• 28' (k.) Ousmane Dembélé
  • środa, 2 grudnia 21:00
  • Puskás Aréna
  • Polsat Sport Premium 5

Barcelona bez najmniejszych problemów pokonała Ferencvárosi 3:0 i jest o krok od zajęcia pierwszego miejsca w grupie.

Wbrew przewidywaniom mediów holenderski szkoleniowiec nie zdecydował się na zbyt wiele eksperymentów. Już wczoraj było wiadomo, że Neto zastąpi Marca-André ter Stegena, który nie wyleciał do Budapesztu. Kontuzja Clementa Lengleta prawdopodobnie nie okazała się w żadnym stopniu poważna i obrońca już dziś wybiegł na boisko od pierwszej minuty. Frenkie de Jong i Pedri zasiedli jedynie na ławce rezerwowych, a do składu wskoczyli Sergio Busquets i Miralem Pjanić. W wyjściowej jedenastce znaleźli się też Francisco Trincão i Ousmane Dembélé. Zastąpili oni Leo Messiego i Philippe Coutinho, którzy zostali w Barcelonie. Koeman postanowił też znów posłać do gry duet Antoine Griezmann-Martín Braithwaite.

Od pierwszych minut dominacja gości nie podlegała dyskusji. Gospodarze, nie mający przecież nic do stracenia, ograniczyli się do obrony, nie stwarzając żadnego zagrożenia dla Barcelony. Worek z bramkami otworzył po kwadransie gry Griezmann, wykorzystując dokładne podanie Alby i w ekwilibrystyczny sposób pokonując Dibusza.

Wynik spotkania podwyższył w 21. minucie Braithwaite, któremu asystował z kolei Dembélé. Francuz zdobył swoją bramkę kilka chwil później, zamieniając na gola rzut karny.

Widząc dominację swojego zespołu, Koeman w przerwie zdecydował się na dwie zmiany, wpuszczając na plac gry De Jonga i Firpo, dając odpocząć Busquetsowi oraz Albie. Obraz gry nie uległ zmianie - Barcelona wciąż przeważała, świetną szansę stworzył sobie Dembélé, mijając kilku rywali, ale trafił w boczną siatkę.

W 65. minucie na placu gry zameldowali się Aleñá i Puig. Chwilę później pierwszy celny strzał oddali gospodarze, ale na posterunku był Neto. W odpowiedzi doskonałą sytuację zmarnował Trincão, który dzisiejszych zawodów nie zaliczy do udanych. Do końca spotkania rezultat nie uległ już zmianie i Barcelona pewnie sięgnęła po komplet punktów.

15 oczek w 5 meczach i wizja pierwszego miejsca w grupie na horyzoncie - to rezultat Barcelony w tegorocznej Lidze Mistrzów. Chociaż rywale - poza Juventusem - nie są europejskimi potęgami, cieszą wygrane i pewna postawa dublerów.

Bardzo się cieszę, ze wracamy na właściwe tory. Gra naszych bocznych obrońców skutecznie napędzała ataki Barcelony z pozytywnym skutkiem. Gra naszego ataku również mogła się podobać. Gołym okiem widać, że zarówno Martin jak i Griezmann doskonale się rozumieją. Do tego dodajmy Dembele i mamy komplet. Francuz wczoraj grał jak opętany w pozytywnym tego słowa znaczeniu. Oby tak dalej Panowie! Jedynym minusem wczorajszego spotkania była gra Trincão ,który póki co jest wyraźnie zagubiony. Młody Portugalczyk musi koniecznie wziąć się w garść bo już za chwilę może stracić w oczach Koemana i będzie miał o wiele trudniej. Tak czy inaczej cieszę się z piątego zwycięstwa w tej edycji Ligii Mistrzów. Drużyna jest w gazie i to jest teraz najważniejsze.
VEB!

