La Rambla

Witaj na La Rambla
Witamy na La Rambla, gdzie dyskusje toczą się całą dobę! La Rambla to dział stworzony specjalnie dla zarejestrowanych Użytkowników FCBarca.com. Zapraszamy do rejestracji oraz dyskusji nie tylko o Barcelonie i nie tylko o piłce nożnej. W tym dziale obowiązuje regulamin serwisu FCBarca.com, który znajdziecie tutaj. By Użytkownikom La Rambli ułatwić korzystanie z tego działu w zgodzie z regulaminem, stworzyliśmy dla Was Kodeks La Rambla. To zbiór sugestii i wskazówek, które pozwolą Wam poruszać się po La Rambli bezpiecznie, bez narażenia na blokadę konta. Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z Kodeksem!

La Rambla

Online: 1600 Culés

3

Wybaczcie, że ja znowu o LGBTiQ po kilku godzinach, ale to w ramach oswajania Was z odmiennościami.
Wyobraźcie sobie, że przychodzi do was wasz 17-letni syn i mówi: kochani rodzice, jestem gejem i mam chłopaka. Jak byście zareagowali?

0

@Comentateiro Już słyszę to odpowiedzi rodzinki :My nie mamy syna ;]

22

@Comentateiro pocałowałbym go w usta i powiedział że ja też

8

@Comentateiro Wyobraź sobie że twoja żona po ślubie okazuje się transem, jak byś zareagował?

Komentarz usunięty

3

@Comentateiro Wolałbym żeby to była kobitka, ale najważniejsze jest szczęście syna w tym przypadku. O ile jego chłopak nie byłby jakimś skurwielem, to bym ich wspierał

Komentarz usunięty przez użytkownika

6

@Comentateiro szczerze to nawet nie jestem w stanie sobie wyobrazić takiej sytuacji. Całe życie byłem przekonany, że jak laska jest lesbijka to jest bardziej normalne niż facet-gej. Więc tak myślę, że jakoś córkę lesbijka bym przetrawił, ale teraz się łatwo mówi, rzeczywistość i życie szybko nas weryfikuje

19

@Comentateiro
Zapytałbym czy wybranek nie jest przypadkiem kibicem Realu

19

@Comentateiro Lepa, fast attack, buła i po typie. Potem budzi się na Syberii.

6

@Comentateiro Synus, a moze powtorzymy angielski?

0

@Comentateiro co za pierniczenie :) LGBT jest bardziej złożone niż tylko homoseksualizm, nie można mieć pretensji czy uprzedzeń do homoseksualistów, a przynajmniej nie powinno się mieć. Bo kim jesteśmy aby osądzać i skąd wiemy, co w przyszłości przydarzy się w naszej rodzinie? Ale tu chodzi o coś znacznie więcej, jeśli ktoś rusza z buciorami do mojej rodziny, dzieci czy profanuje ważne dla mnie wartości w które wierze i wyznaje, to staje się wilkiem i bronię swojego stada :)

1

@ComentateiroMówiłem ci Halina, żebyś kur... tych LPGIE nie puszczała w telewizorze,syna nam spedaliłaś.

2

@sebasek99 ja bym jeszcze stuna dał na wszelki wypadek

1

@Comentateiro Wydziedziczyłbym i tyle by było z jego marzeń aby dostać w spadku mojego trabanta...

2

@Barwindg Ja nie chcę za bardzo poskładać. Musi tam w końcu mieć siły tam później kopać w łagrze.

0

@PrinceDamon chopie, myślałem że mi piwo zawsze smakuje ale po tym komentarzu już niekoniecznie..
Wygrałeś

0

@Misanthrope Dzięki wszystkim, za odpowiedzi, mam już jakiś obraz. Konserwa do sześcianu.

1

@Comentateiro Cieszymy się że mogliśmy pomóc. Pozdrów syna...:)

2

@budel17 Ja jako facet to uważam, że kobiety lesbijki to w sumie coś normalnego, ale czy zaakceptował bym syna geja? Nie odpowiem bo sam nie wiem jakbym zareagował.

2

@Comentateiro postarałbym się go wesprzeć aby nabrał pewności siebie i aby nie bał się swojej orientacji. Wewnątrz jednak czułbym ogromny żal i smutek bo nigdy nie zaakceptuje homoseksualizmu jako czegoś normalnego.

2

@Comentateiro załamałbym się i mówię to całkiem serio. Tak samo w przypadku córki lesbijki.

4

@Comentateiro
Bardzo dobry tekst dający do myślenia. Jak widać po kometarzach, to chyba zatkało fanów pewnego gościa na 4 litery, bo nie widać, aby mieli coś do powiedzenia.
Przy okazji to ja uważam, że tolerancja w temacie jest absolutnie poza wszelką dyskusją, jednak odróżniłbym ją od promocji tej choroby (ja uważam, że to choroba, chociaż WHO ma inne zdanie, ale tam też chorzy na tą przypadłość mogli przecież decydować czy to choroba czy nie choroba). Generalnie jestem przeciw promocji tych „odmienności” i przy okazji przeciw promocji pod hasłem „gender”. Nauczcie się odróżniać tolerancję od promocji (jeśli jeszcze ktoś nie zauważył tu dwóch kwestii).
Nie przeszkadzają mi związki partnerskie, ale już na adopcję dzieci zdecydowanie bym się nie zgodził, chyba, że mnie ktoś przekona, jak wielkie dobro by z tego było.
Tak czy inaczej wybieram się na wybory koniecznie z własnym cienkopisem (w żadnym wypadku z długoPiSem).

2

@Comentateiro gejem sobie może być , ogolnie nie mam z tym problemu ale jak wychodza z tym na ulice itp to wtedy mam problem .
Jak bylem rok temu w Saint Michel i widzialem obsciskujacych i calujacych sie gejow to myslalem ze sie porzygam z obrzydzenia .

Ogolnie jak dla mnie moze byc jak najwiecej gejow . Nie dosc ze nie zajmują kobiet to jeszcze zajmuja kolejnych gosci , którzy nie zajmują kolejnych kobiet . Byle nie obok mnie .

Jedyne co moglbym powiedziec synowi to że mi przykro , bo w tym momencie nasz ród wygaśnie XD

0

@ShawnC 2 akapit mnie rozbroił. Od tej strony nie ugryzłem tematu : )

4

@Remi70 Nie można uważać czy coś jest chorobą czy nie. Albo jest albo nie. To kwestia medyczna, a nie kwestia opinii. Słońce np. to gwiazda i nie jest to kwestia opinii.

2

@Comentateiro no to jak wyjasnic cos co jest sprzeczne naturze ? dwoch ojcow raczej nie jest zgodne z tym wszystkim .
Pomyslmy ze nagle wszyscy zamieniaja sie w gejow albo lesbijki , no bo to przeciez normalna i wszystko jest git . I co sie dzieje ? cywlizacja ginie za 100 lat , jest to normalne ? jak dla mnie nie .
Niewiem czy to jest choroba czynie ale dla mnie cos jest z czlowiekiem nie tak , jest to jakies uchylenie . A oczywiscie ze nie powiedza tego glosno bo przeciez bylbys homofobem itp itp . Dzisiejszy swiat schodzi na psy .

0

@Comentateiro
Ja przyjmuję, że skoro jakikolwiek rodzaj braku płodności jest chorobą, to skoro ze związku partnerskiego tj. związku osób tej samej płci nie może być dzieci, to taka sytuacja prowadzi do wymarcia gatunku, więc jest chorobą.
Jestem głęboko przekonany, że jest to choroba, ale pewnie ze względów wypromowanych „poprawności politycznych” WHO oficjalnie uważa, że nie jest to choroba.
Dla mnie nie ma to większego znaczenia. Jestem tolerancyjny.
Natomiast jak najbardziej zgadzam się z Tobą w kwestii teoretycznej, że powinna to być kwestia medyczna (a nie polityczna)

0

@ShawnC
Dlatego trzeba coś zmienić, bo inaczej będziemy tylko dyskutować na dyżurne tematy zastępcze.

1

@Remi70 Ale geje nie są bezpłodni. Oni mogą być jak jurne byczki, lesbijki mogą być wybitnie płodne. Pójdzie dziewczyna do łóżka z chłopakiem a wychowa dziecko z dziewczyną i cała teoria o chorobie szlag trafia. Jest płodna? Jest. Urodziła dziecko? Tak. Wychowuje je? Tak. Z dziewczyną? I co to ma do płodności? Bezpłodność jest chorobą, a nie decydowanie się na brak dziecka.

A co dopiero powiesz o biseksualistach? Twoja teoria jest zbyt prosta by wyjaśnić fenomeny biologiczne jakie powstały w naturze. Definicja choroby to tylko postrzeganie człowieka, a one jest bardzo ułomne. To co wg Twoich ludzkich kategorii jest chorobą, kompletnie nie musi nią być w świecie przyrody.

1

@Comentateiro
A facet jak żyje z kotem tylko, to co jest wobec tego?

0

@Remi70 Nie wiem. Samotność?

0

@Comentateiro Mam takie skromne pytanko.... Czy ktoś z Was zna osobę LGBTQ+... Bo ja nie .... Znam jednego geja , w porządku facet, nie obnosi się ze swoim seksualizmem. Szanuję ok, nie ma. Nie znam żadnej lesbijki , tranwestyty itd. Nie znam żadnej osoby, która by była jednocześnie LGBTQ+, czyli to .... tu dopiszcie co uważacie.

3

@Comentateiro szczerze mam syna i co mówiłem przed narodzinami to to by był zdrowy i nie był rudy ;-) co do preferencji seksualnej to uważam, ze byłbym jednak zawiedziony chociaż nie mam nic do gejów czy lezbijek - co innego do LGBT całej tej „sekty” - zaistaniałą sytuacją, nie wyobrażam sobie tego, chociaż wiadomo zawsze będzie moim synem!

1

@Slazmi Ja nie znam osobiście, ale czasami dla znajomości tematu słucham ich audycji żeby zrozumieć ich postrzeganie świata. Moja córka, w wieku licealnym, zna kilka takich osób, a nawet się przyjaźni z jednym gejem. W szkole u niej całkiem sporo jest takich osób i z tego co mówi nawet ludzie o światopoglądzie konserwatywnym podchodzą do nich z szacunkiem, a wierz mi, że zarówno mi jak i mojej córce daleko do prawicy.

0

@ArdoFCB
Utopil Ja w oczyszczalni

0

@Comentateiro
Wiecej wódy trzeba by kupowac

0

@Comentateiro mialem taka dyskusje na studiach w Irlandii , w kraju gdzie odbylo sie referendum odnosnie zawierenia malzenstw przez takie pary .Wszyscy sa tutaj tacy "tolerancyjni i otwarci" oraz "postepowi i nowoczesni "

Wszystko sie zmienilo gdy ktos zapytal czy chcialbys by Twoj syn " przyjmowal " czy w druga strone "

Z ta druga strona nikt nie mial problemu , natomiast na pytanie " przyjmowal " nikt nie chcial lub nie mogl odpowiedziec :)

« Powrót do wszystkich komentarzy

Media

Liga typerów

1 _KrAtOs_ 121 pkt
2 Tridente2015 119 pkt
3 KingLeonidas 119 pkt
4 maciek2164 119 pkt
5 lefreux 118 pkt
Zobacz tabelę

Sonda

Jak oceniasz decyzje ws. udziału Puiga, Fatiego i Araujo w play-offach o awans do Segunda Division?