Zabaleta: Jeśli Messi zmieni klub, ucieszyłbym się, gdyby wybrał City

Julia Cicha

24 listopada 2020, 14:30

Marca

6 komentarzy

Fot. Getty Images

Pablo Zabaleta odniósł się do potencjalnego przejścia Leo Messiego do Manchesteru City oraz skomentował problemy swojego rodaka w Barcelonie.

Messi: Leo i Barça zawsze byli tak związani, że nie wyobrażaliśmy sobie, że może do tego dojść. Jego przyszłość wydaje się niewiadomą, sytuacja instytucjonalna w klubie jest skomplikowana. Wiele rzeczy sprawia, że Leo nie jest szczęśliwy. On jest szczęśliwy na boisku, jest zwycięzcą, lubi rywalizację i chce tego, co najlepsze dla Barcelony. Życzę mu z całego serca, by odnalazł szczęście, zobaczymy, czy będzie to w Barcelonie.

Messi w City: Wiem, że on nie jest zadowolony z obecnej sytuacji. Musi myśleć o tym, co najlepsze dla jego przyszłości, by wrócić do normalności i zdobywać trofea. Nie wiem, jakie plany ma City względem Messiego. Najlepiej niech skupi się na teraźniejszości. Jeśli zmieni klub, byłbym bardzo zadowolony, gdyby wybrał City.

Barcelona: Po wielu latach poza Hiszpanią tęskniłem za Barceloną. Zawsze przyjeżdżałem do tego miasta z powodów rodzinnych, tęskniłem jednak za teraźniejszością, klimatem i dobrym jedzeniem. Ożeniłem się z fanką Espanyolu, ślub z culé nie byłby zbyt wiarygodny.

Kariera trenerska: Taki jest plan, to najbardziej mnie pociąga. Wykorzystam czas w Barcelonie, by poszukać jakiegoś kursu.

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Patrząc na pozycję w lidzę Man City to Guardiola może niedługo zostać zwolniony jak ich sytuacja się nie zmieni. A jak Guardioli nie będzie to wątpię, aby Messi przeszedł do tego klubu.

On chyba nie wie jak ciężko gra się przez 80% czasu w dziesiątkę bo jeden zbiera siły na drybling.

Nie i jeszcze raz nie. Messi musi myśleć o Barcelonie żeby jego ukochany klub nie zbankrutował a do tego musi zostać bo jak nigdy jego nazwisko gwarantuje utrzymanie w zespole takich nazwisk jak Fati, Pedri i reszta zdolnej młodzieży.

''Musi myśleć o tym, co najlepsze dla jego przyszłości, by wrócić do normalności i zdobywać trofea.'' - no, jeśli myśli tylko o wygrywaniu trofeów to faktycznie, powinien uciekać. Barcelona dopiero drugi sezon będzie bez żadnego trofeum, są wielcy piłkarze, którzy siedzieli w swoich klubach mimo że czasem nie wygrywali niczego i przez kilka, a nawet 10 lat. A też mieli szansę pójść gdzie indziej.

Jest artykuł o tym, że City rezygnuje z Leo... ponoć przez jego obecną forme...

Trzymam kciuki za to, żeby przeszedł do City. Im dłużej o tym myślę, tym bardziej chcę go móc oglądać w Premier League