La Rambla

Witaj na La Rambla
Witamy na La Rambla, gdzie dyskusje toczą się całą dobę! La Rambla to dział stworzony specjalnie dla zarejestrowanych Użytkowników FCBarca.com. Zapraszamy do rejestracji oraz dyskusji nie tylko o Barcelonie i nie tylko o piłce nożnej. W tym dziale obowiązuje regulamin serwisu FCBarca.com, który znajdziecie tutaj. By Użytkownikom La Rambli ułatwić korzystanie z tego działu w zgodzie z regulaminem, stworzyliśmy dla Was Kodeks La Rambla. To zbiór sugestii i wskazówek, które pozwolą Wam poruszać się po La Rambli bezpiecznie, bez narażenia na blokadę konta. Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z Kodeksem!

La Rambla

Online: 1609 Culés

22

Piszecie, że 680 zachorowań w kraju. Wielu ludzi nie zdaje sobie sprawy ile to jest. Po prostu matematyka jest im...obca. Może nie tyle matematyka co wyobraźnia. Małe liczby wydają się duże, a duże...małe (lub nie do ogarnięcia).

Do rzeczy. Pozwoliłem sobie policzyć, jaki jest to odsetek.
W Polsce jest aktualnie 38 milionów 383 tysięcy ludzi.
Zatem dziennie choruje (jest zdiagnozowany pozytywny wynik na koronawirusa) 0,0177 PROMILA ludzi. Czyli 0,00177 %.
Oczywiście wziąłem wyliczenia z oficjalnych danych z ministerstwa. Zarażonych jest znacznie więcej, ale obecnie na ten moment jest to 680 osób z pozytywnym wynikiem.
Rocznie, zakładając constans - 0,647% ludzi w Polsce będzie miało Koronawirusa.
Śmiertelność na terenie Polski, to 3,5%. Zakładając oczywiście, że prawdziwym jest to, że każdy kto umarł z tych osób, które były chore - umarły PRZEZ KORONAWIRUSA.
Część osób mogła umrzeć bez zdiagnozowania tej przyczyny, co zaburza trochę statystykę, ale przyjmijmy te 3,5%.

Co to nam mówi?
To, że rocznie umrze 0,0024 PROMILA, czyli 0,00024 % populacji Polski. No a to przekłada się na 8597 osób.

Obiektywnie. Takie są fakty. Każdy niech sam wyciągnie wnioski.

44

@michal26 Przecież chodzi tylko i wyłącznie o to, że 680 to jest dużo więcej niż było jeszcze na przykład wczoraj. Nie sama liczba a trend wzrostowy niepokoi ludzi.

26

@michal26 Jestem daleki od siania paniki, bo się do wirusa po prostu już przyzwyczaiłem, ale pamiętajmy, że to trochę zakłamana statystyka.

Przecież nie jest testowanych 40 mln obywateli.

8

@michal26 śmiertelność wirusa szacuje się na 0,5 do 0,68 procenta (po zakończeniu pandemii i przeanalizowaniu danych pewnie śmiertelność jeszcze spadnie) co nie zmienia faktu, że jeśli można tych zgonów uniknąć to trzeba robić wszystko co się da. Nie wolno nam doprowadzić do zapchania służby zdrowia.

8

@michal26 Fakty? Zakładanie constans, gdy dane rosną kładą twoje wyliczenia.

5

@michal26 jeszcze przy okazji kompletnie zniknęły zachorowania na inne choroby. To chyba jakiś cud bozy.

10

@michal26 Większość osób nawet nie zna nikogo, kto jest zarażony, a wynika to z tego, że gdyby rozłożyć liczbę chorych na całą populację Polski to jest to jak kieliszek w beczce wody.

7

@michal26
Matematyka to jedno, ale realne zagrożenie i praca przy tym to drugie. Nie masz pojęcia co się dzieje w szpitalach, jak dużo jest więcej pracy dla lekarzy i jak bardzo jest obciążona służba zdrowia która w naszym kraju jest na żenującym poziomie zaniedbana przez rządy od lat.

