La Rambla

Witaj na La Rambla
Witamy na La Rambla, gdzie dyskusje toczą się całą dobę! La Rambla to dział stworzony specjalnie dla zarejestrowanych Użytkowników FCBarca.com. Zapraszamy do rejestracji oraz dyskusji nie tylko o Barcelonie i nie tylko o piłce nożnej. W tym dziale obowiązuje regulamin serwisu FCBarca.com, który znajdziecie tutaj. By Użytkownikom La Rambli ułatwić korzystanie z tego działu w zgodzie z regulaminem, stworzyliśmy dla Was Kodeks La Rambla. To zbiór sugestii i wskazówek, które pozwolą Wam poruszać się po La Rambli bezpiecznie, bez narażenia na blokadę konta. Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z Kodeksem!

La Rambla

Online: 1128 Culés

19

Ciekawą rzecz zauważyłem. Otóż w 90% przypadków Duda wisi na płocie u ludzi z małą i zaniedbaną działką, elewacją od dziesiątek lat nieruszoną. Z oknami jeszcze za komuny. Biedą aż świszczy.
Z kolei Trzaskowski i wcześniej też Holownia wiszą/wisieli na zadbanych furtkach, przy ładnych i odnowionych elewacjach.
To tylko pokazuje, kto w głównej mierze wybiera nam przyszłość. I jacy ludzie w większości tu żyją.
Zacznijmy traktować przedsiębiorców tak, jak na to zasługują. Emeryci i bezrobotni nie powinni być ponad nimi.

9

@msmsms Mam nadzieję, że jesteś gotowy na falę hejtu za krytykowanie prawdziwych najlepszych Polaków

15

@msmsms
Uwielbiam takie uogólnienia. Nie mające nic wspólnego z rzeczywistością. Nikt nie jest ponad przedsiębiorcami - ani emeryci, ani bezrobotni. Wszyscy są równi - i to was tak boli?

5

@msmsms
Przesadzasz. Widziałem również i na zaniedbanych posesjach banery Rafała.

Zgodze sie jednak z tym ,że przedsiębiorcy traktowani sa jak dojne krowy. Teraz niekiedy bardziej opłaca się nie pracować niż pracować
Pracodawcy często sa niedoceniani ,nawet tu na stronie w kilku dyskusjach pojawiali się tacy którzy od pracodawcy tylko chcą wymagać, a nie dawać

1

@cata_luna Osobiście również to zauważyłem. Więc nie jest to uogólnianie, a spostrzeżenie, tudzież moim zdaniem trafne. Nie wszyscy są równi. Ani za PO nie byli równi (przedsiębiorcy byli ponad wszystkich co miało plusy i minusy), ani za PiSu nie są równi (ludzie bezrobotni, emeryci etc. są ponad przedsiębiorcami co ma w moim mniemaniu plusy, ale i większość minusów).

5

@msmsms Oczywiście że tak jest. Było to wiele razy wałkowane kto głosuje na PiS (statystycznie ). Jednak Twoja wypowiedź brzmi trochę jak Jarka o gorszym sorcie.

1

@macio_944
Jakiś przepis, ustawa która mówi o wyższości jednych nad drugimi?

9

@msmsms Abstrahując od tego kto za kim bo mi ani do jednego ani do drugiego blisko nie jest takie porównania są po prostu podłe i dzielą ludzi. no ale jak lubisz ... . Szufladkowanie niskich lotów.

2

@msmsms bzdura, na południu piękne domy mają ludzie wieszający plakaty prezydenta Dudy, w tych czasach zaniedbany dom to rzadkość

konto usunięte

4

@cata_luna O jakiej wyższości ty mówisz? Że państwo powinno dbać o interesy przedsiębiorców i ich pracowników, a nie darmozjadów? Na to trzeba przepisów? A jak już jesteśmy w temacie przepisów to wyższości władzy nad wszystkimi innymi (włącznie z prawem) zapisanej nie widziałem, a widzę w rzeczywistości.

1

@cata_luna mnie absolutnie nie boli, natomiast nie zamierzam tego finansować jako przedsiębiorca.

1

@sokot Uwielbiam jak próbujecie walczyć ze statystyką, urocze to jest :D Prawica RP vs dane statystyczne

0

@Triv44 złoty człowiek, notariusz.

