Dynamo - Barcelona: przewidywane składy

Julia Cicha

24 listopada 2020, 09:58

MD, Sport, Marca, AS

48 komentarzy

Przed Barceloną szansa na zapewnienie sobie awansu do 1/8 finału Ligi Mistrzów. W tym celu Katalończycy muszą pokonać Dynamo Kijów. Na jaki skład postawi Ronald Koeman?

Trener nie zabrał do Kijowa Leo Messiego i Frenkiego de Jonga, więc jego pole manewru ograniczyło się jeszcze bardziej. W bramce zobaczymy Ter Stegena, a jedyne możliwe nominalne zestawienie obrony to Dest, Lenglet, Mingueza i Alba. W parze z Pjaniciem zagra Aleñá lub Puig, a w ataku znajdzie się miejsce dla czterech zawodników z grona: Trincão, Dembélé, Pedri, Coutinho i Griezmann. Ostatnia dwójka ma pewne miejsce w składzie zdaniem wszystkich dzienników.

Zespół Dynama Kijów jest przetrzebiony kontuzjami i koronawirusem, w związku z czym trener ponownie nie ma wielkiego wyboru przy ustalaniu składu. Wszystkie dzienniki wymieniają te same nazwiska, ewentualnie zmieniając nieco ustawienie. Rywale Barcelony zaprezentują następująco jedenastkę: Buszczan; Kędziora, Zabarny, Mykołenko, Karawajew; Szepelew, Harmasz; Szaparenko, Bujalski, De Peña; Supriaha.

Przewidywane składy wg Mundo Deportivo

FC Barcelona: Ter Stegen; Dest, Mingueza, Lenglet, Alba; Pjanić, Aleñá; Dembélé, Coutinho, Pedri; Griezmann.

Dynamo Kijów: Buszczan; Kędziora, Zabarny, Mykołenko, Karawajew; Szepelew, Harmasz; Szaparenko, Bujalski, De Peña; Supriaha.

Przewidywane składy wg Sportu

FC Barcelona: Ter Stegen; Dest, Mingueza, Lenglet, Alba; Pjanić, Aleñá; Trincão, Coutinho, Pedri; Griezmann.

Dynamo Kijów: Buszczan; Kędziora, Zabarny, Mykołenko, Karawajew; Szaparenko, Szepelew, Harmasz, De Peña; Supriaha, Bujalski.

Przewidywane składy wg Marki

FC Barcelona: Ter Stegen; Dest, Mingueza, Lenglet, Alba; Puig, Pjanić; Dembélé, Coutinho, Pedri; Griezmann.

Dynamo Kijów: Buszczan; Kędziora, Zabarny, Mykołenko, Karawajew; Szepelew, Harmasz; Szaparenko, Bujalski; De Peña, Supriaha.

Przewidywane składy wg ASa

FC Barcelona: Ter Stegen; Dest, Mingueza, Lenglet, Alba; Pjanić, Aleñá; Trincão, Coutinho, Dembélé; Griezmann.

Dynamo Kijów: Buszczan; Kędziora, Zabarny, Mykołenko, Karawajew; Bujalski, Szepelew; Szaparenko, Harmasz, De Peña; Supriaha.

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Puig musi być w pierwszym i kosztem Aleni na pewno. Coutinho na skrzydło i Pedri na "10".

A czy Dembele nie jest czasami kontuzjowany?
Chyba miał coś z barkiem po Atletico

Marca odważnie szanuje ;-)

Ter stegen
Dest mingueza lenglet alba
Pjanic
Puiq coutinho
Dembele Griezman Konrad

Przecież ten Minguez jest odpaleńcem większym niż Lenglet :) Coś czuje ze dzisiaj bedzie niespodzianka :)

Dembele i Trinaco na skrzydłach a w pomocy Puig z Pjaniciem to jest mój wymarzony skład na dzisiaj.

dawać Puiga!!
niech pokaże klase

co się stało z S. Ramosem? to on otrzymywał najpierw powołania od rudego. czy jest tu ktoś kto ogląda Barcę B i wypowie się kto jest lepszy - Mingueza czy S. Ramos?

Trzymam kciuki za młodego stopera. Vamos, vamos! Poprzeczka przez Gerarda położona na ziemi, więc nie będzie osłabieniem, możemy tylko zyskać!

Siemka. Gdzie można obejrzeć mecz poza płatnymi platformami?

Poproszę dziś Trincao od 1 minuty. Chcę zobaczyć go parę meczy w podstawie, a nie wchodzącego na ogony gdzie drużyna nie ma już motywacji żeby coś zmienić.

Skład Marki poproszę ;)

Mecz z Dynamem u siebie pokazał, że to nie kelnerzy i prawdę mówiąc będzie ciężko wygrać z nimi dysponując piłkarzami jakimi trener ma w tej chwili dostępnych do gry.