11

@Toretto W szpitalach mają w większości bajlamo i 1/3 mniej pracy. Mój tata jest ordynatorem w szpitalu wojewódzkim i od czasów pandemii praktycznie wszyscy lekarze maja dużo mniej pracy. Wypoczywają w domach lub jeżdżą na wakacje. Zauważyliśmy z ojcem że najbardziej panikują młodzi lekarze wyolbrzymiając wszystko do potęgi

12

@michal26 Powiedz to ludziom starszym czy chorym, ciekawe czy podzielą Twój entuzjazm co do negowania zagrożenia.
Ogarnijcie się w końcu ludzie, bo niektórzy są jak dzieci.
Restrykcje i ograniczenia, to ukłon w stronę słabszej części populacji i pracowników służby zdrowia, a nie metoda na zlikwidowanie pandemii.

9

@michal26 pamiętaj że wirus atakuje bardzo wiele różnych organów jak np.zapalenie płuc to nie jest odwracalne są zmiany neuroligiczne, atakuje ,wątrobe ,serce.Nawet bez objawowi mogą mieć sytuacje w której jeśli saturacji tlenu będzie poniżej 90 to pewne organy mogą być niedotlenione wszpiralu podadzą ci tlen bo to zmierzą.Ale jak nie wiesz że nie masz objawów nic nie zrobisz a wirus może zrobić swoje.Skutki tego wirusa dopiero będziemy znać z czasem bo on nie jest rozpoznany.Ja zachorowałem w marcu przeszedłem ciężką ale nie krytyczną wersje i jeszcze odczuwam skutki.Ludzie po respiratorach dojdą po 8-9 miesiącach.Nie należy panikować ale lekcewazenie jest glupotą widać co dzieje się na wesekach itp.

1

@michal26 Wniosek jest taki, że upraszczasz coś tak skomplikowanego jak epidemia.
Pomijasz najważniejszy wskaźnik reprodukcji wirusa, ten w czerwcu gdy sytuacja była teoretycznie polepszająca się i stabilna wynosił średnio dla Polski R 1,11. Oznacza to tyle, że całe swoje wyliczenia możesz schować, bo cały myk polega na tym że to nie jest constans i przy dodatnim wskaźniku reprodukcji ilość dziennych zachorowań będzie rosła. Skutki ostatnich rekordów będą widoczne w statystykach dopiero za tydzień czy dwa a już ci ludzie zarażają innych.

3

@michal26 fejk, nie ma mnie w Polsce od 2 tygodni a pewnie mnie policzyles, całe obliczenia do kosza

2

@Tomo1989 to pomnoz nawet przez dziesięć te wyliczenia. Więcej niż 5000 dziennie nie będzie i możesz screena robić ;)

3

@Toretto no dlatego trzeba było iść drogą Szwecji. Takie jest moje zdanie. Obciążyliśmy się na własne życzenie.

7

@RosjaninBut Podałem tylko wyliczenia.
Z chęcią jednak porozmawiam z Rodzinami osób, które są chore na inne choroby i mają utrudnione leczenie przez pandemię :)

1

@Borneo Zgadzam się, że wirus jest w niektórych aspektach groźny. Podałem jedynie statystykę.

3

@Tasde Pogadamy za rok :) Pragnę jednak zauważyć, że wyraźnie zaznaczylem, że mowa jest o obecnej statystyce. Logicznym jest, że jeśli wzrośnie np. do 2000 zachorowań dziennie, to statystyka się pogorszy 3 krotnie. Można to łatwo obliczyć i zachęcam. Możesz przedstawić statystykę dla 2000 zarażeń dziennie i jaki to będzie % i ile % ludzi umrze i jaka to będzie liczba

2

@michal26
daj spokój dokładnie niektórzy sieją panikę:) niedługo przed przeziębieniem i grypą beda uciekać, jakby tego nie było od lat

2

@NGTRX
który zależy od liczby testów, od niczego innego, to czysta sttystyka, tak na prawde to nei wiemy czy to wzrasta czy nie, jakby przeprowadzili 50 testów dziś to może wyszłoby im nawet 5 osób i wszyscy by piajli z zachwytu jak spada liczba

1

@michal26
dokładnie:) ale widzę coraz mniej jest mądrych osób na tej stronie:)

2

@pt9
możesz pisać dowolnie i tak ci nie uwierzą tylko mediom:) bo dla nich to co podadzą media to swiete:)

1

@michal26
tak samo jak z osobami co pracowały iw galeriach i potraciły prace np.

