La Rambla

Witaj na La Rambla
Witamy na La Rambla, gdzie dyskusje toczą się całą dobę! La Rambla to dział stworzony specjalnie dla zarejestrowanych Użytkowników FCBarca.com. Zapraszamy do rejestracji oraz dyskusji nie tylko o Barcelonie i nie tylko o piłce nożnej. W tym dziale obowiązuje regulamin serwisu FCBarca.com, który znajdziecie tutaj. By Użytkownikom La Rambli ułatwić korzystanie z tego działu w zgodzie z regulaminem, stworzyliśmy dla Was Kodeks La Rambla. To zbiór sugestii i wskazówek, które pozwolą Wam poruszać się po La Rambli bezpiecznie, bez narażenia na blokadę konta. Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z Kodeksem!

La Rambla

Online: 1816 Culés

6

Sancho w United za ponad 100 baniek i z wielką pensją. Jak to szło? "Od tego roku skończą się drogie transfery" :D To było oczywiste, że tak się nie stanie. W tym sporcie jest zbyt gruba kasa, poważni sponsorzy i ogólnie wielki szum. Wiadomo, każdy klub poniósł mniejsze, lub większe straty, jednak nie ma opcji, aby skończyły się wielomilionowe transfery. Nawet jeżeli w tym okienku będzie ich mniej niż w poprzednich, to nie znaczy, że to się zmieni na stałe. Jak klub się zepnie, to szmal zawsze znajdzie. Czy to swój, czy pożyczony. Jeżeli Barca bardzo napali się na transfer Lautaro / Neya, to jeden z tej dwójki przyjdzie jeszcze tego lata i nikt nie będzie czekał przez rok. Oczywiście nikt o tym na głos nie będzie mówił, żeby nie zawyżać cen.

No chyba, że Bartomeu totalnie oszaleje i wszystkich, którzy są na sprzedaż wypożyczy, albo sprzeda za +/-10mln za sztukę.

55

@LuisSalvano Gościu oni mają na to kasę czego ty nie rozumiesz? Nie nie mamy kasy na Neymara i mieć nie będziemy więc skończ biadolić.

39

@LuisSalvano Wydaje mi się drogi Luisie że Barcelona nie może pozwolić sobie na tego typu transfer.

34

@LuisSalvano No ileż można z tym Neymarem? Temat przemielony do cna na tym forum, do cna.

1

@LuisSalvano nie skończyły się bo sezon dograli gdyby nie to byłby problem

29

@Chwytliwy Takimi wpisami sam nakręca ludzi,którzy z całego serca go nie znoszą a jest ich tutaj wielu

0

@LuisSalvano Drogie transfery skończą się w momencie, gdy budżety klubów zaczną maleć.

0

@Hushovt To jest błędne koło i tyle.

3

@LuisSalvano United ma właściciela który ma kasy jak lodu, więc sobie może pozwolić na to.

2

@Hushovt A ty skończ się powtarzać. Kiedyś dziadkowie moi mieli taką pozytywkę. Jak się ją nakręciło to baletnica kręciła się w kółko do tej samej melodyjki. Wasze złośliwe komentarze bardzo mi ją przypominają. Tyle, że ją można było wyłączyć.

1

@Chwytliwy A kto powiedział, że chodzi tylko o Neymara? Napisałem też o Lautaro. To są przykłady z naszego podwórka. Odniosłem się ogólnie do sytuacji na rynku piłkarskim.

0

@Encore Wszystko zależy od tego, czy namówią Griezmanna (i/lub kogoś) do włączenia w ten transfer.

5

@LuisSalvano Naprawdę? United jest zarządzany przez prywatnego właściciela, a nie tak jak Barcelona.

18

@LuisSalvano Hipokryta z ciebie sam pierdzielisz o tym Neymarze non stop i w większości jest to ta sama śpiewka. Dobra koniec dyskusji bo szkoda mi życia na wyjaśnianie ci dlaczego Neymar nie wróci.

