La Rambla

Witaj na La Rambla
Witamy na La Rambla, gdzie dyskusje toczą się całą dobę! La Rambla to dział stworzony specjalnie dla zarejestrowanych Użytkowników FCBarca.com. Zapraszamy do rejestracji oraz dyskusji nie tylko o Barcelonie i nie tylko o piłce nożnej. W tym dziale obowiązuje regulamin serwisu FCBarca.com, który znajdziecie tutaj. By Użytkownikom La Rambli ułatwić korzystanie z tego działu w zgodzie z regulaminem, stworzyliśmy dla Was Kodeks La Rambla. To zbiór sugestii i wskazówek, które pozwolą Wam poruszać się po La Rambli bezpiecznie, bez narażenia na blokadę konta. Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z Kodeksem!

La Rambla

Online: 1990 Culés

89

No niestety :( Krytykuje się prawdę.

2

@DonMatteo901 Fajnie brzmi haslo:
All lives matter, our black too!

5

@DonMatteo901 All lives matter to hasło krytykujące black lives matter.

91

@Chwytliwy Straszne

1

@skubi99 No, bardzo straszne.

2

@Chwytliwy Jakbym był czarnoskóry i ktoś by powiedział all lives matter czułbym się krytykowany.

82

@Chwytliwy Nie, All Lives Matter to normalne hasło, stawiające ludzi na równi. A Black Lives Matter ma to samo nacechowanie jak White Lives Matter, czyli wywyższa i promuje jeden kolor skóry.

8

@DonMatteo901 Nie, All lives matter to hasło krytykujące black lives matter, wzięło się tylko z tego aby skrytykować ruch black lives matter.

Masz gdzieś na świecie taki ruch jak white lives matter? Bo ja nigdzie tego nie widziałem, ani nie ma takiego nawet pojęcia w tak powszechnej Wikipedii.

Black lives matter to międzynarodowy ruch którego jest celem walka z przemocą wobec osób czarnoskórych oraz rasizmem wobec nich.

52

@Chwytliwy "- Uważam, że slogan "Black Lives Matter" jest rasistowski, ponieważ wszystkie życia mają znaczenie - ocenił prezydent Czech Milos Zeman."

100% racji dla pana prezydenta. Mało mnie obchodzi skąd się wzięło ALM, ważne, że jest trafne i słuszne, w odróżnieniu od BLM. Jakoś nie widzę by czarni przejmowali się ludźmi o innym kolorze skóry jak np: Indianie. A wielu z najgłośniej krzyczących, czyli na przykład John Boyega, mają uprzedzenia do czarnych z Afryki i mówią, że ich problem nie dotyka. Najwięksi hipokryci :)

4

@DonMatteo901 Ale on sobie może oceniać, faktów się nie wyprze, jest to ruch który walczy z rasizmem oraz przemocą wobec osób czarnoskórych,po to powstało black lives matter i do tego to się głównie odnosi.

"Mało mnie obchodzi skąd się wzięło ALM, ważne, że jest trafne i słuszne, w odróżnieniu od BLM" - Nie jest ani trafnie, ani słusznie, zwykle hasło krytykujące BLM.

33

@DonMatteo901 Mati, nie przetłumaczysz. Odpuść. Azja uspokaja.

18

@Chwytliwy A czemu All lives matters ma krytykować ruch czarnoskórych? To wszystkie życia nie są ważne? Nie tylko czarnych i białych, ale też Azjatów, osób homoseksualnych tak dla przykładu.

7

@barcelonistka1899 Bo po to powstało to hasło, one nie powstało ku temu aby pisać, że "wszystkie życia są ważne" one powstały ku temu aby umniejszyć takiemu ruchowi jak black lives matter i to tyle, a wiesz kto to najczęściej robi ? Opozycja tego ruchu, czyli ludzie o poglądach prawicowych.

Każde życie ma znaczenie, ale te hasło jest wyłącznie krytyką tego ruchu.

49

@Chwytliwy Hasło BLM powstało, by walczyć z rasizmem i przemocą wobec czarnych. Gdy okazało się, że ci sami czarni popełniają przestępstwa wobec białych i przejawiają rasizm wobec nich - powstało hasło ALM mające pokazać czarnym, że nie tylko ich życie się liczy. Ale ponieważ czarni to najwięksi rasiści, to nie podoba im się inicjatywa, jakoby życie wszystkich miało znaczenie. Zdaniem czarnych ich życie jest ważniejsze, bo 300 lat temu było niewolnictwo i ogólnie oni są pokrzywdzeni przez historię, więc żeby było sprawiedliwiej teraz wg nich oni powinni być lepiej traktowani. Tak czy inaczej - czarnych nie obchodzi to, że biały może poczuć się urażony hasłem BLM, więc ja też mam w dupie, że ALM ich drażni.

All lives matter.

3

@Matan_Zajcev Nieprawda, nigdzie nie ma tego zapisanego aby hasło ALM powstało ku temu aby pokazać, że tylko życie osób czarnoskórych się liczy, to tylko hashtag który krytykuje ruch black lives matter, a stosuje go najczęściej prawica."Ale ponieważ czarni to najwięksi rasiści, to nie podoba im się inicjatywa, jakoby życie wszystkich miało znaczenie." - Niezle kłamstwo, ładnie tobie to wyszło, chyba na lekcjach u Morawieckiego byłeś w dziedzinie kłamstwa.

5

@Matan_Zajcev kilkaset lat temu byli niewolnikami, klika dziesiąt lat temu było traktowani jak obywatele drugiego sortu i do tej pory osoby czarnoskóre odczuwają tego skutki. Ponieważ znaczna ich część nadal należy do marginesu społecznego, przez takie aspekty jak dziedziczenie biedy, niski poziom edukacji, opieki zdrowotnej itp, co delikatnie mówiąc nie pomaga w awansie społecznym.

2

@DonMatteo901
dokładnie też mam takie zdanie:) to rasizm przykryty pod plandeką walki z rasizmem

1

@Matan_Zajcev
dokładnie:)

1

@Dave2411
a ktoś im zabronił wyrwać się z biedy i zdobyć wykształcenie:)

2

0

@Chwytliwy Tak to mam pytanie. Dlaczego czarni jak tak bardzo walczą z rasizmem nie wapierali/nie wspierają Indian, czyli grupy dużo bardziej dotkniętej przez historie? Bo jest ich mało? Bo nie było by z tego korzyści?

2

@DonMatteo901 Ponieważ Black lives matter nie odnosi się do Indian, a odnosi sie do osób czarnoskórych, a Indianie nie są czarnoskórzy, także twoje pytanie jest bezcelowe.

Są organizacje które wspierają Indian, więc nie sprowadzaj wszystkiego do Black lives matter które ma na celu tylko i wyłącznie walkę z przemocą i rasizmem wobec czarnoskórych.

3

@lucca87 no bo przecież to jest takie banalne, wystarczy tylko chcieć. Nie wiem czy na słuchałeś się kołczy sukcesu, czy trollujesz. To w ogóle nie jest tak, że w USA edukacja na wysokim poziomie kosztuje trochę, podobnie opieka zdrowotna.

2

@Dave2411
no tak bo to takie trudne i ludzie z biedy nie wychodzą? no jak się nie chce i zgania się wszystko na los to pewnie że się nigdy nic nie osiągnie

0

@Chwytliwy wykazujesz zachowania rasistowskie i faszystowskie.

3

@R-Dinho Nie jestem ani faszysta, ani rasistą ani nie wykazuje takich zachowań więc sobie to daruj.

9

@DonMatteo901 All Lives Matter w kontrze do BLM to trochę tak, jak ja bym tutaj pod każdym postem czczącym pamięć bohaterów Powstania Warszawskiego przez kilka ostatnie dni wypisywał:
"Wszyscy bohaterowie są ważni, nie tylko ci z Polski, nie tylko ci z PW! Chwała wszystkim bohaterom, czemu tylko Polaków wywyższacie! Dyskryminujecie innych bohaterów a przecież 1 sierpnia wiele osób ginęło za swoją ojczyznę i to nie tylko w Warszawie! Jesteście niesprawiedliwi! Wasi bohaterowie nie są ważniejsi!"

Same oczywiste stwierdzenia przecież.

4

@NGTRX No a co to innego jest? To tylko hashtagi które są kontrą wobec ruchu BLM, ale ludzie tego nie widzą, tylko powielają to co jakiś opozycjonista ruchu powie.

4

@lucca87 ale ja nie mówię, że jest to nie wykonalne, tylko mówię że same chęci nic tu nie dają. Na to czy ktoś osiąga sukces, wpływa tak wiele czynników, że powiedzenie ż im się po prostu nie chce jest tak glupie i pokazuje w jak uproszczony sposób postrzegasz świat .