10

@macio_944 Mylisz spostrzeżenie empiryczne z tworzeniem hipotezy nt. całej populacji na podstawie próby o niskiej liczebności, jak robi to @msmsms . Mówiąc prościej - to, że coś zauważyliście w wąskim okręgu (nie sądzę żeby którykolwiek z Was jeździł po całej Polsce przyglądając się banerom), to nie oznacza, że tak jest wszędzie. Wypowiedzi typu "To tylko pokazuje, kto w głównej mierze wybiera nam przyszłość. I jacy ludzie w większości tu żyją." to oczywiste uogólnianie (bardzo niesprawiedliwe moim zdaniem) i nie wiem jak można zaprzeczać, że to nie jest uogólnianie.

Trochę słabe jest to ciągłe obrażanie lub budowanie dziwnych teorii pod adresem wyborców partii której się nie lubi. Serio nie macie lepszych argumentów na zdyskredytowanie obecnej władzy? Przecież oni się wystawiają praktycznie w każdym tygodniu.

9

@Bykunn Z czym ja walczę ? Ze statysatyką ? czyją ? kolegi msmsms ... bo "zauważył" ? Ten wpis to nic innego jak obrzucanie sie błotem przede wyborami. I jszcze jedno napisałeś do mnie "próbujecie" - do jakiego wora ty mnie wrzucasz ? Bo chyba jasno napisałem że nie jestem ani za jednym ani za drugim kandydatem ? Już mózgi ludziom te wybory odejmują.

0

@IAmBackCules
Nie mówię o żadnej wyższości, tylko o równości. Teraz to państwo ma dbać o interesy przedsiębiorców? Coś ci się nie pomieszało? Jak miałoby to wyglądać? Przeczytaj sobie swoje ostatnie zdanie - widzisz w nim jakikolwiek sens? Przecież to jakiś bełkot.

0

@Maciek1983
Bycie przedsiębiorcą czyni cię lepszym?

1

@cosinus90 Moment, czyli twierdzisz że Jego spostrzeżenie nie ma odwzorowania w statystykach powyborczych? Czy te statystyki kto na kogo głosował są przekłamane?

konto usunięte

2

@msmsms Co wy tu jeszcze wymyślicie? Myślałem że widziałem już wszystko ale co rusz podnosicie poprzeczkę głupoty i chamstwa. Dlaczego tutejsza moderacja nie banuje takich jawnych prowokatorów, i do tego jeszcze faszyzujących? Zabić emerytów i bezrobotnych, przecież oni do niczego potrzebni nie są i nie powinni mieć żadnych praw! No i co najgorsze nie głosują na Trzaskowskiego! Co jeszcze? Zrzucać niepełnosprawnych w przepaść jak w Sparcie

3

@Bykunn Twierdzę, że jeśli dwaj koledzy wyżej zauważyli w swoim otoczeniu brzydkie domy z plakatami Dudy i ładne domy z plakatami Trzaskowskiego, to nie oznacza, że cała populacja domów w Polsce dzieli się według tej zasady. Wystarczy przeczytać ze zrozumieniem moją poprzednią wypowiedź.

1

@cosinus90 Ah oczywiście, że to tego nie oznacza bo nie tak działa statystyka... Ale jak weźmiesz 100 domów ładnych i 100 brzydkich to STATYSTYCZNIE chłopaki mają rację w tych spostrzeżeniach. Oczywiście można się przejechać i znaleźć nawet 1000 obdrapanych starych domów z plakatem Trzaskowskiego i 1000 willi z basenem z plakatem Dudy, ale statystycznie to ich obserwacja jest bliższa rzeczywistości

0

@cosinus90 Tylko że tutaj nikt nie dyskredytuje władzy czy rządu ale swoich sąsiadów Co niektórych to widać podnieca albo dzięki temu sami się dowartościowują

4

@Bykunn Nie masz pojęcia o czym mówisz. Zapoznaj się z teorią estymacji przedziałowej i weryfikacją hipotez w statystyce matematycznej. Ja tylko pokrótce opowiem - nie możesz twierdzić, że coś jest bliższe tzw. "rzeczywistości" na podstawie tak lichych obserwacji. Może być akurat tak, że poza ich obszarem zjawisko jest dokładnie przeciwne.

0

@cosinus90 Tak oczywiście, że może tak być. Tylko tak nie jest, co wiemy z tego jak głosowały poszczególne grupy wyborców.
Ty się odnosisz do teorii i analizujesz to tylko na podstawie tego co on przedstawił. Ale mamy też inne dane, dużo szersze i na tej podstawie stwierdziłem to co stwierdziłem

5

@Bykunn Ja nie znam statystyk mówiących o wyglądzie domów wyborców Andrzeja Dudy i Rafała Trzaskowskiego. Jeśli takowymi dysponujesz jak piszesz, to chętnie zobaczę. To, że autor posta zobaczył kilka/kilkanaście banerów na domach i dobudował do tego nieco chamskie uogólnienie nt. jednej z tych grup, to już inna kwestia i myślę, że niektórzy powyżej dostatecznie to wyjaśnili, dlatego nie będę się nad tym pochylał.

0

@cosinus90 O matko kochana. No faktycznie nie ma takich statystyk. Na podstawie wieku, dochodów, miejsca zamieszkania i wykształcenia wszak nie wolno nam próbować wyciągać wniosków. Dobra koniec bo wydaje mi się, że Twoja analiza nie jest zbyt głęboka

0

@msmsms haha śmieszne to, bo ja tego nie zauważyłem jakoś :)
zaraz napiszesz jeszcze że Duda wisi u rolników w stajniach, na szopach etc, a Trzaskowski wisi na biurowcach, hotelach typu Sheraton, salonie Mcclarena w Warszawie etc..

śmieszne, chociaż wydaje mi się że to nie jest coś co zauważyłeś, a coś co chcesz zauważyć-bo poprzez wypowiedzi tych niezdarnych polityków, właśnie tworzą w głowach takie przekonania przez co Polska jest coraz bardziej podzielona. A to fakt, który wkurza mnie najbardziej, zamiast walka o stołki na argumenty, i dobre wspólne cele, to kwestia nr.1 obrzucanie się błotem, czy to PO czy to PIS, podkładanie sobie świń itp. A wszyscy to łykamy jak pelikany, przez co argumenty schodzą na drugi plan, a najważniejsze dla każdego staje się z jakiej parti dany polityk jest.

3

@Bykunn Przestałem już rozumieć o co Tobie w ogóle chodzi bo skaczesz z tematu na temat, raz chcesz używać statystyki a raz nie w zależności od własnego upodobania, więc to rzeczywiście dobry moment na zakończenie dyskusji.

1

@Bykunn Dyskusja o domach jest dość głupia, ale jeśli można coś rozjaśnić ze statystyki to w sumie warto. Bliżej mi tu do tego, że @cosinus90 ma rację, bo rzeczywiście próbka 15-20 domów (bo wątpię, aby więcej zaobserwowali) jest za mała, aby móc wyciągnąć wnioski na temat całości, bo to mogą być jakieś np. zaburzenia lokalne.

0

@cosinus90 Czyli jeśli statystycznie wyborcy Andrzej Dudy są słabiej wykształceni, mieszkają na wsi lub w małym mieście i zarabiają mniej (niż wyborcy Rafała Trzaskowskiego, ale powtarzam statystycznie) to czy nie można z tego wysnuć logicznego wniosku, że dużo bardziej prawdopodobne jest iż mają oni domy w gorszym stanie, a więc plakaty wyborcze Andrzeja Dudy statystycznie wiszą na budynkach w gorszym stanie?
Czy miejsce zamieszkania, wykształcenie i zarobki nie korelują statystycznie w żaden sposób ze stanem domu?

2

@Bykunn I to ostatnie jest bardzo dobrym, konkretnym pytaniem. Ja nie znam żadnych badań ani statystyk w tym zakresie, ale da się je przeprowadzić nawet w niezbyt skomplikowany sposób, istnieją do tego narzędzia matematyczne.

Na chłopski rozum można oczywiście przypuszczać różne rzeczy. Ja widziałem już różne sytuacje, są profesorowie którzy chodzą w obdartych swetrach, znam też kilka osób które mają pięcio/sześciocyfrowe zarobki a po ich domu czy samochodzie powiedziałbym, że zarabiają w okolicach średniej krajowej. Z drugiej strony znam też osoby które żyją na zasadzie "zastaw się, a postaw się" i próbują pokazać ubiorem, samochodem czy właśnie domem że są majętni, choć często okazuje się że to wszystko jest na kredyt i żyją ponad stan. Ja po prostu nie lubię generalizacji jakiej dokonał autor posta i dlatego się sprzeciwiłem. Myślę, że więcej już naprawdę nie dodam w tym temacie.

« Powrót do wszystkich komentarzy

Media

Liga typerów

1 _KrAtOs_ 121 pkt
2 Tridente2015 119 pkt
3 KingLeonidas 119 pkt
4 maciek2164 119 pkt
5 lefreux 118 pkt
Zobacz tabelę

Sonda

Jak oceniasz decyzje ws. udziału Puiga, Fatiego i Araujo w play-offach o awans do Segunda Division?