39

@LuisSalvano Przykladem pozytywki wlasnie opisales siebie samego. To sie nazywa ironia...

2

@LuisSalvano tę pozytywkę też można zakręcić, nie pisząc takich komentarzy ;)

0

@VamosRakieta Albo nie słuchać jej, wychodząc do innego pokoju i nie zabraniając słuchania tym, którzy tego chcą :)

1

@Hushovt I właśnie niektórzy powinni z ciebie wziąć przykład. "Nie mam nic do dodania, to zawijam mandżur i nie wypisuję niczego więcej w tym temacie". Brawo!

0

@LuisSalvano są tacy?
;)

0

@VamosRakieta Tak. Na przykład wypisujący brednie o tym, że Ney zostanie legendą PSG, albo pytający głupio, każdego dnia o to, kiedy Neymar wyjdzie z cienia Messiego :D

50

@LuisSalvano Dlaczego mój drogi nie patrzysz totalnie na kondycję finansową obu klubów? O problemach finansowych Barcelony wie chyba już każdy. O tym, że Bartomeu jest fatalnym prezydentem też już wie chyba każdy. Manchester United był w stanie oddać Alexisa za darmo, byleby mieć święty spokój, żeby zawodnik nie pobierał astronomicznej pensji. Tak może postąpić klub, który ma pieniądze i nie musi się o nie martwić, bo przecież mogli na nim spokojnie zarobić.

Twoje postrzeganie pewnych spraw w piłce nożnej jest bardzo ograniczone, żeby nie powiedzieć płytkie. Patrzysz przez pryzmat tego, że ten czy tamten klub potrafi, to przecież logiczne, że Twój klub, któremu kibicujesz, też może. No nie, to tak nie działa.

Jak na razie ani Sancho nie przeszedł do Manchesteru za ponad 100 mln, ani Neymar do Barcelony. Okaże się niedługo, kto w tej dyskusji ma rację :)

0

@Danny Gaucho Poczekamy do końca okienka i zobaczymy, jakie transfery będą miały miejsce. I nie mówię tylko o Barcy :)

4

@LuisSalvano i oni chcą słuchać Twoich codziennych wywodów o Neymarze?
Chyba tylko, żeby Cię po raz enty skontrować, ale chyba nie na tym to polega ;D

7

@LuisSalvano No poczekamy. Transfery za 100 mln mogą się pojawić, tego nie wykluczam, ale uważam, że takie nie pojawią się w Barcelonie. Z dołączeniem zawodników? Możliwe, pod warunkiem, że Ci będą chcieli odejść. Oczywiście jeśli się mylę, to nie będę miał problemu w przyznaniu Ci racji.

0

@Danny Gaucho Tyle, że niektórzy całkowicie wieścili koniec drogich transferów w świecie piłki nożnej, nie tylko w Barcelonie. Transfery były, są i będą. Weź też pod uwagę, że nie co roku dochodzi do wielu bardzo drogich transakcji. Jest ich zazwyczaj kilka w okienku. I w tym zapewne będzie podobnie.

Ani razu nie napisałem, że Barca miałaby za Lautaro, czy Neya zapłacić gotówką kolejno 111 i 150/160 baniek, bo wiem, że teraz byłoby to skrajnie trudne i wiązałoby się z wzięciem dużej pożyczki. Jednak włączenie zawdonika / zawodników i ewentualna dopłata gotówki nie zmieniłaby tego, że taki transfer Griezmanna, czy Neymara byłby jednym z najgłośniejszych w tym okienku. Być może trochę źle się na początku wyraziłem. Nie chodziło mi o transfery stricte gotówkowe, ale także wymiany i dopłaty. Generalnie o zawodników z najwyższej półki.