1

@Dave2411
sorki ale mówienie że ktoś czegoś nie osiągnął bo jest czarny, czy był biedny to wymówka, nic nie jest w życiu proste ale uważam że jak się chce to można wiele zrobić

jeśli dla Ciebie to uproszczony sposób postrzegania - to szczerze mam to gdzieś

All lives matter:)

14

@NGTRX głupie i nietrafione porównanie.
Hasło czczące Powstańców Warszawskich nie umniejsza w żaden sposób np. Powstańcom w Gettcie. Poza tym w jaki sposób oddawanie hołdu PW ma umniejszać bohaterskie czyny innych ludzi? W żaden sposób nie umniejsza.
A hasło BLM i krytyka ALM wyraźnie stawia wyżej czarnych niż białych.

1

@Chwytliwy Nie wspomniałem w pytaniu o BLM, tylko ogólnie się odniosłem. Dlaczego czarni nie wspierają Indian (nie musi być aż tak duża skala, ale jednak taka przynajmniej słyszalna)?

1

@NGTRX Nie, bo jak robisz to 1 sierpnia, to jest to tylko atencja. Co innego, jak byś to mówił pod randomowym postem z np: 3 grudnia, to bym pewnie ci przyklasnął :)

Ale nawet jak to robisz 1 sierpnia to nie ma w tym nic złego. Nie umniejszasz Powstaniu Warszawskiemu tylko porównujesz je do innych i wszystkie wychwalasz. Czyli robisz coś przeciwnego do rasistowskiego BLM, które innych ma gdzieś ;)

2

@DonMatteo901 A skąd wiesz, że nie wspierają? Zresztą co to ma do tematu, a już wiem,nie ma nic do tematu, bo temat tyczy się BLM a nie Indian więc wciąż twoje pytanie jest bezcelowe.

4

@Chwytliwy Nie, moje pytanie pokazuje hipokryzję. Walczą z rasizmem, ale tylko w Stanach i tylko do swojej rasy. Jak już pisałem wyżej, John Boyega, czyli jeden z najgłośniej krzyczących o BLM z tych znanych, sam kategoryzuje czarnych, na tych z Ameryki i na tych z reszty świata. Jak w komentarzach zgłosił się czarny z Nigeri, to święty John powiedział, że jego problemy go nie obchodzą, bo liczą się tylko czarni z jego środowiska. Jak zgłosili się ludzie z Karaibów to podobnie postąpił. Ale to Cię pewnie nie interesuje, nie pasuje do narracji to pomijamy. Większość z nich robi to tylko że względu na interesy i korzyści, bo tak na prawdę ma w nosie dobro ludzi swoiego koloru skóry. Ja nie wyobrażam sobie iść do randomowego kraju i krzyczeć WLM, nawet jeśli było by to RPA, gdzie biały człowiek ma bardzo trudno, gorzej niż teraz czarni w Stanach. Do czego to doszło, że prawica, czy centrum jest mniej rasistowskie niż Lewica.

0

@DonMatteo901 Gordonowi Haywardowi dostało sie za to, że na koszulce umieścił "education reform"...

3

@DonMatteo901 "Nie, moje pytanie pokazuje hipokryzja" - Nie pokazujesz żadnej hipokryzji, zwyczajnie zmieniasz temat tak aby pasowało pod twoja tezę i tyle,po to dałeś temat Indian a ruch BLM odnosi się do rasizmu oraz przemocy którą się stosuje wobec osób czarnoskórych, a ALM czy wlm to nic innego jak hashtagi które krytykują ruch BLM, a jeśli to jest prawda to co zrobił Bobega to jest głupie i tyle, aczkolwiek wciąż ruch BLM w znacznej większości odnosi się do walki z rasizmem oraz przemocą wobec osób czarnoskórych.

"o czego to doszło, że prawica, czy centrum jest mniej rasistowskie niż Lewica." - Takiego kłamstwa jeszcze nigdy na tym forum nie widziałem I oczywiście znów wyszedłeś na hipokrytę. Atakowałeś Lgbt, atakujesz BLM, a teraz znów atakujesz Lewicę i ty masz jeszcze czelność pisać o zgodzie na tym forum? Ja cos kiedyś pisałem na tym forum i będę to powtarzać, prawica chce wolności, ale swojej, resztę mają w dupie a ty jesteś tego wybitnym przykładem, a ich poszanowanie praw człowieka jest na samym końcu łańcuchu pokarmowego.

A,jeszcze napisz, że prawica czy centryści są mniejszymi homofobami (zwłaszcza prawica) niż Lewica, czekam na to z zapartym tchem.

8

@Chwytliwy napisałeś, że hasło alm nie jest słuszne, nie wiem jak inaczej określić niż jako rasistowskie lub faszystowskie stwierdzenie, że nie jest słusznym że każde życie ma znaczenie.

4

@R-Dinho Bo to jest krytyka ruchu BLM, proszę się zapoznać z tym skąd się wzięło te hasło i kto je głównie głosi, która strona najczęściej,bo pisanie, że jest to faszystowskie i rasistowskie jest błędem.

9

@Chwytliwy Jak ja kocham jak piszesz coś o moim rasizmie, czy nie tolerancji bez żadnych sensownych argumentów, tylko używając ogólników. Jak zamiast ALM, użył bym jakiegoś synonimu, czy sformułowania podobnego, to twoja teoria, że powstało to tylko dlatego, by umniejszyć dokonaniom BLM by upadło w 2 sekundy. "Będziesz miłował swego bliźniego jak siebie samego.", albo klasyczne "Nie czyń drugiemu, co tobie niemiłe.". Dwie wypowiedzi, które mówią to samo co ALM i nie są odpowiedzią, na BLM, bo jak to pierwsze powstało, to czarnoskórych nawet w Ameryce nie było. Szok, da się bez jakiegoś bezsensownego kategoryzowania? Ja nie atakuje BLM, jako ludzi, tylko sam przekaz jest szkodliwy i nie przekonasz mnie, że nie jest. Zawsze wywyższanie jednego koloru skóry będzie rasizmem i nie istotne jest czy wcześniej mieli gorzej 100 lat czy 10000 lat. Jako rasa ludzi dążymy do polepszania się ogólnie w wielu dziedzinach, tym też w ogólnym postrzeganiu i tolerancji. I tak, klękanie i przepraszanie czarnych za naszych przodków jest śmieszne. Nikt normalny nie każe przyjeżdżającym Niemcom przepraszać teraz Polaków za błędy i zbrodnie sprzed 70/80 lat. Można pomyśleć o pomocy czarnym w ich kształceniu, czy rozwoju, ale nie propagować takie hasła. Czy ci się to podoba, czy nie one są rasistowskie i nie istotne jest jaki był kontekst tego ruchu i czy ty zaprzeczysz kolejne 10 razy.

Co do LGBT znów ubzdurałeś sobie coś i w ogóle nie czytasz tego co pisze, albo nie chcesz zrozumieć. Nic nie mam do tych ludzi, za to mam problem z niektórymi zachowaniami propagowanymi przez aktywistów, czy skrajnych działaczy lub skrajnych degeneratów. Większość osób LGBT jest normalna i nikomu nie wadzi i sami nie zaznają przykrości z naszej strony. Jakoś nie chodzę do moich znajomych, który są innej orientacji i nie wyganiam ich z kraju, nie biję, nie wyzywam itp, co cały czas chcesz mi wmówić. Jak zwykle twierdzisz, że ich nienawidzę przez pryzmat mojego głosowania na Bosaka. Ten argument jest inwalida już na starcie.

I znowu stawiasz Lewicę jako synonim ludzi LGBT, czy czarnoskórych. Od kiedy to się pokrywa w 100%? Co do samej Lewicy to owszem, często mam po prostu bekę z niektórych ich wypowiedzi, a niektóre uważam za szkodliwe dla społeczeństwa. Ale czy ja atakuję ludzi z Lewicy? Nie wydaje mi się. Krytykuje poglądy i osoby publiczne, ale ani nie atakowałem ich werbalnie, ani fizycznie, więc o jakim ataku mowa? Ja wiem, że ty w wypowiedziach pani Spurek, Jachiry, Klimasary czy pana Szumlewicza pewnie nie widzisz nic złego, nic szkodliwego, nic dziwnego. Dlatego nasze rozmowy zawsze będą takie, bo jesteś całkowicie zaślepiony i większość ludzi na tym forum to mówi. Ja potrafię się często nie zgodzić z Braunem, Korwinem, Kowalskim, Ziemkiewiczem, Gadowskim, Bosakiem itp. U ciebie jest problem z skrytykowaniem "swoich" ludzi.

