O sobie

  • Zainteresowania Brak informacji
  • Ulubiony zawodnik Brak informacji
  • Ulubione zespoły Brak informacji
  • Barcelonie kibicuję od Brak informacji

Statystyki

  • Dni w serwisie Ponad 3800
  • Liczba komentarzy 1132
  • Polecenia 416

Komentarze

1

Kolejny leszcz, który nigdy nie powinien trafić do FCB! Za rok trzeba będzie się go pozbyć, czyli w grę wchodzi znowu jakieś wypożyczenie, bo nikt przy zdrowych zmysłach nie da takiej kasy.

0

Przecież to normalne, że my kupimy jakiegoś leszcza za 140 mln, który zagra 4-5 meczów i później opylimy go za 20 mln po dwóch latach wypożyczania.

6

"Prawda jest taka, że od jakiegoś czasu nie ma projektu ani niczego, żongluje się i zakrywa dziury w miarę upływu wydarzeń".

0

Messi ma rację, że nie chce kończyć kariery w Barcelonie poprzez batalię prawną. Wszyscy prawnicy to pospolite hieny, tylko kasa dla nich się liczy a nie człowiek. Wyskubią obie strony ile się da i jeszcze więcej. I pozostanie po tym jeden wielki gnój. Dobrze, że Leo nie chce iść tą drogą.

0

@greymid
Tyle głupot napisałeś...
Messi nie ucieka z tonącego okrętu, bo ten okręt jest już dawno głęboko na dnie i to pod tonami mułu! Pod względem sportowym i finansowym.
Przez ostatnie 4-5 lat to Messi robił wszystko, by utrzymać ten okręt na odpowiednim kursie, choć sternicy robili wszystko, by wywalić go w kosmos.
Nie ma żadnej polityki transferowej, a po odejściu Neya, to już w ogóle jest łapanka.
Przecież z góry można było przewidzieć, że większość transferów się nie sprawdzi, bo Barca nie potrzebowała gwiazd, tylko młodych, zdolnych do biegania jak np. Pedro.
Można było założyć, że Coutinho, Dembele czy Artur znajdą swoje miejsce, ale wywalić tyle kasy na dwóch pierwszych to kryminał. Bo odszedł Ney?!
Jest cała masa transferów, gdzie z góry było wiadomo, że będą to niewypały, bo to był piłkarski plankton, który nigdy w Barcelonie nie powinien się znaleźć. A gdzie dopływ ze szkółki? Doszło w którymś momencie do tego, że na siłę chciano kogoś wygrzebać i taki Ansu miał być zbawianiem i miał ciągnąć zespół. To pokazuje, że polityki transferowej nie było.
Ligę braliśmy w cuglach, ale też nie było rywali. Nawet jak Real był mocny, to nie był systematyczny, miał kompleks, a na koniec postawił na LM.
LM to faktycznie trochę szczęścia trzeba, ale na litość!!! Jak dostajemy 0-4 z PSG, 0-3 z Romą, 0-4 z Liverpoolem to nie ma mowy o braku szczęścia! Pewnie jeszcze 2-8 z Bayernem to brak szczęścia twoim zdaniem?
City ma kasę, ale to nie jest żadna maszynka, a Pep wcale nie jest taki genialny. Bo w Monachium nie zrobił niczego wielkiego, a z City też nie wygra LM - nawet przy założeniu, że pódzie tam Messi. Pep był wielki, bo miał wielkich piłkarzy u nas i rozumiał filozofię. Tyle, że ten styl jest już przestarzały i nie do skopiowania. Teraz gra się inaczej i tu rację ma nasz (chyba już były) heavy-metal, który też mówi, że Barca musi znaleźć nowy styl i nową filozofię.
A Messi ma tyle zasług, że niezależnie od tego, co się stanie, zawsze będzie u mnie tym nr 1 i oczywiście LEGENDĄ!
P.S.
Według mnie powinien iść do PSG, a nie na deszczowe wyspy, gdzie grają fizyczny i tani futbol.