1

@michal26
Jak to droga Szwecji? Wtf haha :D przecież dopiero powiedzieliśmy sobie, że nasza służba zdrowia nie jest gotowa nawet na to co mamy obecnie, a co dopiero gdyby do szpitali trafialo x10 ludzi lub więcej?;d

6

@pt9
Ja mam w rodzinie i wśród bliskich przyjaciół łącznie 7 osób pracujących w szpitalach (w różnym wieku na różnych oddzialach) i wszyscy mają taki zajob jak nigdy. Urlopy oczywiście poblokowane, nie ma kto za nich pracować. Także nie wiem czy Twój tata jest oderwany od rzeczywistości czy wszyscy moi bliscy wymyślają, a zamiast do pracy wychodzą na grzyby:)

0

@Toretto Miałem na myśli to, by nie przyjmować do szpitali osób, które nie wymagają nagłej hospitalizacji. Oni brali wybiórczo, a nie wszystkich jak leci.
Mówię. Za 3-4 lata będziemy mądrzejsi..

2

@michal26 Tyle, że nie. Nie można tego prosto obliczyć bo tu wchodzi w grę taka ilość zmiennych, że prosta matematyka nic nie udowodni. Jedna osoba w niewłaściwym miejscu i czasie potrafi odwrócić statystykę do góry nogami - patrz przykład Koreański gdzie na początku roku mieli ją całkowicie pod kontrolą aż do pacjenta 31, który bezpośrednio zaraził kilkadziesiąt osób, pośrednio odpowiadał za utworzenie klastra i zarażenie ponad 1300 osób. Jedna osoba, złe miejsce, zły czas i cały misternie ustalony plan przez rząd Korei legł w gruzach.
A zaraz zacznie do nas docierać druga fala która już zaczęła się przetaczać po świecie a my jeszcze z pierwszej nie wyszliśmy.
Nie policzysz tego a tym bardziej nie policzysz tego zakładając tylko obecne statystyki bo na tym polega problem wirusa - replikuje się i niekontrolowany (a taki się stał obecnie w Polsce) będzie się każdego dnia zwiększał.

0

@michal26 ja to rozumiem. Problem w tym że to usypia czujność ludzi liczba chorych się zwiększa.Niedawno ludzie ruszyli z biznesami ale jeśli nie zachowamy ostrożność a luczba chorych będzie rozła bedą je zamykać.Juz mówią o lokalnych ograniczeniach.Trzeba być ostrożnym aby biznesy miały szanse funkcjonować inaczej bedą problemy.

0

@Tasde No zgadzam się, dlatego nie próbowałem nawet tego liczyć w taki sposób, by uwzględniać wzrosty i spadki a jedynie constans, które daje jakiś tam ogląd.

2

@michal26 No ale właśnie tym jest ten problem, że constans nie daje niczego, bo cały problem z epidemią polega na namnażaniu się przypadków.

0

@michal26 To akurat logiczne, bo nasze służby nie będą w stanie robić odpowiedniej liczby testów. Epidemia rośnie zazwyczaj funkcją wykładniczą, co jest logiczne.

Droga Szwecji? Względem nas gigantyczna liczba ofiar śmiertelnych na każdy milion mieszkańców.

1

@Mathew86 do wirusa trzeba podchodzić tak że inne choroby są granatem a wirus zapalnikiem.Inne choroby zaraz dojdą zwlaszcza na raka gdzie operacji nie wykonywano a ludzie beda w gorszym stanie.Śmierć to nie jedyny problem korony atakuje innę wewnetrzne narządy są one nieodwracalne jak przy zapaleniu pluc a dochodzi watroba, serce, śmierć to nie jest jedyna rzecz.Skutki nie sa jeszcze rozpoznane.

4

@Toretto no u mnie też jest to bardzo spora grupka wśród rodziny i każdy potwierdza - ponad połowa mniej zabiegów i wymuszone zmiany i mniej pracy. Głównie szpitale w Trójmieście.
Rodzice prawie że się rozwiedli bo nieprzyzwyczajeni że tyle czasu w domu muszą spędzać razem ;)

0

@Tomo1989
podaj dane a nie rzucaj hasła, teraz akurat idzie im najlepiej w europie a i gospodarka jest w normalnym stanie

2

@Borneo
tylko niczego już nie zamkną, mogą być lokalne ograniczenia

rozumiem że wybory i wiece nikomu nie przeszkadzały:)

a liczba zarażonych wynika z ilości robionych testów z niczego innego

0

@Toretto
no normalnie, najmądrzejszy kraj w Europie, wirusa i tak każdy ma a ich gospodarka ma się świetnie:)


0

@lucca87 jeśli będzie chorych powyżej 1000 dziennie system nie wyrobi, wtedy szybko wprowadzą.Trzeba być ostrożny bo biznesy pozamykają.

