Wizyta na stadionie Camp Nou to jeden z obowiązkowych punktów wyjazdu do Barcelony. Od czasu odnowienia klubowego muzeum, trasa wiodąca przez stadion zyskała nazwę Camp Nou Experience.

Trasa Camp Nou Experience

Muzeum

W muzeum można zapoznać się z historią klubu i poznać wartości, które sprawiają, że Barcelona to „więcej niż klub”. W gablotach wystawione są wywalczone trofea i klubowe pamiątki, dzięki ścianie z interaktywnymi ekranami uzyskamy informacje o socios na całym świecie, o piłkarzach, trenerach i prezydentach oraz poznamy szczegółową historię Barçy. W muzeum prezentowane są również tymczasowe wystawy fotograficzne dokumentujące działalność fundacji.

Strefa multimedialna

Dzięki zastosowaniu najnowszych technologii strefa multimedialna pozwala doświadczyć emocji związanych z najlepszymi chwilami w historii klubu – od czasów Kubali, poprzez erę Cruyffa czy Ronaldinho, aż do Barçy sześciu pucharów. W skład strefy wchodzą:

  • trzy ekrany LCD, rozmieszczone w różnych miejscach, na których prezentowane są najlepsze gole. „Ogród” ekranów i „kaskada” imion jako hołd dla piłkarzy, socios i kibiców
  • Urządzenia służące do odtworzenia hymnu Barcelony (tekst w 30 różnych językach)
  • 35-metrowy ekran, na którym prezentowane są najlepsze ujęcia triumfującej Barçy
  • Interaktywny ekran z kluczowymi momentami dla pozostałych profesjonalnych sekcji klubu

Trybuna

Miejsce z ekranami prezentującymi stadiony Barcelony i najważniejsze wydarzenia, które miały miejsce na Camp Nou.

Loża prasowa

Miejsce, w którym podczas meczu zasiadają dziennikarze. Na zwiedzających czeka wysłuchanie 15 komentatorów z całego świata nagranych w loży na Camp Nou podczas dni meczowych.

Szatnie, tunel i boisko

Zwiedzający mają możliwość wyjścia na boisko poprzez szatnie i tunel, dokładnie tak, jak piłkarze. Towarzyszą im dźwięki nagrane na stadionie w trakcie meczu.

Strefa mieszana

Jest to miejsce, w którym zawodnicy rozmawiają z dziennikarzami po meczach na Camp Nou. Strefa mieszana na stadionie Barcelony ma 170 metrów kwadratowych i jest ulokowana obok sali konferencyjnej i szatni pierwszej drużyny. To dobrze oświetlona strefa podzielona na dwie części – strefę, przez którą przechodzą zawodnicy i tę okupowaną przez przedstawicieli mediów, mogącą pomieścić 100 dziennikarzy. Strefa wyposażona jest w WiFi i trzy monitory, na których reporterzy mogą oglądać konferencję prasową odbywającą się w sali obok.

Sala konferencyjna

Sala imienia Ricarda Maxenchsa to miejsce nowoczesne, w którym dziennikarze śledzą konferencję prasową. Ma 225 metrów kwadratowych i jest usytuowana obok strefy mieszanej i szatni. Posiada 135 miejsc i jest wyposażona w WiFi, dwa monitory i projektor, co umożliwia przeprowadzanie prezentacji. Stacje radiowe i telewizyjne mają zarezerwowaną część sali, w których znajdują się urządzenia adekwatne do ich potrzeb.

Strefa odpoczynku

Strefa z kącikiem fotograficznym, a także lokalami gastronomicznymi i sklepem.

Godziny otwarcia

1 stycznia  zamknięte
2 stycznia - 6 stycznia codziennie: 9:30 - 19:30
7 stycznia - 13 kwietnia poniedziałek - sobota: 10:00 - 18:30; niedziela: 10:00 - 14:30
14 kwietnia - 13 października codziennie: 9:30 - 19:30
14 października - 15 grudnia poniedziałek - sobota: 10:00 - 18:30; niedziela: 10:00 - 14:30
16 grudnia - 31 grudnia codziennie: 9:30 - 19:30
25 grudnia zamknięte

Informacje i rezerwacje

Tel 902 1899 00
Tel (+34) 93 496 36 00
Fax (+34) 93 496 37 79
E-mail: museu@fcbarcelona.cat

Ceny

Ceny zawierają:

  • Bilet do muzeum
  • Wizytę na Camp Nou (trybuny i poziom boiska)
  • Wizytę w strefie multimedialnej
  • Audioprzewodnik (dostępne języki: kataloński, hiszpański, angielski, francuski, włoski, niemiecki, niderlandzki)

 

Bilet Sezon Szczyt sezonu* (do 15:30) Szczyt sezonu* (od 16:00)
Dorośli 26 € 28 € 26 €
Dzieci (6-13 lat) 20 € 22 € 22 €
Dorośli (powyżej 70 lat) 20 € 22 € 22 €
Dzieci (0-5 lat) za darmo za darmo za darmo

* - od 1 lipca do 1 września

Dla grup liczących ponad 20 osób przygotowano specjalne ceny i możliwość rezerwacji usług przewodnika. Więcej informacji: museu@fcbarcelona.catBilet można nabyć online za pośrednictwem portalu ticketmaster: kup bilet

Autor: Gołąbka