Dziś odbędzie się zebranie Komisji Zarządzającej ws. wyborów i sprowadzenia Érica Garcíi

Dariusz Maruszczak

26 stycznia 2021, 08:45

Mundo Deportivo, Sport

30 komentarzy

Fot. Getty Images

Dziś o 14:00 odbędzie się zebranie Komisji Zarządzającej FC Barcelony, podczas którego głównymi tematami będą wybory oraz sprowadzenie Érica Garcíi.

Tymczasowe władze Blaugrany mogą w trakcie spotkania ostatecznie zatwierdzić termin wyborów prezydenckich na 7 marca. W tym kontekście omówiona zostanie przede wszystkim możliwość wprowadzenia głosowania korespondencyjnego, co wydaje się niezbędne w warunkach obostrzeń związanych z pandemią. Z tego powodu Barcelona w ostatnich dniach rozmawiała z hiszpańską pocztą, dla której pewnym utrudnieniem miała być obsługa dwóch głosowań w bliskim terminie, ponieważ 14 lutego odbędą się wybory do katalońskiego parlamentu. Według Mundo Deportivo Barça jest jednak pewna, że zdoła dojść w tej sprawie do porozumienia. Gdyby nie udało się tego zrobić, istniałoby ryzyko kolejnego przełożenia wyborów.

Drugim tematem jest operacja dotycząca sprowadzenia Érica Garcíi. Podczas spotkania Komisji z kandydatami na prezydenta ustalono, że nie dojdzie do transferu już w styczniu. Najbardziej prawdopodobne wydaje się więc przyjście zawodnika po wygaśnięciu jego kontraktu. Sam Pep Guardiola przyznał, że spodziewa się odejścia Garcíi po zakończeniu sezonu. Nie można więc wykluczyć, że Barcelona ogłosi dziś powrót swojego wychowanka w lecie. Za sprowadzeniem 20-latka już teraz optuje jednak Víctor Font, który liczy, że uda się dojść do porozumienia z Manchesterem City, aby zapłacić klubowi dopiero w kolejnym roku rozliczeniowym. Mundo Deportivo pisze o kwocie stałej w wysokości 3 milionów euro i kilku milionach zmiennych. Z kolei Toni Freixa jest zwolennikiem jedynie zapewniania sobie sprowadzenia Garcíi latem. Według katalońskiego dziennika swoje oferty za obrońcę złożyły już Arsenal i PSG, więc Barcelona musi być czujna, aby nie stracić utalentowanego zawodnika.

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

W City zapchaj dziura w nieważnych meczach w pucharze Angli.

Po sezonie za darmo ,na teraz potrzebny napastnik

Już trąbią w internetach że już jest po spotkaniu, że Barcelona ma ponad miliard długu i że tylko sprzedaż Messiego w jakiś stopniu pomoze

Nie zanosi się by jego przyjście dało nam jakiś puchar więc dałbym sobie z nim spokoj

Co oni tak się uparli na tego Garcię.....?

Na marzec zapowiadają "trzecią falę" cowid, taki h..y będzie nie wybory.
Plotek transferowych nie ma co komentować do lata jak będzie nowa dyrekcja sportowa.

Wszyscy sie napalają na Garcie, a on ledwo sie przebija do pierwszego składu city, on tam tylko rozegral 7 meczy w tym sezonie a u nas ma być obroncą na lata?? To bedzie kolejny debilny transfer, który nic nie wniesie oprócz gorszej sytuacji finansowej. Tak on ma 20 lat ale do Araujo to jeszcze mu bardzo daleko.

Głosowanie korespondencyjne?
To w Hiszpanii nie ma zabójczych kopert?
Znów PO się pomyliło? :)

Mam wrażenie, że te spotkania to są co drugi dzień.

Kto nie zostanie prezydentem Barcy będzie miał cholernie ciężkie zadanie. Z takim zadłużeniem i kosztami stałymi jedyna droga do poprawy sytuacji klubu to redukcja kosztów ( niestety w większości to będzie sprzedaż zawodników lub nie przedłużanie z nimi kontraktów) i ograniczenia wydatków ( transfery tylko za darmo lub z młodzieżówki). Z pustego i Salomon nie naleje.

Po sezonie ok teraz Depay

Robią z tym transferem tak szum jakby sprowadzali niewiadomo kogo... Gość zagrał tak naprawdę tylko pare meczy w pierwszym składzie. Do takich piłkarzy jak np Ruben Dias nie ma żadnego podjazdu. Skończy się tak, że będzie kolejnym niewypałem jak Lenglet. Jedyny plus, że przyjdzie za darmo.

2027r komisja zarządzająca zbiera się aby wybrać nowy termin wyborów bo Andrzej z Ciechocinka uderzył małym palcem o kant szafki i zostanie podjęta decyzja czy wpuścić czekającego pod drzwiami do sali konferencyjnej Erica Garcie

Cała ta komisja mija się z celem, przeciąganie struny aby tylko wszystko za zatuszować. Tak naprawdę wybory już powinny się odbyć dla dobra klubu tak jak i transfery zimowe, wygląda na to że dymisja Bartomeu nic nie dała A wręcz przeciwnie trzyma dalej rękę na tej całej komisji. Najważniejsze żeby nasza Barca wróciła na odpowiednie miejsce Visca el Barca!!!!

Nie rozumiem.. Trener niby podkreśla że bardziej zależy mu na sprowadzeniu Depaya, a Ci podchodzą od du*y strony..

Po raz 21. w tym miesiącu zbiorą się, aby ponownie stwierdzić, że nadal nie ma możliwości sprowadzenia Garcíi zimą. :P

W obliczu co raz to nowszych doniesień o ,,dokonaniach zarządu bartomeu,, to mam wrażenie że ta cała komisja gra na zwłokę i czyści co się da żeby tylko pozbyć się dowodów obciążających ich:///

Garcia ok teraz czy w lecie bez większego znaczenia. Kwestia kontraktu jak dostanie i za podpis. Najlepszy byłby kontrakt progresywny