2

@Toretto też pytanie dlaczego mają mieć lekarze zapieprz skoro w stanie ciężkim na OIOM leży 66 pacjentów z powodu covid w całej Polsce

1

@Borneo
nikt ci biznesów nie pozamyka bo państwa na to nie stać to po pierwsze

po drugie dziś czytałem artykuł że wykorzystane jest 40% łożek w szpitalach jednoimiennych a i sama liczba tych szpitali została zmniejszona a co za tym łóżek z 10 do 4 tys.

o czym ty więc mówisz

poza tym tak jak kolega pisał wyżej pod respiratorami jest chyba ok. 70 osób w całej Polsce i uwaga pomimo wzrostu wykryć ciągle waha się to miedzy 60-70 osób

0

@pt9
Może stąd ta różnica. Ja mówię na przykładzie śląska i łódzkiego. Nie chce mi się wchodzić w szczegóły, ale same zaostrzone środki ostrożności bezpieczeństwa, ciągle ryzyko covida i ubieranie się do pacjentów ciężej niż astronauta szykujący się do wylotu na orbitę.

0

@Borneo
po drugie myślisz że ludzie pozwola zamknac biznesy? rozumiem że na wiecach wyborczych było wszystko cacy i nie zarażali sie ludzie:)?

skończ pprosze bo cięzko się ciebie słucha

0

@lucca87 rozmawiałem z moim doktorem który mnie leczeczył na covida miałem stan ciężki bez respiratora bo respirator to stan krytyczny i jasno to ocenił na 1000 dziennie nie jestesmy gotowi także wypowiedzi na wp.Czy w tvn i polsacie o tym mówili.Wszystko kwestia jak sie to rozwinie.A ze jestesmy durnym narodem to jest to prawdopodobne.Miesiac temu morawiecki mówił ze wirus jest za nami teraz wprowadzaja lokalne ograniczenia skąd nasz pewnosc co bedzie za miesiąc!!!!!!zwłaszcza ze morawiecki ma 2 wyroki za klamanie skad ta wiara ze zaraz sie coś nie zmieni?

0

@lucca87 nie bylo na wiecach ok u dudy sie zarazili nie wuadomo też ile jest bezobjawowców.dziwnym trafem akurat idealnie po wybirach wzrosla liczba chorych

0

@Borneo
stad wiara ze nie można tak żyć w nieskończoność, wirus nie minie, jakie lokalne ograniczenia - konkrety bo fajnie się mówi ale konkretów nie podałeś żadnych

a twój lekarz ocenił na podstawie czego? wróżył z fusów?

a pewność taka że państwa polskiego na takie coś nie stać i żaden kraj nie zrobi już całkowitego lockdownu drugi raz - tak mówi każdy trump i inii posłuchaj sobie

ja wiem że może ci się to marzy bo widocznie jesteś leniuchem ale pozwól normalnym ludziom żyć normalnie i pracować, durnym narodem to są ci co słuchaja wszystkiego w mediach a potem przychodzą wiece wyborcze i się wszyscy przytulają i robią sobie focie a potem robi sie nagonkę na wesela

takie działania doprowadziłyby w dłużej perspektywie to rozrób ulicznych i anarchii

1

@Borneo
bo przeprowadzaja wiecej testów, bo im wygodnie było aby głosić ze wiece i wybory są oki, ale już wesela nie - jak nie skumałes tej zaleznosci to ci gratuluje

0

@lucca87 Dane są takie, że na 10 mln mieszkańców mają 5700 ofiar. My na 40 mln mieszkańców 1700 ofiar. Sąsiedzi Szwedów, czyli Norwegowie mają 250 ofiar a Finowie 320 ofiar. I komu tu idzie lepiej?