Laporta na prezydenta ! Messi zostaje :D Neymar come Back :D do tego Eric Garcia, środkowy pomocnik , na 9 (Martinez lub Haaland ) i na lewa obrone bym chcial tego Angelino :D

w końcu coś ruszyło :D aż sie chce to ogladac :)

Porostu mamy Trenera legendę on nam wszystko da poprostu wieki Piłkarza i trener on on to na mam Barca Barca Barca

Zawsze mowilem ze Dembele to kozak,jak nie bedzie mial kontuzji to bedzie przekocurem,oby tez nie chcial odejsc i zeby Barca go nie sprzedawała bo to nasza nadzieja,chron go Panie przed kontuzjami hehe

Jeszcze klepnąć Juve i pierwsze miejsce nasze

Ja bym jeszcze zauważył, wejście Puiga. Wiele czasu nie miał, bo 25 minut, ale :

46 kontaktów z piłką
34 celnych podań
90% celności podań
3 kluczowe podania
2 długie piłki
1 pojedynek wygrany.

Dla mnie znacznie lepiej niż cała reszta pomocy z wyłączeniem Griezmanna.

Ludzie ! ,
Przestańcie tłumaczyć cały czas ,,dajcie czasu i minut dla Trincao , jeszcze jest młody ma czas ” .. Zawodnik jak jest naprawdę dobry to musi pokazywać to ze średniakami , a tym bardziej ze słabym Ferencvaros . Wiek ? , przecież Dembele w Jego wieku ( nawet był 2-3 lata młodszy ) to bawił się z obrońcami Realu i Bayernu , a tą Bundesligę to wciągał nosem ( jak ktoś wątpi to warto obejrzeć Jego akcje na YT ) . Wiele innych przykładów można podać Sancho , Mbappe , Havertz . Poza tym jakby był mega to na pewno grałby w pierwszym składzie skoro tak nie jest to Koeman to widzi i po prostu nie gra , tyle w temacie .

Wczoraj Węgrów pukali w Brukseli, dziś puknięci w Budapeszcie... no niezbyt dobry tydzień dla Węgier.

To przyspieszenie dembele jest pełne podziwu, patrzac na te jego kontuzje sprawia wrażenie że biega szybciej niż może.
Oby tylko nie powodowało to jakichś kolejnych zerwanych włókien .

Myślę że kolejny raz był tym motorem napędowym , masa okazji a jedna bramka , ale spokojnie , skutecznosc i dobre decyzje przyjdą .

Tak nawiasem to Spokojnie mogl dziś ustrzelić hat tricka. Co sądzicie ?

Wszyscy jadą na Trincao . Dajcie mu choć połowę tego czasu co na odpalenie dostał Dembele.

Trincaõ kolejny raz zawodzi, rażąca ilość błędów w latwych sytuacjach. Obrońcy Puiga, gdzie teraz jesteście, bardzo dobry odbior i podanie do dembele, na tym koniec jego gry. Ogólnie tracił piłki i nic nie pokazał. Na plus Braithwaite o dziwo, pokazuje ze jest warty tego co za niego zaplacono, Grizz z kolejna bramka, w koncu gra to, co od niego oczekujemy. Pjanica brakowalo mimo wszystko, czegos mu brakuje. Reszta zespolu bardzo pozytywnie.

Nie mogę już czytać tych komentarzy ze ten Puig jest taki dobry ze powinien złotą piłkę wygrać

Brakło mi gola dla Ferencvaros, bym trafił wynik...
Druga połowa nie cieszyła oka jak pierwsza, ale też w II Trincao grał znacznie lepiej, choć w polu karnym jakoś mu nie idzie. Potrafi ładnie rozciągnąć grę, dorzucić jakiegoś crossa, ale w polu karnym i przed, ostatnie podanie, czy wykończenie, to jest do zdecydowanej poprawy. Ogólnie mam wrażenie, że po 3 golu Barca spuściła z tonu, choć mecz miała pod kontrolą. Budapeszt postawił za to wszystko na jedną kartę i w II połowie bardzo chcieli wturlać choćby honorowego.
Myślę, że nie będzie w tym żadnej przesady jeśli uzna się OD za zawodnika meczu, dla mnie z pewnością nim został. Chłopak robił robotę od początku do końca.
Widać, że Koeman coraz więcej na niego stawia, daje mu złapać rytm bardzo rozsądnie, bez forsowania. Jeśli ominą go kontuzje, to Dembele powinien zostać w Barcelonie. Nikt nie zapłaci za niego sensownej kwoty, a prezentów Barca narobiła juz dość.
Na pochwały zasługuje oczywiście Neto, który uratował przynajmniej 1 setkę, propsy dla Desta, który ładnie nawija rywali tym swoim zwodem, choć pewnie do czasu. Potrafi też coś dorzucić w pole karne. Nie błyszczał, ale podobać się mógł. Oczywiście Antoni i Martin.