Jesteś jak ci co krzyczą "Pewien malarz z Austrii był prawicowy!" i ja odpowiadając: światopoglądowo owszem, ale gospodarczo był lewicowy i tak bym był pewnie zaatakowany przez ludzi podobnych do Ciebie, że śmiem mówić fakt o poglądach tego człowieka. Wielokrotnie się z tym spotkałem na Twitterze, że jak ktoś sobie wymyśli tezę, to trzyma się jej rękami i nogami. Tak jak ty z tym BLM, że nie jest to hasło rasistowskie, jak z definicji nawet jest.

1

@DonMatteo901 "Jak ja kocham jak piszesz coś o moim rasizmie, czy nie tolerancji bez żadnych sensownych argumentów, tylko używając ogólników. Jak zamiast ALM, użył bym jakiegoś synonimu, czy sformułowania podobnego, to twoja teoria, że powstało to tylko dlatego, by umniejszyć dokonaniom BLM by upadło w 2 sekundy. "Będziesz miłował swego bliźniego jak siebie samego.", albo klasyczne "Nie czyń drugiemu, co tobie niemiłe.". Dwie wypowiedzi, które mówią to samo co ALM i nie są odpowiedzią, na BLM, bo jak to pierwsze powstało, to czarnoskórych nawet w Ameryce nie było. Szok, da się bez jakiegoś bezsensownego kategoryzowania? Ja nie atakuje BLM, jako ludzi, tylko sam przekaz jest szkodliwy i nie przekonasz mnie, że nie jest. Zawsze wywyższanie jednego koloru skóry będzie rasizmem i nie istotne jest czy wcześniej mieli gorzej 100 lat czy 10000 lat. Jako rasa ludzi dążymy do polepszania się ogólnie w wielu dziedzinach, tym też w ogólnym postrzeganiu i tolerancji. I tak, klękanie i przepraszanie czarnych za naszych przodków jest śmieszne. Nikt normalny nie każe przyjeżdżającym Niemcom przepraszać teraz Polaków za błędy i zbrodnie sprzed 70/80 lat. Można pomyśleć o pomocy czarnym w ich kształceniu, czy rozwoju, ale nie propagować takie hasła. Czy ci się to podoba, czy nie one są rasistowskie i nie istotne jest jaki był kontekst tego ruchu i czy ty zaprzeczysz kolejne 10 razy." - O, po raz kolejny kłamiesz, bo BLM nie jest rasistowskie ani niczego nie wywyższa, oni walczą tylko o prawa człowieka przede wszystkim afroamerykańow, ale widzę tego nie rozumiesz i pierdzielisz kacapoły,

" Co do LGBT znów ubzdurałeś sobie coś i w ogóle nie czytasz tego co pisze, albo nie chcesz zrozumieć. Nic nie mam do tych ludzi, za to mam problem z niektórymi zachowaniami propagowanymi przez aktywistów, czy skrajnych działaczy lub skrajnych degeneratów. Większość osób LGBT jest normalna i nikomu nie wadzi i sami nie zaznają przykrości z naszej strony. Jakoś nie chodzę do moich znajomych, który są innej orientacji i nie wyganiam ich z kraju, nie biję, nie wyzywam itp, co cały czas chcesz mi wmówić. Jak zwykle twierdzisz, że ich nienawidzę przez pryzmat mojego głosowania na Bosaka. Ten argument jest inwalida już na starcie."-Po raz kolejny kłamiesz, bo nawet taki raport jak Ilga który fachowo zajmuje się homofobią wskazał, że Polska jest najbardziej nietolerancyjnym krajem pod tym względem. Piszesz, że nie ma z tym problemu a jednocześnie nie podoba Ci się co oni propagują, a co oni przede wszystkim złego propagują? Że chcą mieć legalne związki partnerskie? Że chcą mieć legalną adopcję? No straszne rzeczy Ci ludzie propagują, więc tak, masz problem i to widać gołym okiem.

"I znowu stawiasz Lewicę jako synonim ludzi LGBT, czy czarnoskórych. Od kiedy to się pokrywa w 100%? Co do samej Lewicy to owszem, często mam po prostu bekę z niektórych ich wypowiedzi, a niektóre uważam za szkodliwe dla społeczeństwa. Ale czy ja atakuję ludzi z Lewicy? Nie wydaje mi się. Krytykuje poglądy i osoby publiczne, ale ani nie atakowałem ich werbalnie, ani fizycznie, więc o jakim ataku mowa? Ja wiem, że ty w wypowiedziach pani Spurek, Jachiry, Klimasary czy pana Szumlewicza pewnie nie widzisz nic złego, nic szkodliwego, nic dziwnego. Dlatego nasze rozmowy zawsze będą takie, bo jesteś całkowicie zaślepiony i większość ludzi na tym forum to mówi. Ja potrafię się często nie zgodzić z Braunem, Korwinem, Kowalskim, Ziemkiewiczem, Gadowskim, Bosakiem itp. U ciebie jest problem z skrytykowaniem "swoich" ludzi."- Co ty wiesz? Przecież sam miałem bekę z Klimasary, zresztą ja lewicowcem nie jestem więc sobie to daruj, już pisałem na tym forum jakie mam poglądy. Dziwne, jakoś nigdy nie widziałem nawet grama krytyki w stronę ludzi od twoich poglądów, co więcej widzę tylko gloryfikacje wręcz takowej Konfederacji jakby byli zbawieniem dla tego kraju (a nie są). No ja mam bekę z megalomanii prawicy, mam bekę z tego jak stawiają się za nieomylnych, jak to rzekomo mają w małym palcu tak rozległy temat jak gospodarka, jakie mają podejście do mniejszości, mam bekę z takiego programu bosaka który na szczęście nie wejdzie w życie czy z programu Mentzena gdzie w wielu punktach jest wręcz absurdalny,mam bekę z tego, że są takimi chrześcijanami a ludzi Lgbt to najlepiej by w pierwszej kolejności by zdeptali itd itd,ale wiesz z czego mam największą bekę? Z ich pozycji w Sejmie i z tego ile Bosak ostatecznie otrzymał głosów w wyborach.

"Jesteś jak ci co krzyczą "Pewien malarz z Austrii był prawicowy!" i ja odpowiadając: światopoglądowo owszem, ale gospodarczo był lewicowy i tak bym był pewnie zaatakowany przez ludzi podobnych do Ciebie, że śmiem mówić fakt o poglądach tego człowieka. Wielokrotnie się z tym spotkałem na Twitterze, że jak ktoś sobie wymyśli tezę, to trzyma się jej rękami i nogami. Tak jak ty z tym BLM, że nie jest to hasło rasistowskie, jak z definicji nawet "-O poglądach Hitlera nawet jest dobry artykuł przedstawiający jakich poglądów się trzyma, a nazizm i tak wytworzył się w dużej mierze od faszyzmu który jest wręcz skrajnie prawicowy, a z jakiej definicji? Bo nigdzie nie ma wzmianki o tym, że to hasło jest w jakikolwiek sposób rasistowskie.

3

@DonMatteo901
- Pomocy! Mój dom się pali!
- Panie, wszystkie domy są ważne, nie tylko twój.

1

@Chwytliwy Jak ty nie potrafisz odróżnić ludzi o których mówię, czyli takich degeneratów jak ten z 1 sierpnia, od przeciętnego człowieka LGBT, to o czym my gadamy. Jak zwykle dobrałeś sobie teorię i nawet nie chcesz pomyśleć o kogo może mi chodzić. W przypadku aktywistów mówię o ludziach, co widzą w tym tylko interes i pieniądze, a nie dobro ludzi. I oczywiście, ty tego też nie potrafisz odróżnić. Nie odniosłem się do ludzi, co chcą mieć adopcję, czy legalne związki, a ty oczywiście o tym wspomniałeś.

Bosak zawsze powtarzał, że wszystkich ludzi trzeba sanować i nie ma nic do ludzi LGBT, co najwyżej po katolicku potępia ich czyny. Ale to by był za duży trud dla Ciebie posłuchać nawet 1 wywiad przed wyborami w Onet (o lewicowy Onet :o), gdzie to mówi. Nie lipiej przeczytać nagłówek i tyle, albo zapamiętać wypowiedź sprzed 10 lat, bo przecież każdy polityk do końca życia mówi to samo :D i ma niezmienne poglądy :D

Nie jesteś lewicowy, a gadasz bardziej lewicowo niż SLD. A to ci paradoks :)

W tej wielkiej tarczy Konfederaci byli praktycznie nie omylini, bo co by nie mówili, to później chcieli wprowadzać inni. Okazało się, że pomysły Konfederatów były słuszne. Szok :o

Wcale Czechy, czy Singapur nie mają np: podobnego systemu zdrowotnego jak chcą wprowadzić u nas Konfederacja. Wcale te systemy nie są jedne z najlepszych na świecie. Szok da się :o

Nikt nie jest zbawieniem dla naszego kraju, ale możemy dążyć do sprawiedliwości, gdzie ludzie zaradni potrafią godnie żyć, a ludzie "pasożyty" nie dostają zasiłków (i nie mówię tu o niepełnosprawnych itp.). Ja wiem, że na lewicy wszyscy równi, ale tylko kosztem tych pracujących.

