La Rambla

Witaj na La Rambla
Witamy na La Rambla, gdzie dyskusje toczą się całą dobę! La Rambla to dział stworzony specjalnie dla zarejestrowanych Użytkowników FCBarca.com. Zapraszamy do rejestracji oraz dyskusji nie tylko o Barcelonie i nie tylko o piłce nożnej. W tym dziale obowiązuje regulamin serwisu FCBarca.com, który znajdziecie tutaj. By Użytkownikom La Rambli ułatwić korzystanie z tego działu w zgodzie z regulaminem, stworzyliśmy dla Was Kodeks La Rambla. To zbiór sugestii i wskazówek, które pozwolą Wam poruszać się po La Rambli bezpiecznie, bez narażenia na blokadę konta. Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z Kodeksem!

La Rambla

Online: 1466 Culés

4

O jakie fajne określenie przed chwilą usłyszałem od Amerykanina z Kalifornii.
"Poland is like America's South right?" No powiedział bym, że mniej więcej ma rację, szkoda, że tak jesteśmy postrzegani :D

3

@Bykunn a moze to byl ten Polak z Virginii, tzn Amerykanin z Virginii?

41

@Bykunn Wiesz jak działa demokracja? Taka ta lewica prodemokratyczna podobno to zaakceptujcie, ze jak większość ludzi w Polsce nie chce tu uchodźców zarobkowych i jest przeciwna ideologii LGBT to tak po prostu będzie i kropka.

9

@masq E, przecież wtedy to nie demokracja, ale faszyzm

Komentarz usunięty

5

@Bykunn a czy ja odniosłem się do wyborów xD?.....

19

@masq Dopóki to bycie przeciwnym "ideologii LGBT" będzie oznaczało nierówne traktowanie przez prawo, agresję fizyczną, groźby i przynoszenie bomb na marsze równości, dopóty ta prodemokratyczna lewica ma obowiązek takiego "bycia przeciwnym" nie akceptować.
Dodałbym że nie tylko prodemokratyczna lewica, ale i każdy przyzwoity człowiek ma taki obowiązek, ale zdaje sobie sprawę, że takie idee jak np. prawa człowieka to w Polsce bardzo egzotyczne poglądy, więc nie dodam.

3

@masq Demokracja jest więc pojęciem nie odnoszącym się do wyborów? Dobrze wiedzieć

6

@NGTRX To wyjedź za granicę jak Ci tu tak źle. Nawet obaj kandydaci na prezydenta odcinają się od ideologii LGBT ( z tym, ze Duda na serio, a Trzaskowski po to by zyskać głosy kłamiąc). Tolerancja to nie to samo co wpychanie komuś to gardła swoich poglądów.

12

@NGTRX Myślę, że popadłeś zbytnio w skrajność z tym byciem przeciwynym LGBT. W większości sytuacji tak to nie wygląda. Sam jestem przeciwnikiem ideologii LGBT, ale zachowuje szacunek dla każdego kto się ze mną nie zgadza oraz większość osób które również wyznają poglądy podone do moich postępują tak samo. Po prostu Ci którzy nienawidzą i pogardzają najwięcej krzyczą i myślę, że nie warto wszystkich przeciwników wrzucać do jednego wora.

8

@masq Z tego, co pamiętam 60% Polaków popiera wprowadzenie związków partnerskich dla par niehetero. Czy powtarzamy dyskusję o większości?
I chyba uchodźcy z imigrantami ci się pomylili.
No i nie ma czegoś takiego jak ideologia LGBT tak, jak nie ma ideologii hetero.

14

@masq Zgodzę się w całości. Trzeba odróżniać tolerancję od akceptacji.

4

@Persyfl Można źródło ankiety/sondażu? Po wynikach po I turze, oraz sondaży przed drugą ciężko mi w to uwierzyć.

9

@NGTRX Z drugiej strony, jesli juz tak ciagniemy takie ogolniki i wyliczanki ( oceniajac USA, Polska jako calosc) to mozna tez powiedziec, ze przyzwoite osoby nie beda za aborcja, beda za zakazem aborcji (ale co tam przejmowac sie zlepikiem komorek). Dodatkowo niektorzy przedstawiciele lewicy widac, ze maja problem z wiekiem ludzi (zbyt mlodym - plod oraz zbyt starym) - bo starsze osoby pozbawilyby praw wyborczych, mlodszych w sumie tez, bo nic nie wiedza o zyciu (z Konfederacji sie wyrasta, no chyba, ze glosy Trzaskowskiemu sie przekaze).

Ale to tylko wyliczanki na temat przyzwoitosci.

