Estadisticas de la Champions

10 sierpnia 2020, 13:30

UEFA, Whoscored

5 komentarzy

Barcelona pokonała Napoli 3:1 i awansowała do ćwierćfinału Ligi Mistrzów, ale jej piłkarzy wciąż brakuje w zestawieniu najlepszych osiągnięć w rozgrywkach.

Statystyki Ligi Mistrzów

Poniżej przedstawiamy najważniejsze statystyki po rewanżowych meczach 1/8 finału Ligi Mistrzów. Jednocześnie przypominamy, że jeszcze więcej statystyk możecie znaleźć na stronie UEFA.com.

10. Marquinhos (PSG) 579 89

Te statystyki Lewego to jakiś absurd, gol co 47 minut. Udział przy bramce co 36 minut. Dla porównania Ronaldo z rekordowego sezonu 13/14, gol co 58 minut,udział przy bramce co 45 minut. Jeśli Bayern dojdzie do finału, rekord 17 bramek jest zagrożony. Szkoda tym bardziej tej Crveny, bo to by się mogło koło 20 trafień kręcić, i to wszystko w sezonie bez rewanżów w 1/4 i 1/2.

Widzę, że Barca przoduje w statystykach...

Może okaże się, że Lewy teraz dopiero ruszy z kopyta z bramkami zdobywanymi w LM.
Jest w świetnej formie fizycznej, sam zapowiada, że będzie grał co najmniej 4 lata na najwyższym poziomie.
Pierwszy raz mam poczucie, że zespół jest mu całkowicie podporządkowany tzn. pracuje na sytuacje Lewego, który cieszy się 100% zaufaniem kolegów i budzi w zespole wielki respekt.
Do tego trener stworzył maszynkę do generowania sytuacji bramkowych i Lewy obficie z tego korzysta. Widać w Bayernie hierarchię, a Lewy jest na szczycie monachijskiego łańcucha pokarmowego. Wydaje się, że Lewy w klubie 100 w LM, to tylko kwestia czasu.

No to pierwszy Polak zostanie królem strzelców LM. Po raz pierwszy od 2007(!) roku nagrody nie zgarnie ktoś z "duetu" Messi&Ronaldo. To ich najdłużej trwająca seria.