O poglądach nawet SciFun mówił kiedyś w długim materiale i nie mieli ludzie problemu z odróżnieniem gospodarki od światopoglądu. Ale ty oczywiście masz. Ale jak ludzie twojego pokroju twierdzą, że Gazeta Wyborcza to prawicowe czasopismo, albo KO to partią prawicową, to o czym my mówimy.

5

@Persyfl A ty wiesz, że nie o to chodzi?
- Pomocy! Mój dom się pali! Ale tylko mój jest istotny, inne domy nie!
- Panie, wszystkie domy są ważne, nie tylko twój, dlatego pomożemy tobie i innym.
- Nie, macie pomóc tylko mnie!

Tak to wygląda ;)

1

@Chwytliwy W jednym ze swoich filmów na yt chyba Tomasz Wróblewski wspominał, że nie do końca tak jest z tym black lives matters. Organizacja dostawała propozycje włączania się do pracami nad zaostrzaniem przepisów wobec osób, które dopuściły się zachowań rasistowskich. Odpowiedź organizacji była taka, że oni wolą zwalczać rasizm na swój sposób... Jak sobie przypomnę dokładnie, który to był materiał to podeślę. Nie wiem na ile w tym prawdy bo nie weryfikowałem tego, także nadmieniam w ramach ciekawostki. Pozdro

3

@DonMatteo901 Tylko, że hasło nie brzmi "only black lives matter". Dopowiadasz sobie to, co chcesz usłyszeć.
To bardzo klasyczny whataboutism.

2

@DonMatteo901 "Nie ma nic do.... ale.... degenerat.... pasożyty..." :)

3

@Persyfl
- Szefie palą się dwa domy, który gasimy najpierw?
- Jak to który, ten gdzie mieszkają czarni. Jak tego nie zrobimy to oskarżą nas o rasizm.

1

@DonMatteo901 "Jak ty nie potrafisz odróżnić ludzi o których mówię, czyli takich degeneratów jak ten z 1 sierpnia, od przeciętnego człowieka LGBT, to o czym my gadamy. Jak zwykle dobrałeś sobie teorię i nawet nie chcesz pomyśleć o kogo może mi chodzić. W przypadku aktywistów mówię o ludziach, co widzą w tym tylko interes i pieniądze, a nie dobro ludzi. I oczywiście, ty tego też nie potrafisz odróżnić. Nie odniosłem się do ludzi, co chcą mieć adopcję, czy legalne związki, a ty oczywiście o tym wspomniałeś.

Bosak zawsze powtarzał, że wszystkich ludzi trzeba sanować i nie ma nic do ludzi LGBT, co najwyżej po katolicku potępia ich czyny. Ale to by był za duży trud dla Ciebie posłuchać nawet 1 wywiad przed wyborami w Onet (o lewicowy Onet :o), gdzie to mówi. Nie lipiej przeczytać nagłówek i tyle, albo zapamiętać wypowiedź sprzed 10 lat, bo przecież każdy polityk do końca życia mówi to samo :D i ma niezmienne poglądy :D"- Ahh, znów wzmianka o Lewicowym Onecie, jeszcze dopisz lewicowa GW, lewicowe TVN aby sobie już dorobić wszystko pod swoją tezę, interes? Dobrze, to proszę podać przykłady, ludzi itp, bo tak naprawdę o to o co walczą Lgbt to walka o legalne związki partnerskie oraz walka o legalne adopcje, ale interes, pieniądze itp, , Bosak? Zwykły farbowany lis któremu w ogóle nie wierzę.

"Nie jesteś lewicowy, a gadasz bardziej lewicowo niż SLD. A to ci paradoks :)"- Widać, że nie wiesz czym jest Lewica i widać jak czytałeś o tym jak się wypowiadałem o tym jakie mam poglądy i czekaj, to co pisze jest od razu lewicowe? Ahh te kompleksy typowego prawicowca, wszędzie gdzie się nie zgadza ktoś to od razu pisze lewicowe rzeczy.

"W tej wielkiej tarczy Konfederaci byli praktycznie nie omylini, bo co by nie mówili, to później chcieli wprowadzać inni. Okazało się, że pomysły Konfederatów były słuszne. Szok :o" - Ahh, właśnie, to ta megalomania twojej ukochanej partii, aż kipi w niej.

"Wcale Czechy, czy Singapur nie mają np: podobnego systemu zdrowotnego jak chcą wprowadzić u nas Konfederacja. Wcale te systemy nie są jedne z najlepszych na świecie. Szok da się :o" - Nie, system jaki chce wprowadzić Konfederacja byłby beznadziejny, bo to jest system podobny do systemu zdrowotnego USA, no ale jak chcesz płacić za nawet zwykłą karetkę to proszę bardzo, zresztą hmm, rozmawiałem z panią która ma kolegę w USA i ten system jaki jest w USA jest bardzo zabójczy dla zwykłego obywatela, zwykła wizyta u lekarza kosztuje dużo, a gdy ktoś zachoruje bardzo poważnie to na leczenie danej choroby najzwyczajniej jest nie stać danej osoby i dochodzi do takich sytuacji jak pozbycie się majątku ku wyleczeniu choroby, no super system, bardzo super.

"Nikt nie jest zbawieniem dla naszego kraju, ale możemy dążyć do sprawiedliwości, gdzie ludzie zaradni potrafią godnie żyć, a ludzie "pasożyty" nie dostają zasiłków (i nie mówię tu o niepełnosprawnych itp.). Ja wiem, że na lewicy wszyscy równi, ale tylko kosztem tych pracujących.
"-Po raz kolejny wpajasz mi poglądy lewicowskie kiedy ja już pisałem jakie mam poglądy, mhm, widzę te godne życie przy takim systemie zdrowotnym, przy takim systemie podatkowym gdzie jestem przekonany, że doprowadziłby do niczego innego jak raj podatkowy , przy tym co mówił Mentzen o tym jak mamy oszczędzać pieniądze, widzę te godne życie, o ustawach dotyczących światopoglądu nawet nie będę nic pisać, bo to jest poniżej krytyki.

"O poglądach nawet SciFun mówił kiedyś w długim materiale i nie mieli ludzie problemu z odróżnieniem gospodarki od światopoglądu. Ale ty oczywiście masz. Ale jak ludzie twojego pokroju twierdzą, że Gazeta Wyborcza to prawicowe czasopismo, albo KO to partią prawicową, to o czym my mówimy."-Ko wyznaje poglądy dość prawicowe między innymi w gospodarce, sama platforma była dosyć konserwatywna, bo także nie byli wielkimi zwolennikami związków partnerskich. Ty popatrz, światopogląd ma wpływ na gospodarkę, bo na światopoglądzie też się buduje gospodarkę. Ahh i GW, no tak, typowy argument prawicowca, czekam na niemieckie TVN żeby był komplet.

A z BLM oczywiście sobie dopowiedziałeś, bo nie ma wzmianki o tym, że życie wyłącznie czarnych jest ważne i pięknie, po raz kolejny zmieniasz temat, bo twoja teoria o rasizmie BLM legła w gruzach.

2

@mitrandir11 No i znowu sobie dopowiadasz. Masz jednego człowieka, który krzyczy, że pali mu się dom i drugiego, który mówi, że wszystkie domy są ważne, w jego trzeba wymienić pralkę, a na drugim końcu miasta pali się inny dom. Pyta się też tego pierwszego, czemu nie pojedzie na ten drugi koniec miasta pomóc. Sam oczywiście nic nie brobi.

1

@DonMatteo901 @Persyfl właśnie czytam o systemie zdrowotnym w Czechach, a więc system zdrowotny w Czechach nie jest taki jak na wzór konfederacji, ba, znaczna większość idzie się leczyć w Czechach publicznie, co więcej tam jest konkurencja w postaci paru zakładów ubezpieczeń zdrowotnych a nie jak w Polsce gdzie mamy monopol.

A w Singapurze jak widzę obywatel ma taki komfort, że tak naprawdę służbę zdrowia finansuje ze swoich podatków, co więcej w Singapurze jest największy odsetek finansowania służby zdrowia więc nie dziwne dlaczego służba zdrowia stoi tak dobrze, dodaj system podatkowy który nie jest niski, a dodaj system podatkowy który chciałaby wprowadzić Konfederacja, więc widzę nawet nie wiedziałeś jaki system ochrony zdrowia panuje w tych krajach.