0

@Tomo1989
a przytoczysz statystyki z ostatnich dni?:) czy już ci nie pasuje pod retorykę:)
37 zakażonych 2 dni temu, 43 zakażonych wczoraj:) - to chyba jednak tak źle im nie idzie:)
ale są inteligentni bo wiedzą że ludzie i tak się bedą zarażac ale pomału nabywają odpornosc zbiorowa a gospodarka jak u nich wyglada:) a jak u nas:)?

no właśnie

0

@lucca87 trump to autorytet dla ciebie ;)przegra wybory bo sie po.ylil z covidem.Lekarze znają stan sluzbu zfrowia a zadluxenie jest na 15 mld folicz poza.ykane odzialy niskie pensje brak doplat do wielu leków braki sa ogrombe.Respiratorry to w czesci nie dojechaly.Lekarz wie co sie dzieje w branzy.Kiedy przysxedlem do sxpitala byłrm tylko 1 pacjentem który dostał leki na hiv i malarie bo nie mieli dla innych.Jesli twietdzi ze ze sluzba zdrowia jest ok to jesteś odrealniony.zniesadze aby do tv celowo brali ekspertów od sluzby zdrowia jak wisdomo ze kolejki do szpitaka sie wydluzyly.Wirus jest sstanie posstrzymać szczepionka.Jesli do szpitala bedzie trafiac 1000 osob dziennie to system to tego nie jest przystosowany.Jesli eierzysz morawiedzkiemu to gratuluje;)

0

@lucca87 Jakie to ma znaczenie? Nagle 5700 ofiar wstanie i zacznie żyć? Zachowali się lekkomyślnie doprowadzając do śmierci wielu obywateli.

Również u Norwegów i Finów jest mniejsza ilość zachorowań. Pandemia nie wszędzie ma jednakową szybkość rozprzestrzeniania.

Odporność zbiorowa? Masz gwarancję, że antyciała utrzymują się przez całe życie?

Zarażenia będą postępować, ale chodzi o to, aby jak najwolniej, aby nie zapchać OITów, jak to nastąpiło w Szwecji czy we Włoszech.

0

@Borneo
jeśli myslisz ze na 1000 pozytywnych wyników każdy idzie do szpitala to gratuluje:)

nie ja wiem że państwo na taką głupotę już drugi raz nie stać i potwierdzają to wszyscy eksperci, bo każdy zrozumiał że to nie powstrzyma wirusa, zresztą ludzie by ich zlinczowali

ale spoko jak chcesz to zamykaj sie w swojej jaskini, jak ci zabraknie kasy nie przychodź do mnie po chleb

0

@Tomo1989
ale co ty pierdzielisz

nagle ludzie zaczeli umierac a wczesniej to co nie umierali?

zrobili bardzo dobrze bo maja wirusa jak każdy ale w odróżnieniu od innych maja zdrową gospodarkę

a ty czemu karzesz wybiera dobro jednych kosztem dobra inncyh- czytaj gospodarki? jakim prawem dokonujesz takiego wyboru? no właśnie

jak ktoś się na prawde boi to powienien się zamknąć w piwnicy i tak żyć a reszcie normalnych zostawic w spokoju

1

@lucca87 To są ofiary z powodu COVID. Zrobili dobrze, bo mają po 20x więcej ofiar niż sąsiedzi i cztery razy więcej niż 4 krotnie ludniejsza Polska? To jest to dobrze? Poważnie? xD

Dlaczego? Bo uważam, że nowy samochód/dom nie jest ważniejszy od życia babci czy dziadka.

0

@Tomo1989

tak zrobili dobrze:) bo nie liczysz ile osób zginęło z powodu tego że nie udzielono im pomocy na czas z powodu tego świrowatego strachu, na to nie patrzysz już bo osoby umarłe na inne choroby którym nie udzielono pomocy na czas się nie liczą- a było kilkanaście przypadków w naszym kraju:)

nie wiem czy żyleś w bańce mydlanej dotychczas ale ludzie umierają.

