La Rambla

Witaj na La Rambla
Witamy na La Rambla, gdzie dyskusje toczą się całą dobę! La Rambla to dział stworzony specjalnie dla zarejestrowanych Użytkowników FCBarca.com. Zapraszamy do rejestracji oraz dyskusji nie tylko o Barcelonie i nie tylko o piłce nożnej. W tym dziale obowiązuje regulamin serwisu FCBarca.com, który znajdziecie tutaj. By Użytkownikom La Rambli ułatwić korzystanie z tego działu w zgodzie z regulaminem, stworzyliśmy dla Was Kodeks La Rambla. To zbiór sugestii i wskazówek, które pozwolą Wam poruszać się po La Rambli bezpiecznie, bez narażenia na blokadę konta. Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z Kodeksem!

La Rambla

Online: 638 Culés

70

jak ktoś myśli, że oceniając ludzi przez pryzmat głosów z danego środowiska jest bardziej inteligentnym człowiekiem to powinien wziąć rozpęd i wiecie w co uderzyć. To zachowanie nie świadczy akurat o inteligencji, a wręcz prostactwu i braku szacunku do drugiego człowieka. Czasem lepiej jest być prostym człowiekiem niż kimś z wydumanym ego. Sam takie ego posiadam, ale zdaję sobie sprawę, że do człowieka inteligentnego bardzo dużo mi brakuje. Stąd właśnie się bierze mądrość człowieka.
Idę na zakupy

7

@shinthps zakupy... pewnie po wódke! :D

5

@shinthps
wreszcie jakiś głos rozsądku

4

@shinthps Ahh, Janiama raz napisał komentarz nie sprzyjający pewnej grupie to już zaczynają się moralizatorskie posty,a nas jak wczoraj obrażano po wyborach,że głosujemy na Trzaskowskiego to jakoś reakcji nie było, a wyzwiska były wyjątkowo brutalne nie raz.

Złamanie regulaminu serwisu pkt. 9.3.3.

0

@Lamora Tak, mój ojciec, razem gramy w piłkę na Podlasiu z tubylcami.

38

@Chwytliwy A Ty wszędzie lecisz odpisywać gdzie Ci punktują kolegów, zabawne. Poza tym tłumaczyli Ci to już a Ty nadal nie rozumiesz istoty rzeczy.
Cały okres wyborów, przed 1 turą i po niej oraz przed 2 turą to była nagonka na PIS, ich wyborców, Dudę, Kaczyńskiego czy innych osób i spraw związanych z tym środowiskiem. Często w dyskusjach wyśmiewano wyborców Dudy. W drugą stronę było tego znacznie mniej. Nawet zwolennik PISu i Dudy @Shapiro nie wstawiał głupich memów a jak już to bardziej starał się pisać o pozytywach swojego środowiska. Po ogłoszeniu wyników wyborów po prostu przeciwnicy Trzaska ale i nie tylko(było tutaj kilka osób co głosowało na Trzaska a też skrytykowało np Chakalake.) wypunktowali Was, polecieli sarkazmem, bo mieli po prostu dość takiego zachowania z Waszej strony. Piszecie o dzieleniu Polaków przez polityków a sami to robicie. Piszecie o tolerancji i akceptacji której brakuje Dudzie i reszcie politykom Pisu a sami tych cech nie wykazywaliście tu na stronie a wręcz przeciwnie.

2

@kamilo0066 Znacznie mniej? Po co kłamiesz? Tutaj było niemalże codziennie wyśmiewają wyborców Trzaskowskiego, wczoraj był jawny atak w nasza stronę, ale dziwnym trafem oni dostali bany nie my, teraz nagle bawienie się w moralizatorow, my piszemy coś nieprzychylnego to wielki skowyt z waszej strony, hipokrytami jesteście i tyle. Ten przykład z tym Shapiro to dobre sobie, gość ewidentnie jest tutaj po to aby bawić się w agitke polityczną, co więcej kłamał już tyle razy, że nie dziwne jaka była na niego reakcja, to nie z powodu poglądów, a z powodu kłamstw, bredzil odnośnie rozmów o piłce, a co robi? Nie gada o niej, a zajmuje się głównie polityką, a tak się deklarował.