1

@Bogan OK, ale zanim podasz to co ma to wspólnego z tym, że ten ruch jest rasistowski? Bo chyba mają prawo nie zgodzić się na to co proponują inne strony odnośnie walki z rasizmem tak?

0

@Chwytliwy Oczywiście. Dziwić jedynie może fakt, że uważają protesty za skuteczniejsze niż zaostrzenie kar za zachowania rasistowskie. Nigdzie nie napisałem, że jest rasistowski.

2

@Bogan Wiesz, może nie chcą rozlewu krwi.

1

@Chwytliwy Z tym leczeniem to troszkę mijasz się z prawdą. W Singapurze 90% jest ubezpieczona na wypadek ciężkich chorób. Płacą składki plus mają ubezpieczenie. Składki są dziedziczone i fizycznie odkładane. Który poseł niby chwalił amerykańską służbę zdrowia?

1

@Bogan No widzisz, ale to wciąż nie jest model konfederacji i tak jak napisałem, odsetek finansowania służby zdrowia jest bardzo duży więc nie ma co się dziwić dlaczego mają tak dobrą służbę zdrowia, dodajmy ubezpieczenie.

2

@Chwytliwy Chyba nie ma czegoś takiego jak model Konfederacji. Singapur jest podawany jako przykład dobrego funkcjonowania służby zdrowia. Natomiast nie widziałem, żeby posłowie chwalili system w USA. Natomiast może coś przeoczyłem. Odnośnie Singapuru - polecam krótki filmik na kanale Veto "W POLSCE SIĘ NIE DA BO...." Tam jest to fajnie opisane. U nas idą ogromne pieniądze na służbę zdrowia, a niestety w razie "W" oczekiwanie na leczenie poważnych chorób jest tak długie, że można umrzeć w kolejce do leczenia. Duża część społeczeństwa w Polsce myśli, że służba zdrowia jest "za darmo' i to jest problem. Ludzie płacą składki i nawet nie wiedzą, bo idąc do szpitala nie płacą. Bez zmiany świadomości społecznej ciężko przeprowadzić jakiekolwiek znaczące zmiany. Politycy mają tylko jeden pomysł - zwiększyć nakłady. Nakłady rosną co roku i nic to nie zmienia. Prywatna służba zdrowia i ubezpieczenie to jest rozwiązane. Publiczna służba dla chętnych i dla najbiedniejszych, których nie stać na składki. Tak to widzę.

2

@Bogan Co w tym dziwnego? Zaostrzenie kar nie zlikwiduje większości problemów, o których mówią.

2

@Bogan Jak najbardziej istnieje model Konfederacji. Wystarczy poczytać ich wypowiedzi. Ten model to brak państwowej opieki medycznej, więc Singapur też nie pasuje.
Prywatna opieka medyczna jest przede wszystkim dużo droższa od państwowej i kontrskuteczna, bo nastawiona na własny zysk, a nie zdrowie pacjentów.

1

@Persyfl Hasło dosłownie nie brzmi tak, to prawda, jednak znaczenie ma takie jak powiedziałem. Gdyby znaczenie miało być inne i chodziło o równość, to po pierwsze używali by ALM, z którym nikt nie miał by problemu, po drugie nie mieli by problemu z ALM, bo to z nimi nie koliduje.

Nie mam nic do przeciętnego człowieka LGBT, za to mam dużo do aktywistów i degeneratów. Tu nie ma ale, to są dwaj różni ludzie. Nikt mnie nie zmusi do dawania znaku = między nimi.

1

@Persyfl Podaj wypowiedzi na temat tego modelu. Tam są różne frakcje i spojrzenia - nie ma jednego modelu Konfederacji. Może przeoczyłem. Oglądnij filmik, którzy zarzuciłem wyżej odnośnie prywatnej służby zdrowia w Singapurze. Masz tam udziały nakładów w skali rocznej więc Twoja teza jest nietrafiona. Prywatna jest lepsza - jak dana placówka źle leczy to nikt nie przyjdzie i nie zarobią. W publicznej mogą Cię beznadzieje zoperować i co z tego? Nic. Prywatna żeby mieć zysk musi mieć efekty, a publiczna nie. Chodzisz do prywatnego dentysty? Robi beznadziejne bo jest nastawiony na zysk? Brednie. Poza tym zobacz ile publicznych lekarzy musi pracować w prywatnych placówkach bo w publicznych zarobki są słabe. Jakby sektor prywatny sie rozwinął to i zarobki zachęciłyby dobrych lekarzy do pozostania w Polsce zamiast wyjazdu i pracy za granicą za lepsze pieniądze i mniejszą liczbę godzin pracy. Podaj przykład gdzie państwowa służba zdrowia zdaje egzamin. Sungapur masz jako przykład dobrze działającej prywatnej służby zdrowia.

1

@Persyfl Nie, problemów raczej nie da się rozwiązać ustawą, ale olbrzymie kary oraz wyroki za wybryki na tle rasistowskim na pewno nie zaszkodzą. Chyba, że idziemy logiką, że np przepisy ruchu drogowego są bez sensu bo zawsze ktoś będzie je łamał.

1

@DonMatteo901 Ma takie znaczenie dla Ciebie, bo dopowiadasz sobie rzeczy, których w nim nie ma. Piękny chochoł.
Czemu mają używać ALM jeśli walczą o prawa czarnych? Czy jak ktoś nawołuje by ratować lasy tropikalne, będziesz mu kazał mówić "ratujmy wszystkie lasy" albo dalej "ratujmy wszystko"?
Będziesz się czepiał powstańców, że walczyli tylko z Niemcami?
Wszystkie życia są ważne, ale nie wszystkie są systemowo dyskryminowane. ALM to zwykły, prostacki whataboutism.
Ale kogo ty konkretnie nazywasz degeneratem? Nie masz nic przeciwko dopóki zachowują się tak, jak sobie życzysz. Faktycznie brzmi, jakbyś nic nie miał.
Aż się boję sprawdzać, co tu się działo po naszej akcji z pomnikami :)

0

@Chwytliwy Oj ciężkie są "dyskusje" z Tobą, ale przynajmniej człowiek pośmieje się z twojego braku elementarnej wiedzy :)

W cale to nie jest tak, że naczynia musiały by być połączone odpowiednio w państwie by działała służba zdrowia, czy emerytury tak jak chce Konfederacja. I w cale to nie jest tak, że musiał by być okres przejściowy, a nie z dnia na dzień cyk i już. I w cale to nie jest tak, że wszystko by było jak w ich idealnym świacie. Przecież nie mogli by dojść do wniosku, że jednak coś jest trudno zrobić patrząc na mentalność Polaków i takie Czechy będą odpowiednim docelowym systemem.

Co do tej "prawicowości" KO i kiedyś PO to no śmieszne. Już PO wygrało wybory tymi hasłami i jak przyszło co do czego to robili odwrotnie. PO to jest obok PIS najgorsza partią w Polsce. I tak nawet razem jest lepsze, bo oni się nie kryją z swoimi poglądami.

Megalomania Konfederacji to już cyrk :D Tak bo, jak ktoś coś mówił wcześniej i później się to stało to megalomania. Bo w cale media nie bazują na tym, że podają informacje z wyprzedzeniem lub coś przewidują. Wcale :D Ale ta zła Konfederacja powiedziała coś co stało się kilka tygodni później. No nie wolno tak robić, megalomani :(
Bo smutny użytkownik stroni o Barcelonie będzie miał mniej argumentów i będzie musiał wymyślać coś o megalomani. Przykre, ale prawdziwe.

0

@DonMatteo901 "Oj ciężkie są "dyskusje" z Tobą, ale przynajmniej człowiek pośmieje się z twojego braku elementarnej wiedzy :)

W cale to nie jest tak, że naczynia musiały by być połączone odpowiednio w państwie by działała służba zdrowia, czy emerytury tak jak chce Konfederacja. I w cale to nie jest tak, że musiał by być okres przejściowy, a nie z dnia na dzień cyk i już. I w cale to nie jest tak, że wszystko by było jak w ich idealnym świacie. Przecież nie mogli by dojść do wniosku, że jednak coś jest trudno zrobić patrząc na mentalność Polaków i takie Czechy będą odpowiednim docelowym systemem."-Po pierwsze to ty się ośmieszyłeś brakiem wiedzy o służbie zdrowia odnośnie Singapuru i Czech, więc komu niby tutaj brakuje elementarnej wiedzy? Po drugie nie, typowe antysystemowe programy, ale 7 procent załapie się na ten antysystem.

" Co do tej "prawicowości" KO i kiedyś PO to no śmieszne. Już PO wygrało wybory tymi hasłami i jak przyszło co do czego to robili odwrotnie. PO to jest obok PIS najgorsza partią w Polsce. I tak nawet razem jest lepsze, bo oni się nie kryją z swoimi poglądami."-Tak ponieważ Ko jest zwolennikiem wolnego rynku, ponieważ Dziwnym trafem nie chcą rozdziału państwa od kościoła, poprzednie rządy pokazały, że prawica jest im bliska,ahh.

