Następny mecz:  Sporting CP  -  Barcelona     ·  środa, 27 września 20:45  ·  2. kolejka Liga Mistrzów , Gr. D   ·  Transmisja: Canal + Sport   ·  Kolejne mecze   ·  Terminarz
12.09.2017, 20:45, 1. kolejka Liga Mistrzów , Gr. D, Miejsce: Camp Nou, Damir Skomina
FC Barcelona 3:0 Juventus FC

Lionel Messi 45', 69'

Ivan Rakitić 56'

Wybrany najlepszym zawodnikiem meczu przez 3 użytkowników.

Użytkowników 7.5 Liczba głosów: 424
Redakcji 7.5

Bardzo dobry występ ter Stegena. Popisał się jedną klasową interwencją w 6. minucie po strzale De Sciglio i obroną dwóch mniej wymagających strzałów w 12. oraz 81. minucie. Reszta obron również na plus. W grze nogami jak zwykle pewny i niemalże bezbłędny. Podręcznikowy występ portero Blaugrany.

0 0 33 91% 0 0 8 4 6 0 0 0

Wybrany najlepszym zawodnikiem meczu przez 2 użytkowników.

Redakcji 7.0

"Schował do kieszeni" Douglasa Coste, co jest niemałym osiągnięciem. Najwięcej odbiorów w drużynie, a co więcej, zaliczył dwie kluczowe interwencje w polu karnym, obie w 43. minucie. W ofensywie pokazał się tylko jedną przebojową akcją w 7. minucie. Trochę za mało i to jest po raz kolejny nawiększy mankament w grze Nelson, który nie pozwala nam na wystawienie zbyt wysokiej noty. Widać u niego potencjał, ale potrzeba czasu spędzonego na treningach i lepszego zgrania z naszymi prawoskrzydłowymi, by go uwolnić. Po tym, co widzieliśmy we wtorek, na pewno z optymizmem możemy patrzeć na rozwój Portugalczyka w Barcelonie.

0 0 60 88% 0 1 3 10 7 1 2 0

Użytkowników 7 Liczba głosów: 424

Solidny, tak jak Samuel, ale wyższa ocena u wychowanka bierze się z wybicia piłki z linii bramkowej w 80. minucie. Znalazł się w odpowiednim miejscu, w odpowiednim czasie. Poza tym nie dawał rywalom szans na oddanie strzału z czystej pozycji. Do tego Pique należy pochwalić za 96-procentową celność podań. Jedyny minus za interwencję w 48. minucie, kiedy to wybił piłkę pod nogi Dybali. Geri z meczu na mecz gra coraz lepiej.

0 0 50 96% 0 0 5 2 4 0 0 0

Samuel Umtiti

Wybrany najlepszym zawodnikiem meczu przez 1 użytkownika.

Co prawda w początkowej fazie meczu miał problem z wyprowadzeniem piłki, ale było to głównie spowodowane tym, że jego koledzy nie dawali mu wyboru i musiał zwyczajnie wybijać futbolówkę. Skupiając się na pozytywach, to przede wszystkim na pochwałę zasługuje jego wygrany pojedynek 1 na 1 z Higuainem w 17. minucie. Pipita wyszedłby sam na sam z Ter Stegenem, gdyby nie interwencja Francuza. Poza tym stworzył bardzo solidny mur z Pique, przez który nie mogli przebić się Higuain z Dybalą. Bardzo dobry występ Umtitiego.

0 0 83 90% 0 0 4 8 7 1 1 0

Mniej aktywny w ofensywie, niż w meczu z Espanyolem, ale to nie przeszkodziło mu w zaliczeniu udanego występu. W 24. minucie zaliczył kluczową interwencję w polu karnym Barcelony. Na uwagę zasługuje fakt, że aż 94 wykonane przez niego podania znalazły adresata - najwięcej spośród występujących piłkarzy. W ofensywie zaliczył dwa kluczowe podania (52. oraz 66. minuta). Oby tak dalej.

0 0 101 93% 2 1 1 11 3 1 0 1

Redakcji 6.5

Zaliczył dobre interwencje w 16., 45. oraz 73. minucie. Mimo tego Busi popełnił dwa, dośc widoczne błędy. Pierwszy w 48. minucie, kiedy to Dybala otrzymał piłkę po ofiarnej interwencji Pique - Busquets powinien przerwać akcję. Drugi, w 59. minucie, gdy stracił piłkę na własnej połowie. Do tego zbyt łatwo dał się ograć Pjanicowi w 12. minucie, który oddał groźny strzał. Na plus można zaliczyć celność podań na poziomie 93% - świetne operowanie futbolówką i błyskawiczne przekazywanie jej, a także podanie z 16. minuty, które mogło się skończyć asystą, gdyby Dembele wykazał się większą bezczelnością i cwaniactwem. Niezły mecz Busquetsa, ale stać go na więcej.

