La Rambla

Witaj na La Rambla
Witamy na La Rambla, gdzie dyskusje toczą się całą dobę! La Rambla to dział stworzony specjalnie dla zarejestrowanych Użytkowników FCBarca.com. Zapraszamy do rejestracji oraz dyskusji nie tylko o Barcelonie i nie tylko o piłce nożnej. W tym dziale obowiązuje regulamin serwisu FCBarca.com, który znajdziecie tutaj. By Użytkownikom La Rambli ułatwić korzystanie z tego działu w zgodzie z regulaminem, stworzyliśmy dla Was Kodeks La Rambla. To zbiór sugestii i wskazówek, które pozwolą Wam poruszać się po La Rambli bezpiecznie, bez narażenia na blokadę konta. Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z Kodeksem!

La Rambla

Online: 922 Culés

65

Jechałem właśnie autem i skacząc po stacjach radiowych usłyszałem głos Ojca Tadeusza więc z ciekawości postanowiłem posłuchać jego mądrości. Ojciec od razu do rzeczy zaczyna o $$$$$ drodzy słuchacze i rodzino naszego radia prosimy nie wahać się z wpłatami na nasze działanie, jesteśmy w trudnej sytuacji przez pandemię. Szczególnie apeluje do naszych rodaków w USA i Kanadzie o wpłaty bo przesył do tych krajów dużo kosztuje i ktoś musi za to płacić.

No kurała xDDDDDD

10

@IronSanHybrid Dobry z niego businesswoman, moze zamiast pana Kursiego by sie nadal?

10

@IronSanHybrid Ech, bo za oceanem słuchają/oglądają to badziewie :D

9

@IronSanHybrid nie owija w bawełnę jak politycy. Taki ktoś jest nam potrzebny :)

9

@Chaoss Nie każdy bohater nosi pelerynę :D

5

@IronSanHybrid
Ona czuje we mnie piniądz, wystroiła się jak Beyonce :D

7

@IronSanHybrid Jak on argumentuje ich trudna sytuacje ;)? Pandemia fale radiowe przycina?

Komentarz usunięty

3

@Kamil92 dobry człowiek a ty go obrażasz :)

konto usunięte

19

@IronSanHybrid w sumie to nie szkoda mi tych ludzi, których wykorzystuje. Jak można być takim idiota, żeby mu jakiekolwiek pieniądze wysyłać.

7

@IronSanHybrid Dla Tadzia są rzeczy ważne i ważniejsze a najważniejsze, żeby $ się zgadzała ;D

4

@fart Ma najmojszą rację :)

5

@BaRcA!FaN ja chyba wyślę ze stówkę, tak na przekór jego przeciwnikom xd

1

@Chaoss ta, dobry :D

3

@Kamil92 jego wina że znalazł głupców?

2

@IronSanHybrid Tylko sutanne :D

2

@Chaoss Jak to kiedyś powiedział Korwin : „To że na świecie jest dużo idiotów to nie jest powód do smutku tylko do radości!” :D

2

@IronSanHybrid a poza tym uważam że Unia Europejska powinna zostać zniszczona :)

2

@AnnaMarianna fale radiowe po przekroczeniu granicy mają pewnie 14 dniową kwarantanne

0

@IronSanHybrid Możesz mi wytłumaczyć co w tym jest 'iksde'? Poważnie pytam.

0

@IronSanHybrid Sporo ryzykujesz słuchając czegoś takiego w czasie jazdy samochodem, no chyba że jako pasażer, ale wtedy rozpraszasz kierowcę.

5

0

@IronSanHybrid Chyba nie zrozumiałeś pytania.

1

@ściah Właśnie zrozumiałem, ale Ty chyba nie zrozumiałeś odpowiedzi. Samo pytanie uznaje za retoryczne bo Tadeusz nie ma wstydu.

0

@IronSanHybrid Odpowiedź zrozumiałem - była na poziomie dziecka z podstawówki i dlatego postanowiłem się upewnić czy to po prostu nie było niezrozumienie z Twojej strony. Jeśli uznajesz moje pytanie za retoryczne, no to doprecyzuję, że nie jest. Wciąż zastanawiam się co jest śmiesznego w tym co napisałeś.