"Megalomania Konfederacji to już cyrk :D Tak bo, jak ktoś coś mówił wcześniej i później się to stało to megalomania. Bo w cale media nie bazują na tym, że podają informacje z wyprzedzeniem lub coś przewidują. Wcale :D Ale ta zła Konfederacja powiedziała coś co stało się kilka tygodni później. No nie wolno tak robić, megalomani :(
Bo smutny użytkownik stroni o Barcelonie będzie miał mniej argumentów i będzie musiał wymyślać coś o megalomani. Przykre, ale prawdziwe."-Trudno nie zauważyć megalomanii w tej partii, puszenie się jak to oni jadą po PiS (jakby inne partie tego nie robiły) jaki to mają wspaniały program gospodarczy itd itd, a do żadnej koalicji nie wejdą, absolutnie żadnej przy ich podejściu, bo bez kolaicji nie zrobią nic, ot najwyżej będą trzymać się stale tych 7 procentów bądź nawet mniej i tyle. Jakie ty masz argumenty na obronę swoich tez? Bo ja nie widzę abyś podał coś twardego aby mnie przekonało, jedynie co robisz to mnie dyskredytujesz a wręcz wysmiewasz, smutny użytkownik ? W żadnym wypadku, a wiesz co jest prawdziwe ale nie jest przykre? Że sobie dopowiadasz o rasizmie BLM i nie wiesz skąd wzięło się ALM.

1

@Bogan Wrzucałem już kiedyś wypowiedź Mentzena, gdzie próbował najróżniejszych fikołków, żeby mu się liczby zgadzały z programem. Opieka medyczna w Singapurze nie jest prywatna. Poza tym, nie da jej się przełożyć na nasze realia choćby ze względu na rozmiar kraju i rozmieszczenie placówek.
Jaka teza jest nieteafiona? Stawiałem jakąś tezę?
Prywatna jest droższa, tak wskazują badania.
Ten argument, że jak placówka źle leczy, to nikt nie przyjdzie można by traktować poważnie, gdybyś miał w każdym mieście po przynajmniej 3 szpitale szerokiej specjalizacji.
Prywatna opieka medyczna jest nastwiona na zysk, więc nie będzie inwestować w kosztowne terapie i do granic możliwości będzie wykorzystywać wyłączenie odpowiedzialności.
Dentyści to drobne sprawy, ale na NFZ nie ma problemu.
Dorabianie lekarzy to nie wada państwowej opieki medycznej, ale patologicznego u nas, jej niedoinwestowania.
Póki co, to jednak sektor prywatny przede wszystkim jedzie na śmieciówkach i pensji minimalnej.
Masz te kraje: Niemcy, Szwecja, Włochy...

0

@Bogan Istnieje model, to jest model na wskos USA, wręcz calkowite sprywatyzowanie służby zdrowia, to spowodowałoby, że najbiedniejsi musieliby płacić za zwykle wizyty dosyć spore sumy, do tego nie widzę żadnego inwestowania w służbę zdrowia przy takim programie podatkowym jaki oferuje Konfederacja. Nie, to jest zwykła antysystemowa gadka która w tym kraju absolutnie się nie sprawdzi i Singapur do tego absolutnie nie pasuje bo tam i tak nomen omen obywatel musi dopłacać do służby zdrowia.

1

@Bogan Pewnie, że da się pewne problemy rozwiązać ustawami. Na przykład odpowiednia ustawa pozwoliłaby rozwiązać problem dzikiej reprywatyzacji.
Dla skuteczności kary ważniejsza od jej wysokości jest jej nieuchronność.
Zwiększenie kar mija sedno problemu.
Jeśli chcemy się bawić w równię pochyłą, to może zwiekszmy kary za wykroczenia drogowe do kar więzienia za przekroczenie prędkości.

0

@Persyfl Jak nie rozumiesz słowa degenerat, to sobie zajrzyj do słownika. Jak nie potrafisz odróżnić ludzi i wszystkich wrzucasz do jednego wora tylko dlatego, że nie są hetero, to jesteś ślepy i tyle. Co to są degeneraci: np ludzie, co robią ci..o Maryjki, albo ludzie co biorą swojego partnera seksualnego na smycz i ciągną po ulicy, albo ludzie co w normalnej rozmowie o poglądach, nagle zaczynają wyzywać rozmówcę, mówią, że by go zabili, że wzywają szatan w tej chwili by sprzedać mu duszę za zabójstwo rozmówcy. Jest masa filmików w internecie z takimi osobnikami LGBT, którzy nie są normalni i nikt mi nie wmówi, że są. Albo jak sprzedawca się pomyli bo kobieta wygląda jak facet i przez przypadek zwróci się do niego nieodpowiednio, a ten w zamian zdemoluje mu sklep. Na paradach i protestach jest ułamek wszystkich to prawda, dlatego w większość, pewnie z 99% LGBT to są ludzie do których nikt się nie przyczepi, a ten 1% niestety robi złą renomę i chodzi mi o tych ludzi bo oni szkodzą wszystkim.

To czemu się mówi wolność wyznaniowa, a nie wolność (przykład jednej losowej religii)? Czemu walczymy o prawa kobiet, a nie jednej losewej grupy? Czemu walczymy z głodem na świecie, a nie tylko z głodem w jednym miejscu? Czemu walczymy z przemocą ogólnie, a nie tylko w jednym kręgu? Dlaczego praktycznie wszystko co jest związane z człowiekiem jest przedstawiane jako walka na świecie wśród wszystkich grup, wszystkich ludzi, tak by nikt nie został pominięty, a tu w BLM mamy przykład, gdzie ludzie o jednym kolorze skóry bazując na swojej przeszłości są w stanie wybić się ponad inne dyskryminację rasowe. Nie przyszło im do głowy, że przez to inne narodowości, co też są dyskryminowane, przez ten ruch BLM są spychane na dalszy plan? Pomija się mniejszość Romów, Białych, Indian, Żółtych, Latynosów itp. Wszyscy są spychani do drugiego szeregu, bo BLM najważniejsze i jak już wspominałem nie obchodzą ich inni cierpiący. Podaj mi 1, ale to 1 argument za tym, by czarny z Ameryki był lepszy niż czarny z Afryki. Tak zachowują się ci walczący o równość celebryci. Kategoryzują ludzi w swoich własnych szeregach co jest przykre, straszne i wymaga potępienia. Nie, BLM może na początku miało jakieś słuszne ideę, ale z biegiem czasu stało się jedną z gorszych rzeczy w nowym świecie. Dlatego cieszą mnie kierowcy F1 co nie klękają, cieszą mnie dziennikarze, co mówią ALM bo to jest jedyny normalny slogan w tej sytuacji.

1

@Persyfl Prywatny sektor jedzie na śmieciówkach i pensja minimalna? Już widzę, jak np dentysta robi za minimalną w jakimś gabinecie. Tak samo jak chirurdzy w prywatnych klinikach itp. Postawiłeś tezę, że publiczna służba zdrowia jest tańsza. Jakie badania na to wskazują? Chętnie poczytam. O wydatki względem pkb? Jakie to badania? Przecież jedyne co możesz porównać to wydatki na te służby zdrowia, ale efekty są zupełnie rozbieżne. Możesz przytoczyć te badania? Wszystkie usługi na świece są nastawione na zysk - tak działa świat. Ja widzę jak wygląda to teraz - ktoś zerwie np więzadło i albo czeka z tym 1,5 roku na zabieg albo załatwia po znajomości lub prywatna klinika. Rehabilitacja na NFZ to jest jakieś nieporozumienie. Trzeba ją zacząć zaraz po operacji, a ja przy wizycie po miesiącu dostałem skierowanie na za miesiąc. Czyli jakieś smieszne zabiegi 2 miesiące po operacji. Szkoda gadać. Niech NFZ jest dla chętnych. Niech płacą i korzystają osoby zainteresowane.

2

@Persyfl Dzikiej raportywatyzacji? Rozumiem, że wg Ciebie wszystko co państwowe jest lepsze niż prywatne?

2

@Chwytliwy Prywatna służba zdrowia i samodzielne ubezpieczenie. W razie problemu i tak więszkość nie ma czasu czekać na terminy na NFZ i chodzi do prywatnego gabinetu. U mnie w rodzinie przy ciężkich przypadkach nikt nie korzystał z NFz bo by nie dożył. Macie swoje zdanie ja swoje. Aczkolwiek upieranie się, ze publiczna służba zdrowia działa jest wg mnie bardzo przesadzone. Odnośnie Singapuru - oglądnij filmik. Jest tam również informacja co z tym najbiedniejszymi ;) Dla nich właśnie pozostaje publiczna służba gdzie są wskazane placówki z których mogą korzystać. Pozdro :)

0

@Persyfl Co do nieuchronności kary - zgadzam się w 100%.