8

@LuisSalvano W porządku, jednakże włączanie zawodników w daną transakcję ma sens, jeśli dany zawodnik chce odejść. Uważasz, że Griezmann chciałby odejść? Wspominał o tym? Ja wiem, że to tylko Twoje własne przypuszczenia, że można by było włączyć w transfer Griezmanna, ale jest to przypuszczenie poparte jedynie Twoim "bo ja chce Neymara", niczym innym.

Antoine jest tutaj pierwszy sezon. Za niego również zapłacono ogromne pieniądze i miałby skończyć grę tutaj po jednym sezonie i pójść jako "zbijacz" ceny za Brazylijczyka? Jak się nad tym zastanowię, to tak, z tym zarządem jest to możliwe, ale są jakieś granice chyba.

5

@LuisSalvano Kluby które mają prywatnych właścicieli jak większość angielskich plus PSG żyją w innych realiach finansowych. Kluby niemieckie hiszpańskie i niektóre włoskie też w innych. Barcelona najpierw to musi zejść z pensji a dopiero potem myśleć o transferach.

2

@LuisSalvano Tylko wiesz, ze zawodnicy musza się zgodzić odejść, prawda? Maja ważne kontrakty, nie możemy ich ot tak wypchnąć z klubu.
I to jeszcze dla Brazola xD mes que un club Haha szanujmy się :)

0

@Danny Gaucho Oczywiście, że pewności nie mam żadnej, że się zgodzi, a zeszłe okienko i zawziętość Dembele oraz Rakitića dobitnie mi to pokazały. Z drugiej strony mamy takiego Arhtura (ok, mniejszy kaliber niż Griezmann, ale mimo wszystko), który wręcz osobiście i bezpośrednio zapewnił, że zostaje na 100% w Barcelonie, a kilka dni później był już na testach w Turynie. Nie mam pojęcia jaki jest Griezmann. To, że lubi szmal jednak wiem. Pamiętam jaką szopkę zrobił 2 lata temu, kiedy miał do nas przyjść. Zrobił wokół siebie medialny szum, wywalczył podwyżkę w Atletico, a za rok i tak kopnął ich w 4 litery.

Wiele zależy od dialogu. Nie wiem, czym się jeszcze kieruje. W jego przypadku (z MOJEJ perspektywy) są plusy przejścia do PSG. Zwłaszcza po takim sezonie w Barcy. O wiele mniejsza presja, pewne miejsce w składzie, być może wyższa pensja, gra w swoim rodzimym kraju, paru rodaków dookoła. Jeżeli zarząd normalnie z nim pogada, a sam szejk też zachęci do przenosin, to moim zdaniem poważnie się nad tym może zastanowić. Ewentualne postraszenie ławką też mogłoby zadziałać, aczkolwiek średnio podobają mi się takie metody.

Tak jak mówię, nie wiem jak się to wszystko potoczy w tym okienku, jednak na pewno nie uważam, że powrót Brazylijczyka jest niewykonalny.

0

@Shroud Serio? Muszą się zgodzić? Dzięki za info! Myślałem, że podaje im się pigułkę gwałtu, następnie głupiego jasia, wsadza nieprzytomnych do samolotu, następnie w docelowym klubie cuci, prosi o podpisanie umowy, którą nieświadomi i zamroczeni podpisują i tym samym rozwiązuje się sprawę.

0

@LuisSalvano wiem co Ci chodzi po glowie, mimo ze jestem zwolennikiem powrotu Neymara tak wydaje mi sie, ze nie ma szans na Jego sprowadzenie w tym okienku.. bo poprostu nas nie stac, niestety chyba wczesniej sprowadza Lautaro ;/ ktory jest dla mnie kotem w worku.

0

@JORD10 Myślisz zatem, że Ney prędzej wróci za rok, kiedy zostanie jemu tylko rok kontraktu, a Barca będzie mogła skorzystać z Prawa Webstera?

