Mundo Deportivo: Bayern najlepszą drużyną 2020 roku, druga młodość Lewandowskiego

Łukasz Lewtak

10 sierpnia 2020, 17:00

Mundo Deportivo

43 komentarze

Fot. Getty Images

Mundo Deportivo ostrzega dziś Barcelonę przed Bayernem Monachium, który zdaniem katalońskiego dziennika jest w najlepszej formie w Europie w 2020 roku, a w 1/8 finału Ligi Mistrzów rozjechał walcem Chelsea.

W rewanżowym pojedynku z The Blues Bayern wygrał 4:1. Wygląda więc na to, że ponadmiesięczna przerwa po zakończeniu Bundesligi nie wpłynęła negatywnie na Bawarczyków, którzy nadal imponują formą. Aby poprzeć tę tezę, Mundo Deportivo przypomina konkretne i wiele mówiące dane. 

Po powrocie do rozgrywek Bundesligi po przerwie spowodowanej pandemią, czyli od 17 maja, Bayern Monachium rozegrał 11 meczów i wszystkie z nich wygrał (9 w lidze i 2 w Pucharze Niemiec). Do tego doszło wspaniałe spotkanie z Chelsea w ostatnią sobotę.

Z kolei w okresie od 19 stycznia, kiedy Bundesliga wróciła do gry, do 8 marca, gdy fubol zatrzymał się z powodu pandemii, Bayern odniósł 10 zwycięstw i tylko raz zremisował. Do tego należy jeszcze doliczyć cztery zwycięstwa z rzędu na zakończenie 2019 roku.

Łącznie więc w ostatnich 27 meczach Bayern odniósł 26 zwycięstw i raz zremisował. Strzelił 84, a stracił tylko 20 goli. Dzięki temu zdobył mistrzostwo i Puchar Niemiec, a teraz chce powtórzyć potrójną koronę z 2013 roku. Hans-Dieter Flick, były asystent Joachima Löwa w reprezentacji Niemiec, stworzył prawdziwą maszynę, która zacięła się jedynie 9 lutego, kiedy zremisowała 0:0 z RB Lipsk w Monachium.

Mundo Deportivo podkreśla również ogromną rolę Roberta Lewandowskiego, który w wieku 31 lat przeżywa drugą młodość. Strzelił 34 gole w Bundeslidze, 6 w Pucharze Niemiec i 13 w Lidze Mistrzów. Łącznie 53 bramki w 44 oficjalnych spotkaniach. Absolutnie fenomenalne statystyki, podobnie jak gra Bayernu od ponad pół roku. Bayernu, który znalazł idealny balans pomiędzy doświadczeniem takich piłkarzy jak Lewandowski, Thomas Müller, Manuel Neuer, David Alaba, Jérôme Boateng, Thiago Alcántara czy Javi Martínez, a talentem, młodością i odwagą takich zawodników jak Joshua Kimmich, Serge Gnabry, Kingsley Coman, León Goretzka czy Alphonso Davies. Mundo Deportivo poświęca jeszcze uwagę wypożyczonemu z Barçy Philippe Coutinho, Ivanowi Persiciowi, Álvaro Odriozoli oraz Corentinowi Tolisso, którzy również mogą być groźni.

Czy Barcelona w ogóle jest w stanie przeciwstawić się Bayernowi w tym momencie? Na to pytanie Mundo Deportivo nie odpowiada jednoznacznie, ale sugeruje, że wszystko zależy od jednego człowieka - Leo Messiego. Tylko jego geniusz może przykryć braki zespołu i wprowadzić Barçę do półfinału. 

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Powtórze pewne słowa które utkwiły wielu Cules i fanom P$G w głowie...NIEMOŻLIWE NIE ISTNIEJE

ja myślę ,że to nie będzie takie trudne spotkanie , Bayern gra świetnie ale Barca to prawdziwy Test
zapraszam na ig tata_i_cule

Widzę, że zrobił się mały podział kibiców Barcy na stronie - jedni wierzą w awans, drudzy chcieliby tego awansu, ale brakuje im wiary w własny zespół. Fakty są takie, że to tylko jeden mecz, w dodatku na neutralnym stadionie i tutaj - na tym poziomie, może się wydarzyć absolutnie wszystko. Lewandowski wcale nie musi mieć dobrego dnia, tym bardziej że bywały już trudniejsze mecze w LM, w których Lewy po prostu znikał. Z drugiej strony mamy Messiego, który nam wygrywał wiele meczów praktycznie w pojedynkę i jeśli to będzie jego dzień, to po prostu musi się udać.
Dyspozycja dnia najlepszych zawodników, ale też poszczególnych formacji będzie kluczowa. Jak dla mnie absolutne 50/50. Z perspektywy bukmacherski kurs na awans Barcy bardzo ciekawy, bo ponad 2 :)

Widzę ze wszyscy wielki bayern bayern to bayern tamto ... W jakie formie byśmy nie byli ... Jesteśmy BARCA MAMY NAJLEPSZEGO PIŁKARZA NA ŚWIECIE

Ok spoko bayern dominuje ale przypominam Chelsea to nie Barcelona .

Z jednej strony nasuwa się myśl że nie mamy szans bo Bayern ciśnie aż miło. Ale z drugiej historia pokazała nieraz że faworyci przegrywają. To będzie jeden mecz, dyspozycja dnia dużo da. Wszystko się może zdarzyć, Atletico też miało popłynąć z Liverpoolem a wiemy jak się skończyło. Myślę że nasza drużynę stać na pokonanie Bawarczyków. Choć logika podpowiada że Niemcy zakończą pewna epokę w FCB. Mam rozdarte myśli, czekamy na piątek i na masę odpowiedzi :) VeB.

Ale wy jesteście zesrani Bayern to dobra ekipa ale bez przesady to można normalnie wygrac rozgrywamy 1 mecz każda drużyna da z siebie wszytko zapewne zdecyduje też element szczęścia które może być po naszej stronie będziemy mieli swoje okazje myślę że będzie dobrze

Tylko Messi może pchnąć Barcelonę dalej, a nawet wygrać LM. Barcelona, jako drużyna jest za słaba w tym sezonie. I nawet jeśli ją pchnie, to i tak nie wiem, jak bardzo będzie można się z tego cieszyć, skoro drużyna opiera się na jednym człowieku (genialnym), ale nie o to w tym chodzi...
Mimo wszystko, chciałbym, żeby to Lewy podniósł puchar, uwielbiam gościa za to czego dokonał, nie mając takiej historii szkoleń, jak zawodnicy z zachodniej Europy.

W mojej opinii to sam Lewy dołoży nam dwie bramki. Przejadą się po nas jak czołg po puszce Coli. Jeżeli wynik będzie mniejszy niż 5:1 to będę zdziwiony.
Ma to też swoje plusy - od nowego sezonu może Xavi będzie trenerem Barcy?

Aż przypomina się wiosna 2013 roku. Bayern wtedy rozbił Barcelonę tak, że nie było co zbierać. Na szczęście, teraz o wyniku zadecyduje jeden mecz, ale i tak uważam, że pokonanie mistrza Niemiec będzie graniczyło z cudem...

Musza wygrac z tymi petami.... nienawidze ani bayernu ani lewandowskiego

I znowu przegramy ze zwycięzcą całej LM

Jestem szczesliwy, ze za mojego zycia bylo mi dane ogladac Barce Pepa, Messiego, Puyola, Inieste, Xaviego, Ronaldinho, Henrego czy Koemana a do tego tak wspanialego pilkarza jakim bez watpienia jest Lewy.
Wzor do nasladowania na boisku jak i poza nim, jesli chodzi o etyke pracy.
Dlatego kiedy ktos psioczy na Roberta, to tylko patrze sie na niego z politowaniem i mowie "Nastepnego takiego Polaka to beda ogladaly dzieci Twoich dzieci i w dodatku na starosc".

Jedyne czego zaluje, to fakt, iz Lewy nie zagral i nie zagra nigdy w Barcy.

Jestem srednim optymista. Barca musi zagrac najlepszy mecz sezonu. Ale latwo powiedziec. Oby nie powtorzyl sie wynik z 2013 (chyba) dla Bayernu 7:0. Napewno raczej sie nie powtorzy, ale obawy sa. Jak zagraja taki bedzie sezon.

To będzie bardzo ciężki mecz. Jeśli Barca przetrwa do 90 minut + dogrywkę z wynikiem remisowym to Barca ma szansę wygrać w rzutach karnych. Patrząc realnie Barca musi stać się drużyną, a nie wszystko opierać na barkach Messiego.

Nie ma co ukrywać, że to może być najtrudniejszy przeciwnik. Obyśmy zagrali na poziomie, ale tym wysokim.

Szkoda ze Suarez przechodzi już trzecią starość...

Tylko on to osiagnoł głownie w lidze niemieckiej a myśmy wygrali z borussią w grupie.Z kolei chelsea jest bez hazarda i nie wyszlo to dobrze ani realowi ani chelsea.Bayern jest w formie ale sprawa jest otwarta.Z Barcą bedą mieć inną presje

Bayern ma świetna politykę transferową po co wydawać setki milonow jak można sobie wyłożyć świetnego piłkarza jak Cuthino i eksploatować go za bezcen a później oddać i jak czytam że kolejny raz chcą zrobić ten sam manewr i dać kolejne wyporzyczenie to sądzę że siedzą tam frajerzy naprawdę nie znajdzie się odpowiedni trener który potrafił by wkomponować w drużynę piłkarza jak Cuthino to słabość trenerów całego klubu i nie ździwi mnie to jak w tym piątkowym meczu nie pogrążył nas własny zawodnik który jest na wyporzyczeniu bo nasi trenerzy nie potrafią wykorzystać jego potencjału.