a po ostatnie tak bo dużo osób np z galerii itp straciło prace - i np, nie mają za co żyć, więc tak jakim prawem ich głód czy depresje czy może samobójstwo stawiasz ponad czyjeś życie? czy nawet to że ktoś nie kupi sobie nowego samochodu albo domu

nie można wybierać dobra jednych kosztem drugich, jak się tak o nich boisz to ich nie odwiedzaj każ im nie wychodzić i tyle, skoro jest tak dla ciebie grożny to po co mają wychodzić z domu? skoro coś chca dla swojego dobra to niech coś poświecą sami a nie wmawiasz aby ludzie ograniczali swoje swobody, dobra dla nich- proste

skoro na zewnatrz jest zło to niech siedza w domu, takei rozwiazanie jest najlepsze bo każdy decyduje w ten sposób o swoim komforcie a nie próbuje się ograniczac swodobe jednych na korzysc drugich - się pytam jakim prawem

0

@lucca87 czy ja coś takiego napisałem?:)bo chyba sobie coś tworzysz..jesli ktos opowiafa ze jest po wirusie a po wyborach wprowadza ograniczenia i wuerzy mu sie dalej z 2 wyrokami za kłamstwa.To to też się wpisuje w glupote czesci tego spileczenstwo.Jeślu spojrzysz na historie liberum veto rozbiory komunę czy ibecie popieranie zapendów autorytarnych.Gdzie ludzie nie wyciągają wnioskow ocena jest jednoznaczna.Nie potrafimy sie rzadzić.Jesteśmy zakomplesionym narodemmyslacym o swojej wyjatkowosci tymczasem jesteśmy ani najmadrzejsi ani najwieksi i na pewno nie jestesmy pępkiem swiata.

0

@Borneo
ale jakie ograniczenia? to że rekomenduja podawać liste gości na weselach, albo karzą nosić maski? tyle wprowadza bo na tyle ich stać, loklanie też moze być coś na kwarantannie 2 tygodnie i tyle:)

świat zrozumiał że życie toczy się dalej i nawet USA funkcjonuje jakoś

0

@lucca87 maja być ograniczenia w regionqlne w zalezności o sytuacji tu regionalnie moga wprowadzic dużo rzeczy.Zycie toczy si dalej ale pezegunam w drugą stronę mlodzitez mga zarazic dziadków czy roziców i ....

0

@Borneo
jasne że mogą zarazić, dlatego jak ktoś się boi to niech nie odwiedza swoich bliskich starszych i tyle, nie ma innej drogi, albo sie boisz albo się nie boisz

0

@Borneo
a z tym mają:) spoko maski, ogrniczona liczab osób może w pewnych miejscach i tyle:)

mieli to być żołnierze na ulicach w kwietniu - co pisało tu wiele osób że wujek wujka brat komendanta co pracuje w MSW słyszał że,... itp:)

0

@michal26 Widzę że ktoś chciał tu przyszpanować matmą, wyszło średnio.
Odnieś liczbę 600 z groszem do nie ogółu populacji, a do 1) ilości testów wykonanych danego dnia, 2) i ten współczynnik wyrysuj jako trend.

2

@michal26 to nie koronawirus wykończy ludzi tylko restrykcje i ograniczenia z nim związane. Setki branż ucierpiało, firmy zamykają się jedna za drugą. Nie będzie firm, nie będzie podatków, nie będzie miejsc pracy, zacznie się bezrobocie. Prowadzę firmę i MIMO TEGO, że obecnie - teoretycznie - obostrzeń nie ma jako takich - spadki przychodów w stosunku do lat poprzednich są GIGANTYCZNE.
Nie mówię, żeby kompletnie lekceważyć wirusa, ale... wywrócono świat do góry nogami z powodu choroby takiej jak np. grypa. Ci, którzy tak panicznie się boją wirusa i piszą, że komentarze takie jak Twój są głupie, nie mają pojęcia o prawach ekonomii. Siedzą w domku, dostają postojowe albo opiekuńcze i im pasuje...

0

@MaFCB
tylko jak komuś pasuje postojowe to niezłe musi mieć wymagania od zycia:)
najlepiej aby takie osoby siedziały w domu i nic nie dostawały to zobaczymy jak długo bedę bronili restrykcji

0

@michal26 to jest 680 zdiagnozowanych, a nie zachorowan. Wiekszosc z tych prawie 700 osob ma rodziny, a to moga byc kolejni chorzy.