1

@Bogan Po pierwsze obejrzyj nie oglądnij, po drugie ciekawe, u mnie na poważne choroby leczyli się w NFZ a nie w prywatnej służbie zdrowia, jakimś dziwnym trafem wybrali publiczną służbę zdrowia.Nie i nie jest przesadzone, wystarczy spojrzec na model służb zdrowia w wielu krajach i widoczne jest to, że publiczna służba zdrowia daje rady i to nawet bardzo, co Czechy są właśnie tego przykładem, czy kraje Skandynawskie. No kurcze, a jaki masz poziom życia w Singapurze? Z tego co wiem bardzo wysoki. A ok, jak chcesz , zostań przy swoim, masz wybór w końcu.

1

@Chwytliwy Nagadałeś się o tych 7% ( pomijam, że aktualnie w sądażach są ponad całym zbiorem lewicy). Nowa partią, gdzie większość ludzi nie była znana w ogólno pojętych mediach. Nie pokazywano ich w telewizji publicznej, przemilczano ich. 7% to był sukces. W końcu mogą mówić do szerszej pibliczności (widać to nawet po tobie), w końcu typowy, przeciętny janusz usłyszał o nich. Prezentują się dobrze, wypadają merytorycznie (nie moja opinia tylko osób głosujących na Lewicę, czy KO, z mojego otoczenia). Są młodzi, pełni Energi, nie skażeni byciem u władzy i niszczeniem kraju i nie dotrzymywaniem obietnic. Jak nie widzisz zmiany od wyborów do europarlamentu, a dzisiejszymi realiami to jesteś zaślepiony. W 1 rok partia zyskała bardzo dużo nowych wyborców, wielu ludzi niezdecydowanych. Patrz ja mam przykłady: moi rodzice, czy mój bliski kolega oddali głos na Bosaka bo od niedawna dopiero wiedzą kto to jest, bo wcześniej go nie było. Jak będzie dajmy na to za 3 lata 10/15% to też będzie sukces, nawet jak by mieli nigdy nie przekroczyć 15% to i tak będę się cieszył, że nie sprzedają programu hasłami pod publiczkę jak partie u władzy. Piękna polityka :)

PS. Jestem bardziej lewicowy światopoglądowo niż oni ;)

1

@Bogan Mam aktualny przykład z pracy. Kolega miał gips po złamaniu kostki. Lekarz powiedział, że trzeba ściągnąć gips bo się wszystko zrosło i przydała by się jakaś nie długa rechabilitacja. Kumpel się pyta to kiedy może przyjść, a Lekarz mu, że za 2 miesiące najwcześniej. Sam lekarz mu zasugerował, że powinien iść prywatnie to zrobić. Poszedł prywatnie, zrobiono mu to kilka dni po wizycie i oczywiście kilka stówek nie jego. Na co on płaci NFZ, jak głupiego gipsu nie potrafią ściągnąć.

Pomijam np: zabieg zaćmy, który jest popularny i w mojej rodzice dziadkowie go mieli robiony. Jak by czekali na NFZ to by nie widzieli już nic bo termin za rok/dwa. Trzeba było iść prywatnie i płacić te kilka tysięcy.

0

@Chwytliwy Oczywiście, dlatego uważam, że osoby które chcą publicznej powinny mieć taką możliwość. Natomiast składki nie powinny być obowiązkowe dla takich osób jak ja, które nie chcą z tego korzystać i tyle ;) Co do Signapuru - między innemu poziom życia jest wysoki, bo państwo się nie miesza do życia obywateli i w zdecydowanej większości mamy do czynienia z sektorem prywatnym. Oczywiście z mentalnością naszego społeczeństwa, gdzie ludzie nie chcą wolności tylko żeby państwo o nich dbało jest to raczej nie do zrealizowania. Masz inne spojrzenie na sprawę i to szanuję. Ja mam po prostu inne i tyle mając inne od Ciebie doświadczenia w tym temacie. Nie chcę nic narzucać, każdy ma swoją wizję. Pozdro!

2

@DonMatteo901 Moim zdaniem udowadnianie, że publiczna służba zdrowia w Polsce jest wydolna bardzo karkołomne. Niech każdy analizuje po swojemu. Dla mnie w zdecydowanej większości wszystko co państwowe jest gorze od prywatnego. Tyle w temacie.

2

@DonMatteo901 Mordko, nie pouczaj Mnie. Pytałem, kogo nazywasz degeneratem, a nie, co to znaczy.
LGBT+ odnosi się do osób nieheteronormatywnych i w tym sensie wrzuca do jednego "worka".
Waginomaryjki to bardziej kwestia estetyczno-kukturowa niż moralna. W niejednorodnym społeczeństwie nie można monopolizować interpretscji intersubiektywnych fenomenów kulturowych.
Fetyszyzm i sadmo-maso to nie kwestia orientacji. Pomijając już, ile takich sytuacji miało miejsce w przestrzeni publicznej, to komu się tam krzywda dzieje? Naskakiwanie na to, to zwykła pruderia.
Wyzywają tutaj głównie Chwytliwego.
Nie do końca zrozumiałem, o co ci chodziło z tym Szatanem, ale rozumiem, że o Bozi byłoby ok?
Nie ma to jak czerpać wiedzę o świecie i generalizować na podstawie filmików w internecie.
Gratuluję odkrycia, że LGBT to też ludzie i jedni są spoko, a inni - nie.
Na paradach jest ułamek. Co z tego wynika? Zarówno jedna szósta jak i dziewięć dziesiątych to ułamki.
Te twoje "pewnie do 99% nikt się nie przyczepi" to z Instytutu Danych z Dupy Polska? Oficjalne statystyki pokazują coś zupełnie innego. Czy ta 14-latka z Białegostoku napadnięta przez bohaterów konserwatyzmu też jest degeneratką?
Wolność wyznaniowa? O nią też BLM powinno walczyć?
"Czemu walczymy o prawa kobiet..."
A walczysz? Czemu walczysz tylko o prawa kobiet, a nie kobiet i mężczyzn?
Z głodem walczy się zarówno miejscowo jak i globalnie.
"Czemu walczymy z przemocą ogólnie..."
Jak walczysz z przemocą ogólnie? Bo wiesz, osobno się traktuje przemoc domową, osobno na stadionach, osobno w miejscu pracy. Czy do organizatorów meczu będziesz miał pretensje, że nie wysyłają swoich służb do interwencji domowych?
Nie, nie wszystko, co jest związane z człowiekiem jest przedstawiane jako walka. Nawet nie większość. Nawet nie duża część. Skąd ten pomysł i kto przedstawia? Skąd koncept, że nie ma problemów, które dotykają tylko pewnych grup społecznych?
Czy strajkujący w Polsce medycy powinni się też upominać o górników w Chile?
BLM nie protestuje ze względu na przeszłość, ale przede wszystkim ze względu na teraźniejszość.
To raz jeszcze, czy medycy w Popsce nie powinni strajkować, bo górnicy w Chile są spychani na dalszy plan?
Jaką mniejszość białych i czemu dużą literą? Robisz coś dla tych wspomnianych mniejszości, czy twoje zainteresowanie nimi zaczyna się i kończy w tej dyskusji?
Czemu czarny z USA ma być lepszy od czarnego z Afryki? Pod jakim względem? Skąd konkretnie w Afryce? Podaj Mi jeden argument, dla którego biały z Polski ma być lepszy od białego z Chile.

2

@Bogan Ok, ty nie widzisz, ale statystyki widzą. ZUS ostatnio podawał nawet dane odnośnie małych i mikroprzedsiębiorstw. Nie chodzi o konkretnie o chirurgów, ale o niezgodny z prawdą argument, że sektor prywatny poprawia sytuację pracowników.
Z telefonu nie wrzucę badań, ale bez problemu, jak wrócę. Nie chodzi tylko o stosunek do PKB, ale o realne koszty konkretnych zabiegów.
Nie, nie wszystkie usługi na świecie są nastawione na zysk. To jakiś dziwny kapitalistyczny mit, że wszystkim tylko zysk w głowie.
I znowu, to że sytuacja u nas wygląda jak wygląda (chociaż pierwsze słyszę, by tyle się czekało na zabieg, może na rehabilitację, ale nikt ze znajomych tyle nie czekał) świadczy jedynie o tym, że państwo za bardzo oszczędza na ochronie zdrowia.

2

@Bogan Tak, masz Mnie. Skoro jestem przeciwko handlowi roszczeniami, sprzedawaniu kamienic razem z lokatorami, windowaniu im czynszów, wyrzucaniu na bruk i morodowaniu tych, którzy próbują się organizować, to na pewno jestem z upaństwowieniem wszystkiego.

