O sobie

  • Zainteresowania futbol, prawo energetyczne i administracyjne, fotografia
  • Ulubiony zawodnik Xavi Hernandez
  • Ulubione zespoły Barcelona
  • Barcelonie kibicuję od 1997

Statystyki

  • Dni w serwisie Ponad 3600
  • Liczba komentarzy 1980
  • Polecenia 3736

Komentarze

2

@ArdoFCB Promocja LGBT to złe określenie. Tam bardziej chodzi o walkę o równe prawa niż o promocję.

0

@Hosh W większości przypadków homoseksualizm u zwierząt służy pokazaniu dominacji jednego osobnika nad drugim. W pozostałych przypadkach są to różne zaburzenia, czasem psychologiczne, czasem nawet i morfologiczne, np. w budowie mózgu.

1

@MESSIah16 Pomysły Korwina, czy tam Bosaka, to bardzo piękna wizja. Aż chciałoby się żyć w takim kraju. W praktyce jednak niemożliwa do zrealizowania. Proponuję lekturę choćby "Wolnego Wyboru" Miltona Friedmana, albo jego "Kapitalizmu i Wolności". Jest on orędownikiem dokładnie tych samych wartości, które przyświecają Konfederatom, jednak przyznaje on, że w dzisiejszym, znacznie bardziej złożonym świecie niż ten jeszcze z początku XX w., kiedy to układ naczyń połączonych gospodarczo-społecznych był znacznie mniej skomplikowany, jest to niemożliwe. Zresztą swoje poglądy wdrożył w życie w Chile, kiedy to w 1975 roku został doradcą Pinocheta. Takie uwolnienie rynku w praktyce prowadzi do dyktatury, ponieważ (w duży skrócie): obniżenie podatków i liberalizacja rynku powoduje zmniejszenie wpływów budżetowych -> mniej pieniędzy na usługi publiczne (w tym socjal) -> pojawiają się grupy społeczne, które mimo wysokich kompetencji tracą pracę w sferze publicznej -> pojawia się bunt -> władza nie może zgodzić się na poprawę sytuacji osób buntujących się ponieważ wiązałoby się to z rezygnacją z przyjętej przez siebie taktyki gospodarczej, a tym samym do błędu i uznania, że zbyt mocne uwolnienie rynku jest nieskuteczne -> władza dominując w ten sposób nad znaczną częścią społeczeństwa staje się autorytarna. Paradoksalnie więc zbytnia liberalizacja i prywatyzacja doprowadzają do dyktatury.
Podobną zmiany w gospodarce Friedman wprowadził jako doradca Ronalda Raegana. Przez wprowadzenie swoich założeń doprowadził USA do największych nierówności gospodarczych, z którymi w USA walczy się do dzisiaj (małe przedsiębiorstwa poupadały, zostały tylko wielkie korporacje, wiele przedsiębiorczych osób straciło swoje zakłady i mimo swoich przedsiębiorczych cech osobowości zostali zmuszeni do pracy w wielkich fabrykach, aby przeżyć). W efekcie Reagan również zaczynał być postrzegany jako swoisty tyran. Gdyby ta forma prowadzenia gospodarki nie została zluzowana i nie zaczęto przywracać jej na tory, które określilibyśmy dziś społeczną gospodarką wolnorynkową, to w USA pewnie dziś mielibyśmy to samo co w Rosji: właściciele środków produkcji byliby bajecznie bogaci, a reszta, wyzyskiwana część społeczeństwa byłaby biedna jak mysz kościelna.

1

@MichalZZZ Kurczę, ja ostatnio stwierdziłem, że kobiety mające urodę łączącą cechy różnych grup etnicznych mają w sobie coś mega pociągającego. Ukrainki, Białorusinki, czy Rosjanki z linią oczu oznaczającą kilka genów azjatyckich, czy ciemniejszą karnacją w typie śródziemnomorskim (Anastasia Sobol, Nastya Vitskop), mulatki o kaukaskich rysach twarzy, albo kaukaski typ urody połączony z hinduskim (Kelly Gale).

0

@Cochise Przejście Luisa Enrique z Realu Madryt do Barcy :D

Zobacz wszystkie

117

Skarżyliśmy się na Valverde, że słabo gramy na wyjazdach. Ernest wziął sobie to do serca i teraz gramy słabo także u siebie.

113

Ten cytat przejdzie do słownika: "Z jednej strony fajnie, że Real przegrał, a z drugiej zajebiście."

97

Messi strzela bramkę - widownia szaleje.
5 sekund później Messi się przeżegnał i uniósł ręce w stronę nieba - tłum wygwizduje Messiego.
Uwielbiam tę tolerancję islamistów...

96

W związku z tym, że za chwile będą zawieszone wszystkie rozgrywki piłkarskie, oraz, że tylu tutaj ekspertów od wirusów i dyskusji o koronawirusie, proponuję zmianę nazwy "La Rambla" na "La Boratorium".

91

Ależ Rafinha się cieszył po ostatnim gwizdku. Pewnie poczuł, że zrobił coś dobrego nie tylko dla Celty, ale i dla Barcy :)