1

@ściah Skoro nie wiesz to i tak nie zrozumiesz. Obłuda tego człowieka jest tak wielka, że aż śmieszna. Co do poziomu dziecka z podstawówki to polecam Ci przeczytać swoje artykuły zanim je wypuszczasz zamiast je poprawiać pod naciskiem społeczności.

0

@IronSanHybrid

Cieszę się że zacząłeś wreszcie pisać jak w pełni władzy umysłowej dorosła jednostka. Wytłumacz mi zatem proszę w czym przejawia się obłuda ojca Rydzyka w tym przypadku?

1

@ściah przejrzyj sobie jego działalność i żerowanie na ludziach i państwie. Zobacz ile kasy z kasy państwa wyciągnął tylko w zeszłym roku. Dla niego liczy się tylko biznes, a nie ludzie... Taki z niego duchowny.

0

@IronSanHybrid Ok. Czyli masz pretensje do biznesmena (dyrektora medium radiowo-telewizyjnego), że nawołuje swoich klientów do wpłacania dotacji na radio/tv? Uważasz to za coś nagannego?

Moim zdaniem to coś chwalebnego, że gość stara się rozwijać biznes w sposób jaki uważa za słuszny i kiedy przychodzi kryzys, to próbuje ratować sytuację.

1

@ściah właśnie za bardzo jest biznesmenem a za mało duchownym. Człowiek pełen obłudy.

0

@IronSanHybrid Na jakiej podstawie dokonałeś takiej oceny? Chodzi mi o konkrety. Czego konkretnie za mało robi Rydzyk w zakresie obowiązków duchownego, a czego za dużo jako dyrektor medium? W czym dokładnie przejawia się jego obłuda?

1

@ściah nie chce mi się tu teraz dyskutować w nieskończoność... Widzę, że Ty masz inne zdanie to i tak go nie zmienię żeby nie wiem co. Jak dla mnie możesz mu wysłać kopertę w trudnych czasach. Ja wolę fame oglądać.

0

@IronSanHybrid Słabo.

Dobrej nocy.

1

@IronSanHybrid https://www.youtube.com/watch?v=9ZMUFwTehKs :)) w czasie kwarantanny nie ma jak rączek sobie poużywać. Ale mysle ze mu NBP troche wydrukuje pieniazkow, niech zlozy petycje:)

1

@IronSanHybrid Miejmy nadzieję, że i na Tadzia ktoś nakaszle.

1

@ściah Nie wierzę co ja czytam, Ty tak na poważnie w temacie tego przebierańca wyłudzacza ? całe szczęście, że ma już 74 lata.

2

@ściah Wszytko fajnie, ze Rydzyk Biznesmen i wgl, tylko szkoda, że żeruje on głównie na emerytach, którzy tych pieniędzy nie mają. Wpłacają mu oni często holendernie duże pieniądze, samemu zaciskając pasa do granic możliwości, bo wierzą, ze Rydzyk to jest ktoś w rodzaju proroka, któremu jeśli pomogą za życia to dostaną po śmierci. Niby ciemnoty i idiotów nie szkoda bo jak nie stracą tu to gdzie indziej, ale jednak...

0

@MessiTheBesst @MesQueUnClub_87 Czy dowiem się jakichś konkretów wreszcie? Bo na razie czytam o przebierancu wyludzaczu i biednych emerytach.

Jakie są dowody? Poważnie pytam. Bo to przypomina mi szczekanie na Owsiaka. Owsiak to, Owsiak tamto, a jak się zapytać o konkrety, to ich brak.

0

@ściah Przecież rydzyczek to najgorszy możliwy POdMIOT.
"Od bezdomnego dostałem Maybacha" - to już jest dowód, nieofrmalny, ale dowód. Gnój ponad gnoje. Do kamieniołomu bez litości bym go posłał.

