Arturo Vidal: Bayern nie gra z zespołem z Bundesligi, tylko z najlepszą drużyną na świecie

Julia Cicha

13 sierpnia 2020, 18:57

43 komentarze

Fot. Getty Images

Arturo Vidal odpowiedział na pytania dziennikarzy przed meczem z Bayernem Monachium. Chilijczyk pokazał dużą pewność siebie i zapewnił, że Barça jest w stanie powalczyć o awans.

[Marc Brau, Barça TV] Gracie jutro z Bayernem, który bardzo dobrze znasz i który wydaje się być w bardzo dobrej formie. Wy jednak jesteście Barceloną i wierzycie w awans do półfinału.

Tak, jutrzejszy mecz jest bardzo ważny. Mamy nadzieję, że ten turniej będzie nasz. Wiemy, że Bayern jest w świetnej formie, zdobył mistrzostwo i Puchar Niemiec. Wiemy, że będzie ciężko, ale jesteśmy Barceloną i jeśli zagramy dobrze i zrobimy to, co musimy, zapewne awansujemy. Spotkanie będzie piękne i wyrównane. Damy z siebie wszystko.

[Laura Brugues, TV3] Podoba wam się ten format rozgrywek?

Mnie się podoba, tak gra się w Copa América, drużyny od samego początku walczą o wygraną. W dwumeczu czasem zespół zamyka się i spektakl się komplikuje.

[Ramon Salmurri, Catalunya Radio] Czy zdenerwowały was deklaracje osób związanych z Bayernem?

Słyszałem je, ale nie zwróciłem na nie większej uwagi. Znam piłkarzy Bayernu i to, co mówi się na zewnątrz, nie jest tym, co oni myślą. Są pewni siebie, ale jutro nie grają z drużyną z Bundesligi, tylko z Barceloną – najlepszym zespołem na świecie.

[Helena Condis, Cadena COPE] Czy z powodu twoich doświadczeń w Bayernie oraz nieobecności w starciu z Napoli zasługujesz jutro na miejsce w pierwszej jedenastce?

[śmiech] Nie wiem, czy zasługuję. Wszyscy zawodnicy, którzy są w Portugalii, chcieliby zagrać i na to zasługują. Trener musi wybrać jedenastkę, a ona musi zagrać jak najlepiej, by móc awansować.

[Toni Padilla, Diario Ara] Jak oceniasz pracę Hansiego Flicka? Jak rywalizuje się z Bayernem, który jest określany jako faworyt?

Flick bardzo dobrze sobie radzi, zdobył dwa trofea, co jest bardzo trudne. Nie bez powodu jest trenerem Bayernu, zasługuje na to. W kwestii faworytów – zawsze tak jest. Mówiłem już jednak, że Barcelona jest najlepsza na świecie, więc mecz będzie wyrównany. Zobaczymy, kto poradzi sobie lepiej i kto bardziej powalczy.

[Jordi Quixano, El País] Czy Lewandowski jest najgroźniejszym piłkarzem Bayernu? Czy jest lepszy od Messiego, jak mówią Rummenigge i Matthaus?

Jest świetny, to niemęczący się strzelec, jest bardzo groźny. Widziałem, jak trenuje i się przygotowuje. Bardzo trudno będzie go jutro kryć, ale jesteśmy przygotowani. A co do Leo, to trudno go porównać, bo Messi jest z innej planety. Lewandowski razem z Suárezem jest najlepszym napastnikiem na świecie, ale trudno go porównać do Messiego.

[Carles Ruiperez, La Vanguardia] Co pamiętasz z twojego jedynego zwycięstwa z Bayernem, gdy grałeś jeszcze w Bayerze Leverkusen?

Pamiętam, graliśmy w Pucharze Niemiec i wygraliśmy 4:2 lub 4:1. Strzeliłem jednego gola. To było dawno temu, minęło wiele czasu. Wszystkie spotkania są inne, teraz jestem w Barcelonie.

[Josep Capel, Radio Nacional] Co sądzisz o tym, że niektórzy kibice Barcelony nie uważają was za faworytów i są pesymistami w kwestii awansu?

Rozumiem to. Jesteśmy najlepsi na świecie, ale nie pokazaliśmy tego na boisku w ostatnich meczach ligowych. Mamy jednak najlepszych zawodników i jeśli będziemy współpracować, możemy pokonać każdego. Jutro chcemy to udowodnić.

[Marcelo Bechler, Esportiu Interativo] Co myślisz o wczorajszym występie Neymara? Rozumiesz, dlaczego Barcelona chce go sprowadzić?

Tak, nie tylko przez wczorajsze spotkanie. Neymar udowodnił swój poziom, gdy tu grał, i dlatego mówi się, że Barça chce go z powrotem. Jest utalentowany i na pewno by nam pomógł. Ja nie wiem, jak będzie. Wczoraj wielu innych graczy też bardzo dobrze się spisało. My myślimy tylko o Bayernie.

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Vidal przesadził z tą najlepszą drużyną na świecie . Tak było kiedyś teraz jesteśmy jak każdy inny silny zespół . Troszeczkę więcej pokory by się przydało bo takie słowa napewno nie pomogą w jutrzejszym meczu .
« Powrót do wszystkich komentarzy