Następny mecz:  Sporting CP  -  Barcelona     ·  środa, 27 września 20:45  ·  2. kolejka Liga Mistrzów , Gr. D   ·  Transmisja: Canal + Sport   ·  Kolejne mecze   ·  Terminarz

• nit

Rakitic 8-9. Za całą ogromną pracę, którą wykonał na całym boisku. Nie zablokował Kurzawy to fakt, ale naciskał na niego do samego końca, nie powodując przy tym niepotrzebnego ryzyka z karnym. Cavaniego powinno było przy tym strzale upilnować 3 innych zawodników FCB. Należy też pamiętać, że dostał w tej akcji żółtą kartkę za faul taktyczny, który po prostu musiał zrobić, a w takim meczu, w takiej minucie nie pozostaje to bez wpływu.

Pique. Tu może być 10 i może być 3. 10 za to jak grał przez cały mecz, jak stał się napastnikiem bez kompleksu atakującym bramkę PSG (o czym wiadomo nie od dziś), ale... Jego problem rozpoczął się już w I połowie, gdy nie potrzebnie tak ostro wyciął Cavaniego. Była asekuracja, było daleko, a ta kartka mocno na niego wpłynęła, psychicznie. Już po chwili mógł przy odrobinie nieszczęścia zarobić drugą żółtą kartkę. Od tego momentu grał już bez marginesu błędu, co jak na stopera przy takim ustawieniu FCB ma kolosalne znaczenie. Wyjście tuż przed bramką dla PSG z własnej połowy to poziom juniora. Nie miał prawa, po prostu nie miał prawa w 60 minucie przy wyniku 3:0 tak wyprowadzać piłki!!!

Rafinha 6-7. Z grę w defensywie zgadzam się z opinią, że super (cała drużyna zagrała perfekcyjnie w presingu). Za grę do przodu mizeria. Proszę się nie wygłupiać i nadto nie doceniać wrzutki przy pierwszej bramce bo tak to i Kazik Węgrzyn czasem dogrywał... to nie była żadna asysta. Piłkarze PSG najbardziej odpuścili krycie właśnie jego przez cały mecz. I nie wyszło z tego nic. Oczywiście miał by więcej możliwości zaprezentowania swoich możliwości, gdyby Busquets czy też Rakitic, a nawet Messi urochomili go kilka razy szybciej i dali mu się wykazać.