1

@LuisSalvano No jak katarynka normalnie... Od bodajże już dwóch lat piszesz o Neymarze, którego transfer jest wręcz niemożliwy do zrealizowania. I non stop wracasz do tego samego tematu. Miałeś bana, a po nim znowu nawijasz o tym. A potem gadanie na innych, że oni są źli i oni się uwzięli. A to twoja potrzeba rozpoczynania ciągnących się dyskusji nie jest normalna. Zastanów się nad tym co robisz.

0

@msmsms Powiem krótko - mam prawo pisać o Neymarze nawet codziennie po kilka razy i nie łamię tym regulaminu. Kogoś to nie obchodzi to scrolluje i olewa temat. Wiesz ile wątków (w tym cykli) mnie tutaj nie interesuje? Sporo. Czy widziałeś, abym pod którymś wyśmiewał, obrażał, czy w jakikolwiek sposób atakował danego człowieka? Bana nie dostałem za pisanie o Neyu. Trzęsiecie się z tym Neymarem jakby to jakiś wasz największy problem w życiu był. Jak rozkapryszone panienki, które strzelają focha, bo ktoś mówi o czymś, o czym nie chcą słuchać. Ogarnij się człowieku. Z resztą doskonale wiesz, że nie chodzi tu o temat Neymara. Napiszę o kanarach, Xboxie, leżakach, czy czymkolwiek innym i również to im przeszkadza, albo doszukują się w tym prowokacji. Inny organizuje internetowe "libacje" i zbiera za to pochwały oraz jest klepany po ramieniu. Zastanów się, kto tu zachowuje się dziwnie.

Złamanie regulaminu serwisu pkt. 9.3.2.

1

@LuisSalvano
Ile razy mozną tłumaczyć cos co jest oczywiste i do tego ostatnio potwierdzone żadne neymary za 100 baniek tu nie przyjdą.

Także Komedii C.d czytajac takie wypociny:D

0

@LuisSalvano "Powiem krótko - mam prawo pisać o Neymarze nawet codziennie po kilka razy i nie łamię tym regulaminu. Kogoś to nie obchodzi to scrolluje i olewa temat. Wiesz ile wątków (w tym cykli) mnie tutaj nie interesuje? Sporo. Czy widziałeś, abym pod którymś wyśmiewał, obrażał, czy w jakikolwiek sposób atakował danego człowieka? Bana nie dostałem za pisanie o Neyu. Trzęsiecie się z tym Neymarem jakby to jakiś wasz największy problem w życiu był. Jak rozkapryszone panienki, które strzelają focha, bo ktoś mówi o czymś, o czym nie chcą słuchać. Ogarnij się człowieku. Z resztą doskonale wiesz, że nie chodzi tu o temat Neymara. Napiszę o kanarach, Xboxie, leżakach, czy czymkolwiek innym i również to im przeszkadza, albo doszukują się w tym prowokacji. Inny organizuje internetowe "libacje" i zbiera za to pochwały oraz jest klepany po ramieniu. Zastanów się, kto tu zachowuje się dziwnie."-Po pierwsze, oni nie łamią regulaminu z tymi libacjami, ty już tak, między innymi 9.3.5 który jasno wskazuje o rozpowszechnianiu spamu, a ty nie robisz nic innego jak spamujesz, także na spokojnie podepnę pod 9.3.3 czyli pod trolling oraz pod wszczynanie kłótni i prowokowanej innych użytkowników. Ja tylko przypomnę, że twoje posty odnośnie Neymara już były niejednokrotnie usuwane, ale ty nadal to robisz, w ogóle nie stosujesz się do regulaminu serwisu (co świadczą o tym co rusz banicje) i teraz oświadczasz, że możesz nawet kilka postów dziennie wstawiać o Neymarze, a ja ciebie informuje, że nie, nie możesz, bo to już podchodzi głównie pod spam, trolling oraz wszczynanie kłótni, to tak w skrócie odnośnie tego do czego masz tutaj prawo.

0

@Chwytliwy A chcesz się założyć? Zatem zgłaszaj je, śmiało. Jeżeli masz rację, to w końcu za któryś z komentarzy o Neyu polecę. Jednak uprzedzam, że rozczarujesz się, skoro myślisz, że to ty będziesz ustanawiał tutaj prawo ;) Chcesz, to śmiało załóż własny portal / fanpage i blokuj każdego za użycie słowa "Neymar". Nikt ci nie broni. Wiesz, czym jest spam? Gdybym codziennie pisał dokładnie to samo, wręcz kopiuj-wklej. Pod spam i prowokacje to podepnij sobie "Dobranoc prawie wszystkim".

Skumaj raz a porządnie, że fakt, iż dla niektórych słowo "Neymar" jest prowokacją, to już NIE MÓJ PROBLEM, tylko ICH. Jeżeli dla mnie prowokacją są codzienne wpisy o jakichś postaciach ze świata fantasy to też mam to zgłaszać? Człowieku, ty robisz wielki problem z czegoś, na co przeciętny człowiek nie zwróci nawet uwagi. Jakbym ja miał oburzać się za każdym razem, kiedy widzę tutaj komentarze na tematy, które zupełnie mnie nie interesują, to bym chyba konto usunął.

Miej człowieku więcej luzu, bo momentami to już przeginasz.
PS Nie musisz cytować całych moich komentarzy, gdy odpowiadasz bezpośrednio w tej samej dyskusji...

3

@LuisSalvano Innym sugerujesz aby mieli więcej luzu, a twój dzisiejszy komentarz " LuisSalvano
7 godzin temu
Co to jest za jakaś dziwna (delikatnie mówiąc) moda na LR, kiedy to pełno osób chwali się chlaniem? Aż mi się czasy gimnazjum przypomniały, kiedy niektórzy uczniowie lubili się popisywać i wciskać bajki o tym, ile to niby wypili. Rozumiem od czasu do czasu coś wspomnieć, albo przy jakiejś okazji. Jednak chwalenie się, że się znów napiło, albo jakieś wirtualne, grupowe picie na La Rambli to - łagodnie mówiąc - kabaret ;) Czy niektórzy próbują tym zaimponować, czy faktycznie średnia wieku jest tutaj niższa niż mi się wydaje?"

Może zastosuj do siebie te rady.

0

@Bagsik88 No dobrze, a czy widziałeś, abym komentował takie komentarze? Udzielał się pod nimi? Napisałem o tym jeden osobny post i tyle. Gdybym był taki jak moi hejterzy to cisnąłbym ich codziennie pod tymi historyjkami o chlaniu. Jakoś tego nie robię i nawet mnie nie kusi by tak się zachowywać. Chcą to niech piszą. Po prostu dla mnie to dziwne. Jeżeli dla kogoś dziwne jest to, że często poruszam temat Neymara to niech też postępuje tak jak ja i olewa takie wątki. Trudne? No chyba, że kogoś bardzo świerzbią ręce, żeby dorzucić 3 grosze i zrobić dym ;)

2

@LuisSalvano Czyli teraz to różnica czy to są odpowiedzi czy oddzielny post:)

Tak samo oni mają prawo to komentować jak ty :)

0

@Bagsik88 Ok, czyli ja tez mogę wyśmiewać każdego, kto pisze posty, z którymi się nie zgadzam? :)

2

@LuisSalvano Zastosuj swoją rade "Miej człowieku więcej luzu, bo momentami to już przeginasz."

0

@LuisSalvano Mozesz mi wytlumaczyc kim jest ten Neymar? Ciagle o nim piszesz a ja o nim prawie nic nie slyszalem.

0

@El dominatore Wyszukaj w necie.

Komentarz usunięty

0

@LuisSalvano mysle ze gdyby nie pandemia to Ney wrocilby juz teraz, obawiam sie ze za rok ten transfer juz moze byc bezsensu i tylko niska cena by mogla zmienic moje zdanie..

« Powrót do wszystkich komentarzy