Freixa: Socios nie zagłosują za przekształceniem Barcelony w spółkę, a to zrobią Laporta i Font

Julia Cicha

25 stycznia 2021, 20:45

AS

11 komentarzy

Fot. Getty Images

Toni Freixa skrytykował swoich rywali w wyborach prezydenckich Joana Laportę i Víctora Fonta. Kandydat na prezydenta FC Barcelony przedstawił również wyniki swojego sondażu.

- Front Laporta-Font chce otworzyć drogę do stworzenia Barçy SA, z propozycją kapitalizacji niemożliwej do zwrócenia i z utraceniem za zawsze części kapitału klubu. Socios nie zagłosują na taką opcję. My jesteśmy w stanie znaleźć najlepsze rozwiązania – solidne i efektywne. Nie obiecujemy sprzedaży aktywów, ponieważ to sprawiłoby, że stalibyśmy się ubożsi. Chcemy nowych środków oraz poprawy umów sponsorskich wzmacniających nas i gwarantujących obecny model własności.

- Istnieje ryzyko utraty Barçy ze 121 latami tradycji. Jesteśmy jednak silni, a socios są jednomyślni i nie zrezygnują z klubu tworzonego od czasów Gampera z całkowitą niezależnością od wielkich lobby, które dziś rządzą światem.

W ankiecie przeprowadzonej dla Toniego Freixy wzięło udział ponad 900 socios. Sondaż wskazuje na dużo większe poparcie dla tego kandydata, niż sugerowało badanie Mundo Deportivo. Z 710 socios, którzy odpowiedzieli na pytania (z grupy 970, z którymi rozmawiano) 42% załogowałoby na Freixę, 32% na Laportę, a tylko 17% na Fonta. 9% wciąż nie podjęło jeszcze decyzji.

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Ciekawe jak przeprowadzał tę ankietę, że mu takie wyniki wyszły. Pewnie chodził po barach i pokazywał pijanym socios w którym miejscu mają podpisać. :)

Nikt z nas tu obecnych nie zaczął kibicować Barcelonie ponieważ należy do socios, zaczęliśmy jej kibicować ze względu na grę, na zawodników, na puchary. Mi jest obojętnie czy klubem będą rządzić socios czy jakiś zagraniczny miliarder, mysle że większość się ze mną zgodzi.

Bla bla bla tradycje, bla bla bla 121 lat klubu... Takie gadanie bzdur ludzi którzy wiedzą, że nic nie znaczą i nie będą musieli za to brać odpowiedzialności, finanse klubu są w rozsypce, potrzebne jest natychmiastowe działanie bo inaczej nie część a całość socios przestanie mieć jakiekolwiek znaczenie, bo nie da się rządzić bankrutem.
Ale tak panie Freix, idź pan negocjuj te lepsze kontrakty sponsorskie, na bank tysiące firm chcą nam wepchać do kieszeni miliard euro żeby ratować tonący okręt, szczególnie że w perspektywie najbliższych lat odejdzie Messi, czy to po sezonie do innego klubu czy nieubłagalnie na emeryturę za kilka lat ale to już niedługo, nasz największy atut marketingowy który przyciąga sponsorów już jest jedną nogą poza klubem. Ale powodzenia w negocjacjach nie mając żadnych atutów i stojąc pod ścianą, to jest świetna pozycja wyjściowa do stawiania żądań w czasach pandemii, gdzie wszystkie firmy nie są chętne do ryzyka.
Wiadomo, lepszy syndyk niż spółka akcyjna.

1) Freixa powinien honorowo zrezygnować z ubiegania się o fotel prezydenta klubu
2) "Laporta-Font chce otworzyć drogę do stworzenia Barçy SA" - ten Pan chyba wie w jakim stanie są finanse klubu - będą potrzebne skrajne rozwiązania aby utrzymać klub na powierzchni... historia ekonomii wskazuje że pomysły dokapitalizowania spółek poprzez wchodzenie w segment akcyjny może generować wielkie pieniądze. Problem polega na tym że dokapitalizowanie powinno mieć charakter inwestycyjny oraz zwiększenie kapitału spółki, a naszą inwestycją może być spłata długów kosztem zmniejszenia znaczenia socios. Ciężki temat bo spłata długów może potrwać wiele lat, a socios nie będą już rozliczać nowego prezydenta za wyniki sportowe a za sposób naprawy finansów klubu.

Do jak nieczystych zagrywek jest w stanie się posunąć ten człowiek dla władzy?

Jak ten typ wygra wybory to socios sami siebie podsumuja

Freixa, ty mendo, to twoi kumple doprowadzili klub do takiego stanu, ze jesteśmy w gownie po uszy i się zapadamy.
To oni zadłużyli klub na absurdalne kwoty.
To oni umocxyli pół miliarda EUR w transferach i doprowadzili do przeszlopol miliarda EUR rocznych wydatków na pensje.
Jak ten kretyn chce poprawić kontrakty sponsorskie w czasie pandemii i bliskiego odejścia Messiego ? Toz to brednie.

Laporta czy Font (raczej Laporta) będą przez 3/4 kadencji sprzątać ten syf, co pozostawił Bartomeu. Dla mnie to, co zrobił Josep Bartomeu z tym klubem, to są lata więzienia, to jest niemożliwe, żeby jeden z najbogatszych klubów na świecie, taka globalna marka była w tak kiepskim stanie finansowym, żeby nie miała nawet 10 mln na transfery. Pandemia i brak kibiców na meczach swoje zrobił, ale to wierzchołek góry lodowej tego, co zrobił poprzedni zarząd.

Finansowo przekształcenie w spółkę akcyjną wyszło by na dobre..

Chłop zrobił badania, z których wynika, że wygra. Brzmi podobnie do sondaży zamówionych przez PiS czy PO.