0 0 87 93% 0 0 3 8 3 0 1 0

Zagrał na świetnym procencie celnych podań (95%), dołożył do tego ważnego gola (nota w górę) i pozostawił serducho na boisku. Dobrze pracował w obronie (53. minuta) i mimo zdobytej bramki, można było odnieść wrażenie, że w ofensywie było go trochę za mało. Co prawda służy mu nowa rola w drużynie Valverde, ale jego mobilność pozostawia wiele do życzenia. Tak naprawdę jeden z mniej wyróżniających się piłkarzy Barcy w przekroju całego meczu, jednak swoje zrobił.

1 1 76 96% 0 0 8 7 1 3 2 0

Andrés Iniesta

Wybrany najlepszym zawodnikiem meczu przez 4 użytkowników.

Redakcji 8.0

Efektywny występ Andresa. Najważniejsza naturalnie asysta przy drugim golu Messiego, ale warto także pamiętać o kapitalnej akcji wychowanka z 18. minuty, kiedy był faulowany tuż przed polem karnym. Regulował tempo gry, napędzał akcje (49. oraz 78. minuta) i do tego pracował w defensywie (32., 34. oraz 37. minuta). Świetny wstęp.

0 0 76 92% 1 4 4 7 4 0 2 0

Wybrany najlepszym zawodnikiem meczu przez 317 użytkowników.

Użytkowników 9 Liczba głosów: 424
Redakcji 9.0

Messi zaliczył wiele niecelnych podań, w szczególności w początkowych fazach meczu, kiedy próbował rozruszać ofensywę. Stąd jego niski procent skuteczności w tym aspekcie. Na szczęście z minuty na minutę było coraz lepiej i finalnie okazał się decydujący. Dwie bramki, strzał w słupek i ciągłe napedzanie akcji (5 udanych dryblingów) - lider drużyny, co zresztą nie dziwi. Do tego należy zauważyć pracę La Pulgi w pressingu, jak choćby przy akcji Juventusu z 90.minuty. Najlepszy zawodnik spotkania.

5 3 55 80% 0 5 2 24 1 0 4 1

Użytkowników 6.5 Liczba głosów: 424
Redakcji 5.0

Jak to powiedział mój redakcyjny kolega, Suarez był w tym meczu jak drzewo - jeśli kopniesz w nie dwadzieścia razy, to w końcu piłka odbije się w dobrym kierunku. Tak można podsumować grę Urugwajczyka i ogrom jego słabych zagrań (choćby podanie z 50. minuty), z których wyłania się jedna asysta przy golu Messiego (45. minuta) - to podwyższa mu notę. Poza tym słabo - niech dochodzi do formy, bo na razie wygląda jak dzieciak na diecie z "Maka", któremu nauczyciel kazał na wuefie wejść na boisko.

2 1 28 71% 1 0 4 12 0 3 0 1

Użytkowników 6 Liczba głosów: 424

Dość słabo, choć w jego grze można było dostrzec pozytywy. W 5. minucie zaprezentował próbkę swoich możliwości, jednak zrobił o jeden drybling za dużo, przez co stracił futbolówkę. W 38. minucie wykazał się sprytem, przechwytując niecelne podanie De Sciglio na skraju pola karnego Juventusu - niewiele zabrakło do skutecznego wykończenia akcji. Jego udział przy pierwszej bramce też nie był mały - wykazał się świetnym wyszkoleniem technicznym, przyjmując kierunkowo trudną piłkę i przekazując ją dalej. Reszta akcji jest już historią. Zaliczył sporo strat, miał wiele niecelnych podań i widoczny był brak zrozumienia Francuza z resztą drużyny.

1 0 29 72% 0 3 1 11 1 0 2 0

Użytkowników 6 Liczba głosów: 420

Wszedł w 70. minucie, ale przez 20 minut nie wykazał się niczym szczególnym, dlatego otrzymuje ocenę wyjściową.

0 0 7 86% 0 0 0 2 0 0 1 0

Paulinho

Użytkowników 5.5 Liczba głosów: 420

Podobnie jak Roberto. Wszedł w 76. minucie, ale nie odznaczył się żadnym wyjątkowym zagraniem, czy zaangażowaniem. Również ocena wyjściowa.