Ronald Koeman: Wydaje się, że kontuzja Lengleta nie jest poważna

Julia Cicha

29 listopada 2020, 16:50

Barca TV

5 komentarzy

Fot. Getty Images

Ronald Koeman uspokoił nieco kibiców, prognozując, że kontuzja Lengleta może nie być poważna. Trener podkreślił też, że drużyna musi być skoncentrowana przez 90 minut.

[Ricard Torquemada, Catalunya Radio] Drużyna dobrze atakowała przeciwko piątce obrońców, co nie było łatwe. Braithwaite był „dziewiątką”, a Pedri piwotem. W jaki sposób pomogli zespołowi?

Ważne jest zaplanować sobie spotkanie z przeciwnikiem, który mocno się broni. Chcieliśmy grać dużo na połowie rywala, więc potrzebowaliśmy ofensywnych piłkarzy, „dziewiątki” bardziej typowej niż Messi czy Griezmann. Mieliśmy dobry rytm, strzeliliśmy dość późno, bo mieliśmy okazje już wcześniej.

[Marta Ramon, RAC1] Leo Messi oddał cześć Diego Maradonie. Powiedział ci, że miał takie plany? Co czułeś w tym momencie?

To kwestie piłkarza. To był piękny moment, gest z powodu śmierci Maradony. Z pewnością planował to zrobić. To była bardzo kompletna chwila.

[Adria Albets, Cadena SER] Pod koniec meczu rozmawiałeś z Minguezą. Prosiłeś go, by przygotował się na przyszłość? Nie macie stoperów pierwszego zespołu, dziś kontuzji doznał Lenglet. Jak długo będzie nieobecny?

Oscar rozegrał bardzo dobry mecz, ale stracił dwie piłki, których nie mógł stracić. O tym z nim rozmawiałem. Musi się uczyć i poprawiać, tamte sytuacje mogły być groźne.

[Helena Condis, Cadena COPE] Na ile dni twoim zdaniem stracisz Lengleta?

Rozmawiałem o tym z lekarzem, trzeba poczekać do jutra, ale wydaje się, że nie jest to bardzo poważny uraz. Nie wiem, czy na środę będzie gotowy.

[Víctor Lozano, Onda Cero] Biorąc pod uwagę kontuzje w obronie, jak ważne jest dla ciebie zachowanie czystego konta w dwóch meczach z rzędu?

Mieliśmy dobre i złe chwile w tym meczu. W pierwszych minutach drugiej połowy Osasuna miała dziś swoje szanse, zasłużyła na jedną bramkę. To kwestia koncentracji i zmniejszenia rytmu. Nie może tak się dziać.

[Josep Capel, Radio Nacional] Griezmann strzela gole w ostatnich meczach, a dzisiaj miał duży udział w grze. Co się zmieniło?

Nie sądzę, żeby się zmienił. Zawsze pracował maksymalnie, by być efektywnym. Ze względu na jego ruchy odnalazł większą swobodę i przestrzeń. Strzelił pięknego gola, to dodaje pewności siebie. Wydaje się, że czuje się bardziej wolny.

[Xavi Lemus, TV3] Czy wasz meczu i zachowanie Messiego po golu był najlepszym hołdem dla Maradony?

Każdy o tym myśli. Maradona był jeszcze większy w Argentynie. Strzelenie takiego gola i zadedykowanie go to świetna sprawa.

[Sergi Capdevila, Sport] Real przegrał u siebie z teoretycznie dużo słabszym rywalem. Zidane nie umiał tego wyjaśnić. Jak oceniasz waszą sytuację? Mówiłeś, że każdy mecz jest finałem.

Sytuacja wciąż jest trudna, tracimy punkty, a do końca roku rozegramy jeszcze sześć meczów. Nie możemy popełniać błędów. Wczoraj widzieliśmy, że kiedy drużyna gra źle, może mieć problemy z wygrywaniem. Obecnie Atlético jest silne, wygrywa, ale sezon jest bardzo długi.

[Barça TV+] Braithwaite grał dzisiaj jak typowa „dziewiątka”. Powiedziałeś, że była to decyzja taktyczna. Czy zobaczymy go częściej na boisku?

Martín bardzo ciężko pracuje, by dostać minuty. Dzisiaj potrzebowaliśmy typowej „dziewiątki”, nieruszającej się w inne obszary boiska. Przy Leo lub Antoine’ie potrzebujemy zawodników koło nich, a dzisiaj konieczna była „dziewiątka”.

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

O proszę, "9" jednak potrzebna, a Suarez potrzebny nie był. No i Depay, który nie jest "9" ma być priorytetem do wzmocnienia ofensywy..

O ile w lalidze nie ma, aż tak dużego problemu jeśli chodzi o środek obrony, bo może grać tam każdy z rezerw, to o tyle kłopot zaczyna się w LM, gdzie z rezerw powołany jest zaledwie Mingueza

Jako osoba uwielbiająca styl pracy takich trenerów jak Klopp cieszy mnie "Oscar rozegrał bardzo dobry mecz, ale stracił dwie piłki, których nie mógł stracić. O tym z nim rozmawiałem. Musi się uczyć i poprawiać, tamte sytuacje mogły być groźne." - wypisz wymaluj Jurgen - wszystko na swieżo tłumaczyć młodym zawodnikom - świetny trener i podejście do młodzieży.

Jak Lenglet wypadnie na dłużej to będzie po prostu katastrofa . Nie wyobrażam sobie na obronie De Jonga , Minqueza to melodia przyszłości , Umtiti co otworzy lodówkę to nieobecny . Jedyna nadzieja w Araujo ale jego bez Lengleta jako lidera defensywy też mi się to jakoś nie widzi .

Oby nie bo jak tak to kolejny obrońca wypada.