Pytanie tylko co z Dembele i De Jongiem, którego podobno Koeman nie powołał na mecz z Ukraińcami? Brak Dembele byłby bardzo trudny do zniwelowania. Trincao to piłkarz o kilka poziomów słabszy, a przy tym Dembele może grac na obu skrzydłach

Moim zdaniem przy tak osłabionej obronie drużyna winna wyjść w ustawieniu 1 – 4 – 4 – 2 i to bez Messiego, który i tak nic nie daje drużynie, a co gorsza nie uczestniczy w grze obronnej. Drużyna winna pokazać grę zespołową, co już nie raz pokazała, gdy nie było na boisku Messiego (chociażby w meczu z Interem w Mediolanie, w poprzednich rozgrywkach LM, kiedy to grając „rezerwami” ograliśmy 2:1 grający o wszystko Inter). A zatem gdyby to ode mnie zależało posłałbym do boju młodych zarówno Puiga jak i Alenię. A zatem:

Ter Stegen

Dest - Arnau Comas – Lenglet – Alba

Pjanić – Coutinho – Puig

Dembele / Trincao – Griezmann – Pedri

A jeżeli nie mógłby zagrać Dembele to widziałbym to tak:

Ter Stegen

Dest – Arnau Comas– Lenglet – Alba

Alenia - Pjanić – Coutinho – Puig

Griezmann – Pedri

Niektórych może zdziwić, że postawiłem na stoperze na Comasa, a nie np. Mingueza, o którym można przeczytać w jednym z ostatnich artykułów. Otóż wyłącznie dlatego, że Comas jest znacznie wyższy (190 cm, przy 184 cm tego drugiego),a przy „miernych|” warunkach pozostałych obrońców dodatkowe centymetry mogą się przydać.

Bez Stojanovica (Messi), może gra się ruszy i zaczniemy grać jak na ten klub i skład przystało

Jestem ciekaw Aleni na pivocie. Podobał mi się na spo z tym ciągiem na bramkę Ale wtey nie było takiej konkurencji (rakitic,vidal) obecnie jest pedri puig trincao itd. Jeżeli alena pokaże odbiory to ma malutkie szanse na zostanie. Jeżeli nie wskoczyć jako zmiennik na pilota to radzę mu niech się pokoje. Widzę nnim potencjał jednak nie wiem czy na najwyższy poziom światowy..

Ja bym dał odpocząć Albie, a niech się Firplo wykaże. Nie ryzykowałbym z Dembele - jeszcze nie jest na pewno w idealnej formie, a u niego 2 mecze w tygodniu to zawsze ryzyko. Coutinho na pierwsza polowe, a w drugiej zmienia go Puig. Za Griezmanna w drugiej połowie Briatwaite.

Dać sobie spokój z tym Pedrim na LS, chłopak widać że się nie czuje dobrze na tej pozycji, już lepiej tam wystawić De la fuente

Ter Stegen - Dest, Mingueza, Lenglet, Alba - Puig, Pjanić - Dembélé, Coutinho, Konrad - Griezmann.

Sklad marzeń < 3

Pedri powinien usiąść na ławce bo ostatnio mało wnosi jako lewoskrzydlowy, za niego dembele a na prawej stronie trincao żeby mogł się wkoncu pokazać. Szkoda że prawdopodobnie drugim pivotem obok pjanicia będzie alenia bo bardzo chciałbym zobaczyc puiga. Śmiesznie będzie jak okaże się ze bez pique nasza obrona jest stabilniejsza, bo wątpie żeby młody mingueza dawał się tak wyciągać do przodu jak nasz ,,szef" defensywy :)

Liczę na ciekawe spotkanie, niech wygra lepszy

Myślę, że AS jest najbliżej.
Pedri zagrał ostatnio słabo i ma dopiero 17 lat, jak będzie dalej tak dużo grał to znów Koeman będzie musiał na konferencji narzekać na przeładowany kalendarz powodujący kontuzje..

Dobry mecz dla Aleni, zobaczymy co potrafi, zagra dobre spotkanie? Czy będzie kicha? Dla niego to mecz o pozycje 4 w środku pomocy.

Trincao to zawodnik który najbardziej mnie niepokoi, bo może i ma olbrzymi talent ale psycha chyba legła w gruzach. Mam nadzieję że się mylę ale jemu najmniej daję szans na sukces w Barcelonie.

Obrona bez Pique to szansa na czyste konto

po zwycięstwo:) licze na dobry mecz Greizmann i Dembele:) kolejny mecz Pedri i Trincao oraz zobaczymy co Alena pokaże, może Puig wejdzie?:)

Skończ Waść z dwoma defenswnymi, jak już kombinujesz to na pełnej. To jest tak jak z polskim sądownictwem, wymiana kadrowa nic nie da, dopóki system źle funkcjonuje :D

Ciekaw jestem czy znów zagra Pedri. Ostatnio niczego nie wnosi do gry, gra słabo. W ogóle nie jest pod grą. Nie rozumiem ciśnienia go na siłę do pierwszego składu nawet bez formy. Jest młody i nie daje jeszcze takiej stabilizacji, a kilka słabych meczy pod rząd może go deprymować.

Liczę ze może koło 70 minuty za Coutinho pojawi się Ryszard

Asa najbardziej mi odpowiada, z małą zmianą. Cou ława, Martin od 1', a potem Antoine po 45 minutach lub 60 zmiana z Cou, żeby obaj mogli zagrać za 9.

Mi tam pasuje skład Sportu.