0

0

@ściah To onet. A to bezpośrednio z ust Oooojca:
https://www.youtube.com/watch?v=mHXnMXT-w8E

Dałbyś uciąć paznokieć, że mówi prawdę? Ja dałbym uciąć głowę moją i moich rodziców, że to ściema i to taka bezczelna. Jak możesz...

0

@puyol_presidend5 I co jak odpisać na takie brednie? Daję Ci konkretny artykuł, który zadaje kłam Twoim pomówieniom i hejtowi, a Ty piszesz o ucinaniu głów Twoim rodzicom. Dramat jakiś. Zero zdrowego rozsądku tylko jad i nienawiść.

0

@ściah Haha, nie wierzę :D Dałem Ci gotowe słowa ojczulka, podałem na tacy. BEZPOŚREDNIE źródło, a Ty odrzucasz to, bo artykuł znalazłeś :D
Myślałem, że tylko babcinki z wypranymy głowami mogą popierać tą kanalię.
Jak ktoś mi powie kiedyś o zbrodniarzach złe rzeczy to im powiem "Tylko jad i nienawiść" :D

0

@ściah Ale wystarczy, nie mam nerwów, żeby dyskutować dłużej o zbrodniarzu, który dorobił się przez naiwnych emerytów. Zbrodniarz łojciec rydzyk.

0

@puyol_presidend5 Artykuł jest na bazie tego materiału i do niego się odnosi. Ty masz jakiś problem z czytaniem i słuchaniem po polsku?

0

@puyol_presidend5 Dyskusja z hejtem jest pozbawiona sensu. Kapie z Ciebie nienawiść, ślina na twarzy. Spójrz w lustro i zastanów się nad sobą.

0

@ściah 1. Artykuł przeczytałem - tak samo jak przeczytałem artykuł o tym, że CR przeznaczył swoje hotele na walkę z Koronawirusem - i co? :D I nie było tak. Artykuł to tylko artykuł.
2. Tak, kapie ze mnie nienawiść do tego czegoś zwanego ojczulkiem srydzykiem. Mam więcej szacunku do Schetyny, Jachiry i Szydło niż do tego starego grubaska.

1

@ściah W ogóle nie miałem ochoty Ci odpisywać, ale stwierdziłem, że wtedy wyjdzie na to, że faktycznie rzucam tylko pustymi hasłami.

Pamiętam kiedyś Twój artykuł o Messim w którym stawiałeś go w złym świetle bo po powiedział co myśli do kamery na Copa America i korupcji itp., pisałeś pod moim komentarzem, że"jak on może tak mówić skoro nie ma dowodów", odpisałem Ci wtedy, że nie muszę mieć materialnych dowodów żeby być w 100 procentach przekonanym o tym, że rząd i politycy nas skubią, wiesz o tym Ty, ja oraz moja sąsiadka i nie będziesz miał NIGDY na to żadnych dowodów, to by było tyle w kwestii dowodów, których żądasz po raz kolejny.

Biznesmena, który z kościoła zrobił sobie firmę wykorzystując religię do zarabiania pieniędzy masz za duchownego? przecież ten człowiek jest ponoć sługą Bożym, więc powinno go wyłącznie interesować dobro ludzi, a nie to jaki samochód sobie w tym miesiącu kupi, dlaczego swoje radio stawia wyżej, niż potrzeby ludzi biednych, dla których właśnie należałoby zbierać pieniądze? dlaczego kiedy w kraju w czasie epidemii brakuje respiratorów i innych niezbędnych rzeczy do leczenia ludzi on nawołuje do rzucania pieniędzy na tace?, ale to jeszcze nie jest najgorsze, najgorsze jest to, że obecny PISuar współpracuje z nim w najlepsze, dlatego jedyne pocieszenie jakie w tym widzę to to, że jest już stary i ma już bliżej, niż dalej.

Ja wiem, że Ty zawsze chcesz być kontrowersyjny, ale branie tutaj w obronę tego człowieka jest słabe, manipulatora starszych umysłów, który nie jest lepszy od organizatorów pokazu garnków, gdzie wpędzają emerytów w długi.