5

@masq To może Ty wyjedź za granicę wschodnią, skoro nie podoba Ci się to, że mi się nie podoba? To ma być argument?
@Mr.Monteg Oczywiście że w większości sytuacji to tak nie wygląda i że wrzucam do jednego worka. Możesz być sobie przeciwnikiem ideologii LGBT, cokolwiek ona by dla Ciebie nie znaczyła. Ja mogę być na przykład przeciwnikiem ideologii chrześcijańskiej, cokolwiek by ona dla mnie znaczyła. Jeśli jednak postulowałbym dajmy na to, że należy odebrać chrześcijanom w Polsce możliwość zawierania ślubu kościelnego, to nie byłbym przeciw ideologii, tylko przeciw chrześcijanom.

@Colon Nie, nie jest to to samo. Nie mam zamiaru pisać dlaczego, bo prowadziliśmy tę rozmowę 1000 razy. Ale kumam, że Ci nie zależy na zrozumieniu mojego punktu widzenia, bo byś takich rzeczy po prostu nie pisał. A co do drugiej części to proszę nie projektuj rozmów na la rambli i swojego przypasowywania użytkowników do lewicy i prawicy na Polskę, bo to nieuzasadnione.

@masq Mi też się mimo wszystko podoba. Ty też pewnie na coś narzekasz i "dyskredytujesz nasz kraj". Wiesz, po to są między innymi wybory, żeby to narzekanie przekuć na jakąś zmianę.

8

@Persyfl Źródło poproszę do tych 60%

Nie ma czegoś takiego jak ideologia LGBT? Czyli rozumiem uważasz się za mądrzejszego do dr Mentzena, który w jednym filmie wypunktowuje wszystkie cechy LGBT udowadniając tym , że spełniają wszystkie 'wymogi' by być nazywaną ideologią?

@NGTRX - ale mi się tu mimo wszystko podoba. To Ty narzekasz i dyskredytujesz nasz kraj, więc skoro na zachodzie jest tak dobrze to jaki problem wyjechać do tej krainy miodem płynącej?

2

@NGTRX Na zmianę była szansa w I turze. Teraz został już tylko PO-PiS.

7

@masq A więc głosowałeś za zmianą. Czyli coś Ci się nie podoba. Dlaczego Twoje niepodobanie się jest ok, a jak mi się coś nie podoba, to mam wyjeżdżać za granicę?

0

@NGTRX Myślę, że nie do końca trafiony przykład podałeś. Nie możesz chyba postulować przeciwko ślubom kościelym dla chrześcijanów ponieważ jest to regulowane przez prawo kościelne, a nie państwowe, o ile się nie mylę :). Myślę również, że byłbyś także, a zwłaszcza przeciwko ideologii chrześcijańskiej, ponieważ ślub to nie tylko dwojga ludzi, ale przede wszystkim wartości i poświęcenie się sobie nawzajem w miłości do końca życia.

5

@NGTRX Chodzi o porownanie. I prosze nie baw sie w analize (projekcja).
Ja bardzo dobrze Cie zrozumialem. Po prostu nieptorzebnie napisales, ze " prawa człowieka to w Polsce bardzo egzotyczne poglądy, więc nie dodam." - mialo byc zabawnie, wiec moj wpis traktuj tez jako lekko idacy w tym kierunku. Nie bede pisal, ze sie spiale, bo wyjdzie, ze to teraz ja Cie analizuje ;)

Jesli mialbys kogos pouczac, kto dzieli ludzi na lepszych i gorszych, tzn na lewica i wredna prawice, to jest to @Chwytliwy , ale czy to zrobisz?

0

@Persyfl Rok to kupa czasu :) i powtórzę się, wybory prezydenckie nie do końca idą ramie w ramie z tym sondażem.

5

@Colon "mozna tez powiedziec, ze przyzwoite osoby nie beda za aborcja, beda za zakazem aborcji"
Przyzwoite osoby wyżej cenią człowieka konkretnego od potencjalnego.
"bo starsze osoby pozbawilyby praw wyborczych"
Kto z lewicy chce pozbawiać praw wyborczych ze względu na wiek? O_o
"no chyba, ze glosy Trzaskowskiemu sie przekaze"
Z Konfederacji faktycznie się wyrasta, najczęściej gdy się pójdzie do pracy i okazuje się, że nie każdy zostaje królem świata, ale lewica niespecjalnie Trzaskowskiego popiera. Chociaż część na niego zagłosuje jako mniejsze zło, ale tylko część.
I taka ciekawostka dygresyjna: sporą część kasy z tarczy przedsiębiorcy po prostu sobie na lokaty wrzucili.
https://businessinsider.com.pl/finanse/pieniadze-z-tarczy-antykryzysowej-zalegaja-na-firmowych-kontach/vwbr0em

0

@Colon Czego mnie oznaczasz?

3

@Colon Skoro mnie bardzo dobrze zrozumiałeś, to po prostu nie zależy Ci na rozmowie. Spoko, nie jest to grzech.
Jakby mi tak Chwytliwy napisał, to może i bym mu tak odpisał. Tak się składa, że mi nie napisał a nie lubię się bawić w szeryfa la rambli.

