La Rambla

Witaj na La Rambla
Witamy na La Rambla, gdzie dyskusje toczą się całą dobę! La Rambla to dział stworzony specjalnie dla zarejestrowanych Użytkowników FCBarca.com. Zapraszamy do rejestracji oraz dyskusji nie tylko o Barcelonie i nie tylko o piłce nożnej. W tym dziale obowiązuje regulamin serwisu FCBarca.com, który znajdziecie tutaj.

La Rambla

Online: 1562 Culés

0

Probowalem pograc sobie w Wiedzmina... zrobilem kilka podejsc, rozegralem ok 10 godzin i... nie potrafie zrozumiec fenomenu tej gry i jej popolurnosci? W czym tkwi sekret? Niestety ale nawet na chwile nie wczulem sie w fabule i zwyczajnie wieje dla mnie nuda. Mnostwo niepotrzebnych rzeczy, strasznie rozciagnieta fabula i zadania. Mialem wielkie nadzieje ale bardzo sie zawiodlem :/

2

@malicinho Każdy ma inny gust, co nie zmienia faktu, że seria Wiedźmin to jedne z najlepszych gier w historii

2

@malicinho Jak widać gusta sa różne. Fabula w podstawce jest "tylko okej" tam znacznie wątki poboczne ciagna historie za uszy, a niepotrzebne rzeczy to nie wiem o jakich mowa xd

5

@malicinho Nie ma takiej gry która by każdemu odpowiadała. Nie ma co nad tym rozmyślać.

1

@malicinho mam podobnie, znajomi mega sie jaraja wiedzminem a ja nie ;)

0

@PawkoFCB no pewnie, gusta sa rozne, zastanawia mnie po prostu co w tej grze sprawia, ze ludzie sa tak zachwyceni? :) mimo wszystko ta fabula? Wielki swiat? Mnogosc zadan?

1

@malicinho Ja miałem tak, że grałem chwilę i rzuciłem grę w kąt bo próbowałem przejść na wysokim poziomie trudności i często umierałem co na PS4 jest strasznie irytujące. Ale po jakimś czasie nie miałem w co grać i mnie wciągnęło. Każdy ma inny gust po prostu :)

0

@malicinho To może spytam z innej strony: Jaka gra aRPG czy nawet cRPG ci podeszła?

1

@malicinho Ze swojego punktu widzenia mogę Ci powiedzieć co sprawia, że Wiedźmina 3 traktuje jako grę generacji.
Świat. Uwielbiam świat wykreowany przez Sapkowskiego i o ile poprzednie Wiedźminy dały mi namiastkę tego świata, tak "trójka" pokazała go w pełnej krasie. Velen to jest jakiś pieprzony majstersztyk pod względem klimatu. Wyspy Skelige to samo. Czuć było dosłownie każdy podmuch wiatru czy odór z moczarów ;) Problemy ludności są przyziemne, panujący wokół głód, dzieciaki pogubione w lesie. Tak sobie wyobrażałem świat Wiedźmina w grach i to dostałem.
Fabuła w podstawce może nie jest jakaś wybitna bo to typowe poszukiwanie ale to jak to jest obudowane z jakimi wątkami dzięki temu się zetkniemy, jakie zadanie przyjdzie nam przy okazji wykonać to już zasługuje na oklaski. Siłą Wiedźmina jest to samo co najbardziej mnie ciągnie do Cyberpunk'a. Zadania poboczne dla towarzyszy, przyjaciół, które mają swoje własne historie. Są tak obudowane, że niejedna gra chciałaby mieć taką główną linię fabularną.
Klimat, który mnie pochłania i zatapiam się w nim przez reszty. Jak odpalam którąkolwiek część Wiedźmina to po prostu przepadam. Każda część ma swój unikalny klimat, a trójka wiedzie swój prym w jednym z najlepszych dodatków w historii. Serca z Kamienia są nie do pobicia.
Po za tym mi osobiście niesamowicie siedzi system walki, który jest prosty i satysfakcjonujący.
Na dodatek powiem ci, że w Wiedźminie 3 spędziłem jakieś 2000h licząc 3 platformy. PC ok.1k godzin, później PS4 (zakończone platyną) i niedawno ukończyłem na Xbox Series X zakończone wbiciem 100%.

0

@Dosq dzięki za fajną odpowiedź :)

« Powrót do wszystkich komentarzy