0

@Mathew86 Bo choroby się w tej statystyce widocznie nie sumują A koronawirus tak jak as bije inne karty tak covid bije inne choroby i ostatecznie choćby chory miał 10 innych schorzeń to korona ostatecznie zostanie zapisana jako przyczyna zgonu Bo taki mamy klimat

0

@RosjaninBut Z jednej strony ukłon a z drugiej zlikwidowanie pewnych branż w gospodarce

1

@Szklaner No, ale z drugiej strony chorzy są wtedy, gdy są objawy. Jeśli się przechodzi bezobjawowo, to z tego co wiem, to nie jest choroba a jedynie zakażenie. No, ale medykiem nie jestem

0

@michal26
To jest 680 wykrytych kolego :)
Pomnoz razy 10 bo tyle jest nie wykrytych i bez objawow lub z lekkimi. chodza i zarazaja ludzi straszych narazonych na powiklania.
O to w tym wszystkim chodzi zeby myslec o innych i chodzic w maseczce gdzie trzeba nic wiecej.

0

@Mathew86
Tak ?
Moj tata jest obecnie na utologi i jakos nie widze zeby bylo mniej operacji niz rok temu :)

0

@Pawel1980 no ale w mediach nie usłyszysz o niczym innym niż korona. O to mi chodziło.

0

@Mathew86 .
No to fakt a to i tak nic nie daje bo Ci co maja w d... np noszenie maseczek to i tak beda mieli.
Kary powinny byc surowe i tyle.
A informacje tylko najwazniejsze.

1

@michal26 daj spokój tu ludzia nie wytłumaczysz. Ostatnio gość mi pisał, ze nie uczyłem się na chemii, fizyce i przyrodzie dlatego nic nie wiem o nauce i koronawirusie. Słowo daje plakalem przed monitorem.

0

@michal26 obojętnie co mówi statystyka inaczej byś pisał gdyby ktoś z twojej rodziny , przez tego wirusa ,odszedł.....w zaświaty

0

@Borneo kolejny, co nagonkę robi na wesela bo po prostu nie lubi tego typu zabaw ? ;) Odczepcie się naprawdę od tych wesel i pogrzebów. Prędzej zarazisz się w szpitalu, niż na takiej zabawie. Jakoś to, że wzrost liczby zachorowań to najprawdopodobniej wiece wyborcze się nie mowi, tylko nagonka na wesela.

0

@Ojciec5tkidzieci to chyba nie czytałeś tej dyskusji po pierwsze byłem jednym z pierwszych co przeszli covida w wersji ciężkiej więc wiem o czym mówię.Napisałe że u Dudy na wiecu były osoby z covidem.Wesela sa mi obojetne sle sa problemem podobnie jak kopalnie czy zaklady gdzie jest niska temperatura czy domy opiki czy szpitale.Czy markety.Dla mnie tu nie ma róznicy sa to miejsca niebezpieczne rozumiem ze zarabiasz na weselach.

0

@Pawel1980 Jeśli tyle jest faktycznie zarażonych (co oczywiste), to śmiertelność jest też 10 razy mniejsza. To dobrze.

0

@darek60 X D.
Co to ma do rzeczy? To tak, jakbym nie mógł pisać o otyłości, bo mam tylko nadwagę. Otyłość bardziej zabija niż korona wirus swoją drogą..
Czyli rozumiem, że nie mogę się wypowiadać negatywnie na temat pandemii, bo nikt w mojej rodzinie nie zmarł na covida?

0

@Borneo czlowieku, gornicy to nawet wynikow testow nie widzieli, a z dnia na dzien nagle po 200 ich "mialo" koronawirusa. Nie sugeruj sie tym, co w mediach mowia, bo to stek bzdur czesto. ;)
Ok, Ty moze przeszedles covida, miales dolegliwosci spowodowane pewne slabszym organizmem. Ale jak tu ktos napisal - covid to mutacja grypy, zagraza starszym i slabszym organizmom, ale nie mozna mowic, ze to taki kataklizm jak na kazdym kroku mowia. :)

