O sobie

  • Zainteresowania Brak informacji
  • Ulubiony zawodnik Brak informacji
  • Ulubione zespoły Brak informacji
  • Barcelonie kibicuję od 1992

Statystyki

  • Dni w serwisie Ponad 3500
  • Liczba komentarzy 655
  • Polecenia 969

Komentarze

0

Mógłby ktoś podrzucić na priv link do transmisji na telefon? Z góry wielkie dzięki!

1

@dontripe Z tego co się zdążyłem zorientować na początek, to w memrise też jest czytanie, pisanie, słuchanie/mówienie czy popularne zwroty bądź zdania. Ale tak jak piszesz, bez względu na aplikację, z pewnością trzeba włożyć mnóstwo własnej pracy. Jestem na to gotowy:)

0

@Barwindg Tak. Stosuje się do rad Ćwiąkały, który mówił, żeby nauczyć się na początek bazy ok. 2000 słówek. Potem przejść do osłuchiwania, czytania artykułów czy oglądania filmów z napisami w tym samym języku i sukcesywnie zwiększać bazę słówek. Jako, że słuchałem na żywo jak wymiatał w tym języku, nie mam podstaw żeby mu nie wierzyć:).

0

@Triv44 Włoszki:P

0

Właśnie rozpoczynam naukę hiszpańskiego z aplikacją memrise. Ktoś z niej korzystał? Może doradzić jakieś ciekawe rzeczy, które mogą być bardzo przydatne? Bo rozumiem, ze wykupienie subskrypcji jest nieodzowne? Bez tego nie ma szans na skuteczną naukę i czy w ogóle możliwy jest tylko taki pakiet bezpłatny? Jestem na etapie zapoznawania się z tą aplikacją.

Zobacz wszystkie

66

Ani nie powinien grać tyle co w ostatnim sezonie, ani nie powiniem być tak potraktowany jak w chwili obecnej. Sytuacja z Rakiticem jest idealnym odwzorowaniem jakim trenerem pionkiem jest Valverde i jaki panuje burdel w całym klubie.

58

Bardzo dziękuję za ten wywiad! Uświadomiłem sobie ostatecznie, że strona poszła w bardzo złą stronę. Więc nie ma sensu dłużej marnować swojego cennego czasu. La ramble i tego typu "wywiady" sobie odpuszczam całkowicie. Coraz częściej można tutaj przeczytać o użytkownikach tej strony aniżeli o samej Barcelonie. Zrobił się z tego jakiś pudelek towarzyski. Poziom spadł niesamowicie przez tę masówkę. Kiedyś polska strona Realu była uosobieniem infantylności i niskiego poziomu. Nie wiem jak tam bywa obecnie, ale tutaj widzę, że wszystko jest na "dobrej" drodze aby ją przebić. A może już to nastąpiło? Naprawdę, przykro to stwierdzić, ale Wy się upodobniliście do obecnej Barcelony za rządów Bartomeu, czyli kosztem poziomu, ale jednak dutki się zgadzają. Jak już ktoś napisał, Wam chyba naprawdę zależy na jak największej gównoburzy na stronie. Z kolei dzieci się cieszą, bo mogą się dowartościować przez internet, i tak to się kręci. Niektórzy już dawno powinni być permanentnie zbanowani, ale chyba komuś zależy żeby jednak było inaczej. Nie dziwię się, że starsi użytkownicy się tutaj praktycznie nie udzielają, a Ci którzy mieli coś sensownego do napisania też już sobie odpuścili, bo nie będą tarzać się w błocie. Przykre to jest niestety, bo stronę śledzę od samego jej początku...

46

No nie wiem Ernest czy nie za wcześnie. Mogłeś wytrzymać ciśnienie i zrobić rotacje w 39 kolejce :). A tak poważnie: kurde co za myślenie ma facet, ze rotacje to RYZYKO. To jak Ci goście którzy wejdą mają czuć zaufanie ze strony trenera, jeżeli trener uważa że to ryzyko iż oni grają. W dodatku wchodzą totalnie nieograni. Błędne koło. Ten 20 zawodnik powinien być równie ważny jak ten z pierwszej jedenastki.

40

To jest nieprawdopodobne, że taki Suarez, który gra jak gość z polskiej ligi, gra do 93 minuty! Gość ma piłkę na 16 metrze, w 90 minucie, nikt go nie atakuje, a piłka mu odskakuje na 3 metry. Na grę Suareza nie ma żadnego usprawiedliwienia, żadnego! Żeby mu się zdarzyło zagrać tak raz albo kilka razy ale on tak gra permanentnie od dobrych kilku jak nie kilkunastu miesięcy. Do tego ciągle trzyma się za miejsca, w które nikt go nawet nie dotknął, po czym wstaje po kilkunastu sekundach jakby niby nic, przecież to jest jeden wielki wstyd. Od czasów Oleguera, chyba nikt mnie tak nie irytował w Barcelonie, jak obecnie Suarez, choć Oleguer przynajmniej tak nie pajacował. Nie chce mi sie nawet nazywać jego gry, żeby przypadkiem nie obrazić ludzi naprawdę pokrzywdzonych przez los... Nigdy nie widzialem żeby Villa, Henry czy Eto'o grali tak tragicznie jak Suarez obecnie, a których trzeba bylo się pozbyć, bo podobno się już nie nadawali... a ten ciagle "gra" i nie zanosi się, zeby to sie zmienilo.

36

Barcelona z Valverde jest niczym toksyczny związek kobiety z mężczyzna. Wiesz, ze macie odrębne preferencje, zainteresowania, charaktery, nie ma między wami chemii. Jednak w tym tkwisz licząc na poprawę i ze może coś się ruszy do przodu, choć tak naprawdę wiesz w podświadomości, ze nie ma na to żadnych przesłanek i tak naprawdę to się nie wydarzy, cudu nie bedzie. Jednocześnie nikt nie podejmuje decyzji. Czas leci, marazm trwa, frustracja narasta, smutek potęguje. Dalej próbujesz oszukiwać samego siebie, choć jest już coraz gorzej...

Media

Liga typerów

1 piotrtrzebinia 92 pkt
2 Marjando 91 pkt
3 marius64 90 pkt
4 biczu 86 pkt
5 czarny_w 85 pkt
Zobacz tabelę

Sonda

Kogo Barcelona powinna sprowadzić w zastępstwie Ousmane'a Dembele?