Ale co ja przetłumaczę dla kolesia który jeśli chodzi o pisanie prawdy odbiega zbyt daleko, właśnie, ja niby bronię kolegów, a ty co robisz? Bronisz ludzi z twoich poglądów, także przyganiał kocioł garnkowi.

5

@kamilo0066
"Piszecie o tolerancji i akceptacji której brakuje Dudzie i reszcie politykom Pisu a sami tych cech nie wykazywaliście tu na stronie a wręcz przeciwnie. "

Więc odpowiedź mi, jak można być tolerancyjnym i akceptowac brak akceptacji u Dudy i jego popleczników, skoro sam przyznajesz, że tego u nich nie było?
Czyli według Ciebie złe jest nietolerowanie i brak akceptacji na brak tolerancji i akceptacji u innych.

11

@Chwytliwy Po pierwsze obie grupy z POPiS miały czas na szczekanie przed i w trakcie wyborów. Teraz robi sie to już niesmaczne.
Po drugie tak jak kolega wyżej napisał. Jechanie po wyborcach PiSu, ze są niewykształceni jest trochę śmieszne, kiedy pisze to gość z niewiele wyższym wykształceniem i chyba tyczy się to tez Ciebie Chwytliwy. Świat, gospodarka i społeczeństwa nie składają się tylko z doktorów i magistrów. Sam studiuje i jestem na drodze do zdobycia wykształcenia wyzeszego, ale nie robię tego po to, żeby wywyższać się nad wyborcami PiSu czy próbować wejść do oświeconego PO. Oba obozy i Wy razem z nimi jesteście śmieszni i żenujący. Nigdy się nie nauczycie, ze nie ważne czy ze strony PiSu czy PO zawsze będziecie jebani w dupala.

5

@Chwytliwy Podaj przykłady, ale przypominam z okresu przed wyborami. W drugą stronę mogę Ci podać sporo, ale chyba zdajesz sobie z tego sprawę.
Skup się na tym co napisałem. Chodziło mi o sam fakt, że zwolennik Pisu i Dudy, który jak sam twierdzisz jest tylko z tego powodu na tej stronie, potrafił normalnie dyskutować. Zobacz na jego profil, większość komentarzy to zachwalanie jego środowiska itd a zobacz na profil swoich kolegów(wiesz których).
Ja tu nie mówię że trzeba pisać tylko dobrze o przeciwnikach i nie za dużo krytykować a chodzi mi o to, że zwolennicy Rafała wylewali tutaj wiadro pomyj na drugą stronę, często potrafili wstawiać fake newsy byle postawić środowisko PIS w jak najgorszym świetle nie zapominając przy tym o porównaniu "jaka partia tacy jej wyborcy".
Na dodatek czepiasz się, że Shapiro jest tu aby agitować politycznie. Zabawne, bo nie zauważasz tego, że w swoim "obozie" obracasz się wokół ludzi którzy mają w avatarach Rafała. Na stronie Barcy ;)
Jakich ludzi ja bronię? Shapiro? Konfederacja chyba trochę różni się od PISu.

1

@Mr8lack Ja wiem, że mnie nie obraził, bo on napisał prawdę i to nie była obraza, tak to ludzie odbierają i uważają, że Maciek się wywyższa, kurcze, a ja jakoś nie czuje tego aby się wywyższał, na PiS głosują ludzie z wykształceniem podstawowym, rolnicy, bezrobotni oraz emeryci, fakt fakt i jeszcze raz fakt. Nas obrażano i to brutalnie i to zdecydowanie częściej i to było bardziej aprobowane, my jak nawet zaczniemy coś takiego robić od razu lawina płaczu i hejtu w naszą stronę, hipokryzja i tyle.

