Ronald Koeman: W ostatnim czasie poprawiliśmy się w ataku, ale musimy jeszcze popracować nad pewnymi kwestiami w obronie

Maciej Łoś

3 grudnia 2020, 00:04

Barca TV

23 komentarze

Fot. Getty Images

Ronald Koeman odpowiedział na pytania dziennikarzy po meczu Ligi Mistrzów, w którym Barcelona pokonała na wyjeździe węgierskie Ferencvárosi 3:0. 

[Joan Maria Pou, RAC1] Jak oceniasz dzisiejsze spotkanie? Pierwsza część była bardzo dobra w wykonaniu zespołu.

Tak, zgadzam się z tym. Zagraliśmy bardzo dobrą pierwszą połowę, strzeliliśmy trzy gole, a mieliśmy jeszcze parę sytuacji. W tej części gry graliśmy efektywnie, często dośrodkowywaliśmy, a w pole karne wbiegało wielu zawodników. Dodatkowo stosowaliśmy wysoki pressing na obrońcach rywali. Mecz był pod naszą kontrolą.

[Bernat Soler, TV3 i Catalunya Radio] Co się stało z Griezmannem, który w ostatnim czasie jest w znacznie lepszej formie, ma więcej swobody na boisku  i strzela gole? Co jest tego przyczyną?

Chodzi o wiarę w swoje umiejętności. Jak mówiłem wiele razy, Antoine ciężko pracuje, żeby poprawić swoją grę i efektywność. Teraz, gdy trafiają do niego piłki, czuje pewność siebie. To jest ważne dla każdego zawodnika, oby teraz to utrzymał.

[Raúl Fuentes, Radio Marca] W grudniu czeka was maraton meczów, a obecnie zanotowaliście trzecie zwycięstwo z rzędu bez straty gola. Czy miałeś taki plan w głowie?

Tak, w ostatnim czasie poprawiliśmy pewne rzeczy. Mamy większą skuteczność w porównaniu do początku sezonu, a w ataku jest duża rywalizacja. Jeśli chodzi o obronę, to jeszcze jest parę spraw do wypracowania. Osasuna mogła strzelić nam dwa gole, dlatego musimy to poprawić. W każdym razie jesteśmy na dobrej drodze i chcemy na niej pozostać w kolejnych meczach.

[Cadena SER] Chciałbym spytać o Dembélé, który zagrał dziś dobrze, strzelił gola i założył opaskę kapitana. Jak ważnym stał się dla ciebie zawodnikiem po tym, jak pozostawił za sobą problemy z kontuzjami z poprzedniego sezonu?

Dembélé to świetny piłkarz, ma wielkie umiejętności. Potrafi wygrywać pojedynki jeden na jednego, jest szybki, obunożny i gra efektywnie. Ale, co najważniejsze, jest obecnie w dobrej formie fizycznej dzięki swojej pracy. W ataku rywalizacja jest duża, dlatego nie mam łatwego zadania w momencie podejmowania decyzji odnośnie do składu.

[Manolo Oliveros, Cadena COPE] Barcelona zakończyła tę kolejkę Ligi Mistrzów ze zwycięstwem, a Real Madryt przegrał swój mecz. Czy ta forma może przełożyć się na LaLigę i na zmniejszenie różnicy punktowej pomiędzy tymi drużynami?

Nasza forma nie jest zależna od Realu, Sevilli czy Atlético. Musimy wygrać wszystkie mecze do końca roku, żeby mieć dalej możliwości wygrania LaLigi. To, co robi Real Madryt, nie jest naszym problemem.

[Javier Giraldo, Sport] Jak ważne jest dla ciebie dawanie szans młodym piłkarzom?

W drugiej połowie nasza gra uległa trochę zmianie, traciliśmy więcej piłek. Nasza efektywność była mniejsza. Nie chcę rozmawiać o konkretnych nazwiskach, ponieważ wszyscy zawodnicy pracują tak samo dobrze.

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Brawo Koeman, brawo zespół - idzie to w dobrym kierunku. Aż dziw mnie bierze że jeszcze parę dni temu co niektórzy użytkownicy pisali że nie widzą różnicy pomiędzy pracą Koemana a Valverde czy Setiena - teraz albo siedzą cicho albo wiatr nagle zawiał inaczej:)

podoba mi się, że najpierw popracowali nad atakiem, a potem obroną, bo od takiego klubu oczekuje się ofensywnej gry, o czym zapominał Valverde...

Jest rotacja to i jest rywalizacja, wszystkim wychodzi to na dobre. Brawo Koeman.

Różnica między Koeman'em a poprzednimi 2 trenerami jest taka, że On potrafi wskrzeszać zawodników a tamci ich dołowali.

Gdzie są Ci wszyscy którzy spisywali Koemana na straty? Wiem, że nie ma co oceniać dnia przed przed zachodem słońca i obiektywną ocenę będzie można wystawić dopiero po sezonie, ale gość robi to co może z zapleczem które aktualnie posiada i dzięki tak wąskiej kadrze świetnie odpalił młodych i rozruszał starą gwardię intensywnością treningów i swoim autorytetem. Widać, że nie ma świętych krów i jako jedyny z ostatnich trenerów potrafi szachować siłami kluczowych zawodników pokroju Messi, De Jong czy Ter Stegen i fajnie dawkuje minuty graczom ofensywnym, dzięki czemu widać determinację i chęć rywalizacji o miejsce w składzie. Widać, że w drużynie panuje dobra atmosfera co przekłada się na grę i wyniki.

Dobra robota Panie Koeman, oby tak dalej!

VeB!

Efektywność mniejsza w drugiej ale sporo okazji było , warto dawać grać rezerwom !
Komentarz usunięty przez użytkownika

Moze reszta widzi ze skonczylo sie kolesiostwo grupy wzajmenej adoracji z trenerem i widza ze ciezka praca moga cos zyskać i grać.

Skład był wczoraj w drugiej połowie taki, że Dembele był kapitanem.
Gdyby ktoś mi przed sezonem powiedział, że Dembele będzie kapitanem w meczu LM to bym pomyślał, że albo zwariował albo Dembele wygrał turnie na PS i nagrodą była opaska na jeden mecz w LM.

Brawo trener! Są błędy? Pracujemy intensywnie nad ich eliminacją. Nieważne, ze trzy razy na zero z tylu. Coraz bardziej podoba mi się ten Koeman

Nareszcie idzie to w dobrym kierunku, atmosfera w zespole, skuteczność pod bramką,tak trzymać panie Koeman ;)

Z meczu na mecz nie tylko rosną morale osobno jako piłkarzowi ale i całej drużynie i to jest najważniejsze żeby zespolić tych zawodników tak żeby każdy za każdego gryzł trawę

Powoli zaczyna to wyglądać bardzo przyzwoicie oby tak dalej

Tu tylko potrzeba czasu po tych ostatnich latach, widać zaangażowanie i chęć do gry. Wróciła radość z oglądania meczów ;)

Koeman robi z naszą drużyną to czego nie potrafil robic zarówno Setien jak i Valverde. Wprowadza swiezosc i czuja ze maja za co grac. Oddaja serducho. Oby tak dalej.