O sobie

  • Zainteresowania Brak informacji
  • Ulubiony zawodnik Brak informacji
  • Ulubione zespoły Brak informacji
  • Barcelonie kibicuję od 2004

Statystyki

  • Dni w serwisie Ponad 3700
  • Liczba komentarzy 682
  • Polecenia 1262

Komentarze

1

@MichalZZZ Boli Cię wielka liga niemiecka, z której przyszli De Bruyne czy też Gundogan? I ten wspaniały niemiecki sędzia?

0

@Bykunn Może taki był ich plan i wszystko idzie zgodnie z nim? ;)

0

Który to nasz kolega wczoraj mówił o pewniaczku z wysokim kursem na wygraną Romy? :P

1

@escarabajo Nie ma rewanżu.

1

@kerouac Ja kilka widziałem i niestety nie jestem takim optymistą :D

Zobacz wszystkie

152

Dobrze sie czujesz? :D

127

Sławomir Mentzen: "Panuje dosyć naiwny pogląd, że wybór Rafała Trzaskowskiego pozwoli zatrzymać szaleństwa PiS i uchroni nas przed kolejnym rozdawnictwem i wynikającym z tego podwyższaniem podatków. Nic takiego nie nastąpi. Obie te partie są bezideowymi partiami władzy, które swoje decyzje uzależniają od społecznych oczekiwań oraz bieżącego interesu partyjnego. I jedni i drudzy różnią się czasem w retoryce, ale gdy przychodzi do głosowań, są w sprawach gospodarczych nad wyraz zgodni i nie rokują żadnej nadziei na zmianę obecnego trendu.

PiS zaproponował w kilka lat temu 500+ na drugie i kolejne dziecko, Platforma przebiła to 500 zł na każde dziecko, po czym PiS tę propozycję po jakimś czasie przyjął. Potem Platforma zaproponowała 13 emeryturę, którą później przyjęło PiS, a potem przebiło 14 emeryturą. Kilka dni temu Andrzej Duda zaproponował nawet marsz w kierunku nawet 24 (!!!) emerytury, w czym sekundować mu będą politycy PO. Obie te partie poparły też ostatni socjalny pomysł, czyli bon turystyczny. Z drugiej strony Platforma popierała też komplikowanie polskiego prawa podatkowego, które przez ostatnie lata uskuteczniało PiS.

PiS i Platforma razem głosowały za kolejnym rozdawnictwem i za kolejnymi podatkami. Wymieniają się też kadrami na wszystkich szczeblach, nawet najwyższych. Przecież Mateusz Morawiecki był doradcą Donalda Tuska a Andrzej Duda był w Unii Wolności. Z drugiej strony Radosław Sikorski był ministrem w rządzie PiS. Przykłady można tu bardzo długo mnożyć.

Dzięki tym partiom biurokracja od czasu upadku komuny rozrosła się wielokrotnie. Różnica między nimi jest taka, że jedni mówią, że PRL była cool - a drudzy, że nie. I że jedni mówią, że pewno Boga nie ma - a drudzy mówią, że jest. To jest jedna banda nad wyraz pasożytnicza, takie dwie strony jednej chorągiewki jak Kazik zazwyczaj nalicza."

Podsumowanie duopolu politycznego w Polsce.

35

@Persyfl Nie bzdury, tylko @Chwytliwye hasła, na które łapią się Tobie podobni wyborcy. Raz to daje skutek dodatkowego głosu, a raz lewicowego krzykacza. Obu tych wyborców nie da się przekonać gospodarczo, bo po prostu nie mają na ten temat za grosz wiedzy.

27

PiS stara się zapewnić kolejne zwycięstwo w wyborach rozdając pieniądze ściągnięte w podatkach :-)

22

I cyk, +10 mln euro

Media

Liga typerów

1 _KrAtOs_ 121 pkt
2 Tridente2015 119 pkt
3 KingLeonidas 119 pkt
4 maciek2164 119 pkt
5 lefreux 118 pkt
Zobacz tabelę

Sonda

Jak oceniasz decyzje ws. udziału Puiga, Fatiego i Araujo w play-offach o awans do Segunda Division?