2

@klemens100 Zmieniasz temat i jeszcze odbijasz piłeczkę, ale Ty tak lubisz. Brak tolerancji i akceptacji wyrażał się choćby w Waszych osobnych dyskusjach albo w dyskusjach z wyborcami innych partii jak Konfederacja czy nawet zwolennikami Holowni. Przecież nawet Ty często w swoich wpisach rzucałeś szereg pogardy i sarkazmu w stronę choćby osób wierzących. O tym piszę a nie tylko jak to sobie wymyśliłeś o nieakceptacji i nietolerancji osób , które też innych nie tolerują i nie akceptują.

3

@Chwytliwy Hipokryzją jest właśnie to, ze nie widzisz, ze działa to w dwie strony. Oba obozy tego nie widzą. Co do bezrobotnych to taki sam argument jak więźniowie głosujący na PO. Do mnie nie przemawia żaden z tych argumentów, a jednak oba są w użytku. Naprawdę nie widzisz, ze wyzywanie się nawzajem niczego nie zmieni? Ba, nawet pogorszy.

1

@kamilo0066 Dwóch ludzi już poszło wczoraj za obrażanie wyborców PiS, jeden z avatarem gościa w czapce, wiele ludzi to akceptowalo i mało kto powiedział nie, ale potem dostał bana i dyskusja usunięta, drugi wczoraj który nie dostał bana też był dość brutalny i nas wręcz obrażał, zresztą przykłady? Co ślepy jesteś? Przecież na pewno te komentarze popierałeś więc nie ma co robić dla ludzi którzy kłamią,ale i tak z pamięci nawet podałem ludzi którzy jawnie nas wyzywali, także gość o nicku na k ale nie napisze tego, bo narażam się na regulamin, a jeszcze gość chyba Mr x cule typu "trzask poszedł"

Przecież Ty zawsze bronisz ludzi skierowanych ku PiS bądź ich popierasz, znów kłamiesz, no cóż jak napisałem, jesteś hipokrytą, a na dodatek kłamiesz, ale po tobie mogłem się tego spodziewać, taki już jesteś i jak powtarzam, przyganiał kocioł garnkowi po twojej stronie, ja przynajmniej się przyznaje którą stronę bronię, ty tego nie robisz.Chakalaka się przyznał, że specjalnie wstawił avatar trzaska na dwa tygodnie, a Shapiro brnie i brnie, dość znacząca różnica.

0

@Mr8lack Ja na żadnego hipokryte nie wychodzę, taka jest prawda jaki elektorat głosuje. Więźniowie to elektorat typowo anty, jak po byłoby u władzy to zagłosowali by na PiS, bo to są ludzie którzy nie lubią władzy.

Wybacz, nas atakują tutaj jeszcze mocniej i to widzę, komentarze przeciwko nam są tutaj zdecydowanie bardziej popierane więc ja nie będę obojętny jak niemalże codziennie dostajemy po łbie , a ataki i krytyka skierowana w moją stronę? Dzień jak codzień, dzień po dniu, wciąż się dzieje życia cud.

0

@Chwytliwy Żaden hipokryta nie widzi, ze jest hipokrytą. Gdyby widział, to pewnie by tak nie postępował. PiS wygrało, PO przegrało. Ile można drążyć temat?
Tych ‚nierobów’ iludzi z niższym wykształceniem jest więcej niż ‚oświeconych’ wiec wygrali. Na tym polega wspaniała demokracja i taka porażkę trzeba zaakceptować. Jak to Churchill kiedy powiedział „demokracja to najgorszy system, ale nie wymyślono nic lepszego”. Otóż wymyślono demokracje wagową, ale uderzyłaby ona w przekonania oświeconego świata, gdyż dzieliłaby OFICJALNIE ludzi na lepszych i gorszych.

0

@shinthps kup sobie snickersa ;)

1

@Mr8lack Ja tam ludzi nie chce dzielić, stwierdzam fakt, my dostaliśmy tutaj zdecydowanie mocniej po twarzy a teraz jak się bronimy to idą właśnie takie posty, a ludzie wychodzą na jawnych hipokrytow, ja władze krytykuje ostro, ale nie obrażam wyborców Dudy, nie krzyczę "jak można na niego głosować", a w naszą stronę taki atak idzie zdecydowanie mocniej, bo jesteśmy mniejszością, na razie.

6

@Chwytliwy Bronisz gościa z wykształceniem średnim cisnącego ludzi, którzy maja podstawowe. Nie widzisz, ze się chłop wywyższa?
Niech wyborcy obu partii wrzuca na luz.
Sam głosowałem na konfederacje, a widziałeś żebym cisnął po ludziach na postawie ich poglądów? Jedyne co mnie w Was denerwuje to Wasza wieczna wojna.

1

@kamilo0066 W punkt.

0

@shinthps Zapomniałeś oznaczyć jednego z głównych adresatów tej wiadomości. @Janiama to do ciebie.

0

@Mr8lack Nie widzę, że chłop się wywyższa, on tylko fakt stwierdza kto głosuje na PiS i tyle, no i to że ludzie mają kij w dupie.

9

@Chwytliwy I to jest Chwytliwy twoim problemem. Nie widzisz tego. Skoro mamy się tolerować jak na standardy Unii Europejskiej to wykształcenie nie powinno mieć nic do rzeczy. Demokracja jest dla wszystkich, nie wiem czy zauważyłeś.
Jeszcze raz podkreślam - DLA WSZYSTKICH.

0

@Mr8lack Tak, moim problemem, reszta taka nie obrażająca itd, ja już napisałem, zdania nie cofnę i widzę który elektorat jest bardziej agresywny, co wczoraj już tutaj udowdniono w dyskusji Janiama, jeszcze jego obrażano od "piłkarzy" itd, żenada i tyle.

7

@Chwytliwy Ciagle odwołujesz się do reszty. Jesteś chłopie dorosły i pora przestać patrzeć na za zachowania zachowania innych i je powielać. W taki sposób powstaje niekończąca się spirala nienawiści między dwoma stronami, a Ty przykładasz do tego rękę tak jak @Janiama i druga strona barykady.

3

@Chwytliwy Potrafisz czytać ze zrozumieniem? Napisałem jak byk proszę o przykłady z okresu przed wyborami bądź przed drugą turą wyborów.
A już czepianie się kogoś że napisał "trzask poszedł" jest śmieszne i nie powinienem nawet tego komentować.

Ładnie rzucasz oskarżeniami, ciężko prowadzi się z Tobą dyskusję co już wielu tutaj zauważyło. Niestety nie zamierzam dalej zniżać się do Twego poziomu i bez pozdrowień żegnam się.

0

@kamilo0066 Ja podałem to co miałem podać nawet z pamięci, ale dla ludzi którzy kłamią nie będę tego robić, przecież je znasz bo je popierałeś.

O, zniżanie się do czyjegoś poziomu, nowe nie znałem, no ale właśnie, ten twoj poziom, kłamstw i hipokryzji, więc to żaden poziom jest, do widzenia.

1

@Mr8lack Ja bronię tego co uważam za słuszne, więcej jest tutaj zdecydowanie ludzi którzy jadą po Maćku? Tak, napiszesz nieprzychylny komentarz po czym większość zaczyna się rzucać i bredzić mi tutaj bzdury odnośnie nienawiści (ja nie czuje tego do drugiego człowieka ani nic nie nakręcam, prawda boli i tyle) oraz podziałów i to zazwyczaj do nas? Także, ja nie mam zamiaru bawić się w neutralnego na siłę, widzę która strona jest bardziej agresywna to reaguje, widzę która strona częściej atakuje ludzi to raaguje.

3

@Chwytliwy Nie nieprzychylny komentarz, tylko chamski i oceniający. Skoro chcesz bronić takich postaw, to broń. Ja widocznie już nic nie zadałam, bo usilnie bronisz uciśnionych, którzy tak jak w tym przypadku sami na siebie to ściągnęli.

0

@Mr8lack No widzisz, kolejny który tak rzekomo mówi o dwóch stronach po czym tak naprawdę do jednej ma żale "bo usilnie bronisz uciśnionych, którzy tak jak w tym przypadku sami na siebie to ściągnęli.", no tak, my winni zawsze, my na siebie wszystko ściągamy....Nastepnym razem nie baw się w neutralnego, bo nie wychodzi Ci to, zresztą czytam ten komentarz po raz kolejny Maćka i nie ma w nim chamstwa, ale za to jest prawda.

1

@Chwytliwy Gościu, głosowałem na Trzaskowskiego w drugiej turze XD
Następnym razem nie próbuj takich sztuczek, bo się znowu przejedziesz.
Zrozum to wreszcie, ze jest po wyborach i pora skończyć z tą wojną, szczególnie w internecie.

1

@Mr8lack Dobra, głosowałeś, ale chyba nie rozumiesz, jesteś kolejnym który gada o podziale, a tak naprawdę to ta jedna strona jest sama sobie winna i tyle.

A ja wojny nie prowadzę, wyzwisk tutaj teraz nie widzę tylko kto kogo chce bardziej przekonać do swojej racji, no właśnie, pora skończyć, no właśnie, pora skończyć ;)

1

@Chwytliwy Ostatnie co napisze w tym wątku. Skoro głosujący na PO chcą zostać w Unii Europejskiej i podoba im się to w jaki sposób i na jakich podstawach ona funkcjonuje, to po dlaczego używają wykształcenia jako argumentu?
Przecież według Unii Europejskiej, państwa członkowskie powinny opierać się na demokracji i tolerancji, a to wyklucza podział wyborców na mniej lub bardziej wykształconych.

1

@Mr8lack A wykształcenie nie jest argumentem? Moim zdaniem jest, człowieka przeważnie wykształconego trudniej jest zmanipulować, ludzie wykształceni mimo wszystko mają silne zdanie i większą wiedzę, nie chce jakoś ubliżać dla tej drugiej grupy ludzi, no ale czy tak to nie wygląda? Ja wiem, że to się nie podoba dla ludzi, ale co ja pocznę, że to nie jest kłamstwo, zresztą zobacz deklaracje Ziobry w trwam odnośnie uniwersytetów i dlaczego tam tak nagle obiera target.

7

@Chwytliwy Twoim zdaniem. Na Twoim zdaniu i ludzi myślących podobnie nie została zbudowana Unia Europejska oraz zasady na których działa. Jeśli zgadzasz się z funkcjonowaniem Unii Europejskiej, a jedocześnie segregujesz ludzi na podstawie wykształcenia, to tak, jesteś hipokrytą.

0

@Mr8lack Czy tolerancja wyklucza stwierdzenie oczywistego (dla części) faktu, że brak wiedzy zmniejsza prawdopodobieństwo podejmowania prawidłowych decyzji?

0

@JacekM Nie wyklucza, natomiast nie powinna być brana jako argument przez osoby popierające demokracje, bo to się nawzajem wyklucza i powstaje zjawisko zwane hipokryzją.
Już prędzej pasuje to do innych grup poglądowych, które nie popierają demokracji i rzeczy z nią związanych. Demokratą się jest, a nie bywa, kiedy to wygodne.

1

@Mr8lack To nie jest wykluczenie, nie wykluczam nikogo, fakt stwierdzam i tyle.

0

@Chwytliwy Używasz go jak argumentu, co nie powinno mieć miejsca jeśli popierasz demokracje. Prościej nie potrafię tego wytłumaczyć.

1

@Mr8lack OK, ale wciąż nie kłamie, ludzie wyksztalceni są argumentem, ale w innym znaczeniu, na nich trudniej jest wpłynąć poprzez manipulacje, oni mają silniejsze zdanie, oczywiście, że każdy głos się liczy, ale fakt faktem na grupę ludzi wykształconych jest trudniej wpłynąć i nie podlega takiej manipulacji jak grupa ludzi z podstawowym wyksztalceniem.

0

@Chwytliwy Nie kłamiesz. Jednak jeśli uważasz to za czynnik, który określa wagę głosu, to albo nie jesteś demokratą albo jesteś hipokrytą.

1

@Mr8lack A nie? To nie jest czynnik ? Jak chcesz ich równać między sobą jeśli chodzi o takie czynniki to no się nie da, a demokratą jestem bo nie zabieram nikomu głosu i chodzę na wybory.

0

@Chwytliwy XD
Według demokracji wszyscy są równi i tyle.

1

@Mr8lack No ale są czynniki które wpływają na głosy, nie wiem, takie proste.

1

@Chwytliwy Czyli, wg niektórych, nie dosyć, że nie wolno stwierdzić oczywistych faktów, to jeszcze mam mieć wyrzuty sumienia.

1

@JacekM Nie miej wyrzutów sumienia do czegoś co jest prawdą.

0

@Chwytliwy Oczywiście, ze są czynnik które wpływają na poglądy danej osoby. Jednak każdy głos jest tak samo ważny czy Ci się to podoba czy nie. Umniejszanie znaczenia głosu osoby mniej wykształconej jest w przypadku demokracji bezpodstawne. Dlatego tez jako demokrata powinieneś zaakceptować przegraną Trzaskowskiego i przestać szukać wymówek w wykształceniu ludzi.

1

@Mr8lack A ja szukam wymówek? Zaakceptowałem wygrana, po prostu ja tylko rozpisuje się o ogóle i tyle, porażkę przetrawiłem i w łazience to wysralem.

0

@Mr8lack Hmm, dlaczego akceptacja faktu - przegranej - ma uniemożliwiać analizę przyczyny tego faktu?

4

@Chwytliwy Usprwiedliwiasz gościa, który otwarcie pisze, ze wygrana PiSu jest przez to, ze ludzie z niższym wykształceniem na nich głosowali, a do tego uważasz, ze nic złego nie napisał.

0

@JacekM Gdyż przyczyna tego faktu jest jak najbardziej normalna i zgodna z obecnym system nie tylko w Polsce, ale i w Unii Europejskiej. Poza tym nie jest to analiza, a zwyczajna segregacja ludzi i ich wyborów politycznych. Mają pełne prawo głosować na kogo chcą, bo to gwarantuje im demokracja. Btw. sam nie jestem zwolennikiem demokracji, ale jeśli już jest ona w naszym państwie, to trzeba ją uszanować ze wszystkimi jej następstwami.

0

@Mr8lack Podziwiam że Ci się chce :)

0

@kamilo0066 Właśnie chyba zwątpiłem, za dużo czasu zmarnowałem.

0

@Mr8lack A co napisał złego? Fakt stwierdził i tyle, no normalnie zło uczynił i wcale nigdzie nie obraził.

0

@Mr8lack Mylisz Kolego przyczynę możliwości wystąpienia faktu - demokracja jest warunkiem powstania faktu jako jednej z tych 2 możliwości, z przyczyną dlaczego jedna z tych dwóch możliwości zaistniała.

1

@shinthps dokladnie, to niewyobrazalne jakie wybujale ego maja niektore osoby. A zazwyczaj Ci, ktorzy twierdza, ze sa jedynymi madrymi na swiecie potrafia jedynie wydukac stek bzdur.
Mialem kiedys na studiach wspanialego profesora i zapamietalem do dzis jego slowa - czlowiek inteligenty nie musi nikomu udowadniac swojej inteligencji, tylko pseudointeligenci na kazdym kromu musza ja podkreslac w towarzystwie, zazwyczaj kompromitujac sie takim zachowanie wsrod naprawde inteligentnych ludzi. Fantastyczne i bardzo prawdziwe slowa.

0

@shinthps Chwalisz się czy się żalisz? Bo w sumie nie wiem.

0

@Mr8lack Podziwiam, czasem się zastanawiam, czy temu Panu nie brak piątej klepki.

« Powrót do wszystkich komentarzy