząco odbiegła od tego, co sobą reprezentowała na początku i teraz nie wystarczy już być najlepszym piłkarzem. Trzeba jeszcze być bardziej utytułowanym, bardziej medialnym od samego Leo.

4

@skelert Od Coutinho od początku oczekiwano czegoś, czego pod koniec gry w Livepoolu nie pokazywał. Miał być następcą Inistety, ale to nie pozycja Iniesty. Grał na skrzydle, ale to nie skrzydłowy. Coutinho (również w Liverpoolu) trafił na dobre warunki do rozwoju na "10" jednak potem na tej dzisiątce stracił na znaczeniu (Klopp przestał grać ustawieniem z typową "10"). Jego transfer od początku nie pasował do realnych potrzeb klubu. Co do samych bramek Coutinho, to przy jego transferze nie do końca tego oczekiwano. Miał być nowym Iniestą, a ten wielkim strzelcem wbrew pozorom nie był.

Zobacz wszystkie

76

Nie mają o czym pisać xD Teraz będą wyścigi, kto przyjechał pierwszy do Ciutat Esportiva?

74

Może ktoś mu napisze tygodniowy plan zajęć, jak do szkoły. Może wtedy nie będzie spóźnień.

67

Autokratyczny wobec siebie - dosyć rzadka cecha w szatni Barcy, ale najważniejsze, żeby był w stanie wyciągnąć wnioski i się poprawić.

66

@Pawlak1992 Ty swoim komentarzem pokazałeś, że Setien jest więcej wart niż Ty. Fakt, nie był trenerem odpowiednim na klubu formatu FCB, ale to inteligentny człowiek, który mimo wszystko potrafił prowadzić różne zespoły. Poza tym jeśli Barca z jakiegoś powodu nie dokończyła spraw związanych z kontraktem kantabryjczyka, to Setien może mieć powód do pozwania byłego pracodawcy (zresztą samo niewywiązanie się klubu jest bardzo szerokim pojęciem i na pewno nie o to chodzi, a dokładny zapis kontraktu Setiena). Stajesz w bardzo radykalnej i niekulturalnej zresztą pozycji do tej sprawy, kompletnie pomijając racje i ewentualne argumenty drugiej strony :/

65

@MaTt_BarcaFan Plusem jego transferu jest natomiast to, że to młody zawodnik. 23 lata i wciąż sporo ma przed sobą, może coś koło 7 lat na najwyższym poziomie. Szkoda, że tak się połamał. Przypuszczam, że gdyby nie to, Ousmane wcześniej zacząłby być lepszy. Nie uważam go za kompletnie nietrafioną inwestycję, bo były mecze, w których był decydujący, ale jeśli zostanie, czeka go jeszcze sporo do spłaty. Dla Mnie Coutinho bez porównania gorszy transfer.