0

@Ojciec5tkidzieci pieprzysz ledwo uszedlem z zyciem miedzy 8 a 12 dobą. PRZESZEDLEM ZAPALENIE PLUC co jest nieodwracalną mialem klopoty z watraba miesiąc jeszcze po wyjsciu ze szpitaka podejrzenie zaatakowanego serca a krew zwolniła mi w plucach praktycznie do zera.Miałem masę dolegliwości innych od temp 39.6 wymioty po pr,ekrwioną głowe i kilka innych rzeczy uwież niechcialbyś tego.W szpitalu spedzilem 3 tyg zachorowalem na poczatku marca i jeszcze odczuwam skutki.Mialem zrobiony na covida testy z 3 miejsc ,plus badanie krwi łącznie wykonano 8 testów .Bo geny wirusa do 2-3 tyg wydalają się z organizmu.Lejarze piszą na mój temat pracę jestem badany na tle neurologicznym badane mialem serce czeka mnie przeswietlenie pluc .Mam też antyciała.Moja ciotka jest profesorem zarowno francuskim jak i polskim z nadania..Prowadzi w szpitalu placowkę badawczą mają mikroskopy za 1mln gdzie obseewuja te wirusy i badają.Gdyż te mikroskopy nagrywają życie tych wirusów.korona wirusy byly znane już w latach 70 a nie tylko covid działałBył jeszcze sars i mers.Kompletnie nie wiesz o czym mówisz.Za duzo archiwum i x i teori spiskowych.

0

@Borneo nie wiem czy troszkę nie podkoloryzowałeś swojego wpisu, ale niech będzie.
Dobrze, Ty jesteś przypadkiem, gdzie ten wirus działał destrukcyjnie na organizm itd. Ja w swoim poprzednim poście nawiązałem do tego z górnikami - bo tutaj akurat rozmawiałem z kilkoma w pracy, tak więc nie jest to archiwum X czy teorie spiskowe. Poważnie, oni tych wyników na oczy nie widzieli, a wyglądało to tak, że badani byli codziennie. W piątek wszyscy zdrowi - w poniedziałek 200. chorych.

Koronawirus jest okazją do założenia białych rękawiczek przez wielu rządzących i jest tak i u nas. Kary do 30 tysi dla przedsiębiorców (dot. sklepów, zakładów usługowych) za brak maseczki jest tego idealnym przykładem. Ciągła nagonka na wesela to też paranoja...
I nie - nie zarabiam na weselach. ;) Po prostu uważam, że nie można odbierać ludziom możliwości zabawy. Kto chce - bo się np. boi to i tak na takie wesele nie pójdzie, ale nie można z góry zakazywać organizacji tego rodzaju imprez.

0

@Ojciec5tkidzieci niczego nie podkolorowałem mialem wywiady do polsat info bo byłem jeden z pierwszych ozdrowieńców i to nie jest wszystko co przechodziłem bo nawet nie wiesz ze jedzenie posiłków 2h bo musisz się wmuszać meczysz się.Jesz zimne w nocy śpisz na lewym brawym boku w srodku organy wewnetrzne cię bolą.Sen wchidzi tylko w pierwszą faze nie spisz w praktyce.Goraczka jest rak agresywna ze ja spóźnisz sie o 20 min po 4h to goraczka skacze ci z 38,2 do 39.6 .Paracetamol działa 6h u mnie 4.Jesli spózniłem sie o 16 o 20 min to udało mi sie zbijać gorączkę rano nastepnego dnia do 38+.tak agresywnej gorączki nie miałem.Powiem tak nawet bezobjawowcy moga zapłacić za to cenę jeśli saturacja tlenu jest poniżej 90% to wewnetrzne organy ciała są niedotleniono co niesie skutki.Jesli jesteś w szpitalu i saturacja wyjdzie ci ponizej 90%dostajesz tlen i jest ok.W sytuacji bez objawosca mozesz mieć niszczone narzady wewnetrzne i kompletnie o tym nie wiedzieć.To samo tyczy się lekkich objawów gdzie jesteś w domu na kwarantantanie.Dlatego ci górnicy przyjezdzają na badania.Ja się o badania upomniałem miałem 5 przeswietleń pluc. Wszystkue badania mam wystarczy poorosić.Co do wesel.To prosta sprawa mozesz iść ale mozesz ponieść ryzyko nieodwracalnych zmian w organiźmie i kompletnie o tym nie wiedzieć.A one upomną sie przy innych chorobach albo same je wywołają alno będą niewydolne.Hiv działa w ten sposób ze robi spystoszenie i dowiadujesz sie że jest już zapóźno.Nie puszę tu o wszystkim

« Powrót do wszystkich komentarzy