No i najważniejsze.
Brejt to nasz obecnie najważniejszy gracz. Fundamentalny by Barcelona mogła wygrywać. Najbardziej istotne wzmocnienie i zmiana w stosunku do starej i przewidywalnej Barcelony.
Od niego powinno zaczynać się wybieranie 11 na najważniejsze mecze.
A znawcy się śmiali i twierdzili że można spokojnie grać z Leo na fałszywej 9.

Patrząc na cały mecz to było miło i przyjemnie, jednak druga połowa przypomniała mi jak ciężko oglądało się Barcelonę w poprzednim sezonie. O ile Trincao grając cały mecz mógł być zmęczony pod koniec to nie rozumiem czemu taki Firpo czy Puig chcieli grać na stojaka już nie wspominając o tragiczno-komicznej grze w destrukcji której praktycznie nie było - w styczniu ewidentnie papa (jeden sprzedaż, drugi wypożyczenie). Oczywiście wejście Puiga i Firpo miało pozytywy - Alba i Griezmann mogli odpocząć, Puig miał też szansę na asystę po przechwycie którą zmarnował Dembele ale nie zmienia to faktu że w presingo-człapaniu pobił kilka rekordów Messiego (kilka zrywów a reszta to gra na stojaka).
Dembele też mógłby zachować większe skupienie - dwie z wielu akcji źle wykończył bo nawet na głowy nie podniósł przy strzale - niewątpliwie widać że się starał ale trochę to na siłę było.
Całkiem nieźle dzisiaj zaprezentował się na obronie Frankie, a Alenia potwierdził że środek pomocy to jego pozycja i zaczynam powoli wierzyć w tego chłopaka. Dest potwierdził że sprzedaż Semedo to jedna z lepszych rzeczy jaka mogła zdarzyć się Barcelonie w poprzednim okienku, miejmy nadzieję że po dzisiejszym pożegnalnym meczy Firpo znajdzie się kupiec zapłaci rozsądne pieniędze za niego.
PS: dla mnie Trincao to wypisz wymaluj Felix z zeszłego sezonu - i styl grania, i postura oraz ruchy - jeszcze zakwitnie jego talent.

Większość jedzie po Trincao i porównuje do Gomesa. Przypominam że chłopak ma 20 lat!!! I jest do oszlifowania dopiero!!! Tak to możecie oceniać np. Pjanicia. Dla mnie Trincao jak na ten wiek to pokazuje że będzie z niego fajny grajek.

Nie ma co jechać po Trincao. Trzeba jeszcze z kilka razy wystawić i czekać aż się jakiś naiwniak zgłosi i położy jakiś pieniądz. Sprzedać i zapomnieć.
[*]

To fakt Trincao dzisiaj najgorszy , ale jak bym go tak szybko nie skreślał. On ma to coś ,potrafi zagrać kombinacyjnie. Tutaj ewidentnie siedzi coś w głowie. Myślę że z nim może być podobnie jak z Felixem w Atletico który w tym sezonie odpalił.
Na PLUS: Dembele, Dest , Griezman,Alba Braithwaite ,Puig
Na MINUS Busquets ,Trincao

Brawo w końcu wygrywamy wyraźnie i to na wyjeździe z tymi co mamy wygrywać. Dość mam padaki i grania na 1:0.

Trincao nie ma się co czepiać. Fakt dzisiaj był tragiczny ale on jest młody, I widać potencjał jest, oby strzelił coś szybko to się trochę odbuduje, ogólnie dobrze to wyglądało, najbardziej boli jednak że na tego B......... muszę patrzeć A tu taki fajny sympatyczny Riki w 30 minut pokazał więcej jak tamten od 2 sezonów.. ehhh

Szkoda tego United , tyle sytuacji ,a te,, Pieniądze są Germain „” jak zawsze jakimś fartem strzelają ...