0

@NGTRX rozmawiamy przeciez. A nepotzym spotyka sie nie tylko w polityce...

0

@NGTRX Bo Ty kochany praktycznie ciągle narzekasz. Weź obiektywnie spójrz w historię swoich komentarzy 'niepiłkarskich'.

6

@masq "Czyli rozumiem uważasz się za mądrzejszego do dr Mentzena"
Od niego zdecydowanie. Przypominam, że on ma tytuł (wątpliwy, ale jednak) z ekonomii i jak sam twierdzi, powie wszystko, żeby zyskać poparcie. Nawet gdyby ideologię sprowadzić tylko do wewnętrznego paradygmatu klasowego, to musiałby on być determinowany przez orientację niehetero, a tego nie da się dowieść.

0

@Persyfl Wlasnie dlatego nazwalem to wyliczankami : na przyzwoitosc albo na skale lajdactwa.
Kilka osob o tym pisalo. Ja nie wzialem tego na powaznie, ale tak bylo. Wpis bardziej humorystyczny, wymiana zdan.

0

@Persyfl Jest gdzieś doktorat Mentzena? Bo jak szukałem , to go nie znalazłem.

4

@masq Podaj mi jaki % narzekających komentarzy politycznych na forum piłkarskim i na jakiej próbie przesądzi o tym, że się powinienem wyprowadzić a się wyprowadzę! Nie może tak być, za dużo narzekam!

Serio piszesz czy mnie trollujesz?

0

@Mr.Monteg A to już inna sprawa, ale trend był wzrostowy. Szczucie pewnie nie pomogło.

2

@Colon Tyle tylko, że o ile w kwestii aborcji masz zderzenie przynajmniej dwóch różnych systemów aksjologicznych, to przyzwoitość, o której pisze @NGTRX sprowadza się do wartości raczej powszechnie uznawanych i jedynie wybiórczego ich stosowania.
"Kilka osob o tym pisalo."
To chętnie bym posłuchał, jak to lewica chce zwiększać wykluczenie społeczne, co jest sprzeczne z jej istotą.

1

@Chwytliwy Powinien być dostępny w bibliotece UAM, ale może jeszcze nie zeskanowali.

0

@NGTRX Proponuję popracować nad składnią zdania, bo strasznie się to czyta. Jakby pijany mistrz Yoda do mnie pisał xD

konto usunięte

1

@masq lepiej nic nie robić tylko zwinąć mandżur i wyjechać jak coś mi się nie podoba. Brak mi słów

2

@Lord_Vader powiedziałem Yoda, a zjawił się Vader :D

konto usunięte

1

@masq tym razem jesteśmy w jednej drużynie z zielonym :)

0

@Persyfl Nie zmyslam, pisalo, dlatego o tym wspomialem, niektore osoby maja po prostu problem z tym, ze istnieja rozne stadia rozwoju, a akceputja jako jedyna te, w ktorym sami sie znadjuja (blondyn, Berlin, 40 lat, niwierzacy, poglady lewicowe - moze glosowac,)
Korwin sie nei szczypie i mow wprost, by zabrac wielu ludziom prawo do glosu, ale przynajmniej nie jest hipo-potamem.

Ja dokladnie wiem o czym pisal @NGTRX , nie jestem az tak glupi na jakiego wygladam. Ja pisalem tez o czym innym. Czlowiek zna sie na forum jak lyse konie, konwersacje odybwaja sie na roznych poziomach.
Niekonwekwencja to nasza wspolna cecha.

#stworzylisciePotwora

1

@Lord_Vader To naucz go poprawnie sklejać zdanie.

1

@Colon "Nie zmyslam,"
Nie twierdzę, że zmyślasz. Po prostu chętnie bym się zapoznał, bo na pewno nie byli to lewacy.
I trochę się zagubiłem w tym, o co kruszysz kopie :)

0

@masq Ahh, ten koronny argument o sklejaniu zdania, a może tak do tematu się odnieś a nie masz jakieś wąty o rzekomo źle ułożone zdanie?

0

@Mr.Monteg Brawo, wreszcie ktoś używa prawidłowych definicji!

0

@Persyfl wiele tresci w tym nie bylo, po prostu - "jedynie sluszny wiek", nie byly to zadne elaboraty.

1

@masq
Zabawne jak w swoim pierwszym poście w ogóle nie odniosłeś się do tego, od czego zaczęła się dyskusja.
Pasuje ona jak pięść do oka.
Chyba zabolala cię opinia tego Amerykanina.

0

@NGTRX Przecież kwestia LGBT to tylko temat zastępczy podnoszony przez polityków jednej albo drugiej strony a ludzie to łykają jak pelikany. W Polsce jest wiele poważniejszych problemów a jednak nawet na forach pisze się o jakimś problemie LGBT który praktycznie nie istnieje.

« Powrót do wszystkich komentarzy