Zobacz wszystkie

48

Patrząc po ocenach, to chyba Barca wygrała w Granadzie?

38

Po prostu było mu wstyd. A poza tym nie chciał robić z siebie głupka, jak CR7 po zdobytej bramce z jakimiś leszczami. To tak, jakby 15-latek spuścił łomot przedszkolakowi i później prężył muskuły i się tym chełpił.

16

Najgorsze jest to, że Slavia nie wygrała tego meczu. Pokazała serce do gry i kawał dobrego futbolu. A Barca? Nadal nie ma drużyny.

10

Moi drodzy!

Barcelonie kibicuję od 30 lat, ale jak patrzę na to, co w tej chwili się wyprawia, to nóż w kieszeni mi się otwiera.

Po odejściu Laporty, Pepa i po śmierci Cruyffa.

Zacznę od końca.

Jeśli Mina zostanie sprzedany (lub wypożyczony - co jest prawie równoznaczne), to zawieszam kibicowanie temu klubowi do czasu, aż przyjdzie ktoś sensowny i wyp..... całe te towarzystwo.

Będę kibicować jakiemuś Betisowi, Athletic Bilbao czy Sevilli, bo nie mogę na to patrzeć.
Mamy obrońcę przyszłości, a kupujemy jakiegoś Langleta, który jest po prostu za słaby. Nie patrzę na to, że "Dżery" - jak to mówi Szpakowski) strzelił 3 bramki, ale patrzę na jego potencjał, charyzmę i zaangażowanie. On musi się ogrywać w Barcelone, poznawać jej styl, a nie w jakimś innym klubie, który gra zupełnie inną piłkę. I może z powodzeniem grać w meczach z teoretycznie słabszymi rywalami, choć moim zdaniem może grać w większości meczów, ale w barwach Barcelony ma i musi się ogrywać! Nie chcę oglądać żadnego Langleta.
Rozumiem, że tylko kilku zawodników spoza UE można zgłosić, ale dla Miny musi znaleźć się miejsce!
Pique nie będzie grać wiecznie, podobnie jak Sergio, Messi, Suarez. Nie ma już Puyola, Erica, Xaviego, Iniesty i Barca musi zmienić nieco styl, bo tiki-taki Guardioli już nie zagra. Nie ma takiego środka jak wtedu i nie ma Pepa, który nad tym panował.
Futbol idzie do przodu i posiadanie piłki 80% niczego już nie gwarantuje. Ze średniakami tak, ale LM dobitnie to pokazuje. Mieliśmy Messiego, Suareza, Naymara, Iniestę i Sergio i co było? Był ZONK!
Trzeba zmian.
W tym stylu Barcelony Dembele się też nie odnajdzie. Krytykowałem go, choć bardziej miałem na myśli, że on nie pasuje do tego co gra Barca. W innym środowisku może być świetny. Ale to my musimy dokonać rewizji, ustalić, czego chcemy, jaką piłkę ma grać Barca...
Ale w tej chwii jest jedna wielka - za przeproszeniem - kloaka.
Transfery przypadkowe, nie wprowadzamy wychowanków (dlaczego?)
Powoli stajemy się drugiem Milanem i... pośmiewiskiem.
Messi nie jest wieczny, Mundial w Rosji to też pokazał. On w niektórych meczach jeszcze pociągnie zespół, ale przy mocnym rywalu sam tego nie zrobi. Suarez też jest coraz bardziej chimeryczny.
Potrzeba nowego spojrzenia, być może nowego trenara, a na pewno nowego zarządu, ludzi dynamicznych z wizją.
Bo ci wciąż partolą i partolą i żyją przeszłością.

A Mina jest tu takim testem, takim probierzem (nie mylić z trenerem) zmian.
Nie chcę kibicować żadnym Langletom, Andre Gomezom i wielu innym, którzy przewinęli się przez ten klub i zginęli w pomniejszych zespołach.

10

Dlatego trzeba kupić jeszcze Rabiota, De Jonga i Pogbę.