Alena sztuczny tłok robi, Puig dzisiaj to taki jeździec bez głowy Trincao to nieporozumienie - te jego próby gwiazdorskich zagrań - a mało się o własne nogi nie zabije. Pijanic w drugiej polowie wysiadł fizycznie. Podobał mi się Griezmann i strasznie żałuję, że Dembele nie strzelił z gry - bardzo mi się dzisiaj podobał.

Co myślicie o Minguezie ? Młody gość dostaje szanse wiadomo ze jest pare błędów i niedokładności ale wiadomo ze nie każdy będzie kotem od razu , jakby jie patrzeć kolejny mecz z nim czyste konto także coś tam dołożył od siebie . I ogólnie to Konrad powinien dostać więcej minut na boisku

Trincao to straszna pipa jakaś.

Irytujący ten, przyszły zdobywca złotej piłki!

Wygrana.
Brak kontuzji.
Pewne zwycięstwo.
Messi odpoczywa.
Bramki : Dembele, Griezmann, Braitwhaita.
Brawa dla trenera za rotacje.
Minusy : Trincao, BUSQUETS.

Sobota 21:00 La Liga mecz z Cadiz.

Visca el Barca!!

Alena- statysta od podawania do kolegi obok, Puig- potrafił stworzyć dwie okazję

Dzisiaj wszyscy zagrali b.dobry mecz prócz trincao. Temu panu dzisiaj pilka przeszkadzała.

Co Riqui zagrał.

Trincao o własne nogi się potyka

Tragiczny jest trincao

Trincao potrzebuję gola bo wpada w dołek jak Grizz jeszcze niedawno, potencjał jest, potrzebny tylko bodziec, oby głowy nie zwieszał

Nie no bądźmy poważni , Trincao to może co najwyżej wyczyścić buty Dembele .

Super akcja! A Trincao mi strasznie szkoda, widać, że bardzo, bardzo mu zależy, ale stara się chyba na mega spięciu, bo nic mu nie wychodzi. Spokojnie mogą być z niego ludzie, tylko niech odpowiednio się nim zajmą pod kątem mentalnym.

Mingueza popisu nie daje tez

Czyżby Dembele na 9 wszedł po wejściu Konrada? Kurde kiedyś pisałem że chciałbym zobaczyć Dembele na 9 bo z jego odejściem od rywala to może być dobra opcja

Ale piękna akcja, szkoda, że bramki nie było

Może coś w tym jest, że Griezmann potrzebuje w zespole klasycznej dziewiątki?

Dembele ta opaska pasuje jak ku....e majtki

Zaczynam się zastanawiać co Trincao wgl robi, ciężki temat

Dembele dzik, niech kontuzje omijają to będzie napędzał nam atak

Trincao to jest już przesada.

Nie skreslam Trincao bo pokazal w Lidze Portugalskiej ze potencjal ma.Ale widac ze ciezko mu idzie aklimatyzacja w Barcelonie.

Ale irytuje ten trinkau

Ale jak ładnie odegrał Braithwhait

Myślę że bramka by bardzo pomogła Portugalczykowi

Trincao dziś najsłabszy, kurcze taka bramkę trzeba trafić no ale może coś mu wlezie

Nie zagrzeje u nas długo Portugalczyk

Trincao kolejny Andre Gomes

Czy ja dobrze widzę, Dembele kapitanem?

Jak gra puig i alena ?

Zdjąć w końcu tego Andre Gomesa i wprowadzić De la fuente

Jak tak dalej Dembus będzie sobie z nimi pogrywał , to zaraz chłopaka połamią, bo wchodzi w nich jak świnia w pomidory

Dembele z komara pomału zmienia się w geparda, 5 rywali mija jak chce szkoda że nie wpadła mu brama

widok Dembele z opaską kapitana jest tak bardzo dziwny xdd

Koeman to jednak chłop z poczuciem humoru... Dembele z opaską

Wiedziałem, że Koemann potrafi ustawić zespół. Brawo

DEMBELE z opaska kapitana !!!!

65min.. Alena, Puiq :)))