0

@MesQueUnClub_87 Problem jest w tym, że ja Rydzykiem swego czasu interesowałem się bardzo dużo (generalnie tematyką finansowania różnych instytucji powiązanych z KK). Znam różne detale działalności medium redemptorystów i to co ludzie piszą na jego temat w tym wątku, to są kłamstwa i pomówienia. Zresztą kolega piętro wyżej nad Tobą sam się wyjaśnił jakiego typem jest człowieka.

Rydzyk jest dyrektorem RM i TVT. Nie jest to jego firma. W 91 roku redemptoryści założyli sobie rozgłośnię (poczytaj o radio Niepokalanów, radio Jasna Góra). Po upadku komunizmu każdy mógł sobie założyć radio. Zakładali je wszyscy co mieli taką chęć. I do tej pory działają regionalne media katolickie, które są zarządzane przez duchownych i nikomu nie wadzą. Dlaczego? Bo mają regionalny zasięg i nie angażują się w politykę, choć nic nie stoi na przeszkodzie, żeby to robiły. Wszak KK jako organizacja pozarządowa może angażować się w życie polityczne kraju.

Problemem RM i TVT jest to, że stały się marką o zasięgu ogólnopolskim i zagranicznym. Dodatkowo nie są apolityczne i mają wpływ na wyborców. To duża karta przetargowa, ale czy coś złego? Czy to że publiczna telewizja jest skrajnie prorządowa jest złe? Tak. Czy to że prywatna telewizja jest skrajnie antyliberalna jest złe? Moim zdaniem nie. To dobre dla dyskursu. A pamiętajmy że KK jest prywatną instytucją. Ludzie o tym zapominają, traktując KK jak swego rodzaju filar państwa, co jest złe. Z jednej strony psioczą na to, że jest FK, a z drugiej wypominają duchownym że mają dupy na boku i dzieci. Tak się nie da. Dlatego w tym kraju nie ma jeszcze prawdziwego rozdziału KK od państwa - ludzie do tego nie dojrzeli. Nie dojrzeli do zrozumienia, że KK jest taką samą organizacją jak wszystkie inne i mają prawo do wszystkiego, do czego mają inne.

Rydzyk nie zarabia pieniędzy. On nawet nie ma majątku zgodnie z regułą jego zakonu. Wszystko idzie na zakon i medium. Samochody, inwestycje w grunty, etc. Człowiek umrze i nie pozostawi po sobie złotówki. Wszystko ma zakon. Skąd więc ta nienawiść do gościa, który moim zdaniem jest kapitalnym liderem, wizjonerem i potrafi dać ludziom to, czego pragną i jednocześnie na tym zarabiać. Piszesz o tych "biednych emerytach" i porównujesz to do bycia oszukanym na pokazie garnków. Masz jakiś przykład słuchacza RM, który wpłacił tam kasę, a potem nie mógł związać końca z końcem? Żałował tego i pluł sobie w brodę. Bo ja znam trochę starszych osób, które wpłaciły, wpłacają i będą wpłacać. Cieszą się tym, uważają że robią dobrze. Tak jak ten już wspomniany bezdomny, co wygrał w totka w Sopocie i przekazał auta na rzecz RM. Dla jednych to głupota, dla innych super sprawa. Ja to po prostu rozumiem. Rozumiem że każdy może robić ze swoją kasą co chce i dla kogoś RM, Rydzyk i to co robi jest warte dotacji. Niech każdy odpowiada za siebie.

W tym kraju przeraża mnie jedno - każdy wie jak kto ma żyć. Wg Ciebie duchowny powinien robić dokładnie to i to. A moim zdaniem ksiądz czy zakonnik to człowiek jak każdy inny i ma prawo do działania. Może zarabiać kasę. Może rozwijać biznes. Może kupować samochody, może nawoływać klientów do wspomagania jego biznesu. I dlatego się w tym temacie wypowiedziałem.

PS: Pisanie per "PiSuar" dyskwalifikuje Cię jako poważnego rozmówcę. "Lewactwo", "faszyści", "kodziarze", "pisuary" - język tak prostacki i bezmyślny, którego nie sposób zaakceptować w jakiejkolwiek dyskusji na poziomie.

1

@ściah Widzę, że nawet komentarze piszesz w formie artykułu, ale niepotrzebnie się produkowałeś bo napisałem coś od siebie tylko dlatego, że wywołałeś mnie do tablicy, nie zamierzam jednak dalej ciągnąć z Tobą tej farsy, mam uczulenie na ludzi, którzy mają się za lepszych i każdego dnia trzymam się zasady "ten kto się wywyższa zostanie poniżony". Temat uważam za wyczerpany dlatego jestem zmuszony Cię pożegnać.

0

@MesQueUnClub_87 Nie wiem w którym miejscu napisałem że jestem lepszy albo mam się za lepszego. Samemu przyszło Ci to do głowy, nie wnikam dlaczego. Ja w każdym razie tak o sobie nie uważam. Nie musisz tutaj pisać co sądzisz o tym, co napisałem. Po prostu sam przed sobą to przeanalizuj.

Szkoda życia na hejt i nienawiść do ludzi.

0

@ściah nigdzie nie napisałem, ze Rydzyk kogoś oszukuje, albo w nieuczciwy sposób wymusza pieniądze. Kwestia taka, ze to osoba duchowna, a działa niczym firma zdzierająca z osób resztki pieniędzy w zasadzie za nic. Tutaj tez ludzie dają sporo kwoty pieniędzy często wierząc, ze to im się zwróci po śmierci i Rydzyk to doskonale wykorzystuje i to boli właśnie, działa niczym te najgorsze firmy(zgodnie z prawem oczywiście), a to jest osoba duchowna która powinna dawać moralny przykład a nie działać w taki sposób, przynajmniej takie moje zdanie

0

@MessiTheBesst "a działa niczym firma zdzierająca z osób resztki pieniędzy w zasadzie za nic. Tutaj tez ludzie dają sporo kwoty pieniędzy często wierząc, ze to im się zwróci po śmierci"

Szanuję Twoje zdanie, ale możesz mi powiedzieć czy nawoływanie do wpłacania datków, bo medium zbankrutuje, to zdzieranie z ludzi pieniędzy za obietnicę nagrody po śmierci? To pytanie retoryczne. Już pomijam fakt, że dla starszych ludzi wydawanie pieniędzy choćby na mecze może być taką samą głupotą jak dla Ciebie wspieranie RM. A nie lepiej zrozumieć siebie nawzajem?

Tego właśnie nie kumam. Jeden @puyol_presidend5 tak naprawdę okazał się szczery, mówiąc wprost że Rydzyka nienawidzi z samej nienawiści - z wyimaginowanych powodów, które nie mają pokrycia w rzeczywistości. I jakkolwiek nie jest to żałosne, to przynajmniej szczere. Na początku jeszcze chował się za "argumentami", ale na końcu zdjął maskę. To mimo wszystko szanuję znacznie bardziej niż manipulowanie faktami.

0

@ściah Czasm masz pewność co do czegoś, nie zawsze potrzeba "niezbitych dowodów". Przykład: Wchodzisz do pokoju, a tam Twoja żona kończy zapinać koszulę, a sąsiad rozporek. Co powiesz? Że "coś" robili. A widziałeś, żeby coś robili? Nie. Ale to co zobaczyłeś wystarcza Ci, żeby być pewnym, że miało to miejsce. Głupi przykład, ale trafny do pokazania, że można nie mieć wątpliwości nawet jak się nie złapało za rękę.

« Powrót do wszystkich komentarzy

Media

Liga typerów

1 swiergol2 26 pkt
2 paker 22 pkt
3 tylo92 21 pkt
4 lefreux 21 pkt
5 Skazun1ho 20 pkt
Zobacz tabelę

Sonda

Czy Eric Abidal powinien zostać na stanowisku dyrektora sportowego FC Barcelony?