2

@Bogan Ładna konfabulacja. Prywatne ubezpieczenia nie obsługują ciężkich przypadków, odsyłają do publicznych placówek.

1

@DonMatteo901 Bosak to jest młody, czy nie skażony byciem u władzy?

1

@Persyfl Czyli co Państwo polepsza sytuację pracowników zatrudniając dodatkowych urzedników, którzy będą tego pilnować? Podnoszenie płacy minimalnej? Nikt nie mówi, że kapitalizm jest idealny, ale na pewno lepszy niż gdy państwo się wszystkim zajmuje. Przykładem działania skrajnego działania socjalizmu jest Wenezuela. Co do czekania na zabiega - sam tyle czekałem więc wiem o czym mowa ;) Na ochronę służby zdrowia co roku idzie coraz więcej, ale sytuacja wcale nie jest coraz lepsza. Postuluję jedynie za tym, żeby składki na NFZ były dobrowolne. Kto chce korzystać - proszę bardzo.

0

@Persyfl Handel rozszczeniami, sprzedawaniu kamienic z lokatorami, windowanie czynszów, mordowanie tych, którzy próbują się organizować? Mógłbyś rozwinąć? Niestety zbyt ogólne hasła, żebym mógł się zagłębić w temat.

0

@Persyfl Konfabulacja? Mówimy o Singapurze i tam nie ma z tym problemów. Chyba, że podasz przykłady?

2

@Bogan Trochę zmieniasz temat, bo o sektorze prywatnym była mowa. Państwo polepsza sytuację pracowników wprowadzając pensję minimalną, kodeks pracy i pilnując jego przestrzegania. Sektor prywatny oszczędności zaczyna od pracowników.
Po co ta fałszywa dychotomia? Jest więcej opcji niż pełna prywatyzacja i pełne upaństwowienie.
Ciekawe, że powołałeś się na Wenezuelę a nie Chiny. To Ja może przywołam Chile.
Na ochronę zdrowia idzie coraz więcej (ale też jako społeczeństwo jesteśmy coraz starsi), ale nadal za mało. Skąd pomysł, że w modelu prywatnym nie będzie potrzeba jeszcze więcej?
Byłbym w stanie poprzeć dobrowolność składek na NFZ pod warunkiem, że niepłacący w żadnym wypadku nie mogliby korzystać z publicznej ochrony zdrowia, ani w nagłych przypadkach ani w tych, których ich ubezpieczenie nie obejmuje (czyli większości poważniejszych i przewlekłych), tylko to trochę niehumanitarne. Koniec końców wyszłoby jak z pandemią - ludzie kozaczą jak zdrowi i wszystko gra, ale jak przyjdzie co do czego, to państwo ratuj.

1

@Bogan Dzika reprywaryzacja to mega obszerny temat. Polecam zacząć jednak od googla, a potem się pośmiejemy z tego, że jedynym człowiekiem dwukrotnie skazanym w sprawie afery reprywatyzacyjnej, jest koleś, który ją ujawnił.

2

@Bogan Pisałeś o NFZ, więc chyba raczej nie Singapur. Poza tym, system ochrony zdrowia w Singapurze nie jest prywatny.

2

@Persyfl Sektor prywatny oszczędności zaczyna od pracowników - masz coś na potwierdzenie tej tezy? Jak chcesz porównać coś co opiera się na zysku i coś co jest pompowane z pieniędzy podatnika? Tego nie da się porównać. W publicznych wydatkach nie trzeba się przejmować, że jakaś spółka przynosi zysk bo się ją będzie dotowało. To są dwa zupełnie inne światy. Po spółkach skarbu państwa widać jak spada ich wartość, gdy zarządzają tym ludzie z polityki, a nie wolny rynek. Oczywiście nie musi być tylko prywatne lub tylko publiczne - jest więcej opcji i nie neguję tego. Niezależnie od tego czy będziemy mieli służbę prywatną czy publiczną koszty będą rosnąć. Różnica jest taka, że część składek idzie na urzędników, a w prywatnej służbie nie ma tego problemu. Co do porównania państwowego i prywatnego masz np pocztę Polską. Prawie nic nie dochodzi na czas, jest to źle zarządzane bo nikt się nie przejmuje niegospodarnością. Państwo dopłaci z naszych kieszeni i spoko. Jak zamawiam paczkę to zawsze wolę wybrać coś innego niż pocztę Polską.
Oczywiście - dobrowolność skłądek polegałaby na tym, że nie można skorzystać jeśli ktoś zrezygnował z płacenia składek.

0

@Persyfl Do tego nie mogę się odnieść, natomiast nasze Państwo jest niestety niewydolne i karykaturalne wręcz w wielu aspektach. Ile było mówienia o amber gold. Jak się porówna sądzenie w Polsce a w bardziej rozwiniętych krajach w sprawie takich afer to jest przepaść. Z resztą symbolem było samo odczytywanie wyroku, które trwało kilka miesięcy.

1

@Persyfl Nie jest prywatny w 100%, ale opiera się na nim w zdecydowanym stopniu. Publiczna służba zdrowia jest tam tylko dla najbiedniejszych, których nie stać na nic innego. Pisałem też o NFZ, ale nigdzie nie pisałem, że w tym momencie można się w Polsce oprzeć tylko i wyłącznie o prywatną służbe zdrowia bo na ten moment jest to niemożliwe.

Komentarz usunięty przez użytkownika

1

@Persyfl Nie, czarny z Afryki ma być równy, czarnemu z USA, a nie jest o czym pisałem w tej rozmowie chyba z 2 razy wyżej i nie chce mi się już powtarzać. Co do argumentu z 14 łatką i pobiciem. Wiadomo, że z prawej też są degeneraci i tak samo potępiam ich zachowanie. Ale to Lewica widząc 1 transparent 11 listopada krzyczy marsz faszystów wrzucając wszystkich do jednego wora, to Monika Zamachowska (Richardson), twierdzi, że na Bosaka głosowało ponad 1mln faszystów. Lewica ma manię wrzucania do jednego wora wszystkich i tak samo jest z LGBT, a ja odróżniam ludzi od siebię i widzę kto jest kto.

Z wszystkimi tymi hasłami które pisałem chodzi o wydźwięk, a nie o sposób walki. Mówimy przemoc jest zła, rasizm jest zły, dyskryminacja jest zła, głód jest zły itp. A później odnosimy to do bezpośrednich przypadków, a nie jak w BLM, gdzie cały rasizm jest zagarnięty do jednej grupy i inne się ignoruje i wyśmiewa, oraz problemy innych grup się bagatelizuje.

Podam na innym przykładzie. Przemoc w domu. Jak facet jest bity przez kobietę to zazwyczaj jest to bagatelizowane i wyśmiewane. Tak samo jest z rasizmem. Jak jest rasizm co do innej rasy niż czarna to tak samo się to bagatelizuje i wyśmiewa. Dlatego wolę hasło "precz z przemocą domową", niż "precz z przemocą domową kobiet", bo nie jest pomijana wtedy, żadna ze stron.

Dlaczego w debacie publicznej są przpadki, gdzie czarny wyzywa białego w sposób rasiztowski i nie ponosi konsekwencji swoich czynów? Nie podoba mi się respektowanie rasizmu tylko z jednej strony i nikt mi nie wmówi, że to jest normalne. I nie interesuje mnie jak było x lat temu, bo dzisiejsze społeczeństwo nie odpowiada, za błędy sprzed x lat.

Przykład górników oczywiście nie trafiony, bo nikogo w Europie nie będą obchodziły pieniądze polskich górników. Jednak, jak by tu chodziło o np: górnicy w Polsce giną w kopalniach, to na pewno by ktoś się tą sprawą zainteresował. Czarnoskórzy są w wielu miejscach więc sprawa dotyczy wielu krajów, a górnicy z Polski są tylko w Polsce. Przykłady o których wspominałem są ogólnopowszechne za świecie, a nie w jednym konkretnym miejscu.

Pomijam, że jak by Ci górnicy byli czarni, to problem by stał się ogólnoświatowy ;)

2

@Persyfl Kopalnie to dobry przykład. Silesia po prywatyzacji była rentowną kopalnią, a jak zarządzało nią państwo to było bardzo źle. Wiadomo, teraz przez koronawirusa wszystko się sypło, ale te kilka lat bez dotacji wytrzymali i radzili sobie lepiej niż państwowe, gdzie dosypuje się miliony co roku. Mówi się, że 2021 albo odkupi ją rząd, albo zamkną. Nie będzie przynosić strat jak większość państwowych. Nie masz dochodu, zamykamy, a nie podtrzymujemy kroplówką.

« Powrót do wszystkich komentarzy