La Rambla

Witaj na La Rambla
Witamy na La Rambla, gdzie dyskusje toczą się całą dobę! La Rambla to dział stworzony specjalnie dla zarejestrowanych Użytkowników FCBarca.com. Zapraszamy do rejestracji oraz dyskusji nie tylko o Barcelonie i nie tylko o piłce nożnej. W tym dziale obowiązuje regulamin serwisu FCBarca.com, który znajdziecie tutaj. By Użytkownikom La Rambli ułatwić korzystanie z tego działu w zgodzie z regulaminem, stworzyliśmy dla Was Kodeks La Rambla. To zbiór sugestii i wskazówek, które pozwolą Wam poruszać się po La Rambli bezpiecznie, bez narażenia na blokadę konta. Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z Kodeksem!

La Rambla

Online: 1396 Culés

59

Politycy PO podjarani wynikiem Trzaskowskiego snują utopijne wizje, że to przełoży się na wzrost poparcia dla samej platformy, a prawda taka, że mnóstwo ludzi choć zagłosowało na ich kandydata to mimo wszystko nigdy nie zagłosowałoby na tą partie.

20

@Ratamahatta Ja też głosowałem na Trzaskowskiego ale w życiu nie popre PO w wyborach parlamentarnych chyba im się coś pomieszało

0

@Ratamahatta tak, obudza ich zimne cyfry

1

@Ratamahatta Myślisz, że te 30% z pierwszej nie zagłosuje na kandydatów KO w parlamentarnych? Oczywiście 3 lata to jest masa czasu ale ja bym stawiał że raczej tak niż nie

0

@Ratamahatta Trzaskowski zmobilizował też elektorat PO i to jest prawda wiec nie mów hop Przecież Duda też przejął głosy innych kandydatów.

P.s najpierw będą wybory samorządowe.

2

@MarioVeB! Porządzi jeszcze Warszawa 3 lata jak do tej pory to będzie kolejna spaloną twarzą PO

0

@Ratamahatta spora czesc ktora na niego glosowała to antypis, wątpię aby PO mialo takie poparcie te ponad 30 % i to wszystko.Wiecej? Nie sądzę

1

@Gaz zniknie rownie szybko jak sie pojawil :)

0

@Gaz Marzenia ściętej głowy gazu

1

@Sztosik Zebyś sie nie zdziwil typie

1

@MarioVeB! Michalek przestan :D
Wyladuj juz. Juz po wszystkim. Rafal wyjasniony.

1

@Sztosik
Prawie 10 mln głosów zebrał Trzaskowski ,a jakiś random z neta bredzi o wyjaśnianiu.Smiechu warte
Ogarnij sie ,bo znowu sie kompromitujesz.

2

@MarioVeB! Mariusz, o kompromitowaniu to akurat Ty sobie mozesz oszczedzic mowienia. :D

0

@Sztosik Faktyczne dokonania za nim nie stoją, zresztą zauważyć można było, że im kampania dłużej trwała tym miał trudniej, widać było bezideowość i brak jakiejkolwiek wizji, zwłaszcza gdy w końcu opublikował tzw. program można go było punktować.

1

@Bykunn Lewica ma poparcie bodajże około 8-9%, Biedroń dostał 2%. Jak myślisz, na kogo oddali głos pozostali? ;d Podobna sytuacja z Kosiniakiem, tylko, że mniejsza różnica.

0

@kamill//
Znowu kłamiesz i manipulujesz.
Ile ty masz lat by tłumaczyć ,że kadencja trwa 4 lata?
@Sztosik
I vice wersa nikuś

1

@MarioVeB! Walcz chyba za ostro wjechal :D

1

@inViNcibl3 Ale Biedroń nigdy nie był postrzegany jako kandydat Lewicy. W mojej opinii to był taki Hołownia tylko, że dużo gorzej się prezentował. Ja nie twierdzę, że PO w tym momencie dostała by w Sejmie dokładnie tyle co Trzaskowski w pierwszej, ale twierdzę, że w tych granicach

Komentarz usunięty

0

@kamill//
Dziecko tak to się do kolegów w piaskownicy zwracaj . Bo gadasz o czymś o czym nie masz pojęcia ,a skoro nie widziałeś programu to goń do okulis
Guzik Cie interesuje czyjs avatar. No chyba ,że masz 5 lat.Bezideowość to miał duduś
@Sztosik
grunt ,że twoje kompleksy ciągle się objawiają.

2

@Bykunn No to jak nie był postrzegany jako kandydat Lewicy to na kogo te 9% zagłosowało? Moim zdaniem, poza Biedroniem, 90% na Trzaska. Realny wynik Platformy to w tym momencie 22-23%.

0

@MarioVeB! Tak. Zazdroszcze Ci tych opasek na reku :DD

0

@Bykunn tylko zwróć też uwagę, ze jakby wyniki z I tury przełożyć na parlamentarne, to PIS miałby więcej posłów niż teraz.
Poza tym Biedroń miał też fatalną kampanię i pewnie sporo głosów Trzaskowski od niego jednak przechwycił, w parlamentarnych niekoniecznie musiało by tak być

0

@inViNcibl3 myślę, że 25%, pewnie niewiele więcej. Ciekawe jest, czy pojawi się jakiś nowy gracz na scenie - wynik Hołowni pokazuje, że miałby potencjał na ładny wynik. Pytanie tylko kto to mógłby być?

0

@kamill// Na pewno? Możesz mieć rację przez to że tylko 4 ugrupowania przekroczyły by "próg wyborczy" ale dostał mniej głosów niż PiS w tamtym roku. Ale to tylko wróżenie z fusów w tym momencie, każde wybory rządzą się swoimi prawami, wątpliwe żeby na parlamentarnych była taka mobilizacja

0

@kamill// No może trochę przesadziłem, wciąż nie wiadomo, co stanie się z wyborcami Hołowni.

0

@Sztosik
Jakich opasek co ty bredzisz typie.

0

@Bykunn też tak uważam, że nie ma co wyciągać jakiś daleko idących wniosków, chociaż wiele osób to robi (np. pisząc o 10-milionowym poparciu RT). Dlatego napisałem, że gdyby próbować je porównać 1:1 do parlamentarnych, to byłoby wielkie zwycięstwo PIS.
W parlamentarnych wystarczy 43-44%, żeby mieć większość, na razie widać tylko 1 partię, która jest w stanie taki wynik osiągnąć.

0

@inViNcibl3 mnie osobiście ciekawi, jaki pomysł będzie miała na siebie Lewica. Wystawili fatalnego kandydata (jak 5 lat temu), a mogli powalczyć o 2 miejsce na scenie politycznej.

0

@Bykunn btw, Duda w I turze miał 43,5%, PIS w 2019 43,59%, pisanie że mniej to jednak spore nadużycie, gdy piszemy o 0,09%...

0

@kamill// Kwestia czasu, kiedy do gry wejdzie ktoś pokroju Pudziana czy Małysza :D W polskiej polityce nawet nie muszą wygłaszać jakichś specjalnych poglądów czy znać się na ekonomii. Wystarczy, że są popularni, dobrze im z oczu patrzy i krytykują innych polityków.

0

@inViNcibl3 skoro w USA prezydentem został D. Trump, to czemu u nas miałoby być inaczej... :P

0

@kamill// Trump jednak ma spore pojęcie, jeśli chodzi o zarządzanie ludźmi czy przedsiębiorczość. Nie zdziwię się też jak jakiś aktor wejdzie do gry. Stuhr już od lat się do tego szykuje.

0

@inViNcibl3 Stuhr nie przyciągnie niezagospodarowanego elektoratu, bo się jednoznacznie kojarzy z 1 opcją polityczną. Prędzej ktoś jak Kukiz, którego trudno zaszufladkować

0

@Ratamahatta Tylko 38% wyborców RT, to wyborcy PO.

0

@Ratamahatta nie można nigdy przekładać wyników wyborów prezydenckich do parlamentarnych. Na moim przykładzie: w I turze głosowałem na Bosaka. Nie popieram programu społecznego, światopoglądu tego kandydata jak i ogólnie Konfederacji. Jedynie podejście wolnorynkowe jest dla mnie w porządku. Niemniej prezydent ma za zadanie m.in. reprezentować nas na arenie międzynarodowej i uznałem, że pan Bosak się do tego najbardziej nadaje.
Dotychczas w wyborach prezydenckich przez te wszystkie lata kandydat PSL zawsze cieszył się niskim wynikiem, a PSL w parlamentarnych wchodził do Sejmu, tworząc nawet nieraz koalicję. ;)
Dlatego na miejscu PO to bym zjadł snickersa, bo już zaczynają gwiazdorzyć